Kaw

Kaw

Boj o prežitie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2007, 85 min

Šerif Wayne a jeho žena mají úmysl se přestěhovat do většího města. Zůstal jim pouze jeden den do přestěhování a započatí nového lepšího života. A právě tento obvykle normální den se mění v krvavou bitvu o přežití... Obyvatelé města zpočátku neberou útoky havranů vážně.... později však budou litovat! Mně osobně se film líbil. Ani Hitchcock by se za tento film nemusel stydět. Ptáci - Havrani jsou uděláni opravdově a ani nezpozorujete sem a tam počítačový trik.(15.6.2007)

• djbarrel

"Stene, ta puška se jim (havranům) nelíbí, odnes ji pryč !" ... No uznejte u filmu kde zní takové perly se člověk nemůže nudit ? No asi může já se hlavně nudil a žasl jsem jak ptáci nakažení nějakým BSEčkem bombardují autobus kamenama, jak odstřihnou město od telefonu, systematicky ničí osvětlení a vysílačky ... A to nemluvím o tom že ve městečku je jen pár lidí, někteří jsou mrtví, jiní jsou náboženští fanatici a zbytek se chová jako po nepovedené lobotomii. fakt skvost. Dej se hrozně vleče, vůbec to nepůsobí strašidelně, jen nudně. 15 %(22.11.2009)

• eraserhead666

Tak tohle opravdu ne. Už Du Marierové povídka Ptáci není nic moc (její síla spočívá hlavně v tom, že v podstatě nemá konec), Hitchcockovo filmové zpracování stojí hlavně na jeho režisérské kvalitě a na tom, že nic podobného ještě nikdo nenatočil, proto do prdele nechápu, že měl někdo chuť a nebojím se říct i drzost, zkusit to znova. A ještě tak strašně levným a hloupým způsobem. Kaw nezaujme naprosto vůbec zcela ničím, leda tak svou trapností, nudou, otřesností, hloupostí a ještě jednou nudou.(8.2.2010)

• tron

„Nie je to skúška. Je to trest.“ Tak na túto kravinu som sa tešil o to viac, že s výnimkou Hitchcockovej klasiky nepoznám žiadny vydarený horor o operencoch. Režisér (majúci na konte solídny malý horor o KRVAVÝCH STOPÁCH) si zjavne váži majstrov odkaz (nájdete Roda Taylora?), napriek tomu to žiadny zázrak nie je a pri jeho útrpnom sledovaní vám napadne, že by možno niekto konečne mohol nakrútiť VERNÚ adaptáciu du Maurierovej poviedky, podľa ktorej vznikol Hitchcockov film, ale mimo vtákov a ostrovného mestečka s ňou veľa spoločného nemal. A Kaw? Bieda. Divák sa chvíľu teší na fajn budovanú atmosféru postupne sa zlietavajúcich havranov, čo určite trochu znepokojujúce a mrazivé JE. No tupé počítačové triky, mdlé herecké obsadenie, tuctové akčné scény a hlúpy scenár to čoskoro pokazia, nebojte sa.(12.4.2009)

• maniak.sused

Mohla z toho byť solídne hororové béčko, pretože triky boli väčšinou prekvapivo znesiteľné a, nech to znie akokoľvek neuveriteľne, miestami tam boli aj náznaky atmosféry. Ale scenárista v nás bohužiaľ vzbudzuje túžbu vidieť krvilačné havrany ďobať práve do jeho očí a debilita scenára je príliš iritujúca na to, aby nepokazila výsledný dojem z filmu. Postavy sa niekedy chovajú ako nesvojprávni retardi a tá záverečná pointa...:)(26.8.2012)