poster

Sindibád a Tygří oči

 • Česko

  Sindibád a Tygří oko

 • Velká Británie

  Sinbad and the Eye of the Tiger

 • USA

  Sinbad at the World's End

 • USA

  Sinbad and the Eye of the Tiger

 • Slovensko

  Sindibád a Tigrie oči

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie / USA, 1977, 113 min

Režie:

Sam Wanamaker

Scénář:

Beverley Cross

Kamera:

Ted Moore

Hudba:

Roy Budd

Střih:

Roy Watts

Scénografie:

Geoffrey Drake

Kostýmy:

Cynthia Tingey
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • darkrobyk
  ****

  Z trojice Harryhausenových filmů o Sindibádovi (Sedmá Sindibádova cesta, Zlatá Sindibádova cesta) je tento nejslabší. Velmi dobré triky, mizerná výprava, otravné nadužívání zadní projekce a místo tygra Smilodon. Nejlepší postavou je pro mne čarodějka Zenobia ( Margaret Whitingová), z monster už se vybírá hůře. Přerostlý blanokřídlý hmyz (vosa?sršeň?...nevím), Minaton, obří mrož, tři démonci z ohně (raději jsem měl kostlivce)....V rámci žánru jde o pořád dobrou zábavu, několik scén je i příjemně tajemných (cesta na lodi čarodějky ledovým tunelem), a i když v lecčems jsou připomenuty předchozí filmy (vždy cesta někoho postiženého kletbou za uzdravením), jde již o fantasy klasiku. Harryhausenův vrchol přišel až se Soubojem titánů...(20.1.2014)

 • Campbell
  ****

  Na tomto jsem vyrůstal. Vždycky mi vadilo jak je film dlouhý a nic se nemění ani tak, ale film má neuvěřitelně dokonalou stop-motion animaci která bere dech. Jinak se jedná o kvalitně natočený dobrodružný film s klišovitým příběhem ale dokáže zaujmout. Nejlepší scény jsou vždy s minotaurem až mi ho bylo na konci líto. Zábavný film který nestárne.(12.6.2015)

 • tron
  ***

  „Kapitán, kapitán, ten pavián vie hrať šachy!“ – „Nekrič, ja viem, dal mi dvakrát šach mat.“ Niektorí nevedia, kto bol Ray Harryhausen. Tým rozhľadenejším sa marí čosi o SÚBOJI TITANOV – a frajeri vedia, že to bol hollywoodsky trikár a producent, ktorý tvoril nezabudnuteľné filmové monštrá pred nástupom počítačových efektov, ktoré znamenali koniec jeho kariéry. SINDIBÁD A TIGRIE OKO patrí k jeho menej slávnym počinom (podieľal sa na ňom ako producent, tvorca monštier a autor námetu). A právom - napriek tradične skvelým netvorom (a paviánovi) a výraznej vizuálnej stránke (ľadové peklo, pyramída) ponúka až príliš drevené herecké výkony (u mužov stačí mať svaly, ženy sa zasa musia kúpať nahé), tempo príliš stagnuje, scenáru chýbajú ostrejšie hrany a vôbec, celé je to prekvapivo málo výpravné (hrdinovu posádku netvorí snáď ani desať mužov a zlosynovia, vyrážajúci po ich stopách, sa počítajú na tri kusy, vrátane kovového Minotaura).(2.2.2008)

 • mortak
  ***

  Spíš taková připomínka, že StarWars byly ve všech ohledech opravdu revoluční. Tento díl Sindibáda šel do kin ve stejný rok a vypadá oproti hvězdnému dobrodružství spíše jako neandrtálec. Nejen triky, ale i tempo pokulhává, herci nic moc (jen Seymour a Power naplňují pubertální sny svou cudnou nahotou), a co se týče scénáře, nikdo si s ním žádnou práci nedal. Ale je to film pro děti,a tak se na něho nedá dívat dospělým okem.(1.12.2019)

 • D.Moore
  ****

  Ano, ano, příběh opět není žádná sláva a některé herce (obzvláště macechu Zenobii a jejího synáčka) bych beze všeho oželel, nicméně tenhle Sindibád je skvělá podívaná. Hodina a padesát minut nacpaných triky Raye Harryhausena, z nichž nad některými zůstává dodnes rozum stát, dokáže do dětských let vrátit snad úplně každého. Osobně mám nejraději tu zasněženou a zmrzlou pasáž s obřím mrožem a pak samozřejmě závěr se šavlozubým tygrem, nicméně obří "lidoop" (vypadá jako kyklop z prvního Sindibádova filmu, jen má dvě oči) a koneckonců ani princ-pavián Kassim nejsou vůbec marní. Lehce zastaralé, ale pořád magické a velice příjemně koukatelné dílko.(2.7.2011)

 • - Když si po společně strávené noci povídají Sindibád (Patrick Wayne) a princezna Farah (Jane Seymour), Sindibádovi viditelně přímo před kamerou spadne z pravého ucha náušnice, v dalším záběru se opět objevuje, a poté opět mizí. (korbitch22)

 • - Chrám, před kterým Sindibáda (Patrick Wayne) na ostrově Kaskar vítá Diona, dcera Melantia, se nachází ve městě Petra v Jordánsku. Na stejné lokalitě bylo natočeno několik scén ze snímku Indiana Jones a Poslední křížová výprava (1989). (korbitch22)

 • - Ve scéně, kdy na konci filmu vystupuje z klece princ Kassim (Damien Thomas), má oblečený tmavě rudý plášť, pár vteřin na to má herec zcela jiný plášť, a to navíc ještě fialové barvy. (korbitch22)