poster

Ráno budeme moudřejší (TV film)

Drama

Československo, 1977, 66 min

 • vitekpe
  ****

  "Pamatuj si, ze v noci nikdy nic nevyresis. V noci je vzdycky vsecko hrozne cerny..." Krasna a vynikajici Jana Hlavacova v roli uslapnute dospele zeny, zijici i v sestatriceti letech s rodicema...husty, pasivne agresivni prostredi. Naprosto brutalni Blanka Waleska, podpantoflac Pesek, atd. Urcite lze videt, prestoze zadne zasadni odhaleni "o zivote" Vas neceka...Dobre zahrane rodinne drama s prijemnym zaverem.(4.11.2013)

 • PollyJean
  ***

  postava Petra Čepka je v tomto filmu na svatozář. Tak vytrvalí nápadníci snad nebyli věrohodní už ani tehdy... jinak výborně napsané postavy - krom Jana a Marie i její rodiče, zvláště pak matka, která to přece myslí tak dobře. Docela by bylo zajímavé vědět, jak se postavila rodina k Mariinu rozhodnutí, většinou je jakýkoli pokus takových lidí o vymanění ze zápřahu vnímán těmi využívajícími velmi negativně...(27.6.2015)

 • topi
  ****

  Výborná inscenace Evy Sadkové o tom, jak lehce může člověku (výborná Jana Hlaváčová) proklouznout život mezi prsty, když s tím nic nehodlá dělat a nechá se podrobit vlastní rodině. Její rodiče charakterně přesně vystihli Ladislav Pešek a Blanka Walleská. Petr Čepek jako přítel Jany Hlaváčové opět očima uhrančoval, i když měl brýle. Ke konci příběh pěkně gradoval.(27.12.2015)

 • dr.fish
  ****

  Panebože, jak já tý Hlaváčový držel palce, aby se jí povedlo ten svůj život nějak vyřešit! A ta příšerná matka! Naprosto na zabití. Horší než Blanka Waleská-matka je snad už jen matka Normana Batese....a celkově hrůzná konstelace příbuzenstva v tomto filmu. Přesto naděje umírá poslední a osud nabízí poslední šanci v podobě "černého myslivce" Petra Čepka. 80%(18.11.2013)

 • LadyPupu
  ***

  "No co, pěkně si tu žijeme, od jednoho velkýho prádla k druhýmu, od jednoho malování k druhýmu, to je všecko strašně důležitý, táto."... Příběh o tom, že by člověk měl myslet taky na sebe a ne jen na ostatní. A že sice rodina je základ, ale i to má své hranice. Hezky obsazené, krásně zahrané, ze života.(28.12.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace