Král Kalifornie

King of California

Kráľ Kalifornie

Komedie / Drama

USA, 2007, 93 min

Film mě mile potěšil, dávám mu tři hvězdičky. Čtvrtá je za Michela Douglase s jeho příšerným plnovousem a šíleným pohledem, protože bláznivého hledače pokladu hrál fakt skvěle. Evan Rachel Wood taky nelze nepochválit, konečně tu má větší prostor pro to, aby ukázala že umí hrát (a umí). Navíc jí to tu děsně sekne.(6.6.2010)

Jednou a nikdy víc. 55%(3.2.2010)

• moviesfan

Nízkorozpočtové filmy mám rád, ale tento si místo v mé oblíbenosti nezískal. Tvůrci zřejmě měli úmysl vytvořit ,,obyčejný a nezávislý" film, který občas pobaví a bude řešit všední problémy. Jenže pobavil pouze dvakrát a celkově jsem se nudil. Vždyť hlavní příběh nemá co říct. A u takovýchto filmů by měl. Většinu rozpočtu zaplatil několikrát zde propagovaný fast food, což také nechápu. Co má co dělat reklama, možná nepřímá, v tomto filmu? Jen děkuji za číňany a ,,zběsilou" jízdu na motorce přítele Charlieho.(2.2.2009)

Bohvie prečo si všetci myslia, že pri arte sa premýšľa a hollywoodske blokbastre sú potom na oddych. Na oddych sú presne takéto malé, príjemné, nič špeciálne neriešiace filmy, ktoré chvalabohu nemajú ambíciu zarobiť peniaze, ani vyhrať ceny kritikov a do kín sa nedostanú. Zápletka Kráľa Kalifornie je vcelku originálna, respektíve originálna tým, aká je to nepravdepodobná šialenosť. Hľadanie dávneho španielskeho pokladu pod základmi hypermarketu je bez akejkoľvek irónie neotrepané. Je to o sile odhodlania uskutočniť vec, ktorú si zaumienime, o opodstatnenosti inakosti a hľadania medzigeneračného pochopenia. Keď sa na to celé pozerám ako na metaforu, tak je to omnoho lepšie, ako by som mal premýšľať nad tým, kde po vysťahovaní asi tak bývali. Ak som teda tento logický nedostatok (a ďalšie) správne pochopil.(27.5.2014)

Michael Douglas tomuto filmu jednoznačne kraľuje a znovu tak potvrdzuje svoje herecké kvality. 70%.(8.3.2008)

Novodobá pohádka o jednom roztržitém snílkovi, kterého soudobá společnost zaškatulkovala jako blázna a o tom, že se na blázny někdy usměje vrtkavá štěstěna, pokud jdou za svým snem. "Rumcajsovský" Michael Douglas je někdy takříkajíc "na zabití", ale stejně jako jeho filmová dcera Evan Rachel Wood, ho jednoduše musíte mít rádi. Mimochodem, už jste slyšeli, že v Kalifornii vylézají z oceánu na břeh nazí číňané? Nevěříte? Pak se podívejte na Krále Kalifornie.(27.10.2009)

..........když byl Charlie v nemocnici, na sociálce si mysleli, že žiju s mámou a na Dětský péči, že žiju s tátou. Táta myslel, že žiju s mámou, máma myslela, že jsem v pěstounské rodině. Pěstounská rodina si myslela, že jsem u táty a tak dál..........toliko o Mirandě, hlavní postavě filmu. A Charlie, její otec ? To je případ sám o sobě. Propuštěn z psychiatrické léčebny, hledá v Kalifornii pradávný poklad. CITÁT - Kdo by nechtěl věřit na zakopaný poklad......... Trochu ujetý, nepravděpodobný, se spoustou nesrovnalostí, ale jinak milé, něžné a jednoduché.(31.3.2011)

Indie dramedy s cáklým Michaelem Douglasem a krásnou Evan Rachel Wood o hledání (nejen) ztraceného pokladu. King of California obsahuje přesně to, co má nezávislé komediální drama obsahovat: příjemné herecké výkony, vcelku originální námět a pěknou hudbu. Celé je to tak trochu vtipně šílené, ale nemůžu úplně říct, že bych měl po zhlédnutí závěrečných titulků vyloženě dobrou náladu - spíše něco mezi.(15.3.2015)

• snoopik

Děs bída a utrpení. Netuším co komického na tomto filmu bylo....(2.12.2008)

Vážna nezávisla komédia...kde Michael Douglas je fanatický a vtipný blázon...a Evan Rachel Wood..neskutočne sexy...a tento film je dôkazom že aj nezávislé komédie sú fajn(20.2.2009)

Nikoliv film, ale hodnocení tohoto filmu některými členy mě dost překvapilo. Je pravda, že se nejednalo ani o dobrodružný snímek ani o thriller. Komedii bych v tom též neviděla. Jedná se o komorní snímek pro "náročného diváka", který si dokáže vychutnat herecký koncert jedné velké hvězdy( M. Douglas) a hvezdičky (Evan R.Wood). Věřím pevně, že kdyby se jednalo o nějaký blábol, že by si scénář M.D. určitě nevybral. Je to film, který nám ukazuje, že i lidé tohoto typu (jinak pro okolí neškodní) mezi námi žijí a jak těžký život s nima mají jejich příbuzní.(22.8.2009)

Opavdovy poklad, se skryva pod obchodnim domem. Bláznivy Michael Douglas a parta čínanu v moři. Pohodova podívaná.(18.5.2015)

Pán Douglas si po Honbe za diamantem zahral v tomto trošku uletenom filme, kde sa tiež ženie za pokladom a krásna slečna Woodová mu pekne sekunduje ... a teraz k filmu samotnému, jednu vec by som vytkol ale na to som si už zvykol že USA je schopná dať nálepku komédia kde chce, čiže to že som sa nesmial už asi beriem akosi s nadhľadom ale pár úsmevných okamihov to malo a bolo tam trošku tej sentimentálnosti ... ale inak priemer ...(14.9.2013)

• ilemas

Komedie u které jsem se ani jednou nezasmál. Co tam dělá můj oblíbený herec Michael Douglas je mi záhadou. Jak mohl v takové trapnosti hrát. Že to bude volovina jsem tušil, ale až taková? Díval jsem se jen kvůli Douglasovi, nehrát tam on, tak bych tento paskvil nikdy neviděl.(9.10.2012)

• ..Lucas..

Občas jsem si říkal, že se z filmu vyklube něco víc, nějaká hlubší myšlenka, ale bohužel jsem se dočkal pouze velmi nudného filmu, jehož jediným plusem bylo herecké obsazení. Škoda.(21.6.2014)

Kral kalifornie? Navrat krala Douglasa? Nudny navrat. Velmi nudny.(21.1.2008)

pohodová komedie s jako vždy naprosto excelentním : Michael Douglas a k tomu bonus : Evan Rachel Wood .. není to náhodou spíše na *****? přidávám ... je to na pět * ...(6.7.2010)

Oddychová komedie, u který rozhodně nejde o to, aby se diváci od začátku do konce svíjeli smíchy, protože hledání pokladu rozhodně není to, o co tady kráčí. A Michael Douglas má plus za tu vizáž, jestli se někdy bude točit remake Čáryfuka, tak je horkej kandidát.(3.4.2009)

Nesmírně milý film, stojící hlavně na potrhlém Michaelu Douglasovi, který je tak trochu Velkou rybou...(22.11.2011)

"Král Kalifornie" ... Je příliš šílený na to, abych mu uvěřila - a zároveň málo šílený na to, abych se opravdu dobře bavila. Přesto z něho vyzařuje něco milého, takže bych ho v jednu chvíli zabila - abych mu hned vzápětí odpustila. Slabší 3*(27.10.2009)

Docela příjemná oddychovka o starém bláznu a jeho sbližování s dcerou při honbě za klenotem.. ehm jiný film :) za starým Španělským pokladem. Naštěstí je v jedné z hlavních rolí roztomile šílený Michael Douglas a to vlastně vystačí na celých 90 minut. Komu se podaří neusnout, je na konci odměněn pěkným příběhem.(5.5.2011)