Záhady SK

všechny plakáty

Dokumentárny seriál o javoch medzi nebom a zemou, v ktorom možno nájdete odpovede na to, čo nemožno presne vypovedať a ani zobraziť. Pôvodný seriál tvorcov „Najväčších kriminálnych prípadov“ nám tentokrát sprostredkuje tie najneuveriteľnejšie príbehy posledných desaťročí. Trasenie nábytku, otváranie okien, prízraky, predtuchy, telepatia a oveľa viac v novom strhujúcom dokumentárnom seriáli, ktorý vám vyrazí dych... (oficiální text distributora)

Coumway

Bolo tam zopar pribehov a zaraza ma ze vsetky iba zo zapadneho Slovenska.Vychodne slovensko tam bolo spomenute iba raz a to mumia na hrade Krasna Horka(mimochodom najvyznamnejsi hrad na slovensku)ale nespomenuli ze je to hned pri Roznave samozrejme lebo tam ziju madari.Ach to slovensko je tak primitivny narod.Marek Tapak sa hrozne chcel podobat na slavneho uvadzaca este slavnejsieho serialu Verte-neverte Jonathana Frakesa problem bol vsak vtom ze ten ubohy Tapak mu netrci ani len z riti tak velmi pokazili dobru temu títo slovaci ztohto by sa dalo vytrieskat omnoho viac,no co uz slovenska natura je uz raz polutovaniahodna a navzdy to tak aj ostane. ()

Radko

1. časť: Navštevujú ma mŕtvi - Marek Ťapák na striedačku uvádza príbehy štyroch žien, ktoré vidia mŕtvych v podobe obrysov postavy, tieňa, či hmly. Rekonštrukcie tvoria, popri prevažujúcich hraných sekvenciách, občasné priame výpovede predstaveného spektra (jasnovidka; tá, ktorá má odovzdať správu z druhého brehu....). Chýbajú výpovede odborníkov (psychiatri, fyzici). Napriek námetu dramatickosť pokrivkáva, sprievodný hlas sprevádzajúci príbehy je nevýrazný, hororovosť hraných sekvencií je založená na rozostrenom obraze. Prvá časť je z týchto dôvodov len úbohý pokus o mysteriózny dokument. ()

nunka

Seriál je ešte len v rozpuku, nie všetky časti som videla, ale s veľkou opatrnosťou sa už vyjadrím. Kvalita ani zďaleka nesiaha predchodcom "Kriminálne prípady SK". Jasné, že v tomto prípade treba vstrebať absenciu logických argumentov a to pravé zimomriavkové je založené na spektre otázok medzi nebom a zemou - či veriť alebo neveriť. Spomínaný úbytok kvality výrazne spôsobil aj fakt, že rolu odborníkov, ktorí sa pútavo vyjadrovali k jednotlivým analýzam vystriedali nastrčení kvázi odborníci (numerologovia, veštice a povolaní z iných erudovaných profesií), ktoré vyzerajú asi tak dôveryhodne ako keby sa k prípadom vyjadrovali náhodní okoloidúci. Prípady SK nemajú ani tak veľa nedostatkov, ako stoja a padajú na neodborných informáciách, ktoré komentujú kvázi odborníci v problematike. Ak ma "Záhady SK" v ďalsích častiach presvedčia o opaku, vďačne zmením komentár:) ()

anderson

Po Najväčších krim. príp. Slovenska je to neuveriteľný prepad smerom dole. Takýto "blábol" by som dokázal za menšie prachy vyprodukovať aj ja. (24.4.2007) ()

Martin741

Sam som ateista, ale nie nejak extra silny ba ani zurivy. A ako existuje Mallevs Malleficarvm /Kladivo na Carodejnice/, tak ja mam kladivo na agresivne ateisty. Mozno poviem a mozno nie. Kazdopadne milujem povesti o hradoch a zamkoch od Jana Domastu a aj tie ceske povesti. Su aj strasidelne povesti, a mam aj konkretne tipy. Staci opat byvale Ceskoslovensko, netreba ani ist za hranice : 77 % ()

Khumbac

Podle mě, zaplacení lidé, aby mluvili nesmysly. Nedalo se tomu prostě uvěřit a to jsem takovej menší hororový fanda. NUDA! ()

-ELFKA-

Niektoré časti sú naozaj oničom, to treba priznať. Ale zase na druhú stranu, občas sa objaví aj niečo čo dokáže zaujať. Mňa osobne nezaujímajú všetky javy, ktorým sa seriál venuje a tak potom k tým častiam aj pristupujem. Ak sa ale objaví niečo podla mojhu gusta, hneď je to iná káva :-) ()

manonfire odpad!

Toto může deaktivovat soudnost a akcelerovat fantazii leda tak důchodkyním, kterým s věkem chátrá už tak vrozený sklon ke slabomyslnosti. Nehodnotím celý seriál, jelikož mu nehodlám věnovat ani vteřinu navíc po té, co bylo dvěma mrtvě narozeným novorozeňatům v ručičkách nalezen prsten a pecka z třešně, kterou kdyby prý ihned zasadili, určitě by vyvrátili a zažehnali prokletí rodiny, které bylo na starů mamu přivoděno kletbou nacistické paničky za to, že jí špatně naškrobila prádlo. To není nadsázka, nýbrž doslovný přepis toho, co tam ty hovada vyblili v koryto divácké a ještě u toho tekly slzičky. 0% ()

bari68

Niektoré príbehy sú vážne fascinujúce, avšak zrealizovanie a samotný dokument za týmito javmi trochu pokulháva. ()

Gardenboy

Nebudem zatiaľ hodnotiť, dal som si záväzok, že najprv pozriem tri časti. Prvú som nevidel ale ako tak čítam komentár od Radka bola takmer o tom istom, čo aj druhá časť. Ako presne popísal seriál Najväčšie kriminálne prípady Slovenska bol založený na rekonštrukciách výrazne podporovaných výpoveďami odborníkov - tá druhá časť tu absentuje a aj výpovede svädkov sú tu v skromnejšom počte (zatial, súdim z jedného jediného dielu). Ale za to hororové sekvencie ma za tú polhodinu riadne dostali. Keby si ta spoločnosť vybrala nejaký vhodný scenár, tak môže natočiť kvalitný horor, ktorý si v ničom nezadá s Ázijskou thrillerovou a horrorovou produkciou (starká vstávajúca od stola a idúca pospiatku cez dvere, ktoré sa samé otvorili a za ňou aj zavreli mi nahnala takú hrôzu, že som dlho odmietal vstať a ísť na záchod). Marek Ťapák má hlas ako stvorený na to, nemám výhrady. Inač by to bolo zatiaľ za slabé 4, ale nechajme sa prekvapiť, seriál len začína. PS - v tomto formáte by som uvítal ešte seriál niečo ako "Najväčšie katastrofy Slovenska" ... istotne by to bol zaujímavý projekt ::::: 31.1.2007::::: Po štvrtej časti mám rozpačité pocity. Na diel "Bývam s mŕtvymi" sa zatial nechytá žiadna, ba naopak - prídu mi dosť plné vaty. Začali sa ojbavovať aj výpovede konkrétnych svedkov priamo na kameru, dokonca aj odborníci, ale celé to je také prazvláštne, bezmocné, ako zubaté Slnko v Novembri. Neviem. Určite si pozriem aj ďalšie časti, ale dúfam, že tieto diely, boli iba chviľkovou nevoľnosťou a že ďalšie nám nakopú prdel napínavosťou a väčšou pútavosťou :))))))))). 2008: Odkedy sa tam zacali objavovat prutickari, numerologovia, ktori do kamery "vierohodne" tvrdili, ze duch je prave v tomto momente tu (aj s celým vyrobným štábom) mi nestálo za to tento seriál pozerať a strhávam jednu hviezdu dole a uvažujem ešte o jednej ... ()

Kub_ees

Spracované je to dobre, len tomu čosi chýba. Príbehy sú zaujímavé, niektoré aj trochu strašidelné. Rozprávanie je zaujímavé, nenudí, úvod takisto. Hrané pasáže nie sú zlé, avšak nestačia budovať atmosféru. Samozrejme nájdu sa aj výnimky pri ktorých mrazí, hlavne tie s duchmi. Pozeral som to celkom rád, takže 3. ()

Caesius S.

Jak vypadají paranormální jevy na Slovensku? Jsou to neověřené povídačky katolických fanatiků, kartářek a paranoidních psychotiků s poruchami spánku. ()