The Haunted World of El Superbeasto

Animovaný / Akční / Horor / Komedie

USA, 2009, 78 min

V první chvíli jsem an to nevěřícně zíral a pak si to užíval a snažil se zachytávat smysly všemožných narážek, kterých je v tomto animovaném filmu přemnoho. Je to zvrhlé, absurdní, ironické, zábavné, parodické, sexistické a sebeshazující. Prostě něco co bych jen tak nečekal. Rob Zombie se s tím nepáral a výsledek je pro mě hodně překvapující. Nakonec mi to pořádně sedlo a líbilo se v maximální míře. Snesl bych i pokračování pod Zombieho taktovkou. Je to hodně střeštěné, chybí tomu takový smysluplnější příběh o ten ale vůbec nešlo a ten kdo by to od toho očekával, bude zklamaný. Je to spíše taková animovaná groteska působící spontánně, přičemž je promyšlená vše v tomto filmu má nějaký smysl, je to takový mix od všeho něco. Jen škoda, že s titulky si to nejsem schopen tolik vychutnat, protože ten rychlý sled obrazů a titulků jsem nestíhal v plné míře zachytvat veškeré dění a narážky... takže budu muset zkouknout víckrát. 10/10(18.4.2012)

Film je prakticky vubodovaný na odkazech na nejrůznější hororovou i nehororovou tvorbu, především pak na veškerou tvorbu Rob Zombieho, která tomuto filmu předcházela. Nemyslím si, že je to špatně, soudě dle toho, že se mi to celkem líbilo. Film má docela příjemný nádech. Nepůsobí na vás tak, že byste nepotlačili nutkání se neustále hlasitě smát. Spíše film navodí takovou příjemně zvrácenou atmosféru. Za vyzdvihnutí určitě stojí naprosto úžasná hudba, která některé pasáže neustále doprovází, především pak ta, která se rozezní s příchodem nacistů, kteří se snaží chránit hlavu samotného Ádě H. naloženou v prapodivném roztoku na futuramistický způsob. Ten soundtrack jsem prostě nucený si stáhnout. Musím říct, že tohle byl zatím nejlepší počin Rob Zombieho ze všech. Zatím dávám 3*, ale možná se mi to rozleží a přidám.(15.1.2012)

Tak já nevím, tenhle film měl vše, co chybělo jinak dokonalému Boogiemu, ale pořád ze sebe nevymáčknu lepší hodnocení než 60 %. Bylo tu sice hodně koz, krve a nácků (takže parádní kombinace pro každý film, že?) ale nějak jsem se nesmál na místech, kde jsem měl. Všechno zde mi přišlo hodně samoúčelné. Nevím, nejsem z těch, které by urážela sprostá slova nebo přehnaná nahota ve filmech, ale když se u scén, které měly být vtipné, nezasměju, je něco špatně. Potěšily mě odkazy na horory a sem tam byl nějaký slušnější fórek (třeba robotický přítel, který je "tak trochu" úchylný) ale jinak je El Superbeasto vcelku průměrná taškařice, na kterou si vzpomenete hlavně v souvislosti "jo, to byl ten film, jak se tam nadávalo, stříleli se tam náckové a ukazovaly namalované kozy, že?" Takže jak už jsem jednou napsal - 60 %.(24.9.2011)

Rob Zombie je magor a na téhle kreslené taškařici je to setsakra vidět, ale každopádně mě už pěkně dlouho nic takhle nerozesmálo - kde jinde uvidíte jak do sebe mydlí dvě nahé kreslené čičiny a do toho hraje song, ve kterém se zpívá "nemusíš se cítit špatně za to, že onanuješ u kreslených filmů, japonci to dělají každý den":))(10.1.2010)

Je to přesně tak, jak říkal slasher - není to bůhví co, smíchy neumřete, ale nudit se určitě taky nebudete. Mě bavily nejvíc odkazy. Byly jich tam mraky, hlavně na nejrůznější horory (ten úplnej začátek, byla parodie na začátek starýho Frankensteina, pak se tam taky objeví Frankensteinova nevěsta, Fantom opery s beďarama, Jack Nicholson se sekerou, Michael Myers, Vetřelec, nějaký ty vlkodlaci atd.). Sem tam se objevila nějaká skvělá hláška. Uzemnila mě Suzzi X: "Druhý vzestup Třetí říše je vlastně první vzestup Čtvrtý říše". Osobně toho Superbeasta samotnýho jsem moc nemusel, klidně bych se bez něj obešel. Suzzi X. byla celkem roztomilá postavička, navíc skvěle namluvená, a utáhla by to sama.(26.9.2009)