13. komnata Aleny Mihulové (TV film)

Dokumentární / Krátkometrážní

Česko, 2006, 28 min

Petr Slavík

Komentáře uživatelů k TV filmu (11)

Vynikající díl, byla jsem v údivu jaké změny ve vzhledu se u téhle herečky dostalo a také jaká je Vilma profesionálka - v tom smyslu, že i když je beze sporu výborná herečka, tak její projev byl prostě .. úžasný.(23.10.2008)

Alena Mihulová si nechala otevřít svou třináctou komůrku a nechala zvědavce nahlédnout do svého soukromého prostoru. Tím tento díl splnil své často opomíjené poslání.(5.6.2009)

Je třeba asi vysvětlovat. Každý díl 13.komnaty je o jiné osobě, tedy i o jiném osudu. A každá tato osoba má právo, zde možnost prezentovat svůj život, jeho nejproblematičtější část. Mihulová není herečka, jen jí pomohl k filmu Kachyňa. Po jeho smrti život neustála, život si nedokázala uspořádat, šahala raději po alkoholu než aby se držela kupeckých počtů, a ještě naříká, stěžuje si, ale jen na druhé, ne na sebe.(9.8.2010)

Nebudu hodnotit jen tento díl, ale komplexně. A musím říct, že jde docela o zajímavý pořad. Není to úplně šálek mého čaje, ale někdy se na to podívám a žasnu jaké různé problémy sužují nebo spíše sužovali české celebrity i méně známé umělce.(11.9.2009)

Hodně silný zážitek. Aleně přeji do dalšího života jen to nejlepší! Zaslouží si to.(20.2.2008)

• IllIlIlIIl

Divácká přitažlivost závisí zejména na osobnosti, o které zrovna díl je. Ale přesto hodnotím tento cyklus jako celek a ne pouze jeho jednotlivé díly. 50%(11.1.2009)

Celkem zajímavý díl o obětování mladé ženy stárnoucímu a umírajícímu muži. Obětovat lásce alkoholovou závislost a vlastně celý život se mi zdá příliš vysoká cena.(24.9.2017)

Tento cyklus dokumentů (medailonků či profilů) o neřestech či potížích známých osobností hodnotím jako celek, jako projekt. Pravda, některý dokument je lepší než jiný, ovšem to jistě záleží na tom, jak dobrý, špatný, či pestrý příběh si pro nás připravil daný protagonista. [8/1O] Alena Mihulová: neznám / vadí mi / neutral / mám rád(12.4.2007)

• Paity

Příběh ženy, která šla proti veškerým tabu a nebála se toho. Její osobnost lze proto označit za naivní, nebo velmi silnou.(12.6.2012)

• pravo

Neviem prečo sa v rámci ČSFD práve u tohto cyklu dokumentov rozhodlo pre hodnotenie jednotlivých epizód a nezaviedol sa iba jeden profil pre celý cyklus ako je na ČSFD zvykom u jednotlivých seriálov. Nezdá sa mi, že jednotlivé diely majú natoľko rozličnú filmársky odvedenú prácu a to že každá epizóda ma iné obsadenie je v podstate u dokumentárnych seriálov vcelku bežná vec. Pri prečítaní zopár komentárov som nadobudol pocit, že tu už ani nejde o filmové hodnotenie, ale ide o hodnotenie jednotlivých osôb, ktoré sú hlavnými hrdinami jednotlivých epizód. Samozrejme nemienim míňať svoj čas sledovaním kadejakých polozabudnutých či novoobjavených hviezd českého šoubiznisu a tak často tento seriál nesledujem, ale ak sa objaví osobnosť, ktorú poznám a viem či tuším, že jej osud je zaujímaví, tak si to rád pozriem. Ale pozerať každý týždeň na to akou chorobou či iným trápením musela prejsť nejaká celebrita mi príde dosť odpudzujúce. Ak by som mal uviesť hodnotenie jednotlivých dielov v závislosti od závažnosti tajomstva a osobe, o ktorú ide, tak by som musel použiť celú škálu hodnotenia, ale ako neuzavretý celok, ktorým Česká televízia s koncesionárskych poplatkov iba nafukuje množstvo pôvodného českého dokumentu by som hodnotil maximálne ***.(10.4.2008)

značně mi vadilo, jak se Vilma Cibulková snažila ukrást si dokument pro sebe. říkám to na rovinu, nikdy mi nebyla sympatická.. ale záběry na ni, jak si zapaluje jednu cigaretu za druhou, a vzápětí tvrdí, jak "vyhrála svůj boj" s alkoholem, mě vyloženě vytáčely(19.2.2010)