Death Note - Zápisník smrti

• Česko Zápisník smrti (více)
Animovaný / Drama / Krimi / Mysteriózní / Psychologický / Thriller
Japonsko, (2006–2007), 14 h 11 min (Minutáž: 23 min)

Předloha:

Takeši Obata (komiks), Cugumi Óba (komiks)

Kamera:

Kazuhiro Jamada

Epizody(37)

JackWalters

Jako jo... Nevím co mě donutilo začít se dívat ale vůbec toho nelituju. Na anime seriálech mi vadí ta úchylná snaha, narvat tam pár těch "vtipných" scén kdy někdo někam padá nebo se ztrapňuje a ostatní se válejí po zemi smíchy. V Death Note je taková scéna jedna z třiceti sedmi dílů. Naštvalo mě to, ale zakrátko se temná atmosféra vrátila a lidi zas začali umírat. Každý díl je tak plný napětí že těžko půjdete spát. Není co vytknout, jasně, zápletky jsou chvílemi překombinované, ale když vám de po krku FBI, CIA a nebezpečí největší, detektiv L, musíte si dávat bacha. ***** ()

sankacoffee

Je pár věcí co mi na DN vadí a uvědomil jsem si je až po zkouknutí CG. Light je prostě "real son of a bitch", masový vrah vrahů, ale i policistů, civilistů a klidně si odškrtne ve svém bločku i jméno svého nejlepšího přítele, pokud by mu narušil plán dalšího zabíjení, přesto je zábava vidět, jak se trumfuje s L a docela jsem mu i fandil. Občas je ta psychologická bitva až absurdní, ale co už. Každopádně SPOILER ALERT SPOILER ALERT smrt L je zlom, a zvrat, kdy už jsem Lighta přestal "mít rád" a jeho "hajzlovství" přestalo být zábavné....takže konec byl ten správný "happy end", i když mohl přijít o trochu dřív. Další věc co mi vadila, je postava Misy...asi nejsmutnější část celého příběhu se točí okolo ní. Víceméně se její charakter od začátku do konce nijak nevyvijí, a jak je roztomilá, tak je hloupá a až absurdně nechává Lighta aby s ní vytíral podlahu. Na závěr bych ještě dodal...zlatý Lelouch :) ()

Phlame

Prvních 25 dílů je rozhodně za 5*. Kéž by to tehdy skončilo. Zbylé díly totiž působí velice nuceně, projevuje se snaha co nejvíce seriál natáhnout, v podstatě se jen opakuje předešlý příběh, pouze vyměnili jednu postavu za dvě. Už to nebylo tak dobře propracované, logické nepřesnosti přešly v nesmysly... Jde z toho cítit přesné nalinkování příběhu a vy jen sledujete, jak všechno až příliš perfektně zapadá [např.: SPOILER - proč Light nezabil Mella ihned jakmile se dozvěděl jeho jméno..? Místo toho z nepochopitelných důvodů čekal, což čistě náhodou hrálo do karet jeho protivníkovi, Nearovi. Tady je právě cítit ta nucenost]. Někdo by to možná nazval "dobře propracovaným příběhem", já bych řekl, že to bylo umělé a to mi trochu vadí. A pak je tady ten závěr, který jsem rozhodně nechtěl ani nepotřeboval vidět (ačkoliv se to dalo čekat). Každopádně to je dobré anime, ale jsou lepší, méně komplikované, nesnažící se o neustále šokování diváka a hlavně procítěnější. 80%. Rozhodně nelituji, že jsem to shlédl (v podstatě za dva dny). Ale čekal jsem od snad vůbec nejznámějšího anime, trochu více. ()

toushirop

Ja sa zdržím dlhšieho komentára ale zároveň chápem, že je veľa čo povedať k tejto anime. Dokonalý príbeh, zápletky a charaktery postáv ma oslovili 5*. ()

Sentinel

Nadějný námět se po pár dílech utopil v nekonečném tlachání. Nebýt zajímavých postav, skončil bych někde u 10. dílu. Druhá půlka už je takové konverzační drama s (dlouho) očekávaným koncem. ()

LuKiss

Po dlouhé době anime, které mě opravdu vtáhlo do děje. Válka L a Kirry mě opravdu nadchla a především Lightova zvrácená mysl a schopnost manipulace byla výborně ztvárněna. Moc se mi taky líbil Ryuk jakožto bůh smrti se závislostí na jablkách =) SPOILER - Bohužel po smrti Ryuzakiho mi přišlo, že už se Light tolik nesnažil, dělal zbytečně moc chyb a byl roztěkaný a tudíš samozřejmě dopaden... Nástupce Neo už mě taky tolik nebavil a proto jsem konec uvítal celkem s nadšením, protože další prodlužovaní by jen vedlo k poklesu jinak výborného anime. ()

pavla.o

No teď tu budu za vyvrhela. Jsem u 22. dílu, třeba potom hodnocení upravím. Asi to má něco do sebe, jinak by to nemohlo být tak dobře hodnocený a oblíbený. Ale mě to přijde pořád dokola (jo, vím, pořád dokola to fakticky není, ale mě to tak přijde). V každym díle L čtyřikrát změní názor na Lighta, ten ho zas pořád přesvědčuje, že není Kira a pořád dokola argumenty, proč tenhle může a tenhle nemůže být Kira... ()

Jenn

Na to, že anime není mou silnou stránkou, jsem si tohle pekelně oblíbila, proč asi mi říkaj Kira? ()

Mikuko

Death Note je určitě jedno z nejlepších špičkových anime/mangy, které kdy byly. Obrovské plus je rozhodně detektivní žánr, díky kterému se divák nenudí, může přemýšlet spolu s postavami, váhat nad tím, které straně vlastně fandí, lámat si hlavu, jak to bude dál a hlavně to člověka donutí chtít jen další a další díly. Dále je zajímavý i nápad se zápisníkem smrti, který přivede smrt každému, kdo je do něj zapsán, a celá ta otázka, jak by to vlastně dopadlo, kdyby něco takového opravdu existovalo, a jestli je správné ho používat k odsuzování zločinců. Fanoušci Death Notu se i rozdělili na dva tábory - na ty, kteří podporují L-a a na ty, kteří podporují Kiru, což je jen další důkaz toho, že ne vždy je hlavní postava ta nejoblíbenější (obzvlášť v tomhle případě, kde je L dokonce mnohem populárnější). Čeho mi bylo líto, bylo to, jak je celé anime vlastně rozdělené na dvě poloviny, jedna je ta Ryuuzakiho, druhá Near/Mello, a ta druhá je právě o hodně horší - těžko říct, jestli to je tím, že bez Ryuuzakiho to není ono, nebo prostě tím, že se tam všechno míchá dohromady a člověk si to potřebuje shlédnout několikrát, aby alespoň trochu porozuměl tomu, co se vlastně stalo. // Velké plus patří i Ryukovi, který je celou dobu nestranný přihlížející a dodává anime humorný nádech. Za mě dobrých 5*, určitě doporučuju KAŽDÉMU, kdo s anime začíná, je to skvělý začátek a neodradí tak, jako některá jiná anime. ()

blade23mc

! Spoiler ! Výborný anime seriál. Dát do rukou takový zápisník někomu s takovým intelektem a změnit svět. No myšlenka výborná, kdyby to byl nějaký tupec moc by toho asi nedal, zvláště proti takovým chytrolínům, kteří se v seriále objevili proti hlavnímu hrdinovi. No do posledního dílu jsem Lightovi fandil, takže mě tvůrci zklamali závěrem, ale asi to jinak ani nešlo. Je tam spousta velkých myšlenek, špetka humoru.. jediné co mi chybělo, že hlavní hrdina byl ke konci až příliš bez emocí, manipuloval všemi co to šlo jako by se narodil naprosto bez jakéhokoli citu, takové jediné mínus..no můj názor na věc, že se z něj stal až velký psychouš. Každopádně rozhodně to stojí za to shlédnutí.. 80% ()

SuzieS

prvni tretina je opravdu neskutecna. Skvela hudba, uzasny pribeh, ktery je navic perfektne zpracovan a rozveden. Je to velmi dobre promyslene. Bohuzel druha tretina je o hodne slabsi, avsak na jejim konci aspon nasleduje zajimave rozuzleni. Treti tretina uz je naprosto zbytecna. Divak nejenom, ze si k novym postavam nestihne najit cestu, ale ani si nestihne zapamatovat jejich jmena. Pribeh je najednou vypraven krkolome, chaoticky, plno veci nedava smysl nebo jsou logicky spatne. Skoda. Pro me Death Note konci prvni tretinou, a tim padem tomu davam vsechny palce nahoru, co mam :))) :D Potud je to opravdu uzasne a jedinecne dilko ()

M.a.t.y.y

Pro mě jedno z nejlepších anime co jsem zatím viděl. Perfektní příběh, který v ničem nehapruje, super vykreslené postavy, které se vždy maximalně chovají co nejjednodušeji a nejlogičtěji, jak to jen je možné, perfektní hudba. Poslední je epizoda je jedna epická jízdá. Pro fandy anime je tenhle skvost povinnost. ()

Vairon

"No, bylo to fajn, než to skončilo. Aspoň jsme na chvíli zahnali nudu, hm?" (Ryuk) Tohle dílo se mi vážně těžko hodnotí. Některé věci mě na něm opravdu štvou, například ty momenty, kdy postava popisuje své blbé pocity, i když o nich už dávno víme. Nebo občasné retrospektivní vyprávění, které nám vysvětlí, co se vlastně dělo v předchozích několika dílech. Ale ono to funguje a třeba to není chyba, ale velice sofistikovaný nástroj. Třeba vážně byl účel uvést vás do situace, kdy se přistihnete, že fandíte zlu a ne dobru. Abyste se cítili tak nějak blbě nejistí. A pak je tu ta hluboká symbolika (jablko, protikladné barvy,...) a skvěle volená hudba. Postavy fungují, příběh vás nutí ztotožnit se s tím zajímavě a přitažlivě vyhlížejícím charakterem, který je ve skutečnosti tím největším zlem. A to je ohromné nebezpečí i klad Death Note. Dokáže vytrhnout z komfortní zóny a ukazuje, jak zhoubné je hrát si na Boha. A zároveň jak lákavé to je. Děsí mě představa lidí, kteří tam ten rozpor necítí. No, bylo to fajn, než to skončilo, Ryuku. Dokonce víc než fajn. Tak tomu dám pět hvězd, ale rozhodně bych to nechtěl vidět znova. Alespoň ne hned. ()

tybro

Opravdu návykovej seriál. Zvlášť když to pokaždé vypadá jak tu jednou je ve výhodě L a jednou Kira. Příběh samotný je velice originální. Zatím koukám na 10 díl, ale chci to zhlédnout vše. :D ()

Mancunian

Velmi dobré anime. Kdyby skončilo někdy kolem 26 dílu, tak bych dal 5*, ale druhá část seriálu mě nezaujala tolik, jako ta "hlavní" část. Nejvíc mě mrzelo, že některé postavy nebyly v pozdějších fázích vůbec využity. Ať už Ryuk nebo například Misa. Každopádně seriál velmi dobře pracuje s morálkou a nutí nás přemýšlet. Nemohl jsem přestat koukat. Podtrženo sečteno. Za prvních 25 dílů 5* a za zbytek 3*. Celkově tedy lepší 4*. ()

lopkop

Do 26. dílu je Death Note tím nejlepším seriálem, který jsem zatím viděl. Příběh o souboji dvou geniálních mladíků vytváří takové napětí, že jsem se jen stěží mohl od obrazovky odpoutat. Seriál naprosto bez problémů vystrčil Sherlocka z pomyslného trůnu nejlepšího detektivního seriálu. Soundtrack je na velmi vysoké úrovni a dokáže z naprosto nezáživných činností udělat něco extra. Bohužel kvalita seriálu s posledními 10 díly značně upadá, ale stále je to v celku dobrá podívaná. I přes své chyby je ale Death Note úžasnou ukázkou toho, že anime opravdu není pouze pro děti a rozhodně bych ho doporučil komukoliv. ()

PanPyzamo

Death Note je jedno z prvních anime, co jsem kdy viděl. Je vynikající. Má vynikající příběh s vynikajícím soundtrackem. Nechci spoilerovat a tak se zdržím nějakého podrobnějšího popisu. Jen bych mohl říci, že je škoda, že 2. půlka seriálu už není tak dobrá a to proto, že je kvůli fanouškům, aby seriál neskončil natáhnutá a jde to vidět. Ovšem i tak se jedná o moje nejoblíbenější anime a to hlavně díky svému nápadu. 9/10 ()

RonnieSmith

Geniální seriál, který by si zasloužil lepší konec. Tohle bylo už po druhé, co jsem se na seriál dívala a byla to stejně dobrá podívaná jako před třemi lety. Celým příběhem nás doprovází skvělá hudba a napínavá atmosféra, ze které leze mráz po zádech. Light, L a Ryuk z díla udělali zajímavou a zábavnou show, ale to všechno se pokazí, když se na scéně objeví N. S jeho příchodem seriál začal výrazně upadat a on sám mi přijde jako dost otravná postava. Za první polovinu ale dávám pět hvězdiček, protože to je fascinující promyšlený kriminální příběh, který stojí za shlédnutí. ()

Tunheber

Soustřeďme se nyní pouze na myšlenku tohoto anime, je morální vymýtit veškerý zločin jen tím, že veškeré recidivisti a zločince jednoduše zavraždíme? Pomůže to společnosti a jak moc velká utopie to je? A co se stane s moderní společností po té, co docílíme cíle? Bude ještě stále stejná? Jak moc nezodpovědné je svěřit takovýto zápisník do rukou jakéhokoliv jedince? Tyto otázky ponechám nezodpovězené. ()