poster

Prolínání světů (TV seriál)

Dokumentární

Česko, 2006, 18x27 min

Hrají:

Tomáš Halík

Střih:

Ivana Davidová
(další profese)
 • Stanley
  *****

  Seriál je ideální prostředek nejen pro nezaujaté seznámení se s kulturami, zvyky, tradicemi a učeními pěti největších a nejrozšířenějších náboženství. Tomáš Halík zde objasňuje a názorně přednáší i to, jak náboženství se netýká jen těch, kteří se považují za "věřící" nebo přívržence určitých konkrétních duchovních směrů či církví. Že náboženství není jen zavřeno pod střechami kostelů a za zdmi klášterů, ale hlavně jak celé lidstvo je nevyléčitelně náboženské - ve smyslu životních stylů, tradic, víry a filozofií - aniž by si to většina lidí, zejména těch, kteří si říkají "nevěřící", uvědomovala. Nejhodnotnější poselství na závěr - Pravda je kniha, kterou ještě nikdo nedočetl do konce.(20.8.2009)

 • Bohemák
  *****

  Kdyby tohle viděli všichni, ubylo by na světě nenávisti. Bravo tvůrcům! Jen trochu chybí náhled na další větší náboženství.(4.9.2010)

 • SuzieS
  **

  zcela příšerné ozvučení, a tím nemyslím jen hudbu. Scéna, ve které dítě při křtu ječí půlminuty, přičemž do toho je něco neslyšně vyprávěno. Zkouknuto "Narození a dětství" a nedozvěděla jsem se nic nového...(7.5.2012)

 • sator
  ****

  Tolerance je světu potřeba, a toho se jeden z nejvzdělanějších lidí v naší zemi drží při mapování světových náboženství. Pravda je kniha, kterou nikdo z nás ještě nedočetl do konce...(31.7.2011)

 • Caminzind
  odpad!

  Ano, myslím, že komentář Bohemáka vše podstatné k tomuto dílu vystihuje: "Kdyby tohle viděli všichni, ubylo by na světě nenávisti." Je to naivní, povrchní, dalajlamovské, halíkovské, havlovské, patetické, extatické a ve svém důsledku i děsivě fanatické. Neboť pod tím vším balastem, pod celým tím majestátem lásky, tolerance, dialogu a sbližování nebezpečně prosakuje neomarxistická doktrína o multikulturní jednotě. Smíchejme všechny krve a staňme se jedním!(14.2.2016)

 • Tomáš Halík