OBAN - nebeské lodě (TV seriál)

• Francie

Óban Star-Racers

オーバンスターレーサーズ

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Francie / Japonsko, 2006, 26x22 min

Komentáře uživatelů k TV seriálu (17)

Jeden ze seriálů mého dětství. Skvělej příběh, dostalo mě to hned od prvního dílu. A i když postavy byly nakreslený jako Voldemort, tak všechny byly skvělý!:D(26.1.2013)

OBAN a Naruto jsou jediné anime, které mě baví. Tohle mělo poutavý příběh, sympatický postavy a vždycky jsem se na to rád podíval.(19.1.2015)

Lehce anime styl technika animace kombinovaná s nepostřehnutelnou 3D animací závodů nemusí zaujmout každého, ale to, co z OBANu činí výjimečný kousek, je neuvěřitelně působivá a magická mytologie, jež tvoři pozadí příběh i hnací motor jednotlivých, sympatických postav.(21.5.2007)

Tento seriál jsem občas sledovala když ho ještě dávali v televizi, takže jsem neviděla všechny díly a pokud ano, tak ne v tom správném pořadí. Zajímavý příběh, sympatické postavy, pěkná animace, opening i ending. Ale nikdy mě to nijak extra nechytlo. Třeba se k němu ještě někdy dostanu a změním názor. 6,5/10(31.3.2015)

Žiadne anime ma nedokázalo ku koncu rozplakať.. tlieskam! 9/10(9.4.2009)

Anime spíše pro mladši publikum, ale má to své kouzlo i díky zajímavému vizuálu.(23.1.2011)

Hrdinství, naděje, sebeobětování... Originální příběh, zajímavá animace.(6.2.2007)

Velmi milé anime se slušným potenciálem a sympatickou hlavní hrdinkou. Ke konci už to na můj vkus trochu moc filozofuje, ale i tak se to dá sledovat...(9.1.2007)

Poměrně slušná Jetix-záležitost, která měla kupodivu i dobrý příběh. Pokud se dobře pamatuju dávalo se někdy k jedenácté večerní, aneb jak se zařídit s kvalitou ("kvalitou").(9.11.2011)

• Elbarto08

nesnášel jsem to(6.1.2012)

Wau, a ešte raz wau. Na tomto seriály som začínala byť strašne závislá sa naštastie som ho stihla dopozerať, kým neskončil Jetix. UPDATE: dňa 26.5.2018 som našla seriál na youtube, češtine, ale aj v angličtine a asi prvý krát som započula výrazne lepší český dabing, ku postavám mi oveľa viac pasoval. Na konci slzy nemohli chýbať. Zachytila som, že sa má točiť druhá séria. Novinka je z roku 2017 a nejako tomu neverím. Ale ak je to pravda, tak majú o ďalšieho diváka postarané. Zaslúžené 5* a aj tu na čsfd by si seriál zaslúžil vyššie hodnotenie. Toto mi príde ako urážka k fakt perfeknej práci, či už animačne alebo aj príbehovo - takéto filmy/seriály nezvyknú byť sú na čsfd hodnotené v modrom kabáte, ale v červenom. Preto sa čudujem, že všetky komentáre k tomuto filmu sú len pozitívne,ale je tu aj jeden s hodnotením odpad!, preto som chcela vidieť, čo tomu človeku vadilo, že to tu pekne rozpísal čo bolo zle, čo sa mu nepáčilo, čo by tam zmenil,.... a tam len: "nesnášel jsem to". A prečo nerozpises, prečo si to tak neznášal? Serial nahradili na jetixe nejakým tvojím obľúbeným? Určite si si pozrel všetky časti Obanu že si to takto zmysluplne ohodnotil a aj okomentoval...(13.4.2012)

Seriál na který do konce života nezapomenu. A koho sakra zajímají nosy?! Jen mě štve že nejde sehnat 14. epizoda s českým dabingem.(17.2.2019)

Suprový animák od Jetixu(27.10.2015)

Jako příznivce sci-fi mě tohle anime uchvátilo snad víc než Naruto. Po nějaké době - Naruto je jednička. Ale Oban se mi pořád líbí!(30.8.2007)

nezabudnutelny serial mojho detstva :) japonsko francuzska spolupraca skvelo funguje. skvely pribeh aj prevedenie :)(8.2.2013)

Výborné anime pro děti i dospělé. Krásný příběh a výborná mytologie. Sympatické postavy a dobrý český dabing. Jeden z mála pořadů Jetixu který se vyrovnal pořadům Fox Kids. Jednu dobu byla na www.jetix.cz k dispozici i browserová 3D hra, která také nebyla špatná.(12.7.2013)

Živý príklad toho že by si francúzi mali častejšie zbaliť svoje bagety a croissanty a vyraziť na 2 roky do Tokia na pomoc japonským kolegom. Jasne že hodnotenie je ovplyvnené nostalgiou ako u mnohých čo to tu hodnotia, ale po znovuzhliadnuti to stále ma hlavu a pätu a aj ta orginalita sa tam nájde. Soundtracky ma málokedy sklamú v tomto žanri a toto anime nie je výnimkou. Taktiež sa málokedy stane že český dabing prekoná ten anglický, ale tu sa to jetixu výnimočne podarilo. Ak máte srdce na správnom mieste tak vás Oban určite nenchá chladným. A nos na čo? Veď nám len zaberá miesto v zornom poli.(24.5.2014)