Maximální rychlost

Redline

Maximálna rýchlosť

Akční

USA, 2007, 90 min

Opravdu jsem váhal jestli dát 2 nebo 3 hvězdičky, nakonec jsem se přiklonil ke 3 a to i přes to, že je příběh naprosto přihlouplý ( no myslím, že by se daly použít i mnohem ostřejší výrazy) a závody jednotlivých aut jsou neuvěřitelně vyrovnané i když ve skutečnosti by bylo během několika sekund jasno o vítězi, neboť dejme tomu pro takové ferrari Enzo není Mercedes-Benz SLR McLaren či Porsche Carrera GT zcela rovnoceným konkurentem. Ale na druhou stranu ta auta jsou NÁDHERNÁ (a objeví se zde v podstatě všichni zástupci nejvyšší třídy supersportů Enzo, SLR, Carrera GT, Saleen S7, Koenigsegg CCX, Murcielago a i zástupci tříd nižšších jako Corvette Z06, F430, AC Cobra , Ford GT, Porsche GT3, Diablo VT, některé masserati atd. ) a koneckonců i slečny, které se zde objevují taktéž... proto ty 3* :-D SumaSumárum 50%(18.8.2007)

• Slartibarkfast

Film z kategorie "notyp**ocotoje?". Děj je něco, co tento naprosto postrádá. Tuna hloupých žvástů, auta a horda prsatých štětek. Hudební výblitky hlavní silikonové super ženy byly už jen poslední hřebík do rakve. Naprosto o ničem. Netuším, proč se ty peníze na rozpočet nepřevedly na konto nějaké humanitární organizace. Alespoň by nasytily hladovějící a tento snímek by mne nepřipravil o kus mého života. Víc nemám, co bych k této tragédii dodal. Snad jen.. Bože, ty to vidíš! Za co?! A proč?! ..AU!!! Film Rychle a Zběsile byl sračka, ale oproti tomuhle je to VELKOFILM! 10%(19.11.2013)

• Beky

Slušnej úlet:))!! Ze začátku to vypadá, že film natočili na mobil, protože to byl obraz...snad i nefilmovej materiál:))!! Strašně amatérský...pak přijde ta lepší část a to bouračky, no...auta teda rozmlátí krásně, ale někdy je to teda dost i na moji představivost, protože auta lítaj asi tisíc metrů do vzduchu...opravdu težko popsatelnej nefilm:))!! Příběh neni zajímavej, ale to je snad jasný:))!! Asi takhle, pro mě je to určitě zábavnější než 2 Fast 2 Furious, nevim jestli teď film doporučuju, nebo naopak:))!! Jednou větou: A tak jsem měl vyděláno hodně peněz...a splnil se mi velký sen, že jednou budu hýbat světem filmu...k akčnímu žánru lehce přilnu:))! Daniel Sedak(19.10.2008)

Tak nějak jsem již rezignoval na myšlenku dobrého filmu o závodech a Redline mě v tom jen utvrzuje. Předjíždění se na rovince tam a zase zpět a jiné úsměvné ukázky řidičského "umění" se filmu nevyhly, ale narozdíl od Rychle a zběsile si Redline nehraje na nic, čím není. Žádné hluboké myšlenky ani přeplácaný děj, prostě normální béčko od začátku do konce. Miliony lítají tam a zpět, nejluxusnější sporťáky se demolují stejným temptem jako škodovky na vrakovišti a herecké výkony hlavních postav jsou skoro až úsměvné. Pokud hledáte něco na odreagování u čeho budete moci vypnout mozek a místo krve vám koluje Natural98, tak nemůžete v tomto případě zvolit špatně.(6.10.2007)

• Yancl

No jejda..tohle je zase jednou povedená hovadina..ale ty káry..luxusní káry vlastně vyplňují kompletně celý film a jako bonus je přídavek pár hezkých slečen. Stačí si dát tyhle dvě veci dohromady a je tady 'Redline' => naprostá blbost, na kterou se ale dobře dívá. Děj žadný, napětí žádné .. vše nahrazeno krasavci jako je Lambo, Enzo, Porche nebo McLaren. A kdo má pro tyhle hezouny slabost jako já, rád si tento 'film' vychutná. [44%](22.1.2009)

• - V malých rolích se ve filmu objevili také profesionální hráči pokeru Gus Hansen a David Williams. (slatkac)

• - Původní název Redline byl také jedním z pracovních názvů prvního dílu konkurenční série Rychle a zběsile. (SaNcHeZ_cz)

• - Porsche Carrera GT, které je ve filmu zničeno, není jen maketou, jak tomu obvykle bývá, nicméně skutečným vozidlem producenta filmu Daniela Sadeka, který jej právě pro zničení ve filmu obětoval ze své sbírky. (SaNcHeZ_cz)