Krátkometrážní / Animovaný / Fantasy / Thriller
USA, 2005, 11 min

Režie:

Shane Acker

Hadrový paňác poměří síly s monstrem, které vysává duše jeho soukmenovců. (havLord)

Amarus

Malé dílo s velkým kouzlem. Nepotřebuje vysvětlování, nepotřebuje nic; a v tom, ač se to neříká snadno, poráží pozdějších osmdesát minut Čísla 9. Vizuálně krásné, hudba dokonale sedla. Ta atmosféra je skvělá. Příběh má smysl a zároveň dává prostor divákovi... za mě stoprocentní. ()

Gor'seye

Takto graficky prepracovaný animovaný film som hádam ešte ani nevidel. Ale nie len skvelé animácie - aj výborná atmosféra pridávajú na hodnote tomuto krátkemu filmíku. Len škoda, že z videa trvajúceho dokopy 10:39 min sú vyše 2min titulky... Ale, never mind. ()

2men

Graficky perfektně odvedená práce. V animáku je cítit výrazný symbolismus číslice 9. Atmosféra je do těch 9íti minut nacpaná k prasknutí. Zvukový doprovod skvěle dotváří ponurou atmosféru. Fandím postapo, depresivním filmům a beru tento minifilm jako dobrý protipól k animovaným komediím jako Shrek, Ice Age apod. Tvůrci přeji štěstí při vytváření budoucích, celovečerního filmu s hadrovým panákem v hlavní roli. ()

svist10

Bez výhrad. Perfektně sedící hudební podkres, kvalitní animace v neposlední řadě skvělá pochmurná atmosféra. Pokud takhle bude vypadat celovečerní film tak se už teď těším. ()

james11

Mě to přijde jako dokonalej filmeček... Jedenáct minut beze slov, ale přesto plných až po okraj. Krásná animace a svižní děj mě nutí dát - ***** ()

FireBlader

Myslím, že z necelých 11 minut už asi víc vytěžit nešlo, ale jde o dost uspěchaných pár minut, které si vyloženě říkají o rozvinutí. Trochu se obávám, že celovečerní film už bude slabší, jistě bude víc prostoru na hluchá místa, ale snad i na chytlavou atmosféru příběhu. Už se těším! ()

DISHOA

Bohužel jsem ovlivněn ne zrovna vydařeným celovečerním filmem a proto nedokážu ocenit originalitu toho dílka. Přestože jsem se snažil vžít do atmosféry, film, který všechno vysvětluje, mi v tom zabránil a nijak jsem si to neužil. A jak Devítka zjistil, jak vyzrát nad tím robotem asi nepochopím.. potřeboval by si minimálně omrknout situaci, což neudělal. Nevidět film, hvězda navíc. ()

erazmus

Tajemný neznámý svět, vizuálně nádherně zobrazený. Vyprávění příběhu se mi také velmi líbilo. Tomuto filmu nemám co vytknout. ()

Chlo0opek

Nemám moc rád tyhle postapokalyptické filmy, s depresivní, nehezkou grafikou (nebo exteriéry - v případě hraných) a to se na mém hodnocení podepisuje. Grafika teda nebyla po technické stránce udělána špatně, ale zkrátka se mi nelíbila. Stejně tak mne příliš nezaujal ani příběh. Jak jsem psal na začátku, nemám tehle žánr ve filmu moc rád, ačkoliv ve hrách (např. Fallout) mi to vlastně nevadí... Zajímavé... Každopádně, zde dávám jen 2*. (A nesedí mi zde na csfd.cz teda to "krátkometrážní" - dle galerie se jednalo o film, který popisuji, ale měl teda něco přes hodinu. Holt asi se někde stala chybka...) ()

Saran

9 (kraťas) jsem si našel až po zhlédnutí upoutávky na 9 (dlouhometrážní) a dostalo mě to. Upoutávka je zajímavá, ale daleko zajímavější byl tento kraťas. Hudba, animace i samotný děj se mi dost líbily. Má to takovou pochmurnou atmosféru, která se u animáků často nevidí, jelikož málokdy se s nimi cílí jen na dospělejší publikum. Toto je filmík, který rozhodně cílí na dospělé publikum a autor si ho určitě natočil hlavně pro sebe a určitě nečekal, že dostane příležitost ho rozšíšit na dlouhometrážní stopáž a dostat na plátna kin. ()