OBAN - nebeské lodě (TV seriál)

• Francie

Óban Star-Racers

オーバンスターレーサーズ

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

Francie / Japonsko, 2006, 26x22 min

Jeden ze seriálů mého dětství. Skvělej příběh, dostalo mě to hned od prvního dílu. A i když postavy byly nakreslený jako Voldemort, tak všechny byly skvělý!:D(26.1.2013)

Tento seriál jsem občas sledovala když ho ještě dávali v televizi, takže jsem neviděla všechny díly a pokud ano, tak ne v tom správném pořadí. Zajímavý příběh, sympatické postavy, pěkná animace, opening i ending. Ale nikdy mě to nijak extra nechytlo. Třeba se k němu ještě někdy dostanu a změním názor. 6,5/10(31.3.2015)

Živý príklad toho že by si francúzi mali častejšie zbaliť svoje bagety a croissanty a vyraziť na 2 roky do Tokia na pomoc japonským kolegom. Jasne že hodnotenie je ovplyvnené nostalgiou ako u mnohých čo to tu hodnotia, ale po znovuzhliadnuti to stále ma hlavu a pätu a aj ta orginalita sa tam nájde. Soundtracky ma málokedy sklamú v tomto žanri a toto anime nie je výnimkou. Taktiež sa málokedy stane že český dabing prekoná ten anglický, ale tu sa to jetixu výnimočne podarilo. Ak máte srdce na správnom mieste tak vás Oban určite nenchá chladným. A nos na čo? Veď nám len zaberá miesto v zornom poli.(24.5.2014)

OBAN a Naruto jsou jediné anime, které mě baví. Tohle mělo poutavý příběh, sympatický postavy a vždycky jsem se na to rád podíval.(19.1.2015)

Wau, a ešte raz wau. Na tomto seriály som začínala byť strašne závislá sa naštastie som ho stihla dopozerať, kým neskončil Jetix. UPDATE: dňa 26.5.2018 som našla seriál na youtube, češtine, ale aj v angličtine a asi prvý krát som započula výrazne lepší český dabing, ku postavám mi oveľa viac pasoval. Na konci slzy nemohli chýbať. Zachytila som, že sa má točiť druhá séria. Novinka je z roku 2017 a nejako tomu neverím. Ale ak je to pravda, tak majú o ďalšieho diváka postarané. Zaslúžené 5* a aj tu na čsfd by si seriál zaslúžil vyššie hodnotenie. Toto mi príde ako urážka k fakt perfeknej práci, či už animačne alebo aj príbehovo - takéto filmy/seriály nezvyknú byť sú na čsfd hodnotené v modrom kabáte, ale v červenom. Preto sa čudujem, že všetky komentáre k tomuto filmu sú len pozitívne,ale je tu aj jeden s hodnotením odpad!, preto som chcela vidieť, čo tomu človeku vadilo, že to tu pekne rozpísal čo bolo zle, čo sa mu nepáčilo, čo by tam zmenil,.... a tam len: "nesnášel jsem to". A prečo nerozpises, prečo si to tak neznášal? Serial nahradili na jetixe nejakým tvojím obľúbeným? Určite si si pozrel všetky časti Obanu že si to takto zmysluplne ohodnotil a aj okomentoval...(13.4.2012)

• - Japonská znělka mísí japonský a francouzský jazyk. (davidrohusch)