David Bowie (TV film)

David Bowie: Sound and Vision

Dokumentární / Hudební

Velká Británie, 2002, 86 min

Komentáře uživatelů k TV filmu (21)

Jelikož jsem si Bowieho dříve příliš nevšímal a do jeho diskografie se začal dostávat až poslední dobou a pár jeho skladeb mě svou fantazií ihned fascinovalo (Space Oddity, Five Years, Heroes...), logicky jsem si sehnal dokument. SOUND & VISION spolehlivě vypráví to nejpodstatnější a jen potvrzuje moji odvěkou domněnku - že David je jednou z nejdůležitějších a nejnezaměnitelnějších tvůrčích sil v historii rock ’n’ rollu/ moderního umění. Jeho talent, vizionářství, schopnost neustále se měnit, inovovat a být originální, plus jeho nebojácnost, to je nevídaný nejen v muzice. A ať už mi jeho ta která hudba voní nevoní, tohle prostě respektuju. (dále doporučuji dokument FIVE YEARS) "Here am I sitting in a tin can far above the world...."(16.3.2014)

Dawid Bowie jako muzikant, malíř, herec a ve všem, co dělá je skvělý a ještě to není dost, on je taky dobrý člověk - a to vše v tomhle výborném dokumentu. Jinak tedy klobouk dolů, že po všech těch nezdarech vytrval a nevzdal se. Jinak by svět přišel o takhle dobrého muzikanta.(2.8.2008)

O člověku plném vizí a vnitřní síly je prosadit.... Jeden z mála lidí na světě, který si dokáže plnit sny a jeden z mála hudebních mágů=králů, kteří opanovali svět novými žánry hudby.!!! :-) Pozoruhodná osobnost dějin umění, které se rovněž nevyhnula diskutabilita uměleckých i jiných soukromých aktivit..(28.11.2010)

Výborně natočený dokument o jedné z nejvyraznějších postav dějin populární hudby. David Bowie se nám v tomto snímku ukazuje nejen jako nadaný zpěvák, extravagantní umělec a bývalý vášnivý uživatel koksu (ne, o uhlí nemluvím), ale i jako vyjímečná osobnost a skvělý člověk. We can be Heroes - just for one day.(2.8.2008)

Těch skvostů je moc, u mě ale vede Ashes To Ashes a Heroes....(6.11.2014)

po zhlédnutí tohoto výborného dokumentu se stydím, že jsem předtím sice věděl, že nějaký zpěvák jménem David Bowie existuje, ale jinak jsem vlastně vůbec nevěděl, kdo to je.. teď už to vím - geniální hudebník, herec a malíř, který se navíc dokázal vyhrabat z drogové závislosti:)(2.8.2008)

Výborně poskládaný dokument o hudební legendě, narvaný neskutečným množstvím informací a s podkresem nejzásadnějších skladeb. Mňam.(7.1.2009)

Vše co jste chtěli vědět o Davidu Bowiem, ale báli jste se zeptat.(9.6.2010)

Vyborna, prehledna a uprimna rekapitulace Bowieho kariery album po albu (a ze jich ma 23, frajer), zavidim mu v jak utlem veku nastartoval karieru, tuhle diskografii se mi bude slozite dohanet. Btw, Reznorovi to pri interview v tomhle dokumentu fakt slusi, to byl jeste ve forme. 8/10(9.5.2012)

Maliar v poho...herec-vynikajúci ...textár-to je D.Bowie... hlas - profík... hudba - genius ... Jeho hudba krotí 20 storočie,vlastne nekrotí ale burcuje.Kde šliapne do umenia zanecháva stopu, ktorú umelci merajú a predtým než ju zmerajú je na svete jeho dalšia stopa.Každý jeho fanúšik by mal tento film pozrieť, žiadný podobný jemu nie je.... (10/10) David Bowie - Sound and Vision, anglicky..(20.1.2013)

