Kaw

Boj o prežitie

Horor / Sci-Fi / Thriller

USA / Kanada, 2007, 85 min

• tron

„Nie je to skúška. Je to trest.“ Tak na túto kravinu som sa tešil o to viac, že s výnimkou Hitchcockovej klasiky VTÁCI nepoznám žiadny vydarený horor o operencoch. Režisér (majúci na konte solídny malý horor o KRVAVÝCH STOPÁCH) americko-kanadského hororu KAW (na Slovensku uvádzaného pod hrozným prekladom BOJ O PREŽITIE, kto to preboha vymýšľa?) si váži majstrov odkaz (nájdete Roda Taylora a viete, kto to je?). Napriek tomu by možno niekto mohol nakrútiť konečne VERNÚ adaptáciu du Maurierovej poviedky „Vtáci“ (s ktorou preferovaný Hitchcock nemal skoro nič spoločné, fakt). A KAW? Bieda. Divák sa chvíľku teší na fajn budovanú atmosféru zlietajúcich sa havranov. No tupé počítačové triky, mdlé herecké obsadenie, tuctové akčné scény a hlúpy scenár to čoskoro pokašľú.(12.4.2009)

• estee

Hehee, no bol to horor (zvládnuť to dopozerať)..Pointu prečo si krkavce začnú pochutnávať výlučne na mäse vymyslel asi víťaz súťaže ,,Kto dostane najdebilnejší nápad, môže natočiť film " čo však aj tak zaostáva za premyslenými scénami, v ktorých si nenažrané krkavce uvedomia, že kamene sú veľmi účinné zbrane :D(16.6.2010)

• Lula.cz

Jednou takhle v noci jsem nemohla usnout a ejhle...pustila jsem si televizi, kde zrovna dávali tento "skvost". Tohle že je označováno za následovníka Ptáků od Hitchcocka? Ale jděte! Začátek by nebyl až tak hrozný, ale postupem času už byl děj jen horší a horší a při závěrečné scéně mi už cukaly koutky, protože mi bylo do smíchu. Chválím pouze nápad použít krkavce místo stokrát omletých hadů a pavouků.(1.12.2012)

• Stejšn

Tak tohle je teda kawina na entou. Herecké výkony jsou úplně příšerné, ale zase abych tomu nekřivdil úplně: některé triky docela jdou (ovšem jiné jsou úplný děs), celkem slušná atmosférická hudba a při scéně s kamením jsem fakt vyprsknul smíchy. Zas na druhou stranu - je to jen o maličko horší, než původní Hitchkokotina. BTW: už by někdo měl filmařům vysvětlit ornitologické základy. Skutečně, ve filmu NENÍ ani jediný havran, zato je tam spoustá krkavců.(20.10.2009)

• SOLOM.

Film je údajně označován za následníka Hitchcockových ,,Ptáků‘‘ což je asi ten největší nesmysl, který jsem kdy četl. Tento film nemá právo být přirovnáván k tomuto velkému filmovému dílu. Režisér Wilson je známý svým filmem Krvavé stopy, který ale není o nic úspěšnější, něž tohle dílo. Jak se říká u nás na Valašsku: ještě bude muset pojíst hodně chleba, než z něho bude velký režisér. Jedná se o filmové béčko s velmi podprůměrnými vizuálními efekty, kdy si mockrát všimnete opakujících se scén. Digitální krkavci jsou opravdu směšní, když bombardují autobus kamením nebo ničí všechny žárovky. Jejich let mi připadal jako hejno netopýrů prchajících z jeskyně. Jediné co se mi celkem líbilo byla zápletka a vysvětlení nakažení ptáků. Sice to není moc reálné, ale budiž. Dost se mi líbila scénka s mrtvým dobytkem a směšný autobusák.(4.5.2010)