Baterie nejsou v ceně

Zázrak na 8. ulici

Rodinný / Fantasy / Sci-Fi / Komedie

USA, 1987, 106 min

• Oskar

Pokus o sci-fi komedii, která je sice formálně velmi dobře natočená, ale je na ní bohužel příliš znát produkce Stevena Spielberga. Jednoduše - je to další kýč, který má být nejspíš jímavý, je výpravně pojatý, úplně bez humoru a jako obvykle s oním milionkrát omletým a stále trapnějším "otcovským motivem". Jen pro hloupé děti a fanatické vyznavače americké kinematografie. 40%(11.5.2003)

Ve stejném duchu jako Zámotek(19.3.2003)

• Radyo

Strašná slátanina. Možná v roce 1987, 14 dní po premiéře, v mém těsně postpubertálním věku by se mi to i trochu líbilo, ale dneska? Smál jsem se jen záplavě filmového kýče, tolik klišé na jednom místě se taky vidí málokdy... Spielberg v tom čitelný je, ale filmu to spíše škodí, než pomáhá. Prostě děs běs.(26.4.2017)

Rozpočet $-miliónovTržby USA $32,945,797Tržby Celosvetovo $65,088,797 ║ Pohodičková rodinná komédia, kde príbeh trošku zatienia výborné triky. Čaro a hravosť 80.rokov tu je krásne zachytené. /75%/(4.12.2008)

• RHK

Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(19.9.2012)

Ako dieťa som to pod názvom Zázrak na 8. ulici videl mnoho ráz... Ktovie, ako by na mňa pôsobil dnes. Radšej to skúšať ani nebudem.(23.9.2014)

Průměrný, milý rodiňák s miniaturními, létajícími robůtky/mimozemšťany, kteří rádi pomůžou nešťastným dvounožcům v boji proti zlým investorům. To bylo asi poprvé, co jsem viděl robota rodit. :D(28.6.2014)

• pepo

Výsledok Spielbergovej žiarlivosti na Cocoon. A nič moc teda(27.12.2014)

55%(17.3.2011)

• dopitak

Moc špatný. Začátek vypadá jako seriózní drama, ale jak se objeví první ÍTÝ, je jasné, že tohle se musí zvrhnout. Přiznám se, že jsem u filmu nevydržel, rozčilovala mě senilní bába a hlavně z prstu vycucaní mimozemšťani, kteří jsou živorodiči.(12.5.2016)

Mne to osobne sadlo viac ako príbuzný Cocoon, ktorý nakoniec až zas tak príbuzný nie je. Páči sa mi narušenie zabehaného klišé s mimozemšťanmi v mierke ľudí, keď sa nad tým človek tak zamyslí tak iné proporcie a vlastne aj mechanický základ návštevníkov sú pravdepodobnejšie ako humanoidy. V jednoduchosti je krása alebo osemdesiatky v tej najkryštalickejšej podobe. Chýb to má ale dostatok, ono tie triky a vzhľad emzákov už nie sú to pravé orechové a celkovo by to chcelo o niečo viac šťavy, alebo skôr oleja na premazanie hrdzavých súčiastok v ufách.(24.3.2018)

80% Produkce: Steven Spielberg(27.9.2012)

"Jasně !! Všechno nádobí tvý babky jde teď po tobě, Carlosi.." ;)(17.4.2016)

• Lacike

Chcelo by to byt podobne magicke ako seria Cocoon, ale vôbec sa mu to nedari. Dokonca su tu aj niektori herci z tej serie. Ale vysledok je velka nuda. 2/10.(24.10.2014)

Z nostalgického pohľadu príjemná rodinná fantasy, tak trochu líznutá cocoonovským štýlom a ešte k tomu v Spielbergovej produkcii. Fakt podarený film.(31.8.2010)

• Šimpy

Těšil jsem se na osmdesátkovou scifárnu a ono nic moc. Nápad tu je, potenciál taky...i v tom nemluvném domovníkovi, i v tom příběhu, ale je to absolutně nevyužité. A těch posledních dobrých pár minut filmu to nezachrání.(7.12.2017)

Jejich dům má být brzy zbourán, a ustoupit výstavbě moderního sídliště. Jenže skupina obyvatel se odmítá ze svých domovů odstěhovat, a tak investor začíná volit drsnější formy nátlaku. Jenže na pomoc ubohým nájemníkům přichází nečekaný zachránce. Dvojice mimozemšťanů (ve formě kovových létajících talířů) si tento dům zvolila jako místo, kde splodí své potomky - a s místními obyvateli naváží kontakt. Společně musí překonat všechny nástrahy, aby svůj domov zachránili ... Moc se mi líbí sci-fi filmy z 80-90 let minulého století. Ač většinou neoplývají vizuálními orgiemi, a nestály stovky miliónů dolarů, tak mají zvláštní atmosféru a nádech vtipu, který se později už tolik nevyskytuje (- jasně, možná je to jen nostalgie, protože většinu z těchto filmů člověk viděl na stokrát kopírovaných videokazetách - a nebo, pokud režim náhodou dovolil, tak i v televizi). Obdobně jako zde několikrát zmiňovaný Zámotek, stejně tak jako E.T., i Baterie nejsou v ceně přináší zajímavý pohled na něco, co je "tam venku". Akorát oproti výše zmiňovaným zde něco chybí, takže jsem se chvilkama trochu nudil - scénář je zcela průhledný, takže nečekáte na žádnou šokující myšlenku, herecké výkony taktéž trochu nemastné neslané. A tak nejvíce zaujme asi mimozemský-kyber-sex a malá mimozemšťata :)(9.1.2012)

Úsměvná a roztomilá sci-fi pohádka, kterou řadím mezi námětové a trikové skvosty žánru. Já měl tyhle dva malé, mimozemské, vlastní inteligencí vybavené létající talíře, vždycky hodně rád.(10.7.2006)

• sator

Hmm...sbírka protivnych lidí...(28.5.2017)

Komorní sci-fi příběh, ve kterém mi chyběl spád, humor a hlavně alespoň trošku uvěřitelnost. Jasně jde o sci-fi, ale i tak natočit film o létajících talířích, které žijí a jsou tu jen proto, aby opravovali jednu starou barabiznu? Bez jakéhokoliv vysvětlení? Naštěstí to trošku zachraňují oba hlavní představitelé (ostatní jsou v podstatě o ničem), roztomilý efekty létajících talířů a taková ta Spielbergovská "hezkost".(22.7.2009)

Pokus Stevena Spielberga umotat si svůj vlastní Zámotek - bohužel celkem infantilní a hlavně postrádající zámotkovský důchodcovský švih.(23.3.2006)

<< předchozí 1 2