Na celém světě dál umírají zločinci. L přes počítač navazuje spojení s představiteli různých zemí. (Netflix)

honajz2

Rozhodně zajímavější a chytřejší, než první díl. Hlavně se to obešlo skoro bez voiceoverů a vyloženě nedotažených scén, jen Lightova nepředstavitelná genialita pořád nebyla pořádně představena odůvodněna (takže pořád je tu za nesmírně chytrého jen proto, že to tak prostě je, bez většího vysvětlení jeho údajné geniality) a z moci zešílel podle mě opravdu příliš rychle. Taky mi tam vůbec nesedí hudba a moc ani ty vtipné scény, které tomu ubírají na atmosféře, kterou to v tomhle díle pracně získalo, nicméně už to začíná mít něco do sebe a sledovat souboj mezi Lightem a L by mohlo být dost zajímavé... když to teda nebude tak předvídatelné jak se obávám. Slabé 4* ()

Frajer42

Lightova záslužná snaha zbavit svět zločinců se z prapodivných důvodů nelíbí ani japonské policii a ani představitelům různých zemí a následuje hra na kočku a myš, u které nezbývá doufat, že nebude ústředním tématem mnoha následujících dílů. Vyšetřovatel a všeználek "L" mě sere od prvních minut. Já chci vidět mrtvoly a krev a vzhledem k tomu, že jde o zločince, kterým musí pracující lid platit z daní pobyt v hotelu, tak moce srdce plesá dvojnásob. [75 %] ()