Películas para no dormir: La habitación del niño (TV film)

Films to Keep You Awake: The Baby's Room

Horor / Mysteriózní / Thriller

Španělsko, 2006, 77 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (68)

Tak konečně jsem se jednou u duchařiny nenudil. Závěr mě dokonce velice bavil, škoda že nebyl delší. Nicméně nebál jsem se ani náhodou, lekl jsem se přesně dvakrát a minimálně první polovina je naprosto tuctová, takže to nadšení tady moc nechápu. V rámci duchařského žánru nadprůměr, ale já mám radši jinačí filmy.(14.2.2008)

Já věděl proč veškeré ty bazmekty k postýlce nebrat!(29.7.2013)

• LIVINGDEAD

SLABÉ ....hodně slabé a hlavně NUDA! Až na nějaké bídné rádoby lekačky, je to spíše drama o chlápkovi, kterého okolí bere jako pomatence. Dávám pouze 1 * za dobrý konec. Má sestra u toho filmu zaspala a pak zařvala : "Už nikdy více "Películas!"(29.6.2008)

Pro horory se strašidelnými domy mám slabost a i televizní film umí krásně vyděsit, když se chce a umí se to.(18.10.2009)

• EvilPhoEniX

Přestal jsem mít rád Peliculasy! Mělo to pár levných světlých momentů a rozbíhalo se to trošku jinak, než běžné Haunted Hause Flicky, ale Postavy mě donutili brečet s frustrací! Vyvrcholení filmu bylo trapné a nejasné! Nejděsivější věc na filmu je příliš vysoké Hodnocení! Nevím, co více bych k tomuhle řekl, snad jen neztrácejte tím čas a běžte si raději zahrát fotbal!(29.1.2013)

Fucking scary.(25.3.2007)

Skvělý, nápaditý, originální, ale trošku míň děsivý než jsem předpokládal u takový mysteriózní duchařiny s tak zajímavým začátkem, ale mrazivou atmosféru to rozhodně má hustou, škoda, že to zůstane jen u toho a člověk se strachu dočká málokdy. Nicméně Španělnský horory jsou teď asi to nejlepší co se dá sehnat, jsou úplně na jiným levelu než všichni ostatní, včetně trochu stagnující Asie(7.2.2009)

1. verze komentáře: už dlouho jsem si (strachy schovaná) v dece nedělala průhledové okýnko 2x2 cm. 2. verze komentáře: málem jsem se posrala a poblila.(18.10.2009)

I keď prvá polovica je stokrát videný duchársky príbeh o rodine nasťahujúcej sa do starého domu kde sa v minulosti stalo niečo strašné, tá druhá je už iné kafé a všetko je to naviac brané s tak trefným nadhľadom ako sa na snímok o postupne šalejúcom otcovi patrí. Moja chuť na Španielske horory je momentálne vybičovaná na maximum.(18.2.2008)

Už dlouho mě tak příjemně nemrazilo v zádech...(31.5.2009)

Hodně povedený horor/thriller s několika opravdu nervydrásajícími scénami (spoiler - tajemný chlap u kolébky v minitelevizce, některé lekačky a především cesty mezi světy neměly chybu a dokázaly opravdu vyděsit). Velmi originální horor, Španělé mě opět potěšili. Co mi ovšem trochu vadí je to, že jsem to celé úplně nepochopil. Nechce mi to někdo dovysvětlit? Dosavadní žebříček série Películas: 1. La Habitación del nino 75%, 2. Para entrar a vivir 65%, 3. Adivina quién soy 55%, 4. Regreso a Moira 45%, 5. Cuento de navidad 40%(20.11.2010)

• *CARNIFEX*

Dosť ma prekvapuje vysoké hodnotenie tohoto "vraj" hororu. Myslím totiž, že okrem originality príbehu a samotného záveru.. ( ktorý sa mimochodom dal aj tak predpokladať ) ..nie je nič čím by mohol tento film zaujať. Za vzhliadnutie to síce stojí ale čakať "porciu" kvalitného strachu by bolo trúfalejšie ako vyhrať Tour de France na BMX - ke. 50 %.(25.7.2012)

Toto bola dobrá psychiatria. Skoro až do úplného konca neviete, či sú to duchovia, alternatívna realita prepojená s tou našou, alebo či hlavnému hrdinovi proste iba preplo. Lakačiek len zopár, ale zato poriadnych, atmosféra by sa dala krájať a čo je najlepšie, ani na jednu sekundu to nezačne byť nuda. Občas to už možno trochu prehaňajú, ale v únosnej miere. Trochu mi to pripomenulo Insidious, aj keď tam už to bolo na hrane. Tu je to všetko komornejšie a aj tak skoro rovnako zábavne. A televízny pôvod na tom takmer nie je vidieť. 70%(10.8.2012)

,,Když otevřeš dveře, abys mohl někam vejít, může se stát, že naopak něco vejde do tvého světa." Se současným španělským horrorem je to těžké. Buď mile překvapí, anebo jde o mizernou tuctovku.Zde naštěstí platí první možnost. Strašidelné domy jsou profláklé téma, a proto jsem s napětím očekával, co bude. Velmi dobrá kamera, hudba a prostředí navodily stísněnou atmosféru hned na začátku. Scéna, kdy se z louže vynoří ruka a strhne malého chlapce pod hladinu, naznačila, že tentokrát se bude konat strašeníčko. Zajímavým motivem se ukázaly paralelní světy - jistě, nic nového pod sluncem. Tentokrát se však nejen vedle sebe odehrávají různé příběhy stejných postav, ALE....! A to mi přišlo nejzajímavější. Existuje spousta strašidelnějších filmů, o tom žádná, ale v poslední době mě právě tento překvapil, jak s málem dokázal vytvořit neodbytný pocit, že o půlnoci nejste doma úplně sami. A dost možná nejstísněnější pocit nastal, když policie vysvětluje manželům, že zloději jsou dnes strašně drzí, že přes den vniknou do domu, kde se ukryjí, a jakmile spíte, chodí po vašem domě, sednou si vám k posteli, kradou a nebo unesou vaše dítě....(2.7.2013)

Tak tohle je přesně moje krevní skupina. Podobně skvělou duchařinu jsem už dlouho neviděl. Super příběh plný zvratů, povedené lekačky a hlavně parádní závěr, tím vším se film vyznačuje. Španělé opět nezklamali a jen potvrzují to, že v posledních deseti letech jsou v mysteriozních hororech producenti número uno. Skvělý film, který by si neměli nechat utéct všichni fanoušci prastarých strašidelných domů. Doposud jednoznačně nejlepší film ze série "Films to Keep You Awake". 5*, 15.4.2014, pc(15.7.2014)

Z tohohle filmu jsem měl celkem mišmaš.Začátek jsem čekal duchařinu což se ale změnilo. Film nepostrádá zajímavou atmosféru ale co mě potěšilo byl právě příběh, a hlavně herec v hlavní roli a jeho proměna. Ta se opravdu povedla. První setkání s panem "neznámým" mě dokonale vystrašila, pak sem se sice ani jednou nelekl, ale furt bylo na co koukat. Jen škoda že film neměl nějakej větší drive, a nestalo se tam něco více. Film sice je zajímavej a způsob jakým byl natočenej je výbornej, ale přeci jen tu bylo pár míst u kterých jsem si zývnul. Ale jinak paráda.(21.2.2012)

Krásný starý dům postavený na solidních základech stejně, jako tato skvělá duchařina, budující na obyčejném lidském strachu z tušené představy, s adekvátní reakcí na odehrávající se úkazy - věc, která mně způsobí šok, samozřejmě v hrůze odhodím, při noční výpravě za podezřelým zvukem logicky rozsvítím světla, když narazím na nevysvětlitelnou událost, zachvátí mě panika - zkrátka, je tu kladen důraz na přirozené chování v nepřirozených podmínkách, s čímž má současný hororový žánr velké potíže - ne tak La habitación del niño. Ze správné atmosféry ho usvědčuje několik faktorů: moje tři úleky, z nichž jeden byl silně infarktový, nedůvěřivé naslouchání nočním zvukům po projekci, doprovázené zlověstným vrčením mého psa s pohledem upřeným do jednoho fleku (toho nejtemnějšího v místnosti, samozřejmě) a konec bezstarostným pohledům do webkamery ... a taky velká chuť podívat se na další kousek série Peliculas.(1.4.2013)

Asi nejlepší díl ze série Películas para no dormir. U snímku se sice bát asi nebudete, ale scénař je dobrý a napínavý. Konec se mi taky líbil, ale jak už píše J*A*S*M mohl být trošku delší, ale na druhou stranu radši trošku kratší s pořádnou gradací než delší a nudný.(8.6.2010)

Další ze série "Filmy ne na spaní", tento s názvem "Dětský pokoj". Mladý manželský pár koupí starý dům a má v něm obavy o své sedmiměsíční dítě. Zdá se, že někdo navštěvuje dětský pokoj. Opět charakteristický, pomalý, atmosférický, mysteriozní thriller, postavený na paranormálním jevu zdvojení osobnosti.(6.2.2016)

Že bych se u toho posral strachy, tak to rozhodně ne. Ale nemůžu říct, že bych se nudil. Příjemně odsýpající duchařina, která se změní v něco trochu jiného a to bylo přesně to, co mi nakonec až tak nesedlo.(23.4.2012)

<< předchozí 1 2 3 4