poster

Princezna Slonbidlo (TV film)

Pohádka

Československo, 1990, 60 min

 • honajz
  *

  Království smíchu je strašné a trapné. Dlouhý, Ráž, strašidla, dejme tomu, jsou to jediné klady pohádky, ale chybí tomu nějaký zajímavější příběh, než jen že princezně za trest přirostou chůdy k nohám a je tím potrestaná. A Morávková mi žel nikdy nepřišla dobrá pro role princezen, působí poněkud tvrdě, na princeznu i romantiku.(18.10.2015)

 • dogrose
  *****

  Příběh je jednoduchý, ale zcela vyvážený úžasným hereckým obsazením. Maciuchová by z fleku mohla hrát ještě princezny. Charismatický Ráž, fantastický Dlouhý a Přeučilův hlas - to je pastva pro uši! A další nestoři českého herectví v malých rolích: Kostelka, Hegerlíková, Skořepová. Všimněte si, jak umějí: v rolích zvyšují hlas, ale není to laciná uřvanost. Pěkné skloubení studia a reálných lokací. Trikům není co vytknout. Veselost dodává pohádce nezaměnitelný hudební rukopis Vadima Petrova. I v kontextu toho, co se dnes točí, dávám plný počet hvězdiček.(14.2.2015)

 • Tommassi3
  ****

  "Ble ble bléé, juchuchů, něco visí ve vzduchu.." ;) Tak touhle pohádkou s pitomě infantilním názvem, nicméně co naplat, ony chůdy sehrají zde dost zásadní roli, u mě tuzemská žánrová legenda Vlasta Janečková, která velmi pozvolna se svými typickými papundeklovými pohádkami přešla k poněkud méně lacinně vyhlížejícím záležitostem částečně natáčeným v poutavých venkovních lokacích, hodně zabodovala !! Příběh sice nepatří právě ke složitějším, navíc ten samotný trapný začátek, kdy se seznamujeme s vychechtaným královstvíčkem princezny Felicie v podání půvabné mladičké Dany Morávkové, se scénkou, v níž královský dvůr zesměšní obtloustlého prince s tváří Martina Zounara, by mohl svádět k nulovému očekávání, byla by však chyba se nechat odradit !! Princezna Slonbidlo totiž disponuje naprosto famózním hereckým obsazením, prince Metoděje si zahrál Vladimír Dlouhý, pro mě osobně jedna obrovská domácí jistota, jeho rádce rytíře Ctimíra totálně charismatický Vladimír Ráž, jemuž tu modrou krev prostě musíte věřit, k nejzábavnějším aspektům filmu však patří strašidla v čele s parádně namaskovanou Hanou Maciuchovou jako čarodějnicí Vranimůrou, která si roli opravdu užívala, či kostlivcem Klementýnem s naprosto jedinečným hlasem Jana Přeučila, domnívám se, že ten jej své postavě pouze při postsynchronech propůjčil, že onen kostým si oblékl nějaký komparzista, už jen vzhledem k Přeučilově tělesné konstituci v té době, ale jist si opravdu nejsem !! Vše doprovází jako vždy výborná hudba souputníka Janečkové Vadima Petrova, nicméně to, co činí Princeznu Slonbidlo tak jedinečnou žánrovou záležitostí, je ojedinělá triková stránka věci, dík které by se slušelo snímek řadit k těm s trochou nadsázky řečeno nejbéčkovějším počinům, které jsem v rámci tvorby pro děti u nás vůbec viděl, a mým nejoblíbenějším televizním pohádkám obecně..(30.10.2013)

 • Nonna
  **

  Spíše podprůměrnou herečku neinteligentního vzhledu Danu Morávkovou jako princeznu NE! Scénář mi nepřijde úplně špatný, ostatní herecké výkony jsou dobré - zejména na strašidlech je vidět, že se dobře baví, ale celkové zpracování pohádky mě nijak nenadchlo. Děj se vleče, některé scény jsou přehnaně teatrální a chvílemi jsem měla pocit, že talentem Vladimíra Dlouhého se tu zbytečně mrhá. Tuhle pohádku mezi oblíbené rozhodně nezařadím.(7.6.2014)

 • Elyssea
  **

  V mých očích pohádku hodně sráží začátek s notně hloupým uchechtaným královstvím a hodně kostrbatým příběhem. Mladinká Dana Morávková je půvabná princezna a škoda, že tady hraje druhé housle a příběh se soustředí na ježibabu a strašidla. Hvězdička za princeznu a Vladimíra Ráže, jehož přítomnost pohádce jen prospěla.(17.4.2011)

 • - Exteriéry se natáčely na hradě Kokořín a v jeho okolí. (rakovnik)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace