Sweet Valerian (TV seriál)

• Japonsko

スウィート・ヴァレリアン

Animovaný / Komedie

Japonsko, 2004, 18x3 min

Hiroaki Sakurai

Tak trochu Di Gi Charat vol. 2 (za oběma seriály ostatně stojí tentýž režisér), ovšem s vyrovnanější kvalitou epizod. 6/10(8.5.2008)

V jednom městském parku se prochází starý muž, do kterého neustále narážejí telefonující kolemjdoucí. Stařeček se rozčílí a začne na mobilní telefony nadávat. Přesně na tuhle chvíli, ale čekalo obávané Stresové komando, okamžitě se na místo dostaví ve svém létajícím talíři a promění muže v rozzuřený mobil o velikosti Godzilly, který začne ve městě páchat strašlivé škody. Ještě, že tu jsou naše známé hrdinky (tři obyčejné dívky, které místo očekávaného řidičského průkazu skupiny A dostaly výcvik, aby se z nich mohly stát "Valeriánky"). Po telefonátu koordinátora celé skupiny - modré pandy, se slečny okamžitě mění do podoby akčních zajíců a letí do akce. Jako pokaždé to s narušitelem nejdřív zkouší po dobrém, ale kdepak - bude potřeba jiný způsob, jak netvora zneškodnit. Jedna z Valeriánek si vzpomněla, že když ji kdysi mobil spadnul do záchoda, už ho nezprovoznila. Zajíčci tedy "mobila" řádně zkropí z pouličního hydrantu a ejhle! Z mobilu se opět stává stařeček. Valeriánky to zase dokázaly, Stresové komando odlétá poraženo! A poučení na závěr: Nenoste mobil v zadní kapse kalhot, mohl by vám spadnout do záchoda. (Tolik v kostce jeden díl tohoto vpravdě originálního japonského anime)(10.1.2007)

Parádně vtipný ranníček na způsob powerpuff girls. Každý díl je velmi roztomilý a hodně vtipný a s ponaučením. :) Nejlepší díly ovšem jsou ty flashbackové o tom jak vznikl tým valeriánek, pak ten se školkou a ten se dvěma pouličními hudebníky, kteří hrajou tak strašně až to stresuje celé okolí (a text jejich songu měl na Animaxu dobře vtipný překlad). A taky je tam super Panda. :)(21.1.2010)