Labilní muž, který se dostal ven z psychiatrické léčebny, se snaží přesvědčit svou dceru, že někde na předměstí je zakopán španělský zlatý poklad. (Filmbox)

E lan

Téhle komedii chybí šťáva, která by diváka připoutala k sedačce a zpříjemnila mu necelé dvě hodiny sledování neoriginální nudné komedie. Douglas není špatný ve své roli, ale stejně jeho postava není scénáristicky dobře domyšlená. O něco lépe je na tom hlavní ženský part, který film drží jen tak tak nad vodou... Škoda. Vypadalo to tak nadějně. ()

PEZ

Taketo nieco som mal chut vidiet. Vyborne mi to napravilo chut po Vaclav-ovi. Je to tak podobne a zaroven tak ine ako spominany film. King of California nie je objavny, ani revolucny, ani prekvapivy. Zato kazdy jeho kusok presne zapada do toho predosleho. Nechapem preco takyto maly-velky film sa neda natocit na Slovensku. Staci na to dobry scenar, dvoch slusnych hercov a zrucneho rezisera. Obavam sa, ze v tom prvom je problem. A coze sa mi tak velmi pacilo? To, ako postavy s dejom preniknu pod kozu a postupna fantasmagoria sa stava cim dalej tym viac realna. Neskutocne presvedcivo zahrane dve hlavne postavy. Evan Rachel Wood tu mala iby 20 rokov, no dokazala, ze je plnohodnotna, "hotova" herecka. A Michael Douglas si spomenul na svoje hviezdne casy, nielenze sa nenajde jedina chybicka, ale dokazal dat postave tak velku dusu, ze mi len tak z hlavy jeho Charlie nezmizne! Mimochodom, velmi dobre tu funguje aj vztah medzi tymito dvoma postavami, ako aj dobrodruzna cast pribehu. A nemoralizuje sa tu. Mila pocta ludom s nadsenim, ktori mozu vyzniet pre druhych ako blazni. A mozno aj su...:) 8/10 ()

Soweek

Absolutně nevtíravý lehce komediální film (teda až na ten konec, tam sem se smál dost:-) ) o hledání lásky mezi otcem a dcerou a taky teda toho pokladu no:-) Jak říkám pořád, E.R. Wood je prostě nádherná (ani nevíte, jak závidim Marilynu Mansonovi, že má takovouhle lolitku) a Michael Douglas si na chvíli odskočil od jeho typických thrillerových záležitostí. ()

Triple H

Zase raz nezávislý malý filmeček, ktorý má byť ľudský a príjemne zahriať pri srdci. Ale niečo tu nefunguje. Je jasné kam sa dej uberá, ale po celý čas som mal pocit akoby film nešiel odnikam nikam. Chýbalo mi tam skrátka niečo šťavnaté medzi riadkami. Všetky scény zaoberajúce sa vývojom vzťahu otca a dcéry boli také nejaké odbyté a nevierohodné (a prišlo mi čudné ako ochotne pomáha dcéra svojmu otcovi bláznovi). Nebyť výborného Douglasa (ktorý si rolu očividne užil a jeho výkon o niekoľko tried prevyšuje výslednú kvalitu filmu) a veľmi dobrej Evan Rachel Wood, išiel by som s hodnotením nižšie. Prosto tomu chýbala atmosféra a drive. Čakal som niečo kvalitatívne na úrovni Little Miss Sunshine. Chcelo to asi trošku vylepšiť scenár a lepšieho rejžu. :-) ()

runner85

Pán Douglas si po Honbe za diamantem zahral v tomto trošku uletenom filme, kde sa tiež ženie za pokladom a krásna slečna Woodová mu pekne sekunduje ... a teraz k filmu samotnému, jednu vec by som vytkol ale na to som si už zvykol že USA je schopná dať nálepku komédia kde chce, čiže to že som sa nesmial už asi beriem akosi s nadhľadom ale pár úsmevných okamihov to malo a bolo tam trošku tej sentimentálnosti ... ale inak priemer ... ()

• Mike Cahill napsal návrh scénáře již v roce 1980. (Terva)
  • Film byl z rozpočtem 10 000 000 amerických dolarů natočen za 31 dní. (Terva)
  • Natáčení probíhalo v kalifornských městech Santa Clarita, Los Angeles a Simi Valley. (Terva)