poster

9

Krátkometrážní / Animovaný / Fantasy / Thriller

USA, 2005, 11 min

Režie:

Shane Acker
 • bartias
  *****

  Vynikající animovaný kraťas představuje fantaskní svět, který naoko působí jako z dětské pohádkové knížky, ale hned první scéna ukazuje, že patří spíš do krutého světa dospělých. Vyloženě povedená animace zůstává i přes vážný tón neodolatelně roztomilá a atmosféra připomene některé z příběhů Neila Gaimana.(25.12.2008)

 • MM_Ramone
  ****

  Podarené, veľmi podarené. Krásne animácie, apokalipticko futuristické scenérie, pôsobivá atmosféra, výborná hudba, pútavý sci-fi fantasy príbeh... Má to byť predzvesť celovečerného animáku "Číslo 9", ktorý natočil režisér Shane Acker o štyri roky neskôr? Ak ano, tak potom sa mám na čo tešiť, pretože tento krátkometrážny film ma zaujal. ****(7.10.2009)

 • DaViD´82
  ****

  Devítka je taková depresivnější CGI verze našeho Uzlu na kapesníku v temném postapokalyptickém světě. Atmosféra je perfektní, zpracování snese ta nejpřísnější měřítka, o designu nemluvě. Vůbec celý ten svět má potenciál na více příběhů. Čehož si jistě všimlo více lidí a již se pracuje na celovečerním snímku. Zkrátka velmi zdařilý kraťas.(26.11.2007)

 • Noviik
  *****

  Nebojím se dát nejvyšší hodnocení. Jako první jsem viděl film a teprve půl roku poté se dívám na kraťas a musím uznat, že mě dostal o něco více. Do pár minut nacpal tvůrce to, co bylo hlavní myšlenkou v celovečerním filmu a povedlo se mu to skvěle. Nejlepší je atmosféra celého snímku, která je opravdu drsně ponurá...(18.4.2010)

 • fmash
  *****

  Na celovečerák jsem se těšil, ale po něm jsem se necítil zcela uspokojen. Po shlédnutí tohoto původního snímku ano. Pikantní je, že mi při dívání se koukala přes rameno manželka a na závěr poznamenala: „to je zajímavý, tam bylo všechno co v tom filmu, ale bylo to krátký“. To je přesně ono. Totálně hutný příběh. A ty němé emoce... výtečná podívaná.(2.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace