Reklama

Reklama

VOD (1)

Obsahy(1)

V newyorské čtvrti East Village se bourá jeden zchátralý dům za druhým, má tu vyrůst honosná čtvrť s mrakodrapy. Jednoho dne přijde řada na činžák, v jehož přízemí provozuje skromnou kavárnu postarší manželský pár, Frank a Faye Rileyovi. Většina nájemníků se odstěhuje, zůstanou jen Rileyovi, malíř Mason, těhotná dívka Marisa a bývalý boxer Harry. Developer Lacey na ně pošle Carlose, který kavárnu zdemoluje. Faye má problémy, trpí Alzheimerem, a Frank situaci vyhodnotí jako neúnosnou a rozhodne to vzdát. Noc, která má být jejich poslední v domě, je zázračná. Otevřeným oknem přiletí návštěva z vesmíru, jsou to dva roztomilé malé létající talířky. Potřebují ke svému životu elektřinu, kterou si vysosají ze zásuvek v domě, a na oplátku spraví všechno, co Carlos rozbil. Když se ráno pětice obyvatel domu probudí, nestačí se divit. Frank a Faye otevřou kavárnu a život se zase rozbíhá. Carlos přijde znovu, ale talířky ho vylákají na střechu budovy a muž odtud vyběhne se zježenými vlasy. Samička z páru "talířků" porodí tři mláďata, jedno se zdá bez života. Faye ho pohřbí do květináče, ale boxer Harry ho vyhrabe, odnese si ho do svého bytu a podaří se mu je oživit. Developer se nehodlá vzdát, a tak když Carlos znovu neuspěje, pošle do domu žháře. Celá budova exploduje, zůstanou jen ohořelé trosky, bourání ale nemůže pokračovat, protože nahoře na zbytcích schodiště sedí boxer Harry a odmítá se hnout. V noci se pak objeví létající talířky, kterým z vesmíru přiletěla početná posila, a do rána stihnou dům postavit znovu. (TV Nova)

(více)

Recenze (35)

Radyo 

všechny recenze uživatele

Strašná slátanina. Možná v roce 1987, 14 dní po premiéře, v mém těsně postpubertálním věku by se mi to i trochu líbilo, ale dneska? Smál jsem se jen záplavě filmového kýče, tolik klišé na jednom místě se taky vidí málokdy... Spielberg v tom čitelný je, ale filmu to spíše škodí, než pomáhá. Prostě děs běs. ()

Anderton 

všechny recenze uživatele

Mne to osobne sadlo viac ako príbuzný Cocoon, ktorý nakoniec až zas tak príbuzný nie je. Páči sa mi narušenie zabehaného klišé s mimozemšťanmi v mierke ľudí, keď sa nad tým človek tak zamyslí tak iné proporcie a vlastne aj mechanický základ návštevníkov sú pravdepodobnejšie ako humanoidy. V jednoduchosti je krása alebo osemdesiatky v tej najkryštalickejšej podobe. Chýb to má ale dostatok, ono tie triky a vzhľad emzákov už nie sú to pravé orechové a celkovo by to chcelo o niečo viac šťavy, alebo skôr oleja na premazanie hrdzavých súčiastok v ufách. ()

Reklama

honajz2 

všechny recenze uživatele

Ale tak jo, mě se to docela líbilo. Asi hlavně kvůli tomu, že tu chamtivý developer špatně dopadne, ale i tak se mi to příjemně sledovalo, nudil jsem se minimálně, pár vtipných scén tam taky bylo a ti robůtci byli super. Sice je tam nemalý počet chujovin a klišé a postava boxera se strašně něžnou dušičkou je spíš k smíchu (stejně jako ta stará babka mi lezla spíš na nervy), ale stejně u mě převažují spíš příjemné pocity. Akorát nevím, jestli bych si to někdy pustil znova. Lepší 3* ()

lennyd 

všechny recenze uživatele

Jejich dům má být brzy zbourán, a ustoupit výstavbě moderního sídliště. Jenže skupina obyvatel se odmítá ze svých domovů odstěhovat, a tak investor začíná volit drsnější formy nátlaku. Jenže na pomoc ubohým nájemníkům přichází nečekaný zachránce. Dvojice mimozemšťanů (ve formě kovových létajících talířů) si tento dům zvolila jako místo, kde splodí své potomky - a s místními obyvateli naváží kontakt. Společně musí překonat všechny nástrahy, aby svůj domov zachránili ... Moc se mi líbí sci-fi filmy z 80-90 let minulého století. Ač většinou neoplývají vizuálními orgiemi, a nestály stovky miliónů dolarů, tak mají zvláštní atmosféru a nádech vtipu, který se později už tolik nevyskytuje (- jasně, možná je to jen nostalgie, protože většinu z těchto filmů člověk viděl na stokrát kopírovaných videokazetách - a nebo, pokud režim náhodou dovolil, tak i v televizi). Obdobně jako zde několikrát zmiňovaný Zámotek, stejně tak jako E.T., i Baterie nejsou v ceně přináší zajímavý pohled na něco, co je "tam venku". Akorát oproti výše zmiňovaným zde něco chybí, takže jsem se chvilkama trochu nudil - scénář je zcela průhledný, takže nečekáte na žádnou šokující myšlenku, herecké výkony taktéž trochu nemastné neslané. A tak nejvíce zaujme asi mimozemský-kyber-sex a malá mimozemšťata :) ()

Oskar 

všechny recenze uživatele

Pokus o sci-fi komedii, která je sice formálně velmi dobře natočená, ale je na ní bohužel příliš znát produkce Stevena Spielberga. Jednoduše - je to další kýč, který má být nejspíš jímavý, je výpravně pojatý, úplně bez humoru a jako obvykle s oním milionkrát omletým a stále trapnějším "otcovským motivem". Jen pro hloupé děti a fanatické vyznavače americké kinematografie. 40% ()

Galerie (25)

Zajímavosti (7)

  • V úvodních titulcích jsou čtyři fotografie Franka a Faye Riley. Jsou to skutečné fotografie herců Hume Cronyna (Frank) a Jessici Tandy (Faye), kteří již v té době byli manželé. (Terva)
  • Mnoho zahraničních distributorů dalo filmu název "Miracle on 8th Street". (Terva)
  • Natáčelo se v americkém New Yorku v ulici East Village, kde byl postaven provizorní čtyřpatrový dům. (Terva)

Reklama

Reklama