Kronika mutantů

Vojna proti nemŕtvym

Akční / Dobrodružný / Sci-Fi

USA, 2008, 111 min

• J*A*S*M

Předně musím říct, že o názvu The Mutant Chronicles jsem poprvé slyšel až v souvislosti s přípravami tohoto filmu, takže nějaké rozčarování kvůli nerespektování předlohy se u mne konat nemohlo. Přesto se musím uchýlit pouze ke dvěma hvězdám. Je opravdu škoda, že takovýto námět, z něhož by mohlo vzniknout velkolepé akční sci-fi, byl zabit mizerným rozpočtem a ještě mizernějším režisérem. Herecké obsazení je naopak slušné, ale co je to platné, když se u toho člověk nudí k smrti. A to vlastně skoro pořád někdo střílí, utíká a bojuje. Takže v množství akčních sekvencí by problém nebyl, ale působí hrozně nezáživně a nepřehledně, zanechaly ve mně podobný dojem jako ty v Aliens vs Predator 2. Celkově tedy zklamání, ačkoli očekávání nebyla vysoká.(25.8.2008)

Mutant Chronicles není nijak extra dobrý film, ale... Je tu mnoho ale. Celá jeho stylizace, která je jednoduše a ve zkratce hrozně zajímavá, diváka muže potěšit a vynahradit všechny filmové a příběhové nedostatky. Digitální okolí, které je zasazené v alternativní budoucnosti cca 23. století, kde se válčí podobně jako v první světové, ale s trochu jinými zbraněmi nebo vzdušnými jednotkami, je pěkné. Není to jako ve třístovce, ale přesto to vypadá krásně comicsově a tak stylizace naplno splňuje svůj účel. Děj je dost velké klišé, ale film plyne rychle a vy se díváte i na většinu slabších efektů s pocitem něčeho nového (letecké jednotky jsou vážně... jiné:)) a to na jedno podívání určitě ke spokojenosti stačí. Napodruhé bych si neuměl představit nic, co by film dokázalo zachránit před 2*. Překvapivě působí i obsazení, kde vedle Rona Perlmana, Johna Malkoviche (kde se svou kariérou skončí?), Thomase Janea je dokonce i "asiatka"(?) Devon Aoki. Osobně mě ještě více překvapila Anna Walton, která hraje němou služebnici a ochránkyni řádu, který má zachránit svět. Pěkně vypadá a docela se předvede (někteří si vzpomenou na její roli v Hellboyovi 2, kde je trochu k nepoznání namalovaná....princezna:))). Vypadá to béčkově, chová se to béčkově, je to béčkové, ale proč to nezkusit a třeba se vám to zalíbí...(4.10.2008)

Rozpočet $22miliónovTržby USA $6,820Tržby Celosvetovo $1,627,700(10.12.2009)

Mutant Chronicles je béčkové akční scifi, které nabízí absolutně hloupý a stokrát viděný příběh, avšak díky sympatickým hercům, slušné režii a osobité atmosféře uteče velmi rychle.(22.7.2008)

Hm... příjemné překvapení. Obvykle se podobným filmům vyhýbám, ale jednou za čas trochu syrového násilí neuškodí. Zápletka vypadá zhruba takhle... V roce 2707 se mezi sebou řežou čtyři frakce, které si rozdělily svět a při jedné z bitev (výborný válečný úvod ala zákopová válka z první světové) prolomí pečeť, která skrývá stroj na výrobu monster. Ty potom vezmou útokem celý svět a jedinou nadějí na spasení je podle Kroniky jakýsi vyvolený, který má donést do stroje bombu a poslat ho k čertu. Mnich Samuel (Perlman) dá proto dohromady tým vojáků, který se během evakuace Země vydává za nepřátelskou linii, aby tuhle misi splnil. V reálu to vypadá asi tak, že Thomas "not paid to believe, paid to f*ck shit up" Jane s bandou vojáků po boku likviduje v celkem efektních akčních scénách tuny monster, chudák Perlman do toho žvatlá něco o víře a přestože je to v podstatě laciné a hloupé, pro příznivce žánru (= milovníci postapokaliptických sci-fi béčkek plných brutálního násilí, cheesy dialogů a levných triků) by to měla být skvělá zábava. The Mutant Chronicles se totiž snaží nedostatek financí kompenzovat vším ostatním (i když na ty triky jsem si překvapivě rychle zvyknul) a nabízí tak hutnou atmosféru, cool hlavního hrdinu a obstojný příběh, takže film trochu nudí snad jen v první polovině, kdy se musí všechno vylíčit a tudíž se jenom blbě kecá o tom, že všichni chcípnou a bůh je divnej, protože nechlastá :) P.S. Pro většinu normálních lidí tenhle film samozřejmě spadá do žánru "s*ačka."(12.7.2008)

VYPUŠTĚNI ZE SVÉHO VĚZENÍ, MUTANTI ODTÁHLI KAŽDÉ TĚLO DO JÁMY, KTEROU DŘÍVE KRYLA VELKÁ PEČEŤ A HLUBOKO POD POVRCHEM, SE CHOD STROJE ZNOVU ROZBĚHL, MĚNIL MRTVÉ A UMÍRAJÍCÍ, MUTOVAL JE, NA NEPŘÁTELE ČLOVĚKA...... /// Úvodní 15ti minutovej mix 1., 2. a 3tí světový války není špatnej. Pak už je to klasika – multikulturní komando vedené knězem jde zachránit lidstvo. Místo zombíků (nebo upírů) jsou tu mutanti a místo kazatele kněz. Sci-fi béčko, které celkem baví, občas připomíná snad i Zemanovu animaci, ale co, i jeho filmy mám rád. Mutantí bojovka plná akce, kterou sráží všechno možný, ale nejvíc asi ten debilní – spíš nenápaditej závěr. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Zjistím, že kroniku už za mě někdo napsal. 2.) Dozvím se, kdy si říkaj zranění o granát. 3.) Mám rád filmy o chlápcích s Boží ochranou. /// PŘÍBĚH ** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ *(15.6.2011)

Takle slaby hodnoceni si to nezaslouzi, film mel sice daleko vetsi potencial, ale i tak se na to moc pekne kouka. O predloze jsem v zivote neslysel, ani nevim, jestli to byla knizka nebo hra nebo neco jinyho, ale aby clovek pochopil o co de, tak to vubec neni potreba, obzvlast kdyz je tu takovej vysvetlujici uvod. Jinak film je natocenej docela slusne, pekna vizualni stranka, akorat mi to furt pripominalo film jak z druhy svetovy nez z 700 let vzdaleny budoucnosti. Akorat mi prislo, ze se furt snazi hrat na takovou tu osudovou notu, ale darilo se jen misty a taky se film nejak nemoh poradne rozjet, ne ze by tempo bylo pomaly, navic se furt neco deje, ale proste jeste trosku vetsi svih by neuskodil. Nicmene souboje docela pekny a krvavy, trikove taky slusny, i kdyz to pusobi trosku jako drazsi becko nebo pilot serialu HBO a obcas precejen bylo videt, ze herci v tom prostredi nejsou, ze je jen za nima pozadi. No a herci jsou taky fajn, obzvlast Jane se snazi a potesila me pritomnost Benno Furmanna. Celkove slabsi 4*.(22.10.2008)

Strašně podhodnocenej film, kterej neni vůbec tak špatný, jak to podle hodnocení vypadá, sice to možná nemá špičkový triky a možná to neni přesně tak jak si fandové představovali, ale mě to vůbec nevadilo ,jelikož triky jsou pro tenhle film víc než dostačující a vůbec nevypadaj nějak směšně a předlohu vlastně vůbec neznám, takže sem si jen a pouze užil tohle akční sci-fi bez nějakých srovnávání a musim říct, že sem si ho užil fakt skvěle. Spousta soubojů, spousta mrtvých, krve, výborná hudba, super komiksová atmosféra a svižnej příběh dělá z tohohle filmu fakt moc podařenou a zábavnou podívanou(23.7.2008)

Naprosto ukázkový brak. Zápletka tak absurdní, jak to jenom jde. Příběh děravější než ementál ve spíži plný hladových myší. Herci, jejichž kariéry upadají, nebo nikdy nevykvětly, upřímně se snažící vydat ze sebe to nejlepší, odříkavají bombasticky imbecilní repliky. Vizuální efekty za pár šupů, s úžasnou videoherní atmosférou. A nakonec absolutně neschopný střihač a stejně mizerný zvukař, kteří na sebe lepí páté přes deváté, a nedochází jím, že když třeba prší, nebo nedej bože někde bouchne granát, mělo by to být patřičně a včas ozvučeno... A víte co je na tom nejhorší? Já si to užil... Thomas Jane je řezník!!!!(23.9.2009)

Filmu dost chybí jakákoli gradace děje. Po hodně pěkné úvodní bitvě zapadne děj do jedněch kolejí a na trati se mluví o víře, beznaději a do toho nějaké ty říznější hlášky. Pro tenhle typ filmu je taky typický nevyrovnaný přístup k nepřátelům, kteří jsou nejdřív líčení jako takřka nezničitelní, aby je pak hrdinové likvidovali po desítkách. Přesto je to docela zábavné a kombinace zákopů a parních vznášedel má něco do sebe.(18.4.2009)

• Gilmour93

Ve čtrnácti bych z té steampunkové válečné vřavy a mutantů s ostrými lokty nejspíš pomazán motorovým olejem ucvrnkával do gatěk. Nyní však musím cynicky konstatovat, že se jedná o nehoráznou blbost, drncající se na mrazem nudy pokřiveném kolejišti Zítřejších světů a Amerických kapitánů.. To, že producenti Hunterovi řekli: „Máte poctivou tvář, ale peníze od nás nedostanete.“, by mi zas tak nevadilo, ale pod scénářem podepsaný autor Horizontu události byl v negativním slova smyslu vidět až moc. Nicméně nepopírám, že storyboardy musely být oku lahodící pokoukáníčko.. Všimli jste si, že když se točí o mutantech, volá se Ron Perlman? Ono totiž ušetřit u nízkorozpočtového filmu na mzdě jednoho maskéra není k zahození..(25.1.2013)

Teda musím uznať, že sa jedná o skutočný nášup a ozajstný nárez. Skutočná R-ková brutalitka, šťavnatá akcia, plná potokov krvi a najkrutejších scén, k tomu pár slušných hlášok a o zábavičku je postarané. Atmosféra je pekne tmavá, ponurá, akurát škoda, že tvorcovia nedali väčší dôraz na to, čo je obvykle vo filme najdôležitejšie, a to je príbeh. Ten totiž, so svojou nekonečnou dávkou klišé a nelogickosti, patrí do takmer odpadových sfér. Takže som rád, že aj herci brali film tak trošku s nadhľadom a natáčanie si viditeľne užívali. Inak som celkom spokojný. Audiovizuál je naozaj veľmi dobrý a so slušnejším príbehom by teda určite siahal na kvality '300', či 'Sin City'. 70%.(18.11.2009)

Je to dosť dobrý akčný sci-fi horor. Má vydarený príbeh odohrávajúci sa vo vzdialenej budúcnosti, kedy je svet rozdelený na štyri mocné korporácie, ktoré spolu neustále bojujú o úplnú nadvládu, no všetko sa zmení, keď je počas bojov náhodou uvoľnené zariadenie, ktoré umožní útek krvilačných mutantov a kvôli tomu hrozí zánik celého ľudstva. A tak poslednou nádejou zostáva vojenská jednotka zložená z tých najlepších zo všetkých korporácií, ktorá má za úlohu zničiť podzemné zariadenie a zastaviť túto apokalypsu. So spracovaním som celkom spokojný, zápletka ponúka slušný béčkový potenciál, ktorý sa aj darí dostatočne naplniť. Už od začiatku to pôsobí dobrým dojmom, čoskoro to získa ten správny apokalyptický nádych, v priebehu poteší mnoho zaujímavých situácií a druhá polovica už prejde do akčného hororu, pričom si to po celý čas udržuje vysokú úroveň zábavnosti a tak sa je na čo pozerať. A veľkú zásluhu má na tom aj táto zaujímavá alternatívna budúcnosť, v ktorej sa stále vedie vojna v štýle prvej svetovej vojny, používajú sa parné stroje, ktoré dokonca aj lietajú do vesmíru a podobne, čo ma dosť bavilo. Akcie je tu pomerne dosť a je aj celkom slušná. Nájdu sa tu veľkolepejšie akcie, ale aj rôzne menšie súboje, často sa používajú rezné zbrane, takže je aj dostatočne drsná a krvavá, síce mi tu chýba nejaký lepší nápad, ale aj tak sa v akcii je na čo pozerať. Herecké obsadenie je výborné, Thomas Jane v hlavnej úlohe, charizmatický Ron Perlman, k tomu Devon Aoki, Benno Fürmann, v menších úlohách potešia aj Sean Pertwee a John Malkovich a viacero zaujímavých vedľajších postáv, obsadenie je rozhodne veľkým kladom tohto filmu. Pochváliť musím aj mutantov, ktorí si svojim vzhľadom a spôsobom boja vedia získať rešpekt. S réžiou a technickou stránkou som dosť spokojný, tentoraz sa tvorcovia viditeľne nesnažili pôsobiť v rámci možností realisticky a vážne, ale pojali to čisto zábavným béčkovým spôsobom a navyše so zaujímavou štylizáciou, čo im teda vyšlo. Ja som spokojný, Kronika mutantov je dostatočne zábavná akčná hororová jazda, ktorá sa dá pozrieť aj viackrát. 74%(4.9.2008)

Stokrát ohraná pohádka o záchraně lidstva, ale když ono se na to tak krásně kouká.(20.8.2009)

Veľmi príjemné prekvapenie, ktoré poslalo moje mozgové bunky chytať farbu na Hawai, obrazové receptory vyžmýkalo úžasnou futuretro štylyzáciou a srdce, ktoré občas tepe na hladine "bé" nakrmilo robotníckym slovníkom, plnými zásobníkmi a ostrými čepelami. Litriky kriklavo červeného, ako bonus. Môžem pindať na x-vecí, ale to už by bol iný film s inými ambíciami. Škoda len, že v mešci nebolo dosť chechtákov na poriadny rendering. Tie obrazy by si to fakt zaslúžili. 70%(2.11.2008)

Tohle byla dobrá blbost, béčko jak řemen. Některé nápady stojí za to, například stroj na výrobu mutantů si pamatuju, že mě dost pobavil, ale ještě lepší bylo, když se umírající přítel Thomase Janea furt nemohl vymáčknout ohledně toho, co má Jane říct jeho manželce, a tak ho Jane odpravil se stoickým výrazem ve tváři. S bratrem jsme se u toho slušně zasmáli. Tím ale nechci říct, že by to byl špatný film. Má to obdivuhodně dobře vybrané herce (Jane, Perlman, Malkovich, Devon Aoki, Benno Furmann, veterán podobných béček Sean Pertwee), originální stylizace, jenom jsem nepochopila pojmenování jedné společnosti Bauhaus či tak nějak, to mi přišlo dost směšný. Taky dobrá hláška: Perlman k Janeovi: "Ty nepřijmeš svátost?" Jane: "Nemám hlad." Ale jinak nadprůměrné béčko, po opakovaným podívání zvedám na 4*, lidi tady jsou nějak moc náročný na béčkovou zábavu, tohle by mělo bejt aspoň v šedesátkovejch vodách.(8.12.2010)

Ono to není špatné. Dalo by se i říci - koncentrovaná akce. Škoda že v půlce došly produkci prachy a tak byl ansábl nahnán do podzemí. Takže z temného, šeročerného světa do ještě větší tmy. Klidně si vemte baterku a jukněte na to.(9.6.2012)

• petero

Čakal som niečo veľkolepejšie či dostatok akcie ale nejako sa mi nedostalo ani toho. Nezáživný príbeh nedokáže využiť dobré herecké obsadenie a pritom to je balené v trikovom háve ako od Asylumu. Jedna dobrá hláška (- Nejaké posledné želanie? - Drž hubu!) či scéna film nezachráni. David N. Twohy alebo Kurt Wimmer by s vlastným scenárom dokázali takýto rozpočet slušnejšie využiť.(25.7.2008)

Rok 2707 je mrazivý a nepřátelský... Lidstvo se ocitá na pokraji záhuby, samozřejmě vlastním přičiněním, jenže když opravdu o něco jde; a to o skutečného Nepřítele, tak se lidstvo ještě dokáže semknout. Mutant Chronicles je skvělé sci-fi s kvalitním obsazením, neotřelou stylizací a patřičně ponurou atmosférou. A vida i Ron Perlman má nějakou tu slabinu... „Pořád jsme lidé, Samueli.“(16.11.2011)

• Xmilden

Sem možná jedinej komu se to nějak nelíbilo, ale takhle nesympatický film jsem už dlouho neviděl. Céčko každým coulem. Malkovich se ve filmu prakticky nevyskytuje, Perlman po pekelném Hellboyi otočil o 180 stupňů a Thomas Jane není zase takový tvrďák jak se tváří. Jak jsem naznačil, film si mé sympatie prostě nedokázal získat. Triky přímo obludné.(8.1.2011)

Měl jsem pocit, že ten film slouží jako jednoduchá prezentace artworků, vizí, obrázků či sekvencí... kdyby zůstalo jen u nich, bez průměrných herců a podprůměrných dialogů, bylo by to lepší.(7.11.2008)

Mám rád sci-fi žáner, obzvlášť keď je ten žáner obohatený o akčný. A tento film je parádna jednohúbka. Banda drsňákov spojí sily, aby sa vydali do pekla medzi mutantov, kde majú zničiť stroj a zachrániť svet. Luxusná bečková zápletka, kopec známych tvárí (Jane a Perlman suverénne najlepší), kopec explózii, nábojov a hlašiek, plus k tomu zaujímavá vizuálna stránka, ktorá celkom pekne buduje atmosféru. Je to béčko, ale luxusne krvavé, zábavne a hlavne dobre obsadené. Škoda, že sa toho nechytil šikovnejší režisér. 70% - 3*(20.11.2018)

Sice mne film až tak nezaujal, ale má zajimávé a originální zpracování budoucnosti, a samozřejně nesmím zapomenout na hodně kvalitní herecké obsazení.(13.12.2010)

• Pepinec

Ze všeho nejdříve bych rád vychválil dabing na Primě. Ne, počkat! Byl děsný, hůře dabují snad už jen na Polsatu. V tom případě vyzvedávám práci počítačových mágů. Vlastně... Tohle bylo také slabé, čili beru zpět. No jo, ale něco k pochválení se najít musí, ne?! Příběh? Hm, ten zrovna ne. Herecké výkony? Jejda, a jaké? Hudba? Je mi líto. Metráž? Moc dlouhá. Atmosféra? Moment... Jo! Na tu by upozornit vskutku šlo. No vidíte, že jsem přeci jen něco našel. A pak, že jsem hnidopich. Teda, ale že mi to dalo zabrat... P.S: Rvát se s Hellboyem holýma rukama může napadnout jen vola. :-)(1.10.2011)

Povedené scifi Béčko, které má velmi slušný herecký ancábl a odehrává se v zajímavém prostředí, což pridává na atraktivitě filmu a hodně temné atmosféře. Ale škodí mu levné triky. Příběh je docela prostý, to ale vůbec ničemu nevadí. Ve filmu je slušná akce, ta se mi hodně líbila.(13.8.2008)

60%(14.1.2013)

Když ono se nato tak hezky kouká. 75%(11.12.2010)

I přes to, že v Kronikách byla spousta detailů, které se mi nelíbily (občasná samoúčelnostička, semtam nějaká ta nelogika či přetažená scéna), tak celek mě prostě tak zaujal a bavil, že nemůžu níž. Jako hororově barvená sci-fi akce v hodně zajímavém světě a s naprosto nenudící linií dokáže hravě překonat i základní nedostatky plynoucí přímo ze samotné zápletky (ano, opravdu mě ničila otázka, proč jen to neudělali už ti předkové?). Shrnuto podtrženo, hodně malých záporů, tuna obrovských kladů a film pro mě jako ušitý je byl na světě...(17.12.2008)

Píše sa rok 2707 a o nadvládu sveta bojujú štyri veľmoci. Z pod zeme však nečakane vychádza na povrch neznámi protivník. Je načase spojiť sily a poraziť spoločného nepriateľa - mutantov. Mierne podobný vizuálny spôsob spracovania ala "Sin City" či "Baróna Prášila" mi veľmi nesadol. Nič to však nemení na fakte, že "M.Ch." je celkom vydarené sci fi s prvkami hororu. Najmä gore a masky. Po solídnom úvode dostáva priestor unudené jadro. Záverečná, rozhodne zábavnejšia 50 minútovka vynahrádza "stratený" čas. Priestor dostáva akcia a divák bude čiastočne spokojný. Nie som nadšený ako iní moji "obľúbení" užívatelia, ale pozrieť sa to dalo - 55%.(11.9.2014)

S některejma lidma je to prostě těžký. Půl roku vás bombardujou dotazama, typu: Užs to viděl, je to bomba. Fakt super. Pak zjistíte, že dotyčný dobromil tu v hodnocení nemá ani hvězdičku, takže to nejspíš ani neviděl. V tomhle případě je to jasně jeho škoda. Dobře utajená béčková retro sci-fi, kde osmadvacáté století podezřele připomíná začátek dvacátého, kde se vojclové v zákopech první války brodili po pás v orgánech. Tady se partička lidí musí spojit v boji proti mutantům(kdo by to byl řekl!) a pořádně jim provětrat klepeta za záchranu naší rodné skládky. Jinak je to béčko jako řemen, takže mozkovou kapacitu při sledování můžete omezit na minimum( šipečka znamená plej a štvereček stop). Pokud přistoupíte na tuhle hru, zábava vás nemine.(5.4.2010)

• Webb

Tak tohle nás čeká za těch pár set let? Nechce se mi tomu věřit. Béčko snažící se navodit temnější, trochu děsivější atmosféru (mlha, mutanti) a daří se jí to jen z části (první polovina filmu). V druhé polovině se to ale vylepší. Průměrná režie (u které jsem se překvapivě zase tolik nenudil jak bych čekal) stejně jako vizuál s lehce podprůměrnými digitálními triky, slabými dialogy a zpracováním, zaručí zhlédnutí které neurazí. Skutečnost, že si tento film uchovám v paměti déle než týden už však zaručit bohužel nedokáže.(28.12.2008)

• liskam

At na to koukám z jakéhkoli ůhlu pohledu,výrazná pozitiva prostě nevidím.(28.3.2011)

Plytký, jednoduchý scenár, plný klišé scén a milión krát prerozprávaný príbeh o záchrane sveta "vyvoleným". Všetky zápory filmu som schválne vymenoval hneď a zaraz. Na druhej strane stojí sympatické herecké obsadenie na čele s Thomasom Janeom. Pri rozpočte 22$ milíonov treba pochváliť i nadmieru kvalitné, vizuálne spracovanie. Sci-fi béčko, ktoré rozhodne zaslúži väčšiu pozornosť a o niečo vyššie csfd hodnotenie. Nebyť tých hlúpučkých dialógov a Perlmanovej "cool" kapuce, pridám dozaista aj hviezdu navyše. Ľahká jednohubka - neohúri, ale ani neotrávi - skúste.(16.6.2010)

Čert vem tisíckrát omletá schémata, stereotypy a zhovadilosti všeho druhu. Mutant sere i na porušení všech známých a zatím dosud neznámých fyzikálních zákonů, včetně trapného náboru zachránců světa dle klasické šablony. Ubrat na akci, přidat prachy, aby nebyla rozstřikovaná krev patlaná na atari a domalovávaná vodovkama, pak díky celkem slušnému obsazení ( i když Malkovich si roli střihl nejspíš při cestě na hajzl) mohlo být vše o level výš, škoda veliká. Takhle to skončilo (doslova) jak Drtivá porážka s Takešiho hradem dohromady, jako nevítaný bonus jsem zaregistroval Perlmanova božská slova, a i když mu kutna sluší stejně jak ve Jménu růže, pak měl hubu držet podobně jako v onom filmu. Dal jsem původně dvě hvězdy, ale protože mi verbitch vyhrožoval, že už si nezapícháme, a že se jedna z hlavních svinských Korporací jmenovala BAUHAUS (bacha na ně, tvrdím to dávno), taky pro neskutečně kůůůl a technicky naprosto dementní stroje, děla a létající lokomotivy (o to víc vizuálně čupr), dávám tedy tři, což je pro zdejši blánabázi naprosto stěžejní.(24.1.2013)

• Sobis87

Použitím techniky snímání herců před zeleným pozadím a následného vytvoření okolního světa v počítačích vznikla už spousta vizuálně zajímavých děl. Za zmínku stojí vysoce stylizované Sin City, brakové retro Svět zítřka, líbivá řež 300 nebo nedávno uvedená epileptická šílenost Speed Racer. U The Mutant Chronicles, které se natáčelo stejnou technikou, je ale jeden velký problém, a to očividně velmi nízký rozpočet. Klíčovaná pozadí bijí do očí stejně, jako tomu bylo u filmů z devadesátých let, digitální triky jsou taky několik let pozadu a celé to popravdě vypadá spíše jako intro k nějaké videohře. Bitevní scény, které asi měly být velkolepé, působí díky velmi prořídlému komparsu značně rozpačitě a nepomáhá tomu ani nepřehledná režie a místy neskutečně chaotický střih. Když k tomu ještě přičtu naprosto mrtvolná počítačem generovaná prostředí, bezmála stupidní scénář s dialogy jak z televizního filmu německé produkce a směšné patetické výlevy (závěr jsem opravdu protrpěl), musím říct, že jsou The Mutant Chronicles opravdu špatným filmem. Nechápu, co dělají John Malkovich, Thomas Jane a Ron Perlman v tomhle podvyživeném béčku. Takového Kevina Sorbo nebo Dolpha Lundgrena bych tu čekal, ale oni? Tohle se vážně nepovedlo. 30%(12.7.2008)

Jako teenager jsem ulítával na sběratelské karetní hře Doomtrooper, i když víc než dávání do krytu atd. mě zajímal příběh - protože narozdíl třeba od takového Magicu obrázky moc hezké nebyly. Bauhaus, Mishima, Kapitol, Imperiál, Bratrstvo... a pak ještě Černá legie a Kybertronik, kteří se tady neobjevují... No, každopádně se mi to docela líbilo... potěší mě, když režisér i s malým rozpočtem dokáže udělat dobrý film.(5.2.2009)

• darkrobyk

Celý film je tak digitální, že jsem chvílemi pochyboval, zda je mezi herci vůbec někdo živý. Dokonce i obyčejný kouř či krev jsou dělány počítačem. Ono by to nevadilo, kdyby vše nevypadalo jako z nejlevnější PC hry.... Mizerné triky jsou největší slabinou filmu, když scénář je stokrát ohraný a předvídatelný. Většinu natáčení se herci pohybovali v prázdném studiu, kde i zem pokrytá kameny je hloupě digitální, škoda...(11.12.2010)

Levné béčkové sci-fi a s cheesy zápletkou, nepříliš inteligentními dialogy a spoustou šplíchanců krve - takový jsou Mutant Chronicles... ale nic z toho nemyslím pejorativně. I přes velmi omezený rozpočet jsou triky překvapivě docela fajn, stejně jako "skoroáčkové" obsazení a i ten děj s logickými dírami kterými by proplul i Titanic je trochu otravný jen v první třetině, ve které se představuje samotný svět Mutant Chronicles a nastíní zápletka - ve chvíli kdy začne dávat Ron Pearlman dohromady svůj tucet špinavců na něj všichni s klidem zapomenou (včetně scénáristů). Takže jediné co proti filmu může někdo, kdo nemá na tento subžánr vyloženě averzi mít, je místy až příliš nepřehledná akce a přehnaný patetismus v některých scénách. 7/10(22.7.2008)

• predators

V duchu animace Sky Captaina se nese i Mutant Chronicles. Kvalitou zpracování i svým obsahem mu však sahá sotva po kotníky. Akčních sekvencí mezi mutanty a hlavními hrdiny je požehnaně, ale ani jeden mě nevyvedl v úžas. Taky jsem postrádal charisma, které se svým obsahem hvězdných jmen přímo nabízí, ale dříve, než se mohl někdo presentovat, pořádně to schytal. Alespoň v tomto směru se jednalo o nějaké překvapení, protože jinak je děj dost linární, opět bez sebemenšího překvapení. I tak ale uznávám, že temná atmosféra a některé postavy mohou mnoho diváků zaujmout... 40%(16.3.2011)

• InJo

Tady hodně záleží na tom, jak vám sedne ta ultralevná stylizace. Mě osobně docela štvala, stejně jako podivně a chaoticky natočené akční scény a strašně debilní příběh. Herecké obsazení je fajn, přestože Malkovich je tu jen pár minut a Ron Perlman je téměř nevyužitý (film tak stojí hlavně na Thomasu Janeovi, jemuž role drsného vojáka rozhodně sedla). Nevadí mi hloupá béčka (některá mám dokonce velmi rád), pokud svou tupost dokážou vykompenzovat dostatečným množstvím zábavy, bohužel KRONIKA MUTANTŮ je na můj vkus zábavná a divácky přitažlivá opravdu málo... 40 %(1.10.2011)

Celkem obstojný film který má super začátek ale ke konci je to horší a horší. Vizualita filmu je parádní a ty efekty se mi líbily i když je pravda že sem tam to ujelo. Začátková válečná sekvence mě dost bavila. A drsňáci Jane a Pertwee neměly chybu. Ale jak jsem říkal pak to upadlo mutanti nebyly nijak moc pěkně udělaný a představoval bych si je trochu jinak. A konec byl celkem tragickej, ale dobře se mi na to dívalo, ale víckrát bych na to nekoukal.(10.5.2012)

Člověk si film koupí kvůli Johna Malkoviche a on tam hraje snad dvě minuty. Slušný reklamní tah. Hlavně na obalu je uvedený na prvním místě. No teď, ale k filmu. Pochválit musím velké množství akčních soubojů, které jsou ale potopeny v docela mizerných efektech. Bohužel se zde podepsal nízký rozpočet. Škoda, že snímek nedostal slušný rozpočet a lepšího režiséra. Tenhle námět měl potenciál na solidní akční - scifi řezničinu. Škoda.(12.6.2011)

Sympatické sci-fi. Možno so zbytočným úvodom, možno s príliš jednoduchým dejom. Ide však o záležitosť, ktorá ukazuje, že takýto lacný "televízny" prístup je momentálne jediný spôsob, ako dostať k životu poriadne výpravne pôsobiace SF. Rovnaký výsledok ako pri SERENITY či DEŤOCH DUNY. Je to síce viac počítačová hra ako film, ale výborne pracuje s klišé - to základné definujúce žáner skvelo využíva a tomu patetickému sa vyhýba. Nie je to štvorhviezdičkovka, ale žánrového fanúšíka musí potešiť...(17.4.2009)

• Chrustyn

Béčko, které na první pohled zaujme zpracováním světa, který je tím nejlepším co film nabízí. Zbytek je bohužel dost nevýrazná slabota navíc v mizerném papundeklovém zpracování, které se prokáže hlavně při akčních scénách.(15.12.2017)

• becki_tu

Dementní béčko s vizuálem průměrné videohry. Spousta renderovaných videí, laciných efektů a prostinkým příběhem na způsob "Resident Evil meets Sedm statečných". Těch pár známých hereckých tváří to bohužel nezachrání. Tohle se moc nepovedlo.(27.10.2011)

Zo začiatku trochu divné, v druhej polovici trocha lepšie. Ale inak to nestojí za veľa.(9.4.2010)

• BoPo

Lacný vizuál a ešte lacnejší príbeh. A to že v tom hrá John Malkovich znamená len jedno. Už teraz vieme kto bude budúcou hviezdou reklamy na Mountfield. Chudák Danny Trejo, práve prišiel o lukratívny džob.(30.12.2010)

krasne beckove dialogy a neuveritelne prehravani ale kupodivu jsem se nenudil sice jsme zadnemu z nich neveril ze to mysli vazne a klasicke klise typu cernoch umre jako prvni a zabije se i kdyz ma jen poranenou nohu je trochu srazejici ale vesmes ten film mne bavil(16.8.2008)

Viděl jsem to s příšerným ruským dabingem, takže mám chuť dát i 2 hvězdy, ale říkám si, že tenhle film by nemusel být špatná záležitost pro nás kluky s velkou záležitostí. Sice je to naprostá blbost, ale ono občas i koukání na nějaké to pif paf , kde je nějaké netradiční story s mutanty a raketami, člověka zaujme, zvlášť když vizuální stvárnění je takové své.(15.12.2008)

Těšil jsem se nemálo, páč svět Mutant Chronicles mě v dětství hodně bavil, a to zejména díky karetní hře Doomtrooper, která se svého času dost hrála, než ji definitivně vytlačil Magic. Nemá cenu tady rozpitvávat maličkosti typu, že Valerie Duval není japonka z Mishimy či že Max Steiner je obří blonďák. Samozřejmě jako fanouškovi předlohy Vám musí vadit, že je původní předloha pouze vyzobaná a převrácená naruby. Skutečným problémem ale pak je, když celý příběh díky tomu nedává valný smysl a zejí v něm díry. Navíc, pokud si tu lidi znalí věcí stěžují na rozpory, tak se nejedná o nějaký purismus, ale naprosto zásadní "věci" a není mi pak zcela jasné, proč to vůbec pod hlavičkou MT dělali. Je to fajn natočený, rychle to uteče a snad i pobaví, ale pokud se náhodou těšíte na první zpracování světa MT, tak Vás to i slušně nasere.(6.3.2011)

Nečekaně solidní pro mě celkem slušný námět a skvělé zpracování není to sice bomba ale je to super.(4.10.2018)

• Richie666

Dvě hvězdy dávám zpravidla filmům, které už mně fakt něčím intenzivně vadily, což se tady KUPODIVU nestalo, přestože film nabízí spoustu důvodů, proč by mohlo. Jelikož je to ale nehorázná a absolutně nelogická slátanina, na které jsem nenašel zhola nic originálního a o které prostě nemůžu říct, že se mně líbila, zůstanu tentokrát raději více při zemi. Jinak pokud se někomu líbili zdejší mutanti s 'cool' pařátem, tak vřele doporučuji tohle :-)(16.3.2009)

Mix asi 20 filmů,okořeněný zajimavým vzhledem,celkem slušným scénářem,kvalitními béčkovými herci,lehce utopen menším rozpočtem,klasická dvd jednohunbka,která neurazí.(14.1.2011)

Akční scifi z budoucnosti, kde se kosí čtyři frakce jako ve druhé světové válce a do toho mraky mraky mutantů, dejte to sem !!!! Po prvních deseti minutách jsem si říkal, pro Kristovy rány, co to sakra je. Vizuál vypadá jako z minulého století počítačů a opravdu to vydrží jen otrlí diváci. Ovšem s postupem času člověk usoudí, že to byl nejspíš záměr, aby film vypadal jako Snowpiercer nebo Vynález zkázy. Zápletka nic nového nepřináší, ale pár nápadu a především narůstající tempo celého filmu se dá ocenit. Velké plus vidím v dobrých hercích, kteří ztvárňují pestré komando a hlavně Perlman ala kazatel hraje výborně......6/10(22.2.2017)

Převelice zvláštní film. Zajímavě zkombinované herecké obsazení, nevšední stylistika celého filmu a ke všemu prapodivný dojem ze sledování celého toho dění.(25.6.2010)

Tento film hodnotím takto kladně, protože mám rád universum ve kterém se film odehrává z dob, kdy jsem hrával karetní hru Doomtrooper. Příběh je pěkný a jednoduchý. Obsazení filmu sedlo a i výběr hlavních postav potěší. Co film trochu sráží jsou efekty, které jsou slabší. Kdybych neměl rád universum, hodnotil bych film třemi hvězdami. Takhle dávám 75% :)(20.12.2016)

• eraserhead666

Nudné, předvídatelné, suché, patetické, digitálně sterilní a pro mě nedokoukatelné. Futuristické Společenstvo prstenu? Jdu blejt, Velebnosti.(5.10.2012)

• Terva

Změnit lidstvo v mutanty!!!? Píše se rok 2707 a oni bojují klasickýma zbraněma? No tomu se ani nechce věřit. Perlman a Malkovich to nezachrání. K čertu z lidstvem, do prdele ze světem, takovou budoucnost raději nezažít. Chlast, to je budoucnost a z tohoto snímku jsem dostal chuť se ožrat.(24.2.2009)

Postapokalyptická mission impossible v parádně temném a hlavně nabušeném, ač ryze béčkovém, balení mně naprosto neznámého Simona Huntera.. Protože jsem od Kroniky mutantů, vyjma bezchybného Rona "Hellboye" Perlmana, dopředu vůbec nic nečekal, byl jsem více než příjemně překvapen.. Nakonec jsem si taky uvědomil, proč se Perlman svým velkým hereckým kvalitám navzdory tak často objevuje ve snímcích podobného ražení.. On je vlastně, myšleno jen v dobrém smyslu slova, s tím svým ksichtem pro podobné filmy jako stvořený.. A kolik času a práce ušetří takovým maskérům..!! ;)(13.5.2013)

• sidzej

Po prvej hodine som bol rozhodnutý filmu udeliť 3*. Príbeh síce škrípal od začiatku ale zaujímavé lokácie, vizuálna stránka, pôsobivá hudba a vcelku solídne dialógy mi nedovolili nudiť sa. Žiaľ s pribúdajúcimi minútami sa z toho stala chaotická neprehľadná strielačka v ktorej naplno vynikol hlavný neduh tohoto filmu. A tým su triky. Granáty, pušky, samopaly, delá, dokonca aj obyčajné výstrely z pišťole či oheň.... všetky triky sú tak príšerne do očí bijúce že divák skrátka nedokáže uveriť ničomu, čo sa na plátne deje. Striekajúca krv mutantov taktiež vzbudzuje úsmev na tvári. Zle namiešaná digitálna farba a rýchly strih robia z filmu nevydarenú krvavú videohru. Je to škoda pretože potenciál tu bol. 50%(27.2.2009)

Treba uznať že Mutant Chronicles je dosť cool vec v ktorej je dosť dobré obsadenie, má dobrý štýl a slušné grády..tak kde sú negatíva?..dosť komplikovaný a trochu nesúrodý dej...chcelo by to viacej priamočiarosti a znížiť stupeň komplikácie deja...a pridať na coolovosti..herci na to boli..ale ináč veľmi nadpriemerná TV produkcia(6.11.2009)

• Her0.89

Herci byli vybráni s péčí a zahráli to fakt dobře. Po této stránce se mi to vážně líbilo, avšak mě to vůbec nechytlo ani dějově, ani zpracováním.(26.2.2011)

Při sledování filmu jsem si myslel, že je to béčko podle nějakého comicsu - velmi se mi líbila barevná stylizace, kdy byla většina barev utlumena a některé naopak zvýrazněny (hlavně červená;), a budoucnosti vypadající jako 'alternativní začátek 20. stol.' (válečná scéna na začátku je jak z filmů o první světové, létající stroje pohání kotle na uhlí..) jsem také postupně přišel na chuť. Ani mi moc nevadily slabší triky, některé scény mi možná proto připomínaly filmy od Karla Zemana. Bohužel téměř veškeré dialogy postav mi přišly nereálné (často pronášejí 'hluboké' myšlenky a tak to občas zní jako sled monologů) a chování hrdinů bylo někdy hodně na efekt na úkor logiky. Přičítal jsem to věrné adaptaci comicsu, avšak (jak jsem zjistil) snímek je na motivy stejnojmenné deskové hry, proto je vina hlavně na straně tvůrců. Ve filmu jsou ale naštěstí i zábavné momenty a vizuální podoba mi sedla, takže jsem se ve výsledku docela dobře bavil.(15.11.2008)

• Korbitch

Ano tak dá se říct,že souhlasím s každým níže uvedeným komentářem.Chápu,že se tvůrci snažili udělat jaxi nekonvenční film ve stylu stará doba v novém kabátě,ale jak již někdo zmínil 23.století a oni používaj létající stroje na uhlí??? a zároveň supermoderní brokádu na fosfor. Tenhle film by měl mít takových 35% a ani o chloupek víc. A když Ron Perlman prohlásil,že si díky Hellboyovi může role vybírat, měl si kokot nejdřív k tomudle dílku přečíst scénář. Mimochodem ty části,kdy se snaží dramaticky promlouvat k Johnu Malkovichovi jsou trapný až to bolí.(9.2.2009)

• Kaluž

Kritický pohled fanouška světa Mutant Chronicles (Doomtrooper, WarZone): Frajer Mitch Hunter tady rozhodně není žádný frajer. Je to takové úsměvné poleno, které jedná naprosto bezhlavě a dělá si co chce, přesto je tenhle kapitolský major nejcharismatičtější postavou ve filmu. Bratrstvo zde zastupují neskuteční suchaři v čele s Ronem Perlmanem v roli inkvizitora Samuela. Jemu by rozhodně sedla spíše role nějakého pomstychtivého mortifikátora (takový Crenshaw by pak rozsekal vše zmutované). Max Steiner z Bauhausu je neuvěřitelně toporný, kde jsou všichni ti nabušení stíhači a tankisté? Valerii Duval hraje Devon Aoki. Neměl bych nic proti, kdyby Valerie byla z Mishimy. Jenže ona není. Korporace Imperiál ve filmu téměř není k vidění (trapná epizodka se dvěma tupci prodávájícími místenky na palubu evakuačního letounu) a na nějakou osobnost z Mishimy či Kybertoniku se zapomnělo úplně. Přitom robotluk Vince Diamond by mezi hrstku vyvolených stylově zapadl. Ale nejhůře je na tom samozřejmě celá Černá legie. Tolik jsem se těšil na všechny ty Razidy, Cairathy, Behemoty, třírohé vyznavače kultů a další nechutnosti a oni nám naservírují POUZE jedno minimonstrum s pahýlem hozené přes kopírák. Na další masky už asi nezbylo. Což je škoda, protože kdyby tohle béčko mělo v rozpočtu o nějaký ten melounek více (nebo kdyby vyrazili Malkoviche s Perlmanem), celek by vypadal mnohem lépe. Takhle je na všem vidět, že se šetřilo, což ještě více umocňuje naprosto chaotický střih. Film má přesto pár celkem ucházejících (digitálních) exteriérů i interiérů (podzemní citadela), válečná scéna z úvodu skvěle odpovídá atmosféře světa Mutant Chronicles (steampunk jako prase) a těžké bojové vybavení, včetně ručních kanónů, je na celém filmu asi to nejlepší (a nejhezčí). V téhle partii dostala Legie na prdel, ale jestli se jednou vrátí s pořádným rozpočtem a schopným režisérem, dá to těm korporacím ještě sežrat. Jako fanda dávám bod. Jinak bych o to ani pohledem nezavadil.(27.4.2009)

První půlka velmi nudná. Až hrozná. Jenže od chvíle kdy se vypraví komando, tak se začnou dít věci. Je to jakoby režíroval najednou někdo jiný. Lepší herecké výkony. A najdenou je film podbarvován velmi dobrou hudbou, která se do konce filmu dokonce stane jedním z hlavních protagonistů. Objektivně na tři, ale něco miříká, že takřka bez peněz natočit něco takovýhi chce pořádnou dávku nervů a odhodlání. Takže dávám čtyři(7.1.2010)

Upřímně mi je jedno, co si kdo tady myslí. Podle mě se jedná o zdejší silné podhodnocení. Kronika Mutantů je povedené sci-fi béčko s dobrým hereckým obsazením, osobitou atmosférou a svižnou režií. Post-apokalyptická atmosféra je dobře vystylizována a spolu s kombinací zcela odlišných stylů vzniklo celkem slušivé dílko. Největším kamenem úrazu je nepříliš originální scénář s nikterak složitou zápletkou. To je však kompenzováno v mase akčních scén plné výbuchů a svištících kulek. A i přes nízký rozpočet nevypadají triky zas tak levně. Jelikož jsem do sci-fi fanda, tak mě toto velice potěšilo i přes některé malé nedostatky.(1.1.2009)

Že je celý film natočený ve studiu s digitálními kulisami, a působí tedy hodně "televizně", by mi ani moc nevadilo, po vizuální stránce se mi jeví zajímavým a místy i tak nějak "comicsově" pohledným. Že válka v roce 2707 vypadá jako první světová, ve které se bojuje bajonety v zákopech a létá parními vznášedly jako v nějaké Verneovce, mi přijde mile bizarní a fantaskní. Že mutanti se nejlépe kráglují mečem, je cool. Že je celý děj poněkud strohý, by se dalo vydržet (i když ubrat něco málo na stopáži by spíš prospělo než uškodilo). Že je navíc trochu přihlouplý... no to se přece u podobných filmů očekává. Ale že nějaké omezené prase při akčních scénách psychoticky třese kamerou, aby to bylo jako jó akční a napínavý, tak to je na vraždu. Pomalou a sadistickou.(28.11.2013)

• Toshiro

Že někdo občas natočí mizerné nízkorozpočtové akční béčkové scifi je normální, ale fakt nechápu proč si k tomu musí koupit práva ke světu, ze kterého pak prakticky nic nepoužije. Při převodu na filmové plátno se dá lecos odpustit, ale tady bohužel zbyly jen nedůležité názvy - filmu, korporací a pár postav. Žádnou další přímou spojitost se světem Mutant Chronicles nenajdete.(11.7.2008)

Na béčko je to vizuálne dobrý film. Avšak dej mal mnoho trhlín, príbeh je milionkrát videný a keď sa nad tým zamyslíte tak je to vo svojej podstate zombie-vyvražďovačka. Ale film si zachováva slušnú akciu a Thomas Jane je tu drsnejší než v Punisherovi. Film je hlavne pre tých, čo majú radi akciu, zombiekov a Rona Pearlmana.(16.1.2009)

• fmash

Nejraději bych nehodnotil. Přiběhově solidnější než Sucker Punch, šťavnatější než Sky Captain, srozumitelnější než Casshern... Jenže jakkoli je tenhle dieselpunkový nářez opravdu punkový a navíc napěchovaný známými tvářemi, je to až moc velká slátanina. Asi mám nedostatečný smysl pro humor, ale při tom množství scén a záběrů by to skoro vydalo na kratší seriál, zatímco v jednom drsném filmu je to jako pytel blech. Škoda, protože jinak je to pecka.(9.1.2012)

• Freemind

Seriál neznám, ale pokud je lepší než tohle, tak se rád podívám. Naprosto tupý scénář, laciné efekty, směšná choreografie soubojů - béčko jako kráva. Zmutovaná. Jak tam narvali Johna Malkoviche, to do smrti nepochopím.(15.7.2008)

• fallangell

Scénář filmu bohužel působí jako obří Lorem Ipsum text.(26.10.2009)

Hmm, podívejme se, i z celkem neznámého filmu, který se tváří jako největší pitomina, lze vymáčknout nářezový béčko, který v sobě nemá takovou tu eleganci, ale skvělé atmosféry má na rozdávání. Odehrává se v daleké budoucnosti, kde se vede válka jako v době první světové války. Zní to nemožně? Možná, ale zatraceně dobře se na to dívá. A do toho se všichni spojí v boji proti nepříteli z vesmíru. Všechna logika jde stranou, ale té krve tam, a těch akčních scén, těch je požehnaně. Spolu s perfektním, až komiksovým postapoklyptickým prostředím a hutnou atmosférou. Dvě třetiny filmu to byl nářez, ke konci ale hlavní hrdinové začali dělat dost tupá rozhodnutí a samotný konec už to vysoké tempo nevydržel. A to byla škoda, protože si myslím, že na to měl. A nakonec ovlivnil mé hodnocení o celou jednu hvězdu.(18.12.2010)

Ak divák bude akceptovať retro štýl Simona Huntera a jeho kumpánov a fakt, že v 28. storočí budeme v čmudiacich lietajúcich dopravných prostriedkoch hádzať lopatou do kotla, tak potom tento film dopozerá až do konca a lacné triky odpustí.(14.8.2008)

• SonG

Sledoval jsem Mutant Chronicles celou dobu s tím, že je to nuda, ale taky jsem doufal, že by se ta nuda mohla zvrhnout v něco lepšího....a ne.....nuda nuda a nuda....za zmínku stojí snad jen akce, která je pro tak průměrné béčko dobrá, a Thomas Jane s Pearlmanem zachraňují co se dá, leč je to pořád máááálo.....škoda....35%(8.11.2008)

• maverick10

Vcelku slusnou atmosferu kazi jen nemrtva ozivla dreva. Na zacatku jsou zobrazovany jako duchove, ktere je tezko polapit, kde se jim kulky vyhybaji jak Casanovovi kapavka. Ovsem v prubehu a predevsim na konci jsou to opravdu chodici samorosty, kde maji problem s koordinaci, kde jim holka vlepi facku a oni skapou jako flus na celnim skle auta. Thomas Jane je opravdu tvrdak k pohledani, ten je snad tvrdsi nez mocovy kameny. John Malkovich se jenom mihne v zaberu, takze si ho divaci dostatecne nevychutnaji no a choreografie bojovych sekvenci mi pripominala spise vikendovou fackovacku na poutove zabave v Řícmanicích. Uhrnem tedy, nemastna neslana zoombie mela, kde namisto strachu, dostavi se prujem. To alespon Doomsday byl zabavnej.(24.7.2008)

Neprávem zapomenutý film, který skvěle kombinuje moderní akční sci-fi s gotickým hororem. Tvůrci vsadili na tajemnou a výborně vygradovanou atmosféru a velkolepý vizuál, čímž vytvořili zábavnou a napínavou podívanou, která zaujme minimálně svou nevšední originalitou. Jen škoda, že jí diváci nevěnovali tolik pozornosti, kolik by si zasloužila.(3.10.2011)

• Joe321

O univerzu Mutant Chronicles vim houby a ani jsem nepotřeboval. Možná by mi to akorát zkazilo dojem, protože to s tím prý má málo společné. Každopádně je to ptákovina, kterou táhne dopředu akorát cool Thomas Jane a pár hlášek. Jinak je zde spousta trapných dialogů, scén, soubojů a prupovídek o víře. Efekty stojej za starou belu a stejně tak zbytek hereckého osazenstva. Určitě to má nebo spíše mělo velký potenciál, který byl ovšem zadupán a pochybuju, že se na to ještě někdy šáhne.(22.7.2008)

• Morholt

Příjemná blbůstka se zajímavým obsazením stylizovaná podobným způsobem jako třeba Svět zítřka. I přes známé tváře jsem moc nečekal, takže zklamán nejsem - naopak tam bylo pár docela dobrých nápadů, ale na víc jak 40% to nestačí.(10.1.2009)

• kaylin

Kdyby se v tom snímku tolik nemluvilo ve voiceoveru a ještě o něco více se přidalo akce, která by nevypadala jako z malé místnosti, asi by to bylo alespoň o trochu lepší, nápaditější, zábavnější. Film se chce tvářit strašně epicky, ale stejně jde jen o to, že se zde bojuje s mutanty, kteří nevypadají špatně, ale ani nejsou moc nápadití. Čekal jsem asi malinko nápaditější příběh, ale ten se nedostavil. Dění je velmi průhledné.(3.4.2014)

• Petoss1

Slabé a pritom obsadenie to má dobré. Nevyužitý potenciál. 50%(27.8.2010)

• Eldrick

Kdyby to nemělo tak amatérský videoherní look, který bych chtěl být něco mezi 300 a SVĚTEM ZÍTŘKA...(25.12.2010)

Docela podařené, i když totální béčko. Banda vojáků v čele s Thomasem Janem a Ronem Perlmanem si to tady, v daleké budoucnosti, šinou někam do podzemí zničit stroj na výrobu mutantů. Ovšem i když to po většinu času vypadá stejně hloupě jak to zní, tak se u toho člověk docela slušně zabaví. Tedy pokud se jednou za čas rád koukne na nějaký to tupý krvavý béčko, což já někdy rád udělám. Krví se tady opravdu nešetří, akce je dobře natočená a ty slabší efekty mi k tomuhle filmu docela seděly ( i když ti samotní mutanti vypadali až moc směšně). Thomas Jane je tady překvapivě ten lepší a střílí mu to a fuckuje velmi dobře. To Ron Perlman se tady spíš trápí, furt káže nějaký kraviny o poselstvích a říká samá taková ta klišé. A taky se díky tomu postaral o ty nudnější pasáže filmu. Ten ale jinak docela solidně uteče a i když už se na film asi nikdy nepodívám, tak tohoto béčkově stráveného času nijak nelituji.(18.10.2008)

Jáchyme, hoď ho do stroje aneb T.Jane vede tentokrát opravdu „slušnej oddíl“. Sice jde o ptákovinu jako řemen, ale dostala mě už ta úvodní stylizace, kdy se válka v daleké budoucnosti vede stejným způsobem jako první světová.(25.12.2010)

• easaque

asi by si film zasloužil odpadové hodnocení, ale něco mě nutilo dokoukat do konce. Děj to nebyl, ani herci, střih, triky ... spíš ta stylizace, trošku atmosféry a hlavně, že jsem se nasmál, jak je ten režisér a scénarista blbej (kdyžtak už aspoň mohl ke společnosti Bauhaus vymyslet protivníka Hornbach, aby byla větší sranda - ta tam skoro žádná nebyla a tvářilo se to hodně vážně ;-) Takže proto ta slabě zářící, ale přesto hvězda. [ PŘÍBĚH: 0 /// NÁLADA: 1 /// ART: 0 /// STYL: 2 /// CASTING: 1 (3*MAX) ](4.11.2012)

Kvůli tomuto filmu jsem začal zkoumat svět Mutant Chronicles (vřelý dík Gedimanovi a jeho stránkám), ale jak se zdá zbytečně. Nebudu plivat na film pouze díky tomu, že to s předlohou, snad kromě jmen a pár věcí, nemá snad nic společného. Je to prostě béčko, ale má to dobrou atmosféru a stylizaci. Triky jsou sice slabší, ale hned se na ně dá zvyknout. Škoda, že nejlepší část filmu je hned ta úvodní, kdy sledujeme zákopovou válku mezi Capitolem a Bauhausem a la 1.světová. Pak už se z filmu stává putování skupinky lidí za svým cílem. Z herců se tu na okamžik mihne John Malkovitch a Sean Pertwee zase vyklízí pozici moc brzo (Skoro by se dalo říct, že je to u něho zvykem. SPOILER Navíc jsem s ním ještě neviděl žádný film, kde by jeho postava přežila KONEC SPOILERU). A Thomas Jane je sympatický cynický drsňák. Navíc potěší i dost velká brutalita. Je spíše dobře, že to nešlo do kin, ale rovnou na DVD, přesto tomu dejte šanci. 7/10(12.8.2008)

Pro příznivce daného žánru a PC her typu Gears of war naprosto ůchvátná záležitost. Ostatní film asi moc nenadchne.(29.10.2008)

Rozhodně velmi zajímavé zpracování s výborným hereckým obsazením. Prolínání děje počítačovou grafikou mi ani tak nevadilo, spíše naopak, takže pohodička....(14.1.2009)

nechápu zdejší nízké hodnocení - po shlédnutí musím říct, že se jedná o hodně podceňovaný snímek! Co se mi hodně líbilo, byla zajímavá vize industriální budoucnosti, dotažená do nejmenšího detailu - originální koncepty vzdušných lodí a zbraní jsem si opravdu užíval. Vlastně celou vizuální stránku považuji za velké plus, stylizací i takovým lehce oldschool obrazem mi evokovala dost podobný Svět zítřka. Jinak co se příběhu týče, je to béčko nejhrubšího zrna, ale musím říct že uteče jako voda (zředěná notnou dávkou krve, samozřejmě). Potěší i bezvadné herecké obsazení - Hellboy, Punisher a Miho ze Sin City bok po boku stojící proti hordám mutantů se nevidí každý den:)(17.2.2009)

• zorro

Simon Hunter dokázal to, o co se Uwe Boll snaží dlouhá léta, natočil schůdný film za málo peněz. The Mutant Chronicles není úplně špatný film, dá se v pohodě dokoukat. Je to takové nízkorozpočtové béčko.(15.7.2008)

• Fallen_One

Zpracováním podobné Lize výjimečných, ale ta měla alespoň charakterní herce. Thomas Jane si hraje na drsňáka, kterýmu nevěřím ani nos mezi očima. Přehrávání, příliš viditelných kompových úprav, spousta klišé a předvídatelný děj i konec. Navíc není specifikováno, jak Stroj funguje. Ale asi to není třeba... Ale mělo to (doslova) pár dobrých scén. Jinak naprosto zbytečný film.(13.1.2009)

Příliš počítače škodí,a i tady se to potvrdilo.Jen průměr.50%.(9.5.2010)

Ťažký finančný prepad nie až tak zlého filmu. Cítiť z toho dosť béčko a priemernosť, ale za 22 miliónov je to aspoň v pohode pozeratelné béčko, ktoré určite nejedného diváka pobaví. Navyše má film dobré obsadenie, Thomas Jane, Ron Perlman, Devon Aoki alebo aj John Malkovich, ktorý si strihol menšiu úlohu. Dej je poslabší, ale nedá sa povedať, že by nudil. Mutanti sú taký obyč nemastný-neslaný. Kamera tiež nie je bohviečo, ale aspoň má Kronika mutantov dobrý a zaujímavý vizuál. Efekty sú priemerné, ale nevadilo mi to, pretože to vyznelo celkom originálne. Vojnové scény ala vojna v zákopoch boli fajn, ale na alternatívnu budúcnosť roku vyše 2700 ? Dosť rozporuplné. Každopádne za pokus to stálo, nedá sa povedať, že je spokojnosť, ale zase nedopadlo to ani kriticky. Tie 3* si Kronika mutantov zaslúži. 53%(2.1.2011)

• Wiikii

Poslední dobou jsem byl přemlsaný kvalitními filmy. Tak jsem si chtěl zase pustit nějakou tu béčkovou volovinu. A výběr se zdařil. .. Je to hodně béčkové, až podprůměrně béčkové, ale díky tomu to má i tu svou nenáročnost, až hloupost, která je v těchto snímcích super. :). .... HODNOCENÍ: 45% (2*)(17.9.2015)

• Chen

Hvězdně obsazená zábavná ptákovina nevídaných rozměrů. 50 %(7.2.2011)

• cariada

Nemůžu si pomoct,ale v roce 2707 se praktikuje zákopová válka a k tomu vybavení jak s první světový?Tohle mě nák nepasovalo. Pak už to konečně dostane náký smysluplný děj, kdy se skupina žoldáků vydá zničit stroj, co je napadá. Postupně se ukáže , že mutanti pochází z nás lidí. Jako sci-fi na odpoledne dobrý, ale vác jak slabší průměr to není. Herci moc nepřesvědší a vize budoucnosti už vůbec né.(18.4.2014)

• slunicko2

Zcela bez tváře a osobitosti.(22.5.2018)

• Tomasso001

Kýč... V tomhle filmu nic nefunguje tak jak má. Každá z hlavních postav umírá co nejvíc teatrálně to jde, hlášky se snaží být co nejvíc in, ale člověk se u toho spíš zasměje. Spousty nelogičností a ten konec je neskutečně stupidní. Na druhou stranu je tu pár světlých chvil s povedenými záběry(1.11.2008)

• Mrkvič

Docela působivé béčko. Dívat se an něj dá díky skvělému vizuálnímu zpracování. Ze začátku potěší i množství originálit, které zaplňují svět, jenž je oproti tomu našemu tak odlišný. Potom se ale čím dál víc projevuje příšerná béčkovost v dialozích, postavách a bohužel i akcích, které ke konci filmu ztrácejí víc a víc logiku.(1.1.2009)

B-čkovitosť tomuto snímku určité pristane hoci lepší rozpočet by tiež neuškodil. Prostredie v ktorom sa film odohráva zaujímavé a človeku ani nevadil ten klišé dej. Bojové sekvencie dosť neprehľadné a slabo zvládnuté. Herecké obsadenie Perlman, Jane, Malkovich dosť pôsobivé a určite to kvalitu filmu aspoň trochu zvýšilo. Celkovo The Mutant Chronicles je iba ďalší priemerný snímok, ktorý nič nové po žánrovej stránke neponúkne, ale ani neurazí. PS: LEN NA JEDNO POUZITIE. Pre mňa 60%(10.12.2010)

Špatná režie, triky, výprava, rozpočet, bla bla bla… Film jež prvně vyrazil s rozporuplným promem a jež si nekladl žádné ambice a kinům se vyhnul, jako hamburger vegetariánskému summitu a zamířil direkt na placky. Použil z originál světa „střípky“ v míře menší než žádné a vše zabalil do skvěle dusného, depresivního a syrově brutálního podání. Jop, tohle vše se hodí na odstřel u skalních fanatiků MCH světa (mám slušné základy), ale jak převést kolos MCH na plátno s těmito prostředky? Nijak moc dobře a jednoduše avšak výsledek je pro mě nadmíru povedeným kompromisem, kteří mnozí (jak KarelR píše) zaškatulkují mezi odpad sci - fi v éře dávno ztracené, avšak venku se pohybuje tuna jiných snímku, s kterými je hanba MCH srovnávat. V rámci žánru, technického i celkového zpracování a spokojenosti s výsledkem je to celkem slušný průměr, který si své fandy jisto jistě najde. Já se na poslední a temnou výpravu do zoufalého světa vydám opět velmi rád…(15.7.2008)

Předlohu neznám a ani po ní nebudu pátrat... Ale tenhle film, to je prostě béčková bomba! Mix snad úplně všeho. Vizuální stránka je prostě k sežrání, takovouhle retro stylizaci alá Svět zítřka prostě beru všema deseti. A co že tam máme dál? Válečná akce jako z první světové, zombí masakr, postapokalyptická atmosféra jako vystřížená z Mad Maxe, předlohou filmu je stolní hra(!) a k tomu všemu ještě náboženské vsuvky... Jeden by si myslel, že z toho vznikne nehorázná slátanina. O to více jsem byl překvapen. Ono to funguje! A to pekelně zábavně. Jasně, můžete brblat nad scénářem a dalšíma "prkotinama". Ale v rámci žánru, naprostá paráda!(11.8.2008)

I přes blbý příběh a to že i když to bylo v budoucnosti, tak to vypadalo jak v nějaké alter 1.sv. válce, se mě to líbilo a vcelku jsem si to užil. Trošku kulhala grafika, ale děj byl svižný. P.S.: Kluci, od kdy je rok 2770 23. století???(9.12.2008)

• Javad

Keď nie je film ani v polovici a už ste z neho totálne znechutený čo urobíte? No predsa vypnete (odídete z kina). 45 minút a vypol som ho. Sú omnoho lepšie filmy s danou tematikou. Tento kľudne vynechajte.(23.11.2009)

• otík

Kamaradovi říkám, ať vybere na večer nějakou slušnou akčňárnu. No nakonec jsme se shodli na tom, že tohle by mohlo být aspoň zajímavé. Nebylo to zajímavé, nebylo to akční, nebylo to dobré. Nechápu, co se na takové slátanině uživatelům databáze líbí. Ano, jde o stylizovanou podívanou, kterou jen tak často člověk nevidí. Ale také jde o nevídanou kravinu a blbost. Dívat se skoro dvě hodiny na partu tupounů, kteří přes zmutovanými parchanty totálně zničenou zemi se dostanou ke stroji, který tyto mutanty vyrábí a pak jej pošlou kdoví kam, mi přijde opravdu jako ztráta času. Bohužel už se tak stalo a já jen doufám, že Ron Perlman mi ony dvě hodiny vynahradí filmem, ve kterém tuto blamáž napraví. Film sám o sobě opravdu nestojí ani za zlámanou grešli, přes trapácké triky, ubohé herecké výkony až po jakýkoli smysl. Jediné, za co zaslouží aspoň těch 20%, je hudba - už dlouho jsem se díky hudbě ve filmu necítil jako hráč počítačového Wolfa. Řečeno slovy klasika - "na smetiště dějin s tou veteší". Hudba: Richard Wells(23.12.2009)

Děj je celkem přijatelný, ale velké mínus však je digitální animace, především krve. Nepochopil jsem, když bylo tělo mutanta setnuto napůl, že se horní polovina vybulila na bok, nikoliv nespadla logicky rovnou dolů a plno dalších nelogičností. Kdyby byl film upraven s pomocí precizních a dokonalejších prostředků, byl by to celkem i hit. 60%(30.12.2010)

Příjemné béčko s atraktivní stylizací, které uběhne dřív než začne nudit.(8.1.2011)

• Bobik9

To je taková škoda tohohle filmu. Dal se z toho vytěžit akční, sci-fi kinohit. Obsazení bylo minimálně slušné, celkový nápad nebyl k zahození, grafické provedení velmi zajímavé, ale ten scénář, ty dialogy. To mi trhalo uši a trápilo hlavu. Moc mě to zklamalo, protože jsem se na ten film moc těšil. Nápad mi připadal zajímavý, nijak složitý a zábavný, bohužel tomu tak nebylo. Na dvě hvězdy se film vytáhl až v úplném závěru, jinak bída s nouzí.(8.2.2011)

• Streeper

Sama nedokážu uvěřit, že tomu nakonec dávám odpad, hlavně proto, že ve filmu hraje Ron Perlman a John Malkovich, což jsou báječní herci, ale s tímhle se prostě dost sekli. Scénář je děsný, spousta zbytečných dialogů a hlavně si myslím, že v roce 2707 bude daleko vyspělejší vojenská technika než byla ve filmu ukázána. Film zřejmě dostal nízký rozpočet, jelikož navzdory jiným filmům točeném na zeleném plátně se tohle dost podobá sci-fi snímkům z 80. a 90.let, kdy se efekty a technika právě rozvíjeli. Na 20.století dost primitivní film o blbosti.(27.7.2015)

Před mnoha a mnoha a mnoha lety napadl zemi stroj, který měnil umírající a mrtvé v nehezké mutanty. Tehdejším knězům se podařilo stroj zazdít hluboko pod povrch zemi. V dnešní době je celá země rozvrácena válkou pěti nadnárodních korporací, a při jedné bitvě je stroj osvobozen, a do války se zapojuje nová strana - takřka nesmrtelní mutanti. Jednotlivé korporace se musí spojit, a pod vedením kněze Samuela vyslat své nejlepší vojáky na jistou smrt, aby jednou pro vždy stroj zastavili ... Zapomeňte na příjemné a hezké mutanty z Xmenů - tady jsou docela oškliví a vůbec s ničím (a nikým) se ne.erou. Celková zápletka je sice už docela provařená (skupina hrdinů která nemá co ztrati se vydává zachránit svět), nicméně pokud se od tohoto odpoutáte, budete se skvěle bavit. Od první do poslední minuty skvělá akční jízda, přerušovaná jen stupidními hláškami typu "Jsme ale taky lidi" a typickou scénou kdy pro záchranu jednoho člověka jich 10 zemře. Ale o to tady vůbec nejde, jde jen a jen o akci. Ve skupině vojáků nalezneme i pár známých tváří - například Ron Perlman v roli Bratra Samuela či Thomase Jane v roli majora Huntera. Docela potěšila i malinká role, velmi velmi starého, Jona Malkoviche a taky to, že jedna z korporací ("fašistická") se jmenovala Bauhaus :)(26.8.2008)

Těžko definovatelný počin, něco na tom filmu je...ale co přesně??! Je to přesně někde mezi odpadem a docela zajímavým filmem!! Co se týče zpracování, tak podobně dělaných filmů bylo nedavno hodně k vidění a musím konstatovat, že Mutanti jsou na tom zdaleka nejhůř, tím pádem ztrácí diváky hned po několika renderovaných minutách!! Kdo neskousne vizuální stránku, má útrum:(!! Dál mě nemile překvapilo účinkování Malkoviche, který se ve filmu jen mihne, takže jako nějaké podivné lákadlo pro film je totálně k ničemu, tím chci jen varovat jeho fanoušky, kteří budou jistě zklamáni!! Obecně je nám na servírovanej akční výplach, kde potěší sem tam Thomas Jane a příběh, který je naprosto o ničem, ale přesto putování hlavních hrdinů neni nezajímavé a nudné!! Jednou větou: ...po prvních 2vou minutách jsem myslel, že se mi posrala grafika v kompu:)))!!(19.11.2008)

Skrytý potenciál tu určitě je, režie se mi hodně zamlouvala, tak třeba v budoucnu vznikne nějakej povedenej akčňák. Zatim to ale na víc, než na 3 hvězdičky není, Ron Perlman bez hellboyovského ohozu nevypadá zrovna dvakrát jako kladná postava (ostatně to ani vzhledově Hellboy ;-) a role spasitele mu moc nesedí.. Ale koukat se to určitě dá, to zas jo, hlavně závěrečná bojová scéna je hodně cool.(29.1.2009)

Velmi příjemné překvapení. Nebýt nesympatické postavy Rona Perlmana, tak je to snad za pět hvězdiček. Stylové dystopické prostředí, slušné CGI, pořádná akce a pár dobrých hlášek... co víc si přát?(8.6.2009)

• tuntavala

Nedalo se koukat!(4.11.2012)

• Mihail123

Uf. Tak nakoniec 2*. Bitka na začiatku filmu je fajn, ale potom ako keby došli peniaze. Efekty sú priemerné, v niektorých miestach dosť slabé. Herci ako nemastný-neslaný Ron Perlman a John Malkovich, ktorý sa tu mihne len na pár minút, to nezachránia. Príbeh je dosť slabý (čo by sa dalo čakať od stolnej hry ako predlohy). Celý film vyzerá dosť "komorne" a väčšina scén vyzerá neprirodzene. PS: Celý film sprevádza (aspoň pre mňa) neznesiteľný britský prízvuk(11.7.2008)

• Andreas83

Několikrát použitelný příběh opět vsazený do béčkového filmu který pozvedává herecké obsazení a napjatá atmosféra. Napětí a akce od začátku do koce.(6.2.2011)

parádní béčko, které nabídlo plno krve s temnou atmosféro(28.10.2009)

Parádní vizuál ve stylu 300, neotřelé prostředí steampunkové budoucnosti, parádní řežba jako z I. světové války. K tomu taky hrozný scénář a další kousky typického béčkového filmu. Ale dohromady jsem velmi spokojený. Chápu to nízké hodnocení, ale pro nenáročného diváka, který chce změnu, je to dokonalá věc. 85%(24.10.2016)

• NALBERTik

Navzdory některým komentářům si tento film takto špatné hodnocení zaslouží, ještě by mohlo klesnout tak na 30 % a bylo by to ouki-douki. Přiblbý scénář s dějem, který byl okopírováný ze seríalu Kačerov (jaxe Skrblík vydal pro cosi do ztracene hory a vyvrcholení byla rvačka o to cosi s jiným starcem). Toporní herci, kteří nejlepší výkony podávají ve chvílích své smrti(umře zde každý). Jediné pozitivum je to digitální okolí, člověk místy zapomene na hloupost filmu, a kochá se obrázky. Pokud už opravdu nenajdete nic jiného a budete mít na výběr mezi Kameňákem a tímdletím, taxi to teda pusťe no :))(5.2.2009)

• BMAJTZ

Akce typu NAJIT - ZNICIT. No samo o sobe se to obcas da ale tenhle film hodne postrada logiku a hodne postrada dost dalsich veci.(5.4.2009)

• wenca

Tak nudný, že jsem to ani nedokoukal což se mi často nestává ...(13.2.2010)

Politicky koretkné komando sa výdáva na ďaľšiu save-the-world kind of mission a ja už len čakám, kedy niekoho konečne napadne obsadiť do podobných fresiek poriadneho Slováka! A Boh chráň keď sa nedostane minimálne do survivor top 3! Hneď by film dostal onakvejší spád. Asi si to ale budeme musieť natočiť sami. Tisícročná Včela Returns! Now more bloodthirsty than ever! Juraj už patrí do starého železa, ale taký Jakubisko Kroner by to zvládol určite. Talentu má dosť a trochu mladíckeho elánu by tiež určite priniesol. Dej bude zasadený ako inak do postapokalyptickej 5ržalky a včelu si zahrá Rytmus, ktorý v Bastardoch všeckým československým ovciam ukázal, že okrem najlepšieho repera v Európe, všestranného speváka, legendárneho brejkera, Kinga of pop, stroja na penáze a baro rai módného guru a.k.a Black Prince, je aj výborným charakterovým hercom.(21.11.2011)

• grizly007

Za 10minut vypnuto. Sračka na entou. Rok 2700 zbraně jak v druhý světový...skopčáci stejný helmy. Pár rádoby klišé hlášek pro začátek aby každý pochopil jak je to cool filmík a jde se do akce. Ano už během chvilky jeden známej ksicht končí a i se svou výplatou kterou odhaduji tak na 5tis usd odchází z tohoto snímku. Následuje záběr na mnicha ale to už film pro mě končí. 0% SHITOVINA(31.1.2012)

• SG-1

"Víte, seru na lidstvo, seru na svět... Seru i na Vás." -Hunter-(19.2.2012)

• laky158

Celosvětové tržby: 1,627,700$(21.7.2008)

• drake31

Do tohoto filmu som aj napriek hodnoteniam vkladal dôveru. Ale neoplatilo sa. Príbeh prázdny, nezaujímavý, ba dokonca až neznesiteľne nudný. Jediným kladnom je vizualizácia filmu ktorá sa mi nesmierne páčila ...(15.8.2010)

On ten příběh vlastně není ani debilnější, než tací Transformers, či Pán prstenů. Tady se ale nedostatek obdobných financí vzorově schovával v příšeří až černotě většiny scén. Určitě filmu naprosto scházela Spielbergovská pečlivost a invence zpodobnění vize budoucnosti a tak se film vlastně rád oděl do žánrové kolonky řadově akční.....nežli zajímavě fantasy, či sci-fi...byť teoretické zaměření tu zcela jistě bylo. Celá ta legenda vycucaná z prstu nezněla velkolepě jak měla, mutanty jednoduše nahradili střihorucí zombies a těžko třeba ohodnotit záměr (nápaditost, nebo sebeshazovačnost) vykreslení supermoderních lodí jejichž pohonem byl topič s lopatou a uhlím. Přesto se na film dalo koukat, zejména díky Thomasovi Jane a Ronu Pearlmanovi. Mohlo to být ale mnohem lepší. 60%(22.12.2010)

Z velkého očekávání mi při závěrečných titulcích zbyl jen unuděný ksicht a prvotřídní zklamání.Přitom měla Kronika mutantů skutečně potenciál béčkvě pobavit,což znamená film plný nasraných a nekompromisních hrdinů,obsahující hloupé,ale zároveň cool dialogy,krvežíznivé mutanty,našláplou akci a všude spousty a spousty krve.A což o to,ona Kronika mutantů toto ve výsledku dokonce všechno částečně i má,ale přesto mě stejně nedokázala ani minimálně zabavit či strhnout.Možná to bylo způsobeno celkovou výpravou,kdy sice chápu,že kdyby na ní byli použíty ty nejlepší trikové možnosti,stali by se Mutanti asi tím nejdažším snímkem vůbec,ale toto snad až céčkové zpracování bylo prostě až rušivé a ikdyž by se dalo oponovat,že to mělo tedy alespoň tím blíže ke komiksové podobě,mě zde tato braková vizuální stránka dokonale vadila.Akce pak bylo sice dost,ale byla nevýrazná a neměla vůbec v sobě energii,navíc jindy mnou milované digitální cákance zde vypadali fakt divně a naprosto neefektně.K tomu neustálé Perlmanovo náboženské filozofování mi též lezlo už po chvíli krkem a ani nikdo z ostatních není tím správným ultrabijcem,který by dokázal na sebe strhnout pozornost.Slaboučkou zápletku tu nechci odsuzovat,to k těmto filmům patří,ale zdejší fádnost a především na konci i do očí bijící hloupost už tentokrát vadila i mě.Kronika mutantů zkrátka sice obsahuje vše,co mám na správných řežbách rád,jen je to tu bohužel vše zpracováno způsobem,který mi absolutně nesedl a po celou dobu jsem se strašně nudil!(18.1.2011)

Velice originální pohled na budoucnost Země. Válčení alá 1WW, parní (vesmírné) létací stroje, genetic mutator odkudsi z prostoru, krvavá lázeň na motivy bitvy u Thermopyl, stejně takové grafické provedení...celkově velmi zvláštní podívaná. 7/10(17.7.2011)

Jak už to u podobných filmů bývá, i tady je na začátek rychle načrtnuta legenda, vychrleno množství jmen a alternativních událostí a pojďme dál, jako by se nechumelilo. To, co se v návaznosti děje, má naštěstí zajímavou formu, využívající steampunkové dokresy jako i zaužívané pravidla směřující skrze spřátelené žánry v hojné míře (ani tady nechybí otázka víry, potažmo tajemných řádů, na cestu za spásou lidstva se vydává množství postradatelných postav, atd.), takže v příběhu nečnějí žádné velké prodlevy - pořád se něco děje. Jde bohužel vidět, že rozpočet filmu nebyl nijak závratný (25 USD mega), trikové scény přesto nepůsobí vyloženě blbě a na řadě místech fungují jako zamýšlená stylizace. I přes zbrklý a otevřený závěr nemohu na filmu neocenit jeho béčkově pravověrný punc (před 20. lety by byla KRONIKA MUTANTŮ na videu hitem) a neprojevit lítost, že dalšího vyprávění z této reality se pravděpodobně nedočkám – snímek v amerických kinech v podstatě nic nevydělal. II Scénář: Philip Eisner. 75%(16.8.2011)

Říkal jsem si, že se jedná o další nízkorozpočtový film, kam se nechal Ron Perlman ukecat. No soudě podle triků, moc vysoký rozpočet tento film neměl. Já osobně bych řekl, že měl zůstat pěkně v dílně tvůrců ještě pár měsíců na doladění některých věcí, ale co už... Samotný příběh není špatný, ale když člověk sleduje pozorně, tak je plný nejasností, které by bylo třeba vysvětlit. Herecké obsazení není špatné, je zde pár známých tváří, ale hercům jasně vévodí Ron Perlman, který zde má perfektní roli a podobné role mu sedí jako šité na míru...(24.7.2008)

Výstavní béčkové Sci-Fi.Při prvních trailerech jsem se těšil že oko mé spatří po dlouhé době kvalitní sci-fi film ovšem o kvalitě bych se dokázal bavit déle než samotný film trvá.Celkem hvězdné osazení nezachránilo opravdu slabý děj filmu.Speciálné efekty jsoui na celkem slušné úrovni nejzábavnější je asi první část filmu,která se oehrává ve válce ovšem s postupujícím dějem atmosféra odpadne a člověk si začíná všímat chyb a až směšních situací.Hodnotím průměrně,protože jsem zcela jistě viděl filmy horší a tento bych zase až´tak odpadem nenazýval něco to má co stojí prostě za průměr a možná to je právě to herecké obsazení posuďte sami.(24.8.2008)

Zajímavé. Vesmír, ze kterého bych rád viděl ještě nějaký (originálnější) příběh. Film dost trpí nemastným, neslaným rozjezdem, kde se ukazuje, že velké statické scény (město, fronta) nejsou pro zelené plátno to nejvhodnější (obzvlášť, když režisér nic nezachrání). Ale od té doby co se dá dohromaty hrdinská jednotka, se děj i akce rozjede a zpřehlední. Postavy jsou vcelku uvěřitelné a patos pochopitelný. Jen je škoda, že to nedostal do ruky zručnější režisér, který by doplnil skvělou práci trikařů a autora vesmíru, protože jestli tenhle film něco postrádá, tak jsou to nápady, osobitost a "wow" momenty, které u filmů tohoto typu očekávám.(27.10.2008)

Mutant Chronicles = standardní horor s docela dobrými mutanty. Trošku mě ale zarazilo, jak mohl ten mutant řídit tu loď, s takovou špičatou rukou to muselo, jít blbě, skoro jako Hamiltonovi řídit Formuli 1 bez ruk a taky pochybuji, že v takové vzdálené budoucnosti by bylo lidstvo tak zaostalé, jako kdyby se zastavilo s vývojem při první světové válce. Na pidívání stačí, když se chcete trošku bát.(11.11.2008)

• dopita

Takovejhle druh filmu by měl mít minimálně o sto milionů vyšší rozpočet. Těch 22 je fakt smešná částka, na druhou stranu kdyby byl film vysokorozpočtovej a byl stejně nepovedenej, byl by to mnohem větší průšvih. Film sice obsahuje pár dobrejch nápadů a občas i pobaví, ale ve výsledku je to víceméně nepovedenej film. Jedna hvězdička za odvahu něco takovýho natočit.(1.10.2011)

Vcelku koukatelné béčko, které obsahuje pár pěkných momentů a celkově doubrou stylizaci steampunku. Na druhou stranu tu a tam ztuhne úsměv po hodně pekelným dialogu. Prostředek je trochu slabší, ale poslení půlhodka zase šlape jak má. Jo a ten námět, ten je fakt originální :)(2.11.2011)

Po debatě s kolegou jsem dospěl k novému stylu hodnocení: The Mutant Chronicles mají rating "1 standardní Perlman". V podstatě vzorový prototyp této jednotky :-)(11.9.2013)

Budoucnost. Lidstvo je ničeno šílenými válkama mezi čtyřimi korporacemi, které probíhají v zákopech plných granátů, plynu, ostnatých drátů a soubojů na bajonety. Při zničující bitvě je zničena velká pečeť, kryjící Stroj a zbytky mutantů z prastaré války. Mutanti jsou prakticky nezastavitelní, každého mrtvého nebo zraněného přemění na jednoho ze svých a brzo je lidstvo na pokraji záhuby. Poslední skupiny přeživších se snaží evakuovat Zemi a někde v úkrytu dává moudrý kněz Samuel skupinu sebevrahů, která se pokusí o nemožné - probít se ke zdroji síly všech mutantů a zničit ho. Ano tenhle film se mi moc líbil, co líbil, doslova mě rozsekal. Oproti vlně popkorných, odtučněných, odkrvených "akčních" sci-fi posledních let nabízí přesně tu over-the-top řezničinu, jaký se točily kdysi. (Taky byl film bohužel propadákem, dnes už se to holt moc nenosí). Krev teče proudem, vojáci kouří, nadávají, umírají, brutalita mutantů i následně lidí nemá chybu. To vše ve velice zajímavé směsice žánrů - film začíná jako válečný film z první světové, ale stylově zasahuje do steampunku (nádherná scéna s lokomotivou nebo finále s obřím strojem), fantasy (co je nejlepší na mutanta, kterého nezastaví kulky?? rozsekat ho mečem!!), postapo a ve finále se mění na brutální survival horor. A jak nemám rád filtry a různý fígle, tak tady ty různé odstíny šedé a hnědé sedly jak prdel na hrnec. Takže odhoďte předsudky, zapomeňte na příběh a uživejte si... protože něco podobnýho zas pár let nikdo nenatočí.(13.6.2010)

• 3 AM Code

Film inspirovany puvodne stolnim RPG stejneho jmena, pozdeji implementovaneho do figurkove podoby pod znamejsim nazvem Warzone. Podle kamose si to ze sveta Warzone bere jmena postav a celkovou stylizaci, jinak je to vlastni vymysl scenaristu. Nutno rict ze dost plochy a nudny vymysl, dej by se dal shrnout do: prislo staroveke zlo->celosvetova apokalypsa->tucet spinavcu vybran na sebevrazednou misi-> ..tohle uz si domyslite nebudu spoilerovat. Samozrejme jako namet na akcni B-cko je to uplne v pohode, pokud dostaneme charizmaticke hrdiny, charizmatickeho padoucha a slusnou akci - bohuzel nic z toho se nekona, obcas snad ta akce. Padouch pro jistotu neni zadny, jen jednolita stena mutantu - na druhou stranu Hvezdne Pechote to treba nevadilo a vystacila si jen s hordami brouku.. Mutant Chronicles si nevystaci, ** za stylizaci sveta a jakous-takous akci, pokud vas sf-apokalypsy nebavy jeste si jednu hvezdu odectete.(3.2.2011)

• rakovnik

Od začátku sledování jsem měl dojem, že jde o film, kdy jsem litoval, že jsem se nechal zlákat k jeho shlédnutí. Typický příklad toho, že když nejsou peníze, nemám se pouštět do natáčení akční sci-fi s poměrně slušnými herci. Jak se to projevuje? Od začátku "milosrdná" tma, kryjící ubohoučké triky a chudé prostředí, největší hvězda filmu si zahrála dvouminutovou epizodku, i krev je digitální a protože celé prostředí je digitální, ale levné, skoro nikde se nic nehýbá. Tvůrci by se měli učit od Karla Zemana (i když se jím možná inspirovali), ale ten používal srovnatelné triky před 60ti lety! Největší "hovado", Ron Perlman, hraje mnicha, ostatní nehrají nic. Tupé dialogy, nesmyslný děj, jedna nelogičnost za druhou, prostě slabota. Navíc skoro dvě hodiny dlouhá. "Bombastický" závěr, který připomíná pitomé japonské soutěže o to, kdo spadne z traverzy, výsledek jen podtrhuje. Doporučuji věnovat ty dvě hodiny čemukoli jinému, než zabíjení času u tohoto filmu.(5.4.2011)

• Krabak

Když jsem viděl trailer, tak jsem si říkal, že by to mohl být jeden z těch filmů, u kterých vypnu a budu koukat jen na efekty. Ano...prvních 10 minut jsem to zvládal. Ovšem poté, když začala všude stříkat krev "alá" 300ka, tak jsem začal převracet oči v sloup. Tato animace se hodila opravdu jen do 3stovky a do Spartaka. V tomto filmu je opravdu k zblití. Po dějové stránce je to klasika...Parta, z který přežije jen hlavní hrdina a zachrání Zem. Zbytečně zahozené 2 hodiny života--->15%(4.10.2011)

Velice nenápadný ale o to zajimavější pokoukáníčko! Akční / válečný / sci-fi / horor – hustá to kombinace! Překvapivě ale výsledek není vůbec špatnej (ač je to klišé na klišé). Čemuž hodně přispívá jak parádní obsazení (Jane, Pearlman, Pertwee, Malkovich) tak především úžasná stylizace. Vizuální žraso, který se na plátně rozpoutá hned v prvních vteřinách, balancuje někde mezi "Sky Captain" a "300". Další z (ne)mnoha (oněch vytříbených) kousků, který neprávem totálně zapadly...(18.1.2012)

Vezmete-li v úvahu že se jedná o béčkový film, je to docela solidní scifi rubanice, budete-li mít na něco podobného chuť, určitě po tom v půjčovně sáhněte, nachází se tam spousta mnohem hroších filmů. Na pořádnou výpravu očividně nebyl rozpočet, ale když na tu hru přistoupíte, nejsou triky a kulisy špatné, Thomas Jane je v pohodě a tak jde hlavní vítka ke scénáři, ale co byste chtěli od béčka :o) Hodnotil bych jako lehký podprůměr.(23.7.2008)

Sci-fi becko smerujici direct-to-dvd bez nejakych vetsich ambici se snazi i s malym rozpoctem a zretelne dosazenymi herci pred zelene platno udelat velke divadlo. Do jiste miry se to tvurcum dari, ale zalezi na kazdem jedinci jestli si zvykne na levne vypadajici a do oci bijici pozadi a triky ci ne. Nebyt slusneho vykonu predstavitele majora Hunter (Thomas Jane), spousty dotazenych scen do krvaveho konce, par bitev, mutantu a bez servitku ci jakekoliv cenzury hlaskujicich hercu, tak jdu s hodnocenim daleko niz. 50%(20.8.2008)

Kvalitou průměrný film, který ale vybočuje námětem, zpracováním a celkovým pojetím včetně atmosféry. Bod navíc za scifi.(17.9.2008)

• Wally

Prosím, ujistěte mne, že tohle nebylo myšleno vážně...že to bylo celé děláno ze srandy a s velkou dávkou nadsázky....jinak to přeci ani není možné. Příběh byl totální aušus, R. Perlman v roli mnicha-lidumila, logika úkonů herců.... Strašný... Jednu * dávám za sem tam vydařené bojové scény.(17.1.2011)

• BlackHood

-15%(10.10.2012)

No predlohu nepoznám a tak hodnotím len to čo som práve videl. Nechápem takto nízke hodnotenie. Ja som velice spokojný. Akčné sci-fi ako remeň. Je jasné, že ide o béčko, ale triky sú úplne v pohode a celkovo to vizuálne veľmi dobre vypadá. Stovky mŕtvych aj nemŕtvych, kopa krvi a všemožné zbrane. Herci sú v pohode. Najviac boli hlavný hrdina, ktorý jednou rukou pomáhal starenke cez cestu a druhou odstrelil hlavu sadistickému vojakovi a holka s dvoma mečmi, ktorá nakrájala mutanta rýchlejšie ako Jamie Oliver mrkvu. Ako hovorím ja som sa nenudil ani sekundu a som rád, že som sa nezlakol tunajšieho hodnotenia. Nezlaknite sa ani vy. 75%(22.8.2008)

• Kopin

Počáteční válečná cást filmu vypadala docela zajimavě. Pak se objevili mutanti, kněz, několik vyvolených, naprosto stupidní dialogy a nuda. A já začal nabývat přesvědčení, že se koukám na strašnou 3,14čovinu. Třetí sebevražda granátem mě v tomto přesvědčení utvrdila. I tak dávám 2* za úvod a místy zajímavou vizuální stránku.(1.11.2008)

Když já tyhle "blbovinky" prostě můžu a zrovna ze světa Mutant Chronicles na mě dýchla nostalgie z dob kdy se i u nás hrál Doomtrooper. Povedený vizuál, pár dobrých hlášek, několik slušných hereckých výkonů... jinak nic, co byste neviděli tisíckrát jinde... přesto nebo možná právě proto jsem se velmi dobře bavil :o)(3.1.2009)

Vcelku zábavné sci-fi, s kvalitní atmosférou a dobrými herci. Na druhou stranu příběh a některé scény jsou dost přitroublé Přesto se člověk nenudí a film svižně ubíhá.(6.5.2009)

• kukentipla

O čem to je? V roce 2707 je země rozdělena na tři mezi sebou válčící frakce. Nešťastnou náhodou je zníčena pečeť do podzemních katakomb. Z nichž se začnou valit hordy mutantů. Jedinou nadějí lidstva se stává jednotka složená z těch nejlepších vojáků jimiž jednotlivé frakce disponují. Ti mají za úkol najít a zníčit nějakej stoj (tuhle pasáž jsem jaksi nepochopil)........... Co já NATO? Audiovizální styl Sin Sity naroubován na tupé Sci Fi. V roce 2707 se vede zákopová válka?? (včetně nasazení plynu), lodě létají na uhlí a vypadají jako lokomotivy. Co se logiky týče, vybrala si pekelně dlouhou dovolenou (mutanti jsou tupý jak nože Hosrta Fuchse, ale dokáží létat se záchranými moduly). Jednotka sestavená z osmi ultradsných drsoňů je vyčplá (za zmínku stojí snad jenom Benno Fürmann v roli aristokratického sympaťáka), navíc kosí mutanty po houfech (předtím ty samé potvůrky nezastavily armády celého světa). Kdo zařve a kdo přežije je jasné od prvního okamžiku (není problém uhádnout pořadí). Musím říci, že kronika mutantů je horkým kandidátem na mnou neblbější viděný film roku 2009.(7.6.2009)

Áno je to sračka ale klamal by som keby poviem, že ma to nebavilo. Má to kvalitnú atmosféru, dobré obsadenie a štavnaté gore - slušná zábava.(29.9.2010)

• Isomut

No zaujímavý film miestami mi pripomínal Spirit a to najmä tým, že tam prevládala červená farba, tým myslím krv. Film ako samotný celkom nudil, predsa len mutantov som mal už dosť. Síce herecké obsadenie trochu pokrylo nudu, ale to moc nestačilo. Plynulosť filmu bola primeraná, dejovo to bolo zasedené asi tak, ako keby sa II. svetová vojna presunula o pár storočí do budúcnosti. 40%(19.12.2010)

Sprijemnil mi deň, jednoducho povedané :) Celkom v pohode sci-fi, aj keď som od neho oćakaval niečo menej(29.12.2010)

• Martrix

No to tedy byl zážitek :o( Vůbec nic nemám proti kulisám, ani celkovému looku filmu. Vlastně by bylo fajn, kdyby se v tomto prostředí a se stejným hereckým obsazením odehrával úplně jiný příběh. A kdyby Ron Perlman nežvanil o spáse světa, ale raději měl přisprostlé poznámky na Annu Walton a spíš než knihou, se oháněl plamenometem, byl by z toho bezva biják. Jenže... . Místo toho je tady nudná story, plná všech atributů nefalšovaného béčka. Stupidní děj, dialogy a la všichni vlastenci světa spojte se a umřete s hromadou keců na rtech, vybíjená postav bez smyslu a konec, který komentuje postava s mečem v srdci. Pokud herci čtou scénáře předtím, než příjmou roli a přesto se na něčem takovém podílí, musejí to být opravdoví zoufalci. Perlman je schopen hrát i v dalším pokračování Arabely, ale měl toto zapotřebí třeba Malkovich?!(14.1.2011)

• mosnak

Bože to byla kravina - přitom - skvělé herecké zastoupení, zdařilý základ,ale výsledek je katas :-((28.2.2011)

I přesto, že herní předlohu neznám, se nemůžu ubránit drobnému zklamání. Čekal jsem béčkovou lahůdku pro fajnšmekry přesně ve stylu Doomsday, Hunter mi ale naservíroval těžce podfinancovaný mix Riddicka a otřesného D-War. Překousnete-li občas vyloženě úsměvné triky a zdlouhavý rozjezd máte tady slušnou porci akce, sem tam dobrou hlášku a hlavně lahůdkové herecké obsazení. Mentorující Perlman, charismatický drsoň Jane a po dlouhé době opět krásná Devon Aoki, ti všichni odvedli v rámci filmové kategori B skvělou práci. A i když zpočátku jsem byl ohledně filmu hodně skeptický, na konci by mi vůbec nevadilo, kdyby trval o trochu dýl.(24.7.2008)

Díky parádní a brutální akci mi ani nevadilo, že to vypadá tak lacině... Za málo peněz, hodně muziky sedí k tomuhle filmu dokonale.(18.8.2008)

Proc? Proc nekdo natoci celkem slusny sci-fi becko a pojmenuje ho po svete, se kterym nema nic spolecneho? Film mne docela bavil, ale tesil sem se na opravdovy Mutant Chronicles, ktery ma mimochodem dost propracovanou zapletku i vizualni stranku a a blockbuster by utahl jako nic. Chapu ze bylo malo penez a tak, ale ja nechci paradni triky a davovy bitvy. Stacilo by mne zachovani kostymu, rekvizit a insignii praveho MC. Film bych si uzil stejne a moje srdce fanouska MC by melo pokoj. Takhle bohuzel strhavam 1* dolu za bezohlednost k nostalgii...(19.8.2008)

• martalini

Zezačátku mě to pěkně navnadilo, nechal jsem se strhnout zajímavou stylizací a atmosférou filmu a otvírací zákopovou scénou. Pak vidim Johna Malkoviche, Rona Perlmana a říkám si, to nemůže bejt až taková kravina...Bohužel, čim blíž ke konci, tim horší film...Úplně hloupej scénář a chvílema velice...."zajímavé" efekty :-)) nemůžou zachránit ani výše zmíněný frajeři + (v tomhle filmu) největší drsňák pod sluncem Thomas Jane....ale na druhou stranu zase celkem dobrý ukrácení odpoledne...přemejšlel jsem o vyšším hodnocení, ale pak jsem si vzpomněl, že když jsem dal Jumperovi jen 2 tak tomuhle rozhodně víc dát nemůžu...ovšem jako vylíčení postapokalyptického světa je to velice obstojné...(22.8.2008)

Tú atmosféru a osobitú štylizáciu z plagátov to má, o tom niet pochýb. Na Mutant Chronicles sa dobre pozerá a tým pádom nenudí. No pri čo i len trošičku hlbšom pohľade na vec je len ďalším béčkom zasadeným do najstaršej šablóny. A Ron Perlman nie je a nikdy nebude hercom, z ktorého úst by kecy o moralite zneli uverieľne. 55%(25.10.2008)

• Illy

Mohlo to být slušné scifi béčko. Retro atmosféra budoucnosti je příjemná (i když přepravní a kosmické lodě na uhlí je i na mě moc:-)) Co ovšem tento film sráží nejsou ani tak nelogičnosti a omletý děj, jako to že se film tváří ukrutně vážně. S trochou nadsázky by to mohlo fungovat. Takhle zůstává pocit trapnosti...(8.11.2008)

Bauhaus!!!!!!!(25.5.2009)

• TaanStari

Nemám rád steampunk a nemám rád levné digitální efekty. Jinak to taky trochu smrdí Quakem 4 a Falloutem, z filmů zase Pánem prstenů a Casshernem. Ale ani to nenudilo a vetšinou to bylo docela napínavé, takže je to takový průměr. Ikdyž znova bych si to asi nepustil. 2.5*(31.5.2009)

Béčko jak vyšité ale doplněné některými dobrými herci a skvělou stylizací. Možná forma přebila obsah. Ten kdo navrhoval kostýmy, architekturu a masky má velký potenciál! V rámci žánru docela nadprůměr, hodnotím 3+! Možná časem pustím znovu…(23.7.2010)

Bylo to lepší než jsem čekal. Jasně, triky jsou zřetelně digitální, ale nápad zákopové války korporací, které jakoby vypadly z roku 1916 od Verdunu je docela zajímavý, celková stylizace je také zajímavá. Možná, kdyby se rozšířila myšlenka války korporací a nemotali se toho mutanti, tak by to bylo lepší. Rozhodně to uteče jako voda, ale že by to chtěl člověk vidět znovu? Asi těžko ...(16.3.2011)

• Ole92

Přiznám se že na tenhle film jsem se podíval jenom kvůli posteru který se mi fakt líbil ale to je poslední a jediné co se mi na filmu líbilo jinak to byla nuda a utrpení od začátku do konce a myslím že sem trpěl i chvíli potom co jsem film dokoukal.(17.5.2011)

• Corpsegrinder

Jedna hvězda za úvodní scénu z války a další za stylizaci do steam-punkovýho prostředí. Zbytek nestojí za řeč.(20.1.2013)

• BeranSon

Náhodně jsem na titul Kronika mutantů narazil a řekl jsem si že to může být celkem pěkná zábava. O zábavu jsem se starat nemusel, ta mi lezla krkem. Ron Perlman svoji roli stíhá, utváří jakýsi pohled na zdevastovaný svět a jde mu hraní celkem od ruky. Dějový výplach to je, to se musí nechat, samotná kostra příběhu hodně pokulhává a marně se snaží být něčím větším. - 3/10 -(6.5.2014)

• H4ku11

Hm, hlúposť.(30.12.2015)

Hvězdné obsazení v docela obstojném béčku. Zajímavý pohled do apokalyptického světa v roce 2707, kde proti sobě bojují světové korporace. Pohled ale trochu retro. Zákopová válka, uniformy, tanky, zbraně, bojový plyn, to vše mě silně připomělo 1. světovou válku. Kosmické lodě evakující lidi na Mars jsou poháněny uhlím, resp. párou. Na 28. století trošku "předpotopní", přesto v obraze tohohle filmu přijatelné.(9.8.2011)

• radekgfx

Spíše než céčkový akční film je Kronika mutantů jedná velká mate-painting koláž která svojí (ne)kvalitou evokuje snahy začínajícího matchmovera o co nejvěrnější zrealizování tutoriálů na videocopilot.net. Stejně jako u spousty podobných filmů se tvůrci zuby nehty snaží držet ideologie velké obrazové postprodukce, snad v naději, že de-saturace barev & spol. skryjí všechny ty ostatní nedostatky. Na druhou stranu se zde jedná o nepříliš viděné steampunkové pojetí ztvárnění světa, které už z definice má jisté prvky originálnosti. I přes ne zrovna neočekávaný příběh nejvíce potěšila absence klišé při vývoji osudů hlavních postav.(23.9.2011)

• MadMike

Kronika mutantů?? Spíše bych film definoval jako Kroniku extrémních sraček jednou vidět úplně stačí ještě že už to mám za sebou.(17.4.2012)

Tam kde film na plnej čiare prehráva s technickým spracovaním tak presne tam zároveň vyhráva s veľmi zaujímavým námetom, postavami a celkovým ťažko zaraditeľným sci-fi prostredím ktoré pripomína miestami druhú svetovú a zároveň hru Fallout. Príbeh bol zo začiatku hodne klišé no časom sa to akosi zvrtlo a sám som bol zvedavý ako to dopadne. Na jedno pozretie určite odporúčam ale nečakajte epickú pastvu pre oči.(27.5.2012)

• Matli

Slabé dvě hvězdičky. Ron Perlman a John Malkovich byli asi zhulený, když se nechali přemluvit k hraní v tomto filmu. Pointa celkem průměrná, ale ta grafika počítačových efektů je zoufalá. Efekty dělaj i tam kde je dělat nemusej nebo kde se v pohodě dají dělat normálně (kouř z pistole po výstřelu). Spousta rychlých záběrů z blízka, takže zážitek nulovej. Světlé chvilky tam občas byly, ale ty opět zazdily hrozný herecký výkony. Ron se sice snažil, ale sám to prostě neuhraje. Příjemné překvapení byla Devon Aoki. 21%(25.10.2014)

I přes omšelý, ohraný scénář to mohlo být lepší. Více akce by neuškodilo a ty velekněžské Perlmanovi řeči pronášené velebným hladem známého dabéra mě dost brzy začaly lézt krkem.(7.1.2017)

• PDcz

2** hvězdičky Ačkoli jsme dali jen 2 hvězdičky, dopadá tento film lépe než jiné 2** hvězdové filmy. Proč? Originální. Na první pohled je vidět, že rozpočet byl ještě menší než malý, ale než se snažit o pompéznost, od počátku působí jako kombinace Sin City, 300 a jim podobných. Že ta věta nedává moc smysl? No a? :-) [X] Minus 1* hvězdička kdyby to bylo o 30 minut kratší, neodebíral bych bod. Sice to není jako nekonečná cesta u Pána prstenů, ale 2 hodiny je moc. Zkrátit a peníze narvat do komparzu. [X] Minus 1* hvězdička Za ty malé peníze do komparzu. Ty boje a bojůvky a souboje a další akční akcičky jsou moc slabé. Nuda... [X] Minus 1* hvězdička Za propastné otvory v ději. Bylo jich tolik, že je ani nechci rozepisovat a tak to budu jen paušalizovat. [X] Když ono to zas tak zlé taky nebylo :-)(31.8.2008)

• FilmWave

Někde mezi Conranovým "Sky Captain" (kvůli digitální vizualizaci) a "Blade II." (kvůli bledým, plešatým a krvelačným zabijákům), ale rozhodně výrazně horší než oboje. Škoda, i obsazení bylo nadprůměrné. Jedna nebo dvě (nouzové přistání nebo obléhání výtahu) výborné scénky se tu najdou, ale zbytek je bez jiskry, ani horor, ani dech beroucí akce, ani třeskutá chlapácká "cool" sranda.(7.9.2008)

Tento film ma tak trochu sklamal...Čakal som nadupanú akciu plnú páradnych trikov a kinoženie vesmírnych šmejdov,ktorý na oplátku zasa kinožili nás. Bohužial dostatku bolo vo filme len toho kinoženia.Akcia sa sem tam rozbehla ale nestála za moc,úvod z bojiska bol nudne natočení a stokrát videní v iných filmoch .Hrstka odvážnych sa len presúvala z jedneho miesta na druhé a pomaly ich ubúdalo a o trikoch radšej pomlčím úplne.Z hereckých výkonov zaujal asi len Thomas Jane ,ktorý tu akoby odkopíroval svoju postavu z Punishera.Ron Perlman ako tajomný mních,ktorý pomáha pri záchrane ludstva tiež nestojí zavela a moj oblubenec John Malkovich sa objaví tak na 2 minuty a potom ho tí šmejdi zabijú!!!Ešteže tu bola ta pochmúrna atmosféra sveta budúcnosti ponoreného skolo stále v tme a skvelá hudba.Inak by ten film asi ani nemalo význam dopozerat dokonca!(17.9.2008)

Vizuální stránka je rozhodně asi to nejlepší z celého filmu. Herecké obsazení není špatné, každopádně některé hvězdy mohli předvést trošinku víc (třeba takový Ron Perlman mi přišel hrozně nevýrazný), děj se celkem vleče, ale pořád se na to dá koukat. Co mě zarazilo, celé se to odehrává +- ve 23.století (nebo 27. už nevim), přesto se válčí jako v I.či II. světové válce, jde tedy o normální zákopovou válku, což už mi přišlo na pováženou (vzhledem k tomu, jak probíhají válečné konflikty dnes) a co mě zarazilo ještě víc, tak jaké se používaly zbraně. Ne že bych tam toužil mít něco hrozně moderního, ale dřevěnej outlook a'la opět I.-II.světová, to opravdu ne. Asi největším záporem pro mě ale byla předvídavost, kdy nejpozději v půlce filmu bylo jasné, jak to dopadne. Škoda. Ale suma sumárum jde prostě o béčko a kdo s ním nemá problémy, tak ať se podívá.(18.11.2008)

• G900

A ty dve jsou za 'Maxmiliana Steinera'... Mam pocit, ze jsem byl ochuzen o dve hodiny zivota... Malkovich je tam jen jako reklamni tah, triky jsou opravdu desive a na urovni devadesatych let, cele je to okate nizkorozpoctove a divne... Sice se to odehrava v roce 2707, ale vsechny stroje jsou pohanene parou a bitvy jsou jako za prvni svetove valky... Nevim no, kazdopadne podivna slatanina... :/ 40 %(19.12.2010)

• Hapretor

Jéé, já čekal nějaký dobrý akční sci-fi. Plakát, text-poutač a sestava herců/ček naladil, ale film samotný zklamal. Chyba byla si předem udělat nějakou představu. Ta byla jiná. Odvážím se říct, že lepší. Bohužel, scénář napsat neumím (přiznávám).(24.5.2011)

• Olík

Ambiciózní slátanina. Pro někoho možná kvalitně obsazená – sorry pane Malkovich, pro mne spojení Perlman, Aoki, Pertwee, Jane nezaručuje kvalitní hereckou podívanou. Pro někoho možná působivě stylizována – sorry, ale můj názor je, že digitálně ponuré prostředí future vojenského konfliktu patří do počítačové RPG hry. Někdo možná držel pěsti skupince statečných při sebevražedné misi – sorry, ale pánové Brynner, McQueen, Bronson, Coburn, Vaughn, Dexter a Buchholz byli o dost vetší frajeři. Někdo možná shledává film podhodnoceným a v rámci žánru povedeným - sorry, já vidím nepatřičně zdlouhavé béčko dávající nezdařilými digitálními efekty světu na odiv nedostatek peněz a invence.(21.10.2011)

Hneď v prvých sekundách sa ma ten film snažil vehementne odradiť od ďalšieho sledovania predstavením dementnej zápletky o stroji z vesmíru čo mení ľudí na mutantov s otváračom na konzervy miesto ruky. Vzápätí sa však rozpúta zákopová vojna plná parných tankov a lietadiel a napriek nižšiemu rozpočtu to vyzerá dosť dobre a drsne. Mutanti ničia mestá vo veľkom a tak musí brat Samuel s bagrovou držkou Rona Perlmana zostaviť samovražedné komando ktoré má za úlohu stroj na mutantov zničiť pomocou prehistorickej bomby na kľúčik ( ktorý samozrejme nemajú ). A tak idú, strieľajú, sekajú a bijú sa s mutantami. Je to fajn, nenudil som sa, ale v poslednej zhruba tretine začnú brať komandoši samovražednosť svojej misie príliš vážne a snažia sa zo všetkých síl naplniť jej podstatu robením jednej chujoviny za druhou aby si vyslúžili vytúženú ranu klepetom do brucha. Čím viac sa to blížilo ku koncu tím viac som krútil nosom nad debilitou toho čo tam predvádzali a film tak zostal vysieť medzi poctivým béčkom a stupídnym béčkom.(12.4.2012)

No...je to prostě B s hromadou rádoby hrdinských replik a pokusem o záchranu světa. Není to ale tak stupidní, jak těch 54% napovídá, myslím si. U filmu jsem se nenudil a téměř dve hodiny jsem hltal děj. K dobré zábavě dopomohl sympaťák Perlman, ale především ten svět (The Mutant Chronicles je svět pro stolní RPG, podle kterého byla vytvořena sběratelská karetní hra Doomtrooper, kterou jsem měl tu čest hrát). I když se filmové provedení lišilo od mých původních představ, tak jsem nadšeně hltal až fanatickou oddanost členů Mishimy, aristokratičnost Bauhausu a akcionářský pohled na věc Kapitolu :) . Není to teda žádný filmový zázrak, ale já se dobře bavil. Lepší 3*.(17.8.2012)

Tak v zásadě to není špatný film, ovšem čím více se blíží k závěru, tím víc mu dochází dech. Kvalita snímku je rozporuplná. Zajímavý, ovšem dost primitivně vykreslený svět budoucnosti a záchrana světa lidí před vražednými mutanty - film obsahuje snad všechna sci-fi klišé, na která si jen vzpomenete, ale přitom mu nelze upřít dávku originality. Prolínají se tu prvky středověku, duchovních řádů, kulisy 1. světové války, parní stroje jakožto hlavní dopravní prostředky budoucnosti či města pohřbená hluboko pod povrchem - to vše více či méně povedeně smícháno dohromady. Nijak výrazné dílo, ale celek v zásadě stojí za shlédnutí a pro fanouška sci-fi je to spíš povinnost. Herecké výkony obecně vcelku ucházející a až překvapivě hvězdné obsazení (Ron Pearlman, John Malkovich).(9.12.2014)

• MJ

Co tohle mělo znamenat, to fakt nechápu. Kdo, a hlavně PROČ pojmenoval tenhle film Mutant Chronicles? Jediné co má společného se "skutečnými" Mutant Chronicles jsou jména korporací (jaksi ale chybí Brotherhood a Black Legion) a hlavních hrdinů. Zbytek nemá s MC žádnou souvislost a děj se nápadně podobá jedné knížce z prostředí Warhammeru. Film je jinak v celku povedená odreagovávačka, ale já, jako fanda do Mutant Chronicles, bych byl rači, kdyby ho pojmenovali kapku jinak.(6.9.2008)

• salamandrr

Ehh film jehož kvalita osciluje mezi solidními záběry a 386kovou videohrou, téma je velmi lákající...postapokaliptický snímek a k tomu ještě s prvky steampunku! Ale bohužel ani to nestačí, film je opravdu zoufalý...sice se mi chce dát odpad, ale za ten steampunk a jeho několikeré zobrazení a počáteční podobnost válčících korporací s knihou 1984...dám*(24.10.2008)

Pro mě zajímavý námět z post-apokalyptického světa, který je celkem zklamáním. Sliboval jsem si od toho něco víc, ale na každý den je posvícení. Sice to mělo zajímavou atmosféru, ale těch klišé na 111 minut bylo až moc.(22.12.2008)

• Skleni

Ako desať percent dávam iba za nápad. A samotnú cestu k mestu. Ináč je film nudna nuda nuda a ešte raz nuda. Ale aspoň inteligentná. To je hádam jediné pozitývum. Neni to kravina. Len nuda. 42%(20.7.2009)

• Crowen

Při nejlepší vůli to víc než za 2* není. Vůbec mi není jasný, kde se v takovým snímku vzaly takový jména. Malkovich zřejmě nemá co na práci.(21.9.2009)

• Heroine

U mne jedna hvězdička pouze za skvělého Rona Perlmana. Jinak je film hloupý, Thomas Jane nudný, Malkovich nevyužitý, Anna Walton škaredá atd. Vlastně jsem jenom celej film čekala, kdy na scénu přijde zase Perlman. A že hraje zrovna kněze, či co to je? Praštěný. Nevypadá jako typický kněz, ale není to poprvé ani naposledy, kde je knězem. Celé je to trochu o žaludek, a hlavní hrdina je nesympatický. Jen scéna, kdy se Anna Walton nechá zabít od své lásky, v domnění že ho ještě zachrání, stála za zmínku.(26.8.2010)

Jako fanoušek (zesnulé) karetní hry Doomtrooper a neméně pohřbené wargamingové klasiky Warzone (jakož i Mutant Chronicles universa) nemohu než kladně ohodnotit tuhle nádhernou Béčkovou odvozeninu. Autoři se příjemně inspirovali a na poměrně omezené ploše ukázali, že mají i na víc... Nehledě na to že tenhle kyber-steam-punk si člověk prostě musí užít!(5.9.2010)

Akční fantasy blbůstka plná krve, která nenudí, s příjemnym vizuálem v drsnym postapokalyptickym světě.(16.10.2010)

• Acrobat

Ak do kroník by napísali (nemusia to byť esá ako Villiam z Týru), že 20 percent mníchov a duchovenstva v stredoveku sa oddávalo sexuálnym hrátkam v nevestinciach bola by to pravda. Ak ale stroj prišiel na Zem aby ľudí zmenil v mutantov, zdravý rozum ostáva na pôjde starého otca, v zaprášenej komode (ktorú je dobré speňažiť) nachádzame aj efekty, réžiu a celý realizačný tím. Nevidel som počas prezentácie vážne tváriaceho sa snímku ani najmenší náznak potrebého rešpektu voči mne. Nie som priaznivec Béčok či Céčok, ja to tak netriedim. Buď si film dobrý alebo si hovno. Dobrá poznámka k obrazovému feelingu ako z WW The Second. Krvavé šlahanie vyznieva zle, príbeh sa len obtiera o nezmysly, hercov v tme nevidno, vadiace a rušivé efekty. Nulové posolstvá, ktoré snímok ani nesmie obsahovať. Nestotožnenie sa s hrdinami. Ani jeden z prvkov filmu nie je ani na priemernej úrovni. Možno depresívne farby, tie to však nemôžu zachrániť. Ak naši potomkovia majú čítať (pozerať) mutantie kroniky, zbohom Charlie, čo sme to za Potomkov ľudí?(15.12.2010)

• Gastovski

Vůbec mě to nebavilo. Už samotná kvalita příběhu stojí za starou belu - banda vojáků táhne zničit nějaký stroj, který spadl na Zem a jeho jediným cílem je dělat mutanty. Samozřejmě, kdyby to bylo zručně natočeno se sympatickými herci, tak prosím. Ale tohle? Celý film je utopen ve změti digitálních efektů a střihu, nad jejichž fušérstvím se dá jenom zasmát. Hudba strašná a herci ještě horší. Doufal jsem jen v Rona Perlmana, ale ten si v každém záběru neustále prohlíží nějaký starodávný letorelo posraný od much a pronáší moudra o vůli Boží, takže taky palec dolů. Zázrak, že jsem vydržel až do konce!(14.3.2011)

• Charlie84

Ne, ne a ještě jednou ne. Kdybych chtěl, dal by se najít určitý omezený počet pozitiv, ale proč to filmu a tvůrcům usnadňovat? I člověk neznalý předlohy (kdokoli kdo o MC něco byť jen slyšel, nejde s hodnocením nad jednu hvězdu) tuší, že se jedná o výsměch světu, z něhož použití sebemenšího fragmentu by film posunulo do uplně jiných (rozumněj ne-směšných) sfér. Špatně je všechno, od klišé na klišé, po dekadentní (bohužel ne tím správným směrem) charaktery, děsivé triky (což by za jistých okolností nevadilo) až po finální absenci jakéhokoli smyslu. V tom filmu není zhola nic, co by jej opravňovalo k existenci.(23.5.2011)

Zaujímavý postapokalyptický film. Zaslúžené 3*. Síce zbrane a vojenské vybavenie vyzerá akosi zvláštne a staromódne, ale ktovie ako to tu bude vyzerať za 700 rokov.(9.4.2012)

Něco mi říká, že ta jakože komixová stylizace je tady tak nějak omylem. Triky, efekty a vůbec celá výprava se tady totiž ani trochu nepovedly a jestli někdo tvrdí, že výsledný look byl tvůrčím záměrem, je naivní blázen. Podle mě tady očividně chyběly korunky a tak se mi na místo okázalé hororové sci-fi podívané dostalo jen fádní béčkové rubanice, která, ač odehrávající se v daleké budoucnosti, tudíž s potenciálem nabídnout velkolepé vizuální orgie, v tomto směru zcela propadla. Tři hvězdy tak tak.(5.5.2013)

Děj a scénář jsou trochu jednodušší. Ani tempo moc negraduje. Spíš se jen tak stále posouvá dál. Ale ztvárnění světa Mutant Chronicles se docela povedlo. A pro mě jako fanouška Doomtrooper to navíc mělo i nostalgický nádech.(17.5.2014)

• leftfield

Nejsem znalcem komiksové předlohy (což je podle některých komentářů možná dobře:)), takže "kroniku Mutantů" budu hodnotit jen jako "normální" film. Pokud bych měl hodnotit film jako celek dávám tři hvězdičky. Kažodpádně zpracování je opravdu otřesné. Myslím si, že snímku tohoto typu by opravdu slušel alespoň takový rozpočet jaký měla Riddickova kronika temna. Potom by určitě spousta scén vypadala opravdu úchvatně protože atmosféru a vizuální základ film rozhodně má (viz skvělá úvodní scéna, která vypadá jako by se odehrávala v 1. světový ač se film odehrává o sedm století později, popř. vesmírné lodě a transportéry poháněné parou). Zkrátka a dobře důkaz toho, že někdy ani sebelepší dialogy nezachrání nízký rozpočet (s těmi dialogy to byl samozřejmě vtip:))(30.7.2008)

takze film to byl vcelku povedený, atmosféra mi připomínala Mutant Chronicles, herci taky v pohodě, pěkně vypadající různé stroje (např. parní létající stroj:)) a budovy, které občas vypadaly jak na obrázkách ze světa Mutant Chronicles, prostě vizuálně povedený film (možná až na kostýmy), připomínající předlohu. Film má však jeden velký problém... vůbec se nedrží reálií světa Mutant Chronicles a tak jediné co si bere ze své předlohy je název, jména některých postav a atmosféru (vzhled)), možná pokud by film nevycházel z Mutant Chronicles (stačilo mít jiný název a jiná jména postav / korporací), dal bych o hvězdičku víc. A nebo pokud by se držel předlohy dal bych klidně o 2 hvězdičky víc.(3.10.2008)

• darkreider

Skrz naskrz tmavá komixová atmosféra nezachráni fakt, že ma to moc nebavilo.(3.11.2008)

Nevim proc vsichni mluvite o 23.stoleti,kdyz ve filmu jde o stoleti 28. Ale to jen na okraj (jde totiz o rok 2707). Velmi příjemný horůrek s odkazem na blade2 a fallout (predevsim titulni hlas Rona Perlmana),kdy se hrstka vyvolených vydává na ztrastiplnou pout ke zniceni dabelskeho stroje,ktery pretvari lidi v mutanty a monstra,ktera posleze temer vyhladí lidskou rasu a jejiz zbytky se musely odebrat na blizke planety a kolonizovat aby vubec přežily. Osobne bych byl pro aby Thomas Jane,pokud bude nekdy v budoucnu natocen film podle herni predlohy Fallout,ztvarnil titulni roli. Je to beckovej herec,ale mam ho rad a tvrdaci mu jdou.:) Celkove je tady v tehle particce jeden "tough" guy vedle druheho a nutno uznat,ze kazdej zařve velmi hrdinskou smrtí,což je lehce úsměvné,ale možná to oceníte jako já. Jeden příklad za všechny: člen bandy se dostane do obklíčení mutantů,zbytek navzdory tomu,ze je jasne,ze bitva je ztracena v tom sveho kolegu nenecha a smele a s bojovymi vetami typu : "It will be my honor",se vrhaji vstric smrti,opet dodavam,ze sebou kazdy z nich vezme do pekla nezpocet "hnusaku" a pokud zemre,tak stylove.:) Na zaver snad jen : "Any last word?" .."Yeah! Shut the fuck up!"(6.11.2008)

• pulDag

nuda(16.11.2008)

Ohraný a nezajímavý začátek vylepšila druhá polovina filmu, když se "hrdinové" dostali až ke stroji a jedna good scéna střídala druhou...(18.11.2008)

• Karmin

Ten film má snad všechny chyby, které béčkový film může mít....ale je to celkem promakané po vizuální stránce. Nejlepší jsou asi ty vesmírné lodě na uhlí...u těch srdce steampunkového fanouška syčí párou. A taky jsou tam některé moc chytré kamerové vychytávky a záběry (asi 2). S původní karetní a figurkovou hrou Doomtrooper: The Mutant chronicles to nená moc společného, kromě zápletky s Temnou legií a názvů světových korporací. Sem se ještě hodí malá poznámka k některým komentářům zde na ČSFD: Proč vám přijde divné, že se v budoucnosti válčí primitivním způsobem? Odehrává se to za 700 let! Za tu dobu lidská civilizace mohla dvakrát klesnou na pravěkou úroveň a znovu povstat. Dokonce je něco takového ve filmu naznačováno (pohřbený mrakodrap). Přijde mi to uvěřitelnější než představa, že budoucnost lidstva bude hi-tech jako ze Star Treku.(21.12.2008)

• Étienne

Vizuálna stránka je naozaj poctivo odvedenou prácou, ktorej sekunduje i hviezdne obsadenie na čele s mojimi obľúbencami Janeom a Furmannom. Ale... pri všetkej úcte, "matička božia, prečo si dopustila skazu na túto Zem?" Eisner síce začal s Event Horizon, ale sľubný začiatok si kazí stále viac a viac a od Firestarter 2 sa nič nezmenilo. V celkovom vyznení mi tak vychádza, že z Kroniky Mutantov by bol naozaj výborný mainstreamový komiks v štýle Alana Moorea a Kevina O'Neilla (LOEG). Vo filmovej verzii by mu však výrazne pomohlo premakať scenár a cenný výsledok by bol na svete.(19.2.2009)

• Yancl

Od tohoto filmu jsem čekal nevýraznou scifi řežbu pro jedno použítí .. mé očekávání se naplnilo téměř do puntíku. Vysekané akční béčko s hromadou nesmyslů, nevýrazným dějem a naprosto jasným koncem. Ocejpá to jako na běžícím pásu, to je pravda, ale vizuálně to vypadá prapodivně. Mutanti vypadají vtipně, to se musí nechat. V hlavě mi zůstala především ta "crazy" skupinka sebevrahů, stvárněná vcelku slušně, která chrlí hrdinské hlášky a rozsřílí vše, co jim doběhne pod nos..škoda že odpadají tak rychle:) Béčkový průměr svého žánru jako vyšitý. [49%](25.2.2009)

luxusní béčko. jen je lepší neznat předlohu, protože té se to opravdu vymyká...ale líbilo se mi, že se nešetřilo naturalistickou brutalitou a čistou akcí - a svět, i když jiný než v původním mch, měl také své kouzlo. sice je někde vidět zbytečný patos a klišovitost, ale co už...(23.6.2009)

To steampunkove spracovanie roku 2707 ma prilis nebralo, ale ked som si na to zvykol tak film bol vcelku zaujmavy, ale nebol v nicom vynimocny.(17.9.2009)

Ne tohle vážně nejsou nažehlený x-meni, ale pořáně špinavý mutanti v sci-fi béčku nabitym akcí!(2.11.2009)

• DjMetal

a tak..jedine co je na tomto filme asi dobre su herci..inak nic moc a to vazne...(8.2.2010)

• Euchrid

Na devadesátiminutovou vypínačku mozku by to docela šlo, ale asi v životě jsem u filmu neměl tak nehorázné WTF momenty. Vizuální stylizace, která se snažila namíchat cyberpunkové sci-fi s prostředím první světové války ve mě vyvolávala přívaly imaginárních zvratek na hlavu tvůrců, a naprosto mi film znechucovala. Zákopové války s bajonety a vesmírná loď na uhlí v 25. století...co to jako má být!?! A zbytek? Tuctovka.(4.4.2010)

• Zevon

Opravdu velmi plytké zpracování, naivní scénář, prostoduché, směšně dětské charaktery postav, no jak vidím podle hodnocení, svou cílovou skupinu si tento šmejd našel. Úplně zírám, co dneska lidi ohromuje.(16.12.2010)

• jacko

tak strasne prostoduche, predvidatelne a pitome---jedinim plusem je zajimava stylizace...1,5*(17.12.2010)

• Nyan

Za zabitý potenciál zajímavého steampunkového světa, pohřbený tunou patosu a klišé by tvůrci zasloužili studenou sprchu. Těšil jsem se na něco nového, ale neočekával jsem jenom nový způsob nudy.(9.1.2011)

Nakonec se překvapivě přikláním k průměrnému hodnocení. Především asi kvůli dobré snaze vytvořit legendární sci-if, sice s televizními triky, slabším scénářem a jen průměrnými hereckými výkony, ale přesto se jedná o sympatický pokus. Velmi sympatický...(6.2.2011)

• dandislav1991

Ten Malkovich začíná hrát v čim dál tím větších ***.(9.9.2012)

• Ceberus

Hodně slabé postapokalyptické mutantní céčko, i Ztracená budoucnost je o něco lepším kouskem. Jak do tohohle dostali Malkoviche, to opravdu netuším.(21.10.2012)

Těžké hodnocení. Na jedné straně příběh o ničem, na straně druhé skvělé animace připomínající něco mezi Sin City a Tajemstvím ocelového města :-)(5.11.2012)

• Dm1tr1j

Steampunku ako nasrané, škoda slabých efektov. Keby boli na lepšej urovni bolo by sa fakt na čo dívať. Inak je to o ničom film a neviem ako do boha tam dotiahli Malkovitcha a Perlmana. S obrovským udivom klikám dve hviezdy za dvoch hercov čo vlastne ani nič nezahrali tak aspoň nič nedojebali.(1.9.2014)

Mě, jakožto dlouholetému fanouškovi sci-fi/fantasy světa Mutant Chronicles, se splnil sen - MC bude mít svůj vlastní film! Ovšem je tu velké ALE. Mutant Chronicles je unikátní a velkolepá záležitost, která se svým propracováním a dějovými zápletkami blíží takovým gigantům jako je Star Wars, Pán prstenů nebo Warhammer 40.000. Tak nějak jsem čekal, že pokud někdo MC zfilmuje, bude to velká hollywoodská společnost s tučným kontem. Místo toho se zfilmování ujal Simon Hunter, který film pojal jako nízkorozpočtový nezávislý film. A také to tak bude vypadat, už podle toho, co je vidět z produkčních videí a fotek. Děj bude patřičně osekán a upraven, aby se toho co nejvíc vešlo do jednoho dílu. Kostýmy a rekvizity nebudou mít nic společného s tím, co je v původním MC, takže nevím, jak to bude připadal divákovi, který o MC nikdy neslyšel. Ale ono je to tak nějak očekávané. Původní verze Mutant Chronicles skončila někdy koncem minulého století. Nyní se autoři rozhodli tento svět obživit vydáním filmu, nové RPG hry a nové stolní figurkové hry. Ovšem, každý z těchto tří segmentů bude mít naprosto vlastní děj, vlastní design bojovníků a jejich zbraní - v podstatě budou mít společný jen název. A tohle rozhodně není ta správná cesta. Na film se přesto moc těším, ale nedokážu odhadnout, jak ho budu nakonec hodnotit. Snad jen lidem, kteří o MC chtějí vědět víc, doporučím navštívit můj homepage. Po shlédnutí filmu sem přidám své dojmy a hodnocení. EDIT: Tak, jak jsem slíbil, tady je mé hodnocení: Film MC má soci společného s filmem Doom. A totiž, měla to být adaptace slavného herního světa. Ale musím říct, že Doomovi se tohle povedlo o mnohem lépe (a to všichni víme, že Doom nestál za nic). Mutant Chronicles má s Mutant Chronicles společné prakticky jen jméno. Dokonce ani logo ne, což mě zarazilo. Zápletka filmu mi trochu připomíná Pátý element - totiž že je tam nějaké to prastaré zlo a náboženská skupina, která jako jediná o něm ví a zná způsob jak ho zastavit. Snad jediné, co se filmu podařilo dobře zachytit, je atmosféra. Mnohé záběry mi připomínají černobílé ilustrační obrázky z knihy pravidel RPG Mutant Chronicles někdy z první poloviny 90. let. To je snad jediné plus. Film má také několik neokoukaných scén (třeba evakuace z poškozeného letounu), úsměvných hlášek a docela šílených designů (např. právě onen letoun, nebo třeba interiér finálního Stroje). Takže, moje doporučení - film nevnímejte jako Mutant Chronicles, protože mu skutečně nedělá dobrou reklamu. Vnímejte ho jako obyčejné post-apokalyptické steampunk sci-fi. A pak je to docela dobrý film.(4.2.2008)

Taky se mi zdá, že tento film není doceněn. Já, jakožto člověk, který nikdy před tím o žádném světě Mutant Chronicles neslyšel (až už je to cokoliv; hry, komiksy, cokoliv). Já osobně jsem taky rozmazlen počítačovými efekty ze Star Wars, BSG nebo třeba Stargate, ale ani tak jsem si nikdy během filmu neřekl, že ten, nebo ten trik stojí za prd. Podle mě by tento film měli vidět všichni, kteří mají sci-fi rádi. Mě docela překvapil svět tak vzdálené budoucnosti (2707), kde je Země uprostřed globální války, prochází jednou z etap přestavby civilizace, a během anabáze za zachranu světa objevuje i ty etapy předchozí. Ovšem disponuje vyspělou technologií, včetně vesmírné, nicméně patrně omezené na Sluneční soustavu. Dokonce mi zde přišel i hlavní hrdina sympatický, což většinou neocením. Také snad první role Malkovitche, kde bych ho nezastřelil. Temný béčkový film se spoustou krve kterou nemusím, ale přesto ho budu doporučovat na potkání. ;-)(24.7.2008)

• bakeero

Béčko, které se bere příliš vážně, ale bohužel na to nemá. Chybí větší nadhled a sebeironie. Docela jsem se nudil a před koncem jsem krásně usnul :-))(24.10.2008)

Béčko jak vyšité, ale svým pojetím a hlavně hereckým obsazením docela zajímavé. Příběh je sice okoukaný, ale tím jak je zasazený do 28. století, kde válčí všichni se všema a nakonec všichni proti mutantům, vcelku příjemně stravitelné. Hunter vsadil na napětí a akci od začátku do konce a docela mu to vyšlo.(21.10.2009)

• Dantte..

Takové poctivé béčko s ohraným příběhem, ze kterého se nic podstatného nedozvíte, jsou to taková prázdná slova, která vám vůbec nic neřeknou, jsou tam jen kvůli tomu, aby jsi divák myslel, že jde jen o víc než par zmutovaných lidí bojující s normálními nezmutovanými lidmi. A ten konec to jen dokazuje. Ale není to vyloženě na zahození se na to podívat, film má slušné herce - drsný Thomas Jane a můj oblíbený herec Benno Fürmann, který sice nedostal kolik prostoru, ale potěšil. Pokud se nudíte a potřebujete zabit čas, a přitom nemáte po ruce nějaký kvalitní A titul tak určitě za zhlédnutí to stojí. 50 %(30.5.2010)

• adekcz

Nebavilo mne to ani když jsem na to začínal koukat s očekáváním béčkové kraviny.. Přišlo mi to moc nudné a pitomé, aby to mohlo být zábavné.(10.12.2010)

• Bezmenny

Popravde, nebavilo ma to. Nestrhlo ma to. Najlepšia scéna filmu bola záverečná (aj pretože to končilo) - odlet stroja na Mars. Veľa vecí bolo nevysvetlených a nedomyslených,nezmyselnosť niektorých okamihov vadila. Ešte aj bojové scény sa mi zdali prapodivné. Aspon pre mňa to bol výstrel vedľa.(12.12.2010)

• Bbronx

Na něco podobného jsem čekal již dlouho. Už na základce jsme hráli karetní hru Doomtrooper. Z které to vlastně vychází. Takže Bauhaus a Capitol nejsou pro mne žádnou novinkou. Pak čtu kdo tam hraje a říkám si to by mohlo bejt dosti povedené a jak film ubýhá tak to do cca 55% je docela perfektní, pěkná stylizace, charismatické postavy a pak se to nějak podělá. Z takovéto předlohy se dá vytřískat mnohem víc jak béčkovej film. Jen velká škoda že se to nepodařilo. Svět Doomtrooper se mohl vrátit.(29.1.2011)

Taková blbůstka plná laciné digitální krve. Neurazí, nenadchne. Sbíral jsem karty Doomtrooper v mých mladých letech a mělo by to být nějak provázané. Kromě názvů korporací a pár jmen postav jsem ale moc shod nezaznamenal. Vizuály interiérů a exteriérů ale celkově nevypadaly špatně. Navíc tam Ron Perlman háže jeden voiceover za druhým, u kterého jsem si vzpomněl okamžitě na Fallouta (nadaboval intro v každém dílu), takže to mě také potěšilo. Určitě se ale z potenciálu dalo vyždímat víc. Mít v týmu Malkoviche, Perlmana, propracovaný svět, zajímavé charaktery a zpatlat z toho toto průměrné béčko, to nejde přimhouřit oči a dát víc hvězdiček. Film může být spíš rád, že je vůbec průměrný a třetí hvězdičku ode mě dostává s odřenýma ušima. Taky jsem si jistej, že za pár dní budu stěží vzpomínat na to, co se ve filmu vlastně odehrávalo.(21.2.2011)

Moc zábavné to nebylo. Občas to vypadalo jak boje v první světové válce, včetně některých technologií. Průměr.(10.3.2011)

• yaromir

Na jakýkoliv film se zombie, mutant nebo podobnou tématikou se vždy těším a jsou to leckdy moje srdcovky. Předem nikdy neočekávám nic světoborného (třeba už kvůli nižšímu rozpočtu), jsem schopný přežít cokoliv a překousnout třeba i nějaký ten "kopanec". Bohužel, předešlé řádky se netýkají Mutant Chronicles. Z filmu ve mne krom jeho šedivého nádechu neutkvěl jediný výraznější moment. Mám chuť se tady rozepsat, ale raději to shrnu do jediného mého pocitu, který jsem zažíval během sledování - NUDA. Jsem zklamán...(24.8.2011)

• Paviozo

Hodně velké zklamání. Ne že bych něco čekal, ale i tak...Perlman, Malkovich...slabota, odpad jsem nedal jenom z úctu k těmto dvoum.(8.2.2012)

• Sundance.cz

+ není takových filmů mnoho + hudba + stroje a zbraně - některé efekty - nevyužitý potenciál x jako by to bylo natočené podle nějaké hry 45 %(25.2.2012)

• Lilien

bože... ten John Malkovith aký to bol kedysi uznávaný herec. Nudná, sci-fi zlátanina s mizernými efektmi.(23.5.2012)

• PRobin

Miluju béčkové filmy. Miluju i sci-fi. Odpustím kdejakou nelogičnost nebo hloupost, jde přece o to se dobře bavit. Totéž jsem čekal i od Mutant chronicles a vskutku nevím co vytknout dřív. Děj se odehrává spíše v románovém ztvárnění světa Julese Vernea něžli v budoucnosti. Zbraně jako z první světové války, letadla poháněná parou i olbřímí děla se snaží naznačit neobvyklost děje. Ale to je tak všechno, Dějová linka žádná, herecké výkony nulové a počítačová grafika tak ubohého ražení, že jsem nevěděl,jestli hlavní hrdina běhá po písku nebo po obláčcích. Zmatená kamera se kostrbatě snaží uchvátit nás alespoň pohledy na zdevastovaný svět budoucnosti. Ale hrozná kvalita textur vám přinese akorát tak bolení hlavy. Vždy je neštěstí, když se nízkorozpočtový film snaží kopat první ligu, jak je tomu i v tomto případě. Každému můžu jen doporučit vyhnout se jen letmému pohledu na tento "film".(4.6.2012)

• PB2

Kde je ten MC, který jsem znal? Tady rozhodně ne :( A jako film to stojí taky za houby.(9.12.2012)

Není to marný film svým zpracováním i přístupem. Co ho dost zabilo je dějová linie. Skvělý vizuál to ano, ale první půlka se vleče jak jednání poslanecké sněmovny a druhá zase překotně uhání, aniž by věděla kam. Asi jsem čekala moc a dostala méně. Nicméně i tak to vidím na tři poctivé hvězdule.(13.11.2016)

Takýs jakýs podivný film, který ve mě vizuálem evokoval Vernův Vynález zkázy, plný náboženských canců. Ke konci mě dosralo pár kýčů, jako když se Severian bila se Samuelem, tak se to neobešlo bez těch zbytečných keců. Dovedl bych si to představit jako rebootovanej akční sci-fi horor. Ale shlídnout se to dalo, tak tomu střelím za tři.(31.3.2018)

• Něrpa

To byla ale sračka.(3.11.2008)

Čekal jsem něco více, už jen kvůli hvězdnému obsazení. Nakonec se mi tedy dostala taková komixová, příběhem jednodušší jednohubka, která ze začátku oslnila a v druhé půli spíše zklamala, mutanti vypadají dobře, je zde hodně krve, herci sympatičtí, akorát mě trochu zklamal Ron Perlman se svými náboženskámi kecy, ale když hrál jakéhosi mnicha, tak se to dalo čekat. Občas ty triky vypadali dost levně, ale ve zběsilém tempu sem si toho ani moc nevšiml, bavil jsem se více než-li třeba u svět zitřka, ale i ten po dlouhém promyšlení dopadl lépe, než tento zmatek. Suma sumárum dávám 3*.(29.12.2008)

• L3G1ON4R

Více než "B"éčkový film, který navnadí a ozvučí jen jmény zůčastněných. Díky bohu, že se nikdy nedožiji roku 2707 ;)(6.1.2009)

• Loreleis

Nerada to dělám, ale jiné hodnocení v tomto případě vážně dát nemůžu. Je do děs! Příběh hodně pokulhávající, sice se píše rok 2707, ale vybavení a všechno vypadá jak z první světový, triky mi trochu připomínají Cestu do pravěku - jsou stejně věrohodné, herecké výkony-raději bez komentáře, nechápu jak se k tomu mohl někdo propůjčit a celková myšlenka filmu opět ve stylu "hrdina, který hrdinou být ani nechtěl". Mrzí mě v tomto případě jen dvě věci - že jsem promarnila cca 2 hodiny sledováním tohoto "zvratku režiséra" a že csfd.cz neumožnuje dát hodší hodnoce než odpad.(9.4.2009)

Já si nemůžu pomoct, ale musím dát plné hodnocení, protože jsem se neskutečně bavil. Jistě že to má velice banální děj, kvůli kterému tomu většina lidí dala velmi slabé hodnocení, ale v tom tempu v jakém film byl natočen jsem na to ani nepomyslel. Jasně když se na film podíváte podruhé tak uvidíte mnoho logických nedostatků a chyb, ale ani to mi zážitek z filmu nezkazilo. Ani nechápu kde jste viděli ty špatné triky. Mě přišly triky skvěle udělané i z a tak málo peněz a velice mi to připomínalo 300. Prostě skvělý film na odreagování. Když se vám nechce u filmu přemýšlet a jen se u něj bavit tak si pustte právě Mutant Chronicles. A když si ho pustíte někdy v půlnočním čase, jak jsem to udělal já, tak se zážitek z filmu ještě zvětší.(18.4.2009)

vyborni herci, ale Hunter je jeste zacatecnik (viz. jeho filmografie). Neumel do dotahnout do konce - pod nekym zkusenym by to mohlo byt dobre scifi Bceko. Ale par vybornych (nekompromisnich) pasazi tam je. "tell them...tell them...tell them..." ;)(10.6.2009)

Četl jsem, sehnal jsem, viděl jsem, spokojen jsme.(26.6.2009)

Rozhodně ne tak špatné jak se tu píše... vizuál je supr, jasně - efekty nejsou doladěné k absolutní dokonalosti, ale atmosféra naprosto báječná. Chvílemi mi to připomínalo počátky Tima Burtona.. tak krásně špinavý.. uu..až jsem se zasnil..(3.8.2010)

Koukat se na to dá, zajímavý prostředí, ale nějak zvlášť mě to nezaujalo..(11.8.2010)

• xxlch

Připadá mi že jsem koukala na ňákou počítačovou hru se špatným hráčem.Ani dobré obsazení nezachrání tendlenc filmík kde se jenom furt střílí ,utíká a nadává.Jedno kouknutí úplně postačí.Todlenc se nepovedlo a děkuji už néééééééé.(2.1.2011)

Jednoduchý príbeh, ničím neprekvapivý dej a úplne plytké dialogy, ale i tak milé, napínavé a pre nadšencov akčno-dobrodružného filmu veľmi vydarené. Celý príbeh je akoby sa odohrával v minulosti i keď je datovaný o 700 rokov do budúcnosti. Ale oblečenie najmä mníchov, osvetlenie a kulisy to všetko evokuje skôr historický nádych. Inak začiatok je vynikajúci i na vojnový film, emočne silný a s výborným vykreslením prostredia. Škoda len, že ďalej to postupne upadalo a choreografie akčných scén sú až na malé výnimky veľmi slabé. Vtiahnutie do deja: **** Akcia:**** Brutalita: * Choreografia akčných scén: **(26.1.2011)

Čtyři hvězdičky jsou za steampunk. Ten se moc často ve filmech nevidí. Jinak film za moc nestojí. Akce je chaotická a tmavá, vůbec není jasné kdo je kdo. Ale ono na tom zas tolik nezáleží. Prostě banda drsných vojáků, se steampunkovým vybavením a s meči, se žene za nějakým nejasným úkolem, proti hromadám zabijáckých mutantů.(2.10.2011)

• Petulka88

Aby bylo jasno, mám rád béčkové filmy a rozhodně nemám nic proti tomu vypnout u filmu mozek a jen se nechat bavit. Tohle je ale i na mě moc. O příběhu se nebudeme bavit, ten tady není (to by mi zase až tolik nevadilo). Co mě trklo jako první, byl svět daleké budoucnosti. V roce 2707 totiž lidé létají na Mars, ale při záběrech z války si nelze nevšimnout, že zbraně jsou prakticky stejné jako v roce 2011. A těch pár technických vymožeností, které se ve filmu objeví, působí jako kříženci "vychytávek" z Návštěvníků a knih Julese Vernea. Triky jsou tady místy na dost mizerné úrovni, i jednoduchý stříkanec krve je tak jasně digitální, až to bije do očí. A co mě naprosto dorazilo, byly děsivě znějící dialogy. Ty kýble hnoje co postavy ve filmu s vážnou tváří vypouštějí z úst, to ustojí jen málokdo. Díky tomu mi byl k smíchu i můj oblíbenec Ron Perlman (promiň Rone). Celé mi to příjde jako když banda amatérů najde na ulici balík peněz a rozhodnou se natočit film, aniž by si uvědomili, že na to prostě nemají. I béčko by totiž mělo mít nějakou úroveň...(31.12.2011)

Přes drobné vady na kráse, tedy spíše na logičnosti scénáře, nemohu jít pod čtyři hvězdy a litovat, že jsem tohle neviděl v kině!!! Filtry, parní stroje... Takový Karel Zeman po 40. letech! Barevnější a krvavější! Okamžitě natočit jako velkofilm! Přepsat (decentně) scénář, přitlačit na tricích, více efetktních (přiznávám, hlavně tedy zpomalovaček) záběrů a do hlavní role Brad Pitt a je to!!! ;-)(11.9.2012)

Mnoha otázníků a nedostatků prostě a jednoduše přetloukla zábava....atmosféra z toho byla taky cejtit, béčkové sci-fi říznuté pár cákanečky červené krve na tmavé pozadí :D zajímavé herecké obsazení, pár hlášek a hloupých k tomu neuškodí...Zdeněk Pohlreich by tomu vyčetl, že tohle namíchá každý kuchař, ať to namíchá každý....hlavně když to bude jen trochu zábavné....(25.9.2012)

• Tasartir

Je to podle karetní hry, kterou jsem svého času hrával poměrně hodně a na ten film jsem se velmi těšil. Stejně mám pocit, že jsem ho už hodnotil "odpadem", ale csfd mi nějak občas smaže hodnocení.(27.10.2013)

• Vikyy98

Obsahově by to šlo, kdyby to nevypadalo tak špatně. Tak špatně zpracovaný, že se tomu nevyplatí věnovat ani pozornost. Já jí filmu věnoval a slušně ksem se nudil.(12.5.2017)

béčko se vším všudy.(22.7.2008)

Chcelo to viac peňazí a doladiť detaily, ale aj tak je to veľmi príjemné akčné scifi.(24.7.2008)

Nadprůměrné to není, ale podprůměrné taky ne. Slušná porce zábavy, zajímavé efekty a prostředí, Ron jako vždy excelentní.(30.8.2008)

Tenhle film má jenom tu smůlu, že vyšel v roce, kdy se objevily natolik zajímavé kousky, že jej odsoudili do role chudého příbuzného. Ale na druhou stranu to dovede slušně pobavit, tak proč tomu ty tři nedat?(30.10.2008)

A pfff, slabé, slabé, slabé...Celym dejem vas provazi nuda, ktera vas nuti se kazdych 20 minut divat kolik jeste chybi do konce, akce nic moc, porad tma, "mutanti" jsou taky hodne nepovedeni a ten zaver...ach...cekal jsem mnohem vic...jo a ty digitalní efekty silene slabe, slo uplne videt jak do toho ti herci vubec, ale vubec nezapadají a stojí na uplne jinem miste...(9.3.2009)

Pěkný nápad, který byl těžkým oříškem pro všechny designery, movie-makery a režiséra, který ze sebe mohl vydat více. Povedený snímek, který si bohužel neudržel moji pozornost a po 30 minutách jsem to proklikal na konec a málem usnul v křesle. moc rychle střihy na začátku a některé efekty byly odfláknuté, nebo hold to líp asi nešlo udělat z nějakého důvodu. Věřím že 60% vystihuje hodnotu filmu.(10.4.2009)

Stylizace je nejsilnější stránkou tohoto komiksu s postindustriální budoucnosti. Je šedá, depresivní a beznadějná až je v tom jedinečná. Je to ale asi tak vše kromě několika silných hereckých postav proč tenhle snímek stojí za to vidět. Děj je plitký a lehce předvídatelný. Zpracování, včetně triků taky nepatří mezi nejlepší. A až uvidíte první letající mašiny určitě si vpomenete na parní vlak :-)(27.4.2009)

• fordhont

Já si nemůžu pomoct... přestože film vypadá zajímavě, tak nějak mě už unavuje téma zombie-mutantů. Tady je to provedený sice trošku jinak, ale pořád to vypadá jako počítačová hra, samý umělý kulisy, tmavý filtr a výrazně rudá krev. Kdyby s tímto filmem přišli dřív, mohl by dopadnout o mnoho lépe.(7.8.2009)

Skvělá stylová sci-fi akce, která mezi snímky, které jsem viděl nemá moc obdoby. Temné prostředí budoucnosti je prostě parádní. Mutanti fajn, hlavní hrdinové, hudba i závěr. Filmu by se určitě dalo mnohé vytknout. Já bych, ale spíš chtěl pokračování (stejná doba jen jiní hrdinové a klidně by je mohli hrát i stejní lidé :)(5.9.2009)

Efekty a vůbec celá stylizace je naprosto úžasná...film jako celek ovšem nic moc...(16.3.2010)

• Unterschleif

Kopa zlých bubákov no žiadny ústredný záporák. Mizerné postavy z ktoré sa nedajú obľúbiť a preto vám bude jedno, že umierajú. Efekty sú mizerné čo by sa dalo pripísať nízkemu rozpočtu ale potom sú tu filmy ako Cloverfield a najmä District 9 ktoré mali len o chlp väčší rozpočet ale triky boli úžasné. Vyzerá to, že film samotný bol tiež vyrobený strojom na zlo...(2.1.2011)

• Mr.Shon

Pro mě velké zklamání je vizuální stránka filmu. S Mutant Chronicles mám spojenou, dnes již neexistujíci, karetní hru Doomtrooper, která svůj vizuál opírala o úžasné diesel-punkové obrazy Paula Bonnera a dalších. Vystavěli tak zajímavý svět syrových až brutálních obrazů, ze kterého tvůrci mohli bezmezně těžit. Nemluvě o jeho propracované mytologii a historii. Nicméně snímek si z původního „vesmíru“ nechal jen hrubé rysy a posunul ho do odlišnějšího subžánru. I přes účinkování kvalitních herců vzniklo fándí béčko, které nezujme svým vizuálem ani příběhem. Promarněná šance oživit na filmovém plátně poměrně atraktivní fantasy.(28.1.2011)

• blekekeke

Hezký název, strašný děj, herců málo, mutantů až moc. Pár slovy, to jsou 2 hodiny nudy ...(10.2.2011)

• Doc46

Moc nechápu takhle" vysoké" hodnoceni. Na celém filmu sou nejhorší kulisy a samozrejmě ubohá výprava, triky který jsou v tomto céčku k vidění, to je k smíchu. Přiznám se, že sem vydržel jen do pulky filmu, pak sem začal přetáčet vpřed a sledoval sem tam obraz a to už se mi dlouho nepovedlo. Obsazení "Hellboye" a J.Malkowiche v týhle nový dimenzi hruzy je pro mě záhada.(10.3.2011)

Celkom pekná vizualizácia, nečakal som to :) ......60%(26.4.2011)

skvely zaciatok, pekne spracovanie na styl Sin City, Blade, Resident Evil. no pre absenciu Kybertroniku a Bratstva uberam :( na to ze je to film z 2008 som cakal aj lepsie a roznorodejsie zobrazenie Ciernej Legie. suhlas s: sniper18. pre porovnanie s povodnym mutant chronicles kliknite na http://mutantchronicles.wbl.sk/MUTANT-CHRONICLE-CMG.html(19.5.2012)

• Urgost

25%(28.1.2013)

tak v kategorii Béček je to snad Ačko(13.5.2013)

Béčkové, hloupé a laciné, přesto překvapivě zábavné a stylové. Celkový vizuál filmu vypadá velmi dobře, zákopový úvod je bezva (z filmu asi nejlepší), obsazení je hodně velká libovka a litry digi krve potěší. Samozřejmě děj skoro nedává smysl, ale i tak hloupá jízda, taky jízda.(8.6.2013)

• Neronius

Zkoušel jsem hledat něco pozitivního na tomhle filmu ale bohužel jsem nic nenašel.. našel jsem maximálně nudu a cancer.(9.9.2016)

• Bigfuckman

Logika si vzala dovolenou, efekty z dob Atari system a nesounáležitost s hlavními "herci" to je koktejl The mutant chronicles(6.2.2019)

Príjemný sci-fi komiks.(18.10.2008)

• wray

Ak sa nemýlim, tak toto je ďalší film vytvorený podľa čohosi (hra, komiks, kniha...) a ako to už obvykle býva, tak takéto filmy hodnotia lepšie tí hardcore fanúšikovia (hry, komiksu, knihy...) a pre mňa - obyčajného diváka je to väčšinou chaos, ktorému nerozumiem :) Možno len príliš nad tým premýšľam, ale - nepochopil som celkom čo tie postavy robia, prečo práve to zachráni svet, odkiaľ tam vznikli tí mutanti, a najmä - čo mal ten koniec znamenať. Ale - možno len príliš premýšľam. Ak si odmyslím tieto problémy tak je to fajn oddychové akčné scifi - netreba sa veľmi sústrediť na dej, stačí si vychutnávať pekné akčné scény, ľahké dialógy, všetko vo vizuálne zaujímavom steampunk prostredí. Je to v roku 27xx ale aj tak boje pripomínajú skôr prvú svetovú vojnu a - to je ďalšie plus. Aspoň čímsi je to odlišné. Podtrhnuté sčítané - ľahké akčné scifi, pár nových prvkov, napokon zachránia svet, a už za pár dní môžem kľudne zabudnúť že som to pozeral. Neurazí, ale ani nejak veľmi nezaujme.(20.10.2009)

Trochu neznámý film podle známé hry. Bohužel asi autoři zvolili název jen kvůli reklamě a prezentaci snímku, protože film s hrou nemá příliš společného - jen názvy válčících stran. Film je natočen v (mně) sympatickém komiksovém stylu se sympatickými "hellboyovskými" herci Ronem Pearlmanem a Annou Walton.(9.3.2010)

Určitě to není film, který jakkoliv překvapí, střídají se zde dobré a špatné efekty, na můj vkus až příliš dobarvená krev :) A co jsem však nežral je, že v roce 2707 používají parní stroje :)(6.10.2010)

• brasek

Dobrý námet... stroj, ktorý berie duše mŕtvym a vyrába mutantov. Škoda nerozvinutého začiatku z doby stredovekej, výborné pokračovanie v súčasnosti - teda roku 2707 (škoda, že len pár minút) a ostatné je také aké je... slabý scenár, miestami nuda, naivita akčných scén a najviac ma rozčuľoval blue effect a krv dotvorená vo photoshope (niekedy však som mal pocit, že to dorobili v skicári win xp). Postavy si pobehovali sem a tam pred modrým plátnom a potom grafickí technici dorobili exteriéry. Škoda, že film nerozvinul väčší potenciál, na ktorý určite mal... ale pes bol asi zakopaný v rozpočte.(10.12.2010)

• cici24

U tohoto filmu jsem se příšerně nudil. Aboslutně příšerný scénář a né moc dobré herecké výkony tento film úplně zazdil. Bohužel mi to nepřipadá jako béčko, ale céčko +...Jednu hvězdu dávám za pokus.....(13.1.2011)

• djbarrel

Tak tohle byl zase jednou pěkný blud. Na první pohled šlo o dost jednoduchý příběh, což by snad nemuselo být na škodu, ale problém prostě je ve zpracování. Ačkoliv se děj odehrává v roce 2707 což je myslím budoucnost, tak scénář si naši budoucnost představuje dost mizerně. Zákopová válka mi strašně připomínala druhou světovou a to jak stylizací tak zbraněmi. Zbraně jsou prakticky stejné jen mají trochu větší kalibr. Nic víc nic míň. Svět vypadá ne jako po válce, ale spíš jako po apokalypse ještě dřív než k ní došlo. V budoucnosti nejsou počítače a mobily, ale třeba parní vesmírné lodě na uhlí. No prostě mazec. A v tomhle světě, kde se vzaly, tu se vzaly mutanti. Představoval jsem si je tedy trochu jinak. No bohužel asi nebylo na masky, protože všichni vypadaly stejně jako zombíci z béčkového zombie-hororu, jen s tím, že místo jedné ruky měli takový "půlklepeto" . A v roce 2707 není lepší zbraň na tyhle mrtvý půlklepeťáky nežli meč ... co dodat. Navíc se do toho furt plete víra a Bůh a to i přesto, že náš kněz nepopírá, že tohle není ze Země ani od Boha ... Na a k záchrané misi pro planetu ? Snad jen to, že ač měli být vybráni ti nejlepší, tak to nakonec byla banda trotlů, co jen nějakým zázrakem dokázala misi splnit, protože během mise udělali tolik kiksů, že by se za to nestyděl ani Ed Wood. Prostě banda mamlasů co měla štěstí a nebo že by snad Bůh ? Ať tak nebo onak ve filmu všichni ze Země prchali na Mars. Na konci, ale stroj nebyl zničen. Jen odletěl. A hádejte kam ... 40 %(19.1.2011)

• benny159

Typický béčkový film...stokrát videné téma, ale Ron Perlman vie hrať. Tento film mi síce utiekol rýchlo, ale niečo mi bráni dať viac, ako **. Bohužiaľ.(29.1.2011)

• OsuDNR

Doost slabá Mutantská vec.Snád 5 roznych filmov som našiel v tomto..a to neni žiadna výhra.V úvode to začínalo slubne no postupne velmi ubúdalo na obrátkach. Videl som kvalitnejšie filmy takéhoto žánru. Ale tak čo sa dalo čakať, dnes mi už neprídu filmy s mutantskou tematikou IN. A už vonkoncom nie skupinka ludí ktorí zachránia svet. Plus dost slabé až mizerné herecké vykony filmu tiez moc nepridali.Slabé **(3.3.2011)

• Arcisit

Další s rádoby retro Scifi typu Svět zítřka kde triky,malovánky a kulisy, vypadají jako kdyby to malovalo 5ti leté dítě. Zbraně mají takovou velikost, že by je ani Hellboy nemohl používat a celkový směr kam se film ubírá vůbec nikoho nezajímá. Postapokaliptické bláboly v hábitech, že by si je na sebe neoblékli ani členové Kelly Family…. Vypnul jsem to po prvních minutách.(26.4.2011)

• natalanka

fakt sci-fi. Herci, kteří hráli mutantíky se asi dost nasmáli...:-) A stroj na uhlí, když docházejí zásoby ....:-) :-). Marnost nad marnost. A hlavně mlčenlivá mníška, která pak promluví... jo a rakieta s použitím meče jako klíčem, na kterou naši přeci nepřišli ale dokázali stroj zahrabat asi 0,5km pod zem.... nóó. Pěkná kravina. :-)(14.3.2012)

No na jednu stranu překvapení a na druhou zklamání. Tak postupně: tenhle námět měl obří potenciál. Předloha je velmi kvalitní, i když málo známá, a dalo se na ni postavit strašně zajímavý děj, tak mi řeknětě, proč produkce převzala jenom pár nepodstatných věcí? Dál jsou tu skvělý herci, kteří nejsou okoukaní, snad kromě Perlmana (který je ale sympaťák) a svoje role zvládají s přehledem. Na Oscary se tu nemíří, ale urážet herce za jejich výkony jednoznačně nelze. A pak je tu ještě jeden velmi velký klad, asi největší z filmu, a tím je vizualizace. A tou nemyslím vizuální efekty, protože ty jsou katastrofální a odpovídají rozpočtu, ale umělecké ztvárnění budoucnosti. Taková podoba roku 2707 se hned jen tak nevidí, létající transportér na uhlí? Tomu říkam bomba. A pak jsou tu ty věci co skopávají film do béčkové modré - jak jsem se zmínil, děj je nuda, měli vykrást předlohu do základu a ne jen na povrchu. A když už Doomtrooper, tak kurva pořádně, víc digi, vic peněz, víc koz a ještě víc krve (i když ta v tom zrovna moc nechybí) a hlavně pořádný démony. Tak jako tak, film stojí za shlédnutí a třeba budete i příjemně překvapeni.(20.3.2012)

• Didon.pipi

Dvacáté osmé století nazýváme - stoletím páry! Pozor, pozor, to není kritika, naopak, to je za ty dvě hvězdy, nafta došla, tak jsme se vrátili k Verneovi, i ty nýty, to miluju, jinak je to dějově takový nedotažený, akcím fakt došla i ta pára a nebylo, co by to znýtovalo!(13.4.2012)

• MURALI.SHOOK

No tohle se vážně nedá dokoukat. Ano některé scény jsou atmosféricky udělané dobře .... asi 2. Chcete li strávit 111min svého života smysluplně, tak doporučuji jiný film. Upřímně těch 54% dost dobře nechápu.(31.5.2012)

Jako někdejší hráč Doomtroopera jsem se na film hodně těšil. A musím říct, že film má očekávání víceméně splnil, i když mohlo to být lepší. Setkáváme se se známými korporacemi- Bauhausem, Kapitolem, Imperialem, Mishimou a s Bratrstvem. Stejně tak se setkáváme s některými známými postavami- mj. Mitchem Hunterem a Maxem Steinerem. Vizuál postapo světa- ano vážení, proto ten steampunk!!!- se povedl na jedničku, stejně tak výběr herců, v čele s Ronem Pearlmanem. Kde film ale ztrácí, jsou některé logické lapsy, které mě až vytrhávaly z děje, když jsem si vždy uvědomil, že tady něco nehraje. A tady prostě musím sebrat hvězdu (např.na začátku byl mutanto-stroj umístěn v pustině bojového pole, ale v závěru filmu pod městem). A ten pařát mutantů, resp. jeho proměna, taky byla už hodně moc béčková. Jinak se ale jedná o výbornou steampunk oddychovku, s přímočarým RPG dějem. Pro fanoušky Doomtroopera, Warzone a Mutant Chronicles povinnost. Zajímavý komentář: Djkoma.(3.3.2013)

Pokud byl záměr natočit co nejlepší brak s kvalitními herci, -pak klobouk dolů. Zpětně ani moc nelituji, že jsem to po úvodní - vizuálně odpudivé scéně, nevypnul.(27.8.2013)

Myslim si, ze film je podhodnoteny. Vizualne komiksovo noir zaujimave, herci neirituju ... proste... paci sa mi to. Take filmy mam rad, hoc su B kategorie.(17.5.2014)

Vždy na to jednou za čas kouknu, není to sice žádná umělecká akčňárna, která by vyhrála Oscara, ale pro nenáročné lidi jako já je to slušné pokoukání. Příběh rychle uteče a nenudí... nudí jen Bratr Samuel, který do všech hustí své svaté žvásty a nakonec umře, a žádný bůh mu nepomůže.(18.5.2016)

• aannemer

Debilita hodná opovržení a totálního zapomnění.(20.1.2017)

• Blitzkrieg

Míň peněz na herce, víc peněz do efektů a do scénáře a možná by se dostali i na tři hvězdy...(12.7.2008)

Ohromná škoda že triky jsou na dnešní dobu na nízké úrovni,to neznamená že slabé,ale občas docela "ujedou".Jinak akční řezba jak má být a připočtu-li obrazově skvěle ztvárněnou budoucnost tak je to jasných 70%.Úvodní scéna v zákopech je skvělá.(10.8.2008)

• Insomniac

Nuda, nuda, nekonečná nuda. A to podotýkam, že mám sci-fi rád. Toto si ale nezaslúži možno ani tú jednu hviezdu. Ešteže som videl už aj horšie veci.(14.9.2008)

• bigbebi

Naprosto zbytečný film u kterého se nebojíte, nejste překvapení, protože se všechno dá tak nějak s předstihem očekávat, kulisovitý a nenápaditý s lineárním dějem, kdy podivné panoptikum postaviček zachraňuje svět a kdy svět by se měl spíš chránit před nimi a režisérem tohoto spektáklu.(5.10.2008)

Z tohoto filmu čpí běčkovost na sto honů, i přesto již na začátku však konstatuji, že mě tento film naprosto pohltil, a to hlavně svou atmosférou, která mě přišla naprosto adekvátní příběhu, svou ponurostí, retro stylem navozujícím k filmu odpovídající pesimistické, dekadentní pocity. Efekty mě taky příjemně překvapily, a ač jsem nečekal, gore scény se tvářily rovněž více než solidně. Ač jsem nikdy nepropadl deskovkám či kartovým hrám na tyto mutantní motivy, byl jsem příběhem filmu stoprocentně nadchnut. Jak bych to jen přirovnal - tento film svým žánrovým zařazením a způsobem zpracování sedl k mému vkusu jako hrnec na prdel... Dávám solidní čtyřku (a půl).(30.10.2008)

Velice zajímavé, rozhodně ne špatné...dobré herecké obsazení a i přes nízký rozpočet slušné triky. Celkově scénář zvláštní...ale ne brak...(10.11.2008)

• Vzorin

Lepsi by bylo se hodinu a pul divat do zdi nez na tuhle zpatlaninu.(19.1.2009)

Stylové, nekompromisní, krvavé a hodně depresivní a špinavé. Kroniky mutantů i přes svůj nízký rozpočet zobrazují epickou bitvu dobra a zla. Tvůrci věděli, co si mohou dovolit, takže nedostatek peněz probleskne jen málokde. Hrdina je tak kladný až všechny kolem sebe málem oslepuje a atmosféra je strhující. V tomto žánru netradiční délka neruší a film nestačí nudit. Chtít po hercích ještě něco jiného, než aby se tvářili drsně, by bylo bláhové. Drsnost s přehledem zvládají (včetně ženské části osazenstva), režie je snaživá. TÉMĚŘ dokonalé. Prostřelit někomu hlavu je poměrně razantní způsob, jak mu říct "nezdržuj, moc kecáš a já nemám čas". P.S.: V popisku je chyba, je to 28. století(24.2.2009)

• Hrana

Pokud zrovna lítáte okolo plotny a přemýšlíte nad tím jak zahustit guláš, tak je tohle právě film pro vás. Snad jedinou zajímavostí tohoto snímku je to , že se hlavní hrdina jmenuje stejně jako režisér tohoto ducha postrádajícího filmu. Byl sem nemile překvapen, že vynikající herec jako je Joh Malkovich a Thomas Jane přijali tyto role. :-((20.8.2010)

• miromir

dobri herci, zajimavy scenar a presto vizualne nezajimavy a nudny snimek, proste velice spatne natocene, nuda, nuda, nuda(14.9.2010)

Zajímavě ztvárněný steam-punkový film, a pokud máte chuť na čisté béčko, nelze než doporučit. Potenciál to, ale mělo mnohem větší - už na začátku zákopová válka připomínající první světovou, poté to ztrácí ...a až do konce se to líně vleče; mohlo to být mnohem svižnější, těch pár akcí to už moc nezachraňuje a atmosféra také mohla být hutnější.(22.12.2010)

Občas náhoda jak sviň :D(26.12.2010)

Film zmutovaný nějakým komiksem a docela mu to svědčí. Bohužel rychle zapomenut......(26.1.2011)

• K4my

Veliké zklamání z realizace jinak velice nadějného materiálu. I přes jeho lacinost, jak v hereckých výkonech tak i efektech, se ale jedná o film, na který se dá podívat, zřejmě je to tím zajímavým scénářem, který mi do jisté míry připomínal Gears of War hru. Bohužel film sráží opravdu až moc omezená a velice úzká kamera, nehledě na naprosto okaté "vzhledem k rozpočtu provedeno úmyslně" virtuální prostředí, které z filmu dělá jen jakýsi pokus. Na to opravdu musí mít člověk žaludek.(9.2.2011)

• gpx

Otázka: Co se stane když se budou evakuační moduly plnit podle zde propagované americké logiky "nejdřív ženy a děti"? Odpověď: Pedofilie následovaná zánikem lidstva.(28.5.2011)

• Vital

Točené snad celé na modrém pozadí,Simon evidentně chtěl natočit něco digitálně hezkého,ale jeho rozpočet nebyl asi moc tučný,jsem rád,že lze si ovládáním posouvat film,ještě teď mě svrbí palec..trapné dialogi,ale nejhorší byl konec,digitální oheň,potvory padaly do hlubiny která byla naprosto jasně digitální taky,prostě jako vystřižené z dílu Xeny,nebo Herkula,ale natož že je tohle film,a ne televizní film dokonce,tak to byla děsná nuda!(17.8.2011)

Už jsem se dlouho tolik nenasmála, jako při téhle stupidní podívané. A ježto smích údajně prodlužuje život, dávám tři hvězdičky, přičemž si nejsem jistá jestli bych toto dílko "unesla" vidět ještě jednou a přitom je to, tak pěkný námět... Ale ještě když nad tím tak přemýšlím, proč jsem se docela dobře bavila? Byl to vlastně takový Serious Sam ve filmové podobě, prostě naštve tě šéf, tak si pustíš na PC střílečku a co se hne sejmeš :-)a konkrétně v tomto případě ani nemusíš klikat myší :-)(1.10.2011)

• psycho.ta

Vizuálně něco mezi Sin city a 300 bitva u Thermopyl. Děj a triky strašné. 2** za D. Aoki. Nechápu co tam dělal John Malkovich..(30.3.2012)

• míšapes

ztráta času. výprava vypadá jako z televizní inscenace v neděli večer na čété a herecké výkony