Americký chopper (TV pořad)

• Česko

Senior vs Junior American chopper

(neoficiální název)

American Chopper: The Series

Komedie / Reality-TV / Sportovní

USA, 2003, 60 min

Teutel, největší machr, kterého jsem kdy viděl. Kdykoliv koukám na tento seriál, mám lepší náladu. Všichni odvádí opravdu skvělou práci, ať už pro neziskové organizace, padlé vojáky, jejich vdovy, nebo nadřízené, handicapované, děti... Nikdy jsem neviděl u nikoho větší srdce, než u Orange Country! Přítelkyně o mne dokonce prohlásila, že jsem na tento seriál značný maniak. To je ovšem pravda. Nenechám si nikdy ujít!(5.4.2013)

Vynikající polo dokument a polo reality show o stavění klasických amerických motocyklů z produkce Discovery Channel. Nechybí vtip a občasné šarvátky mezi členy týmu (většina členů je jedna rodina), který je seskládán z perfektních typů lidí (otec jako stará škola je nejsympatičtějším a nejlepším členem týmu). Jejich motorky jsou originální stroje, které nikde jinde neuvidíte. Prakticky celý motocykl sestaví vlastníma rukama, součástku po součástce. Je to nádhera je pozorovat při jakékoli činnosti (i stavba houpačky pro dítě jednoho z nich je zážitek). Jde o jednu z reality show, které stojí za to sledovat pokaždé, když běží v tv.(10.1.2007)

Svérázná rodinka, která vám postaví unikátní a hodně specifický kousek na zakázku. Některé mašiny jsou skutečně parádní. Koukám na ně jako na svaté obrázky. Bála bych se na nich jen projet. Baví mě sledovat jak z jednotlivých dílů dokáží něco podobné vyrobit a složit, aby to bylo vůbec pojizdné. Hoši vědí, co dělají. Občas se spolu poperou, něco rozmlátí a pak je zase klid.(16.3.2009)

Rodinná firma, ve které táta se svými dvěma syny plus pár dalšíma spolupracovníkama staví motorky. Je zajímavé, jak pod jejich rukama roste nový originální čopr. Každý kousek je jiný, ale stavba samotná by se mohla stát časem rutinní a tím pádem nudná pro oko diváka. Ale nemějte strach, těm týpkům se velmi často něco přihodí a mají zas o čem přemýšlet. A když je přesto práce v dílně přestane bavit, tak si vyjedou za zábavou mimo ní. Senior je chlapík od rány, Junior mu ovšem nezůstane nic dlužnej a druhý syn Mikey je takový nemehlo. Prostě je s nima zábava a pro mě, jako celkem levého člověka, je zajímavé sledovat, jak jsou zruční při řezání, ohýbání a broušení a jiných pracech.(21.1.2009)

Americký Chopper je reality show a tak se musíte smířit s tím, že kromě obdivování těch nádherných strojů uvidíte chlapi z Teutulovy firmy na sebe řvát, házet nářadí, nebo dokola před objektivem komentovat náladu v dílně a rozebírat své vnitřní pocity. Sem tam se přimíchají nějaké ty rodinné problémy či oddechovější zábava. To ale nemůže zakrýt skutečnost, že American Chopper jsou v USA skutečným pojmem, opravdoví borci montující pojízdné skvosty a objednávky význačných firem či celebrit budiž toho důkazem.(28.1.2010)

• - Na motivy seriálu vyšly dvě videohry – „American Chopper“ a „American Chopper 2: Full Throttle“. (NiaWolf)

• - Rodina Teutulovcov si zahrala v jednej časti sitkomu Volajú ma Earl (od r. 2005) a Paul Sr. s Paulom Jr. si dokonca strihli malé cameo úlohy vo filme Divé svine (2007). (m.a.t.o.)

• - Paul Teutul Sr. pôvodne podnikal v oblasti výroby ocele a stavbu motoriek na zakázky mal iba ako hobby. Oficiálne sa začal venovať výrobe chopperov v roku 1999, kedy založil dnes už známu firmu Orange County Choppers. (m.a.t.o.)