V jednom z priateľských rozhovorov mi slovenský režisér Eduard Grečner odporučil, aby som si pozrel film Môj pes Killer, o ktorom sa vyjadril, že sa z jeho pohľadu jedná o najzaujímavejší slovenský počin za posledných niekoľko rokov a myslí si, že by ma mohol niečím osloviť. Vzhľadom na jeho vkus a našu vzájomnú zhodu v hodnotení niekoľkých filmov česko-slovenskej produkcie, som sa rozhodol, že do toho pôjdem napriek mojim predsudkom voči slovenskému filmu (dajme tomu po roku 2000) vo všeobecnosti. Môj pes Killer je rozhodne zaujímavý film. Dlhšie statické zábery bez sprievodnej hudobnej kulisy umocňujú už tak ponurú atmosféru, ktorá má pachuť horkosti. O problematike dysfunkčných rodín a z toho prameniacich následkov vieme všetci aj z rôznych iných prameňov (filmov). V tejto snímke sa nedozvieme nič nové, ale spôsob, akým nám niektoré aspekty tvorcovia ukazujú je rozhodne svojský, celistvý a týmto sa nebojím povedať, že aj originálny. Negatívne reakcie na film však chápem a zdá sa, že sa jedná o ďalšiu z radu snímok, ktoré rozdeľujú divákov na dva tábory.(10.6.2019)

• elanius

(81/2017) / Tu sa vôbec nemusíme baviť o tom, že Môj pes Killer je snáď plnohodnotný film. Katastrofálne zvolená "autentická" kamera je presne toho nefilmového typu, niečko ako reportáž v TV. Príbeh neexistuje, film je len sledom scénok a v porovnaní s modernou európskou tvorbou by mohol súťažiť asi tak v sekcii študentských filmov. Zlá cesta pre slovenský film. (2/10)(7.4.2017)

• Dale

Ak je toto náš najlepší film roka, tak je to so slovenským filmom stále biedne. Režisérka zvolila dokumentaristický štýl od nehercov po kameru, aby to vyzeralo ako umenie, no akosi to nevyšlo. Asi mala natočiť klasický dokument, lebo na hraný film treba aj nejaký dej, ktorý tu absentuje. O nehereckých výkonoch škoda reči, navyše svoje dialógy prednášajú v jazyku, ktorý píli uši. Dôležité je, že sa nám týmto snímkom pokúšala režisérka a scenáristka niečo povedať o našej spoločnosti. Ale čo? Áno, boli tu narážky na rasizmus, ale od filmu so skinheadom v hlavnej úlohe som čakal silnejší príbeh a hlavne strhujúcejší, lebo tento film je jedna veľká nuda. Sledovať celý čas ako hlavná postava niekam ide a niečo zháňa, občas niekoho stretne a vlastne ani netuším, o čo tej postave ide... takéto "umenie" ide mimo mňa.(4.5.2014)

• Autogram

Kameraman si nasadil Google Glass a sleduje hlavného hrdinu od chrbta alebo pri jazde na motorke spredu. To je hlavná náplň filmu, k tomu trochu skrytého rasistického podtextu a pár nedomyslených skutkov vyplývajúcich z obmedzeného myslenia hlavného hrdinu. Neuveriteľne dlhé nudné scény sú očividne inšpirované dokumentárnym štýlom, aký predvádza Ulrich Seidl, a to mi nemohlo vôbec ulahodiť. Slabé výkony hercov, nedomyslenosť, neuveriteľnosť sú hlavnými atribútmi filmu.(27.4.2014)

• Snorlax

Hodně špatná kamera sleduje ještě horší výkony neherců, kteří deklamují přiblblé dialogy rádoby ze života. Mladík s kostrbatou hlavou má psa. S ním i bez něj chodí před kamerou, nebo jezdí na motorce. Tedy pokud má benzin. Strohé, až dokumentaristické pojetí snímku z něj udělalo nekoukatelnou supernudu. A jako závěrečný kop do žeber mi tahle slátanina připomněla Gustáva Husáka s jeho hnusnou českoslovenštinou.(5.11.2013)

• - Režisérka Mira Fornay dlho nemala predstaviteľku matky rómskeho chlapca. Keďže v príbehu pracuje ako masérka, začali obiehať reálne masážne salóny v Hodoníne. Takto našli Irenu Bendovú, bývalú účtovníčku, ktorá sa rekvalifikovala pre vlastný zdravotný problém. (LolopelS)

• - Kasting na nehercov trval dokopy dva roky. (LolopelS)

• - Scénář „Můj pes Killer“ byl vybrán na Berlinale 2010 pro Co-Production Market, v roce 2009 získal slovenskou Cenu Tibora Vichty za nejlepší scénář a v roce 2011 byl nominován na Krzysztof Kieslowski Script Teast Award na festivalu v Cannes. (Zdroj: Helena Hejčová)