poster

Sindibád a Tygří oči

 • český

  Sindibád a Tygří oko

 • Velká Británie

  Sinbad and the Eye of the Tiger

 • slovenský

  Sindibád a Tigrie oči

 • anglický

  Sinbad at the World's End

Akční / Dobrodružný / Rodinný / Fantasy

Velká Británie, 1977, 113 min

Režie:

Sam Wanamaker

Scénář:

Beverley Cross

Kamera:

Ted Moore

Hudba:

Roy Budd

Střih:

Roy Watts

Scénografie:

Geoffrey Drake
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Ano, ano, příběh opět není žádná sláva a některé herce (obzvláště macechu Zenobii a jejího synáčka) bych beze všeho oželel, nicméně tenhle Sindibád je skvělá podívaná. Hodina a padesát minut nacpaných triky Raye Harryhausena, z nichž nad některými zůstává dodnes rozum stát, dokáže do dětských let vrátit snad úplně každého. Osobně mám nejraději tu zasněženou a zmrzlou pasáž s obřím mrožem a pak samozřejmě závěr se šavlozubým tygrem, nicméně obří "lidoop" (vypadá jako kyklop z prvního Sindibádova filmu, jen má dvě oči) a koneckonců ani princ-pavián Kassim nejsou vůbec marní. Lehce zastaralé, ale pořád magické a velice příjemně koukatelné dílko.(2.7.2011)

 • kingik
  ***

  Námořník Sindibád se se svojí posádkou neohroženě vrhá vstříc nevyzpytatelnému dobrodružství. Zdá se však, že k diváckým břehům doplul už poněkud opotřebovaný filmík. Neúprosný zub času mně po letech připravil poněkud odlišnou podívanou bez kouzla, kterým v mém dětském věku neochvějně vládnul. Najednou byl přede mnou film s vybledlými barvami, "kastrolovým" dabingem a s legračními speciálními efekty obdobnými jako například z klasického Souboje titánů od zesnulého a proslulého trikaře Raye Harryhausena. Všechny stvůry a příšery, které naháněly strach anebo jsem se na ně těšil, působily až téměř nevzrušivě a z napínavého dobrodružství zůstal vetchý film s typově přesným hereckým obsazením a navrch s pohlednou Jane Seymour. Dobrodružství je to však stále v mnoha ohledech nápadité, ale jen by to chtělo film zrestaurovat. Pro ty, kdo jej ještě neviděli, to může být ideální volba vzhledem k tomu, že filmy podobného ražení už dávno vymizely. Mé hodnocení: 60%(10.5.2013)

 • LiVentura
  ****

  Triková stránka se mi velmi líbí..(28.3.2014)

 • giblma
  *****

  Nostalgie jak kráva. Navíc se tu Harryhausen vyřádil snad nejvíc ze všech jeho výprav.(22.6.2011)

 • sud
  ****

  Jeden z dobrodružných filmů mého dětství. O napětí a dobrodružství zde není nouze, Harryhausenovské triky zde rovněž jsou, charismatičtí herci, krásné ženy... Já myslím, že to ke slušnému dobrodružství stačí, ne?(2.2.2008)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace