poster

Sindibád a Tygří oči

 • český

  Sindibád a Tygří oko

 • Velká Británie

  Sinbad and the Eye of the Tiger

 • slovenský

  Sindibád a Tigrie oči

 • anglický

  Sinbad at the World's End

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie, 1977, 113 min

Režie:

Sam Wanamaker

Scénář:

Beverley Cross

Kamera:

Ted Moore

Hudba:

Roy Budd

Střih:

Roy Watts

Scénografie:

Geoffrey Drake
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • farfalla
  ****

  Posledný z troch filmov o Sindibádovi, ktoré Ray Harryhausen vytvoril pre štúdio Columbia. V týchto filmoch mal na starosti triky a ich aj spoluprodukoval. Tento tretí Sindibád má podľa mňa prostrednú úroveň. A namiesto čarodejníka, je tu čarodejnica. [´The 7th Voyage of Sinbad´ (1958), ´The Golden Voyage of Sinbad´ (1974)](7.3.2016)

 • gonga
  ****

  Dávám 80%, už jen kvůli vzpomínkám na první shlédnutí v době hluboké normalizace, které pro mě bylo prvním setkáním s pořádným hollywoodským trhákem pro děti. Nezapomenu jak jsem s vytřeštěnýma očima vycházel z kina a na to, že jsem z nadšení dostal horečku. Dnes možná triky působí úsměvně, ale tehdy to pro mě bylo zjevení z jiného světa.(7.2.2008)

 • kingik
  ***

  Námořník Sindibád se se svojí posádkou neohroženě vrhá vstříc nevyzpytatelnému dobrodružství. Zdá se však, že k diváckým břehům doplul už poněkud opotřebovaný filmík. Neúprosný zub času mně po letech připravil poněkud odlišnou podívanou bez kouzla, kterým v mém dětském věku neochvějně vládnul. Najednou byl přede mnou film s vybledlými barvami, "kastrolovým" dabingem a s legračními speciálními efekty obdobnými jako například z klasického Souboje titánů od zesnulého a proslulého trikaře Raye Harryhausena. Všechny stvůry a příšery, které naháněly strach anebo jsem se na ně těšil, působily až téměř nevzrušivě a z napínavého dobrodružství zůstal vetchý film s typově přesným hereckým obsazením a navrch s pohlednou Jane Seymour. Dobrodružství je to však stále v mnoha ohledech nápadité, ale jen by to chtělo film zrestaurovat. Pro ty, kdo jej ještě neviděli, to může být ideální volba vzhledem k tomu, že filmy podobného ražení už dávno vymizely. Mé hodnocení: 60%(10.5.2013)

 • Valentin
  ****

  Harryhausen byl pro film opravdu přínosem a v tomhle filmu je to znovu krásně vidět. Zajímavý příběh (možná ze všech těch tří filmů nejlepší), kde Sindibáda doprovází spousta zajímavých postav (spousta doktorů - doktorka Quinová, Doctor Who), výborná obří bronzová socha nebo závěrečný souboj šavlotygra a troglodyta. Podle mě ten nejlepší z trilogie.(8.8.2011)

 • zdeny99
  *****

  I když ty triky jsou na dnešní dobu už hodně mimo. Tak přesto od dnešních filmů ty nadpřirozené bytosti a zrůdy dostávají hodně prostoru. A že jich ve filmu je: 3 vraždící kostry s meči, minoton, zakletý princ Kassim v paviána, obrovská vosa, obří prehistorický mrož, šavlozubý tygr, troglodyt (vypadá jak Calibos ze Souboje titánů) a čarodějnice, která mění velikosti a podoby. [1238. hodnocení, 63. komentář, 74%](4.10.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace