O hledání vzájemného pochopení v čase Vánoc... Marie (J. Hlaváčová), v zaměstnání činorodá moderní žena, po životním zklamání na vše rezignovala a nechává se zcela využívat vlastní rodinou. Ve chvíli, kdy přijde domů, se stává pasivní služkou celé rodiny, hodnou dcerou i tetičkou. Do šestatřiceti let se jí nepodařilo najít vlastní štěstí. Matka (B. Waleská) před časem zmařila Mariinu svatbu s architektem Honzou (P. Čepek), který proto raději odešel z města. Marie je ale odhodlaná zkusit znovu žít po svém a nenechat se vláčet ostatními. Podporu však nachází jen u otce (L. Pešek), který kdysi pro blaho rodiny zradil vlastní mladé sny. Najde v sobě dost síly, aby to dokázala? (Česká televize)

slunicko2

Jeden vypreparovaný problém zvětšený do absurdního rozsahu. 1) Ze snímku ční dusivá atmosféra každodenního života. Ovšem namísto režimu zde na prameni sedí do svého pojetí světa zahleděná tchýně, kterou bych praštil polenem a mlátil a mlátil._____ 2) Kvalitním hereckým výkonům chybí nápaditější a barvitější scénář. ()

blackrain

Děj je opravdu poněkud slabší, ale to v pohodě vynahradí herecké osazentsvo, v němž měl každý svou nazastupitelnou roli. Měla jsem pocit, že tenhle televizní film mnohem delší. Nechtělo se mi uvěřit, že má jen několik málo minut přes hodinu. Všechno tak poklidně plynulo až se to rozplynulo. Název filmu je vše říkající. Také tuto větu velmi často používám, protože je pravdivá a já se jí řídím. ()

topi

Výborná inscenace Evy Sadkové o tom, jak lehce může člověku (výborná Jana Hlaváčová) proklouznout život mezi prsty, když s tím nic nehodlá dělat a nechá se podrobit vlastní rodině. Její rodiče charakterně přesně vystihli Ladislav Pešek a Blanka Walleská. Petr Čepek jako přítel Jany Hlaváčové opět očima uhrančoval, i když měl brýle. Ke konci příběh pěkně gradoval. ()

dr.fish

Panebože, jak já tý Hlaváčový držel palce, aby se jí povedlo ten svůj život nějak vyřešit! A ta příšerná matka! Naprosto na zabití. Horší než Blanka Waleská-matka je snad už jen matka Normana Batese....a celkově hrůzná konstelace příbuzenstva v tomto filmu. Přesto naděje umírá poslední a osud nabízí poslední šanci v podobě "černého myslivce" Petra Čepka. 80% ()

LadyPupu

"No co, pěkně si tu žijeme, od jednoho velkýho prádla k druhýmu, od jednoho malování k druhýmu, to je všecko strašně důležitý, táto."... Příběh o tom, že by člověk měl myslet taky na sebe a ne jen na ostatní. A že sice rodina je základ, ale i to má své hranice. Hezky obsazené, krásně zahrané, ze života. ()