poster

Ráno budeme moudřejší (TV film)

Drama

Československo, 1977, 66 min

 • HonzaBez
  ****

  "Život je takový, jaký si jej uděláme...." Vánočně laděný televizní snímek s Janou Hlaváčovou v příběhu o tom, že by člověk měl myslet nejen na druhé ale i na sebe.Z dalších postav je kouzelný zejména Libor Pešek, jehož trpělivost s "generálem v sukni" nebo-li svojí manželkou je téměř neuvěřitelná. I když své ženě říká "hlavně maminko nedělej vůbec nic", říká to s noblesou a laskavostí sobě vlastní.(27.12.2019)

 • topi
  ****

  Výborná inscenace Evy Sadkové o tom, jak lehce může člověku (výborná Jana Hlaváčová) proklouznout život mezi prsty, když s tím nic nehodlá dělat a nechá se podrobit vlastní rodině. Její rodiče charakterně přesně vystihli Ladislav Pešek a Blanka Walleská. Petr Čepek jako přítel Jany Hlaváčové opět očima uhrančoval, i když měl brýle. Ke konci příběh pěkně gradoval.(27.12.2015)

 • LadyPupu
  ***

  "No co, pěkně si tu žijeme, od jednoho velkýho prádla k druhýmu, od jednoho malování k druhýmu, to je všecko strašně důležitý, táto."... Příběh o tom, že by člověk měl myslet taky na sebe a ne jen na ostatní. A že sice rodina je základ, ale i to má své hranice. Hezky obsazené, krásně zahrané, ze života.(28.12.2015)

 • vitekpe
  ****

  "Pamatuj si, ze v noci nikdy nic nevyresis. V noci je vzdycky vsecko hrozne cerny..." Krasna a vynikajici Jana Hlavacova v roli uslapnute dospele zeny, zijici i v sestatriceti letech s rodicema...husty, pasivne agresivni prostredi. Naprosto brutalni Blanka Waleska, podpantoflac Pesek, atd. Urcite lze videt, prestoze zadne zasadni odhaleni "o zivote" Vas neceka...Dobre zahrane rodinne drama s prijemnym zaverem.(4.11.2013)

 • dr.fish
  ****

  Panebože, jak já tý Hlaváčový držel palce, aby se jí povedlo ten svůj život nějak vyřešit! A ta příšerná matka! Naprosto na zabití. Horší než Blanka Waleská-matka je snad už jen matka Normana Batese....a celkově hrůzná konstelace příbuzenstva v tomto filmu. Přesto naděje umírá poslední a osud nabízí poslední šanci v podobě "černého myslivce" Petra Čepka. 80%(18.11.2013)