Labilní muž, který se dostal ven z psychiatrické léčebny, se snaží přesvědčit svou dceru, že někde na předměstí je zakopán španělský zlatý poklad. (Filmbox)

genetique

Väčšina vtipných scén ma dokázala rozosmiať, herci zas presvedčiť o ich schopnostiach a umení. Nezávislo pôsobiaci snímok s hviezdnou dvojicou hercov, originálnym nápadom a netuctovým spracovaním. Najmä Douglas si svojho poloblázna užíva ako malé decko hračku, ktorú práve rozbalilo. Predchádzajúce vety hovoria o maximálnej spokojnosti, celok tak však zďaleka nepôsobí. Pridané tragické prvky filmu sa úplne vylučujú z komediálnym potenciálom, niektoré prázdno pôsobiace pasáže sa tvorcovia akoby ani nesnažili niečím vyplniť a záver spľasne ako bubline. Či po stránku vtipu, ktorá sa postupom času strácala z dohľadu, či po stránke tragiky, ktorá sa postupnosťou deja približovala až príliš rýchlo a v závere nezvládla riadenie a zrútila sa z útesu. 60%. ()

Aluska88

Zajímavá, příjemně oddychová a inteligentně vtipná komedie, která je dokonale přirozená a vůbec v ní není cítit Hollywoodský stereotyp a jeho ohrané postupy. Michael Douglas je výborný, a zdařile jej doplňuje Evan Rachel Wood, která svou krásou zcela oslňuje. Je jakoby přirozeně krásná a krásně přirozená. Tváří, osobností a herectvím. Slovy se to těžko vyjadřuje, ale třeba nejsem sama, a někdo tuší či pochopí, co mám na mysli:) Za zmínku taktéž stojí příjemná hudba, která celý snímek jemně dokresluje, a tím také pozvedává jeho lehkost a nezávislost. ()

Nathalie

Takhle by asi vypadal Oliver Twist, kdyby ho přesadili do americké reality a nechali mu jednu polovinu rodiče. Ta polovina se jmenuje Michael Douglas, je udesne fousata a roztomile silena, hraje si na Lovce pokladu a hleda smysl zivota mezi bagry a detektory kovu. Atmosfericke, civilni a zvlastnim zpusobem pronikave. Snilci vsech zemi a vyznani, spojte se. Zatimco budete hledat, Evan Rachel Wood za vas odpracuje par smen u McDonalda. ()

castor

Příjemně se linoucí oddychovka, která si na nic nehraje.. Mezi ústřední dvojicí to náramně jiskří, i když dospívající Miranda nemá zrovna radost z dobrodružných eskapád svého otce, kterého před časem propustili z ústavu pro duševně choré. O velkých věcech se ale dá vyprávět i skromným způsobem, a tak si přirozeně rozkošnou Evan Rachel Wood a zlatou horečkou posedlého tatíka Michaela Douglase přinejmenším užijete!! ()

imf

Typický zástupce tzv. "cute indie" stylu. Michael Douglas jako sympatický taťulda posedlý zlatou horečkou, Evan Rachel Wood jako starostlivá a velmi sexy dcera a do toho všeho uvolněná atmosféra, příjemný soundtrack a malé vyprávění o velkých věcech... víte jak to začne a skončí, ale přesto vám jen těžko něco smete úsměv ze rtů. Solidní debut a tvůrce hodný sledování. Vlastně ani nevím, jestli od něj potřebuju větší hloubku a silnější charaktery. Tohle nezávazné hraní mě totiž dost bavilo. (70%) ()

• Film byl z rozpočtem 10 000 000 amerických dolarů natočen za 31 dní. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kalifornských městech Santa Clarita, Los Angeles a Simi Valley. (Terva)
  • Film měl premiéru 24. ledna 2007 na Sundance Film Festival. (Terva)