V tomto případě se jedná o nutnou povinnost pro fanoušky Davida Bowieho. Skvělý muzikant si to zasloužil a byl natočenej přímo ohromně. Z dokumentu přímo čiší přímočarost a upřímnost, s jakou vypovídá Bowie o dorgových excesech a taky o nutnosti skoncovat s tím a přesunout se do Berlína a začít se starat o svého syna a muziku. Vynikající muzikant, kdo nezná tak se koukněte http://www.youtube.com/watch?v=0VLS-P9m0BM. Excelentí a 5*...(3.8.2008)

Zajímavý dokument o zpěvákovi a pro mě hlavně skvělém herci Davidu Bowiem. Jako celkem zajímavý mi přišel fakt, že byl kamarád s Johnem Lennonem a že byl a je velice uznávaný malíř.(2.8.2008)

"Moje parketa je být tvrdohlavý, obskurní, polemický, dělat všechno po svém a řádně si to užít." - David Bowie ...Zajímavý dokument o zajímavém člověku - umělci, který tu po sobě zanechal nesmazatelnou stopu. "David mě vzal do náruče a ten pocit, že se vznáším mi zůstal dodnes." - Iman(13.1.2016)

I když jsem hudbu Davida Bowieho nikdy moc neposlouchal, musím uznat, že jde o velmi talentovaného a hlavně zajímavého člověka vůbec. Dokument o něm vám mistra předtaví po všech stránkách - soukromí, hudební a filmová kariéra (Bowie byl zdá se i velmi dobrý herec) a vůbec včechno co byste v dokumentu o takovém muzikantovi chtěli vědět. A také jsem měl radost, když jsem zase viděl Iggy popa - mistra, kterého Bowie vpodstatě "udělal." Hodně dobře udělanej dokument.(3.8.2008)

Skvělý snímek dokumentující Bowieho jak z hlediska profesionálního tak i z jeho velmi neštastného soukromého života. Ukazuje mistrovo rozpačité až neúspěšné začátky a je neuvěřitelné co vše se o něm dozvíme. Já jako fanda jsem opravdu netušil co vše Bowieho ovlivnilo, jak moc drsné ztráty za sebou má, ba dokonce jak přišel k těm "různobarevným" očím. Osobně Bowieho mám nejraději až z jeho tří posledních alb, kde čerpá ze svého nezaměnitelného hlasu a hudební hravosti, kde má vše mnohem více uklidněné, ale i těch x hitů starších co v dokumentu zazní stojí za to, a každý kdo má Bowieho rád by měl dokument vidět. Vystoupí v něm i mnoho Bowieho přátel a opravdu řadu z nich budete znát. Dokument není dlouhý ale přitom mám dojem, že v něm jsou shrnuta snad celá 70. a 80. hudební léta.(21.7.2008)

David Bowie mi dlouho unikal, jeho hudba mi nepřipadala zajímavá, ale jakej je to fenomén jsem pochopitelně tušení měl. Je to mnohem zajímavější osobnost než hudebník, i když i v tomhle směru je to beze sporu talent. Pro mě jako o dvě generace mladšího člověka je tenhle dokument výbornej, už se orientuju v jeho diskografii a najdu si tam něco pro sebe (první polovina 70. let).(2.8.2008)

Výborný dokument o jedné z největších uměleckých postav naší doby.(20.11.2008)

David Bowie je významná osobnost hudební historie i současnosti a tento filmový dokument (jehož název Sound and Vision je také jak názvem Bowieho skvělé písně, tak dokonale vyjadřuje Bowieho hudební filozofii) je toho důkazem.(4.7.2011)

Inspirujici a povznasejici. Jedna radost je koukat se na tak nadaneho clovek. Tohle je vyborny kousek! Nejvic se mi libilo videt "souvislosti", myslim, jak Bowieho ovlivnovala doba a umelci, kteri zrovna tvorili. A videt v dokumentu hovorit Trenta Reznora, ha!, to se jen tak nepovede...(13.9.2008)

<< předchozí 1 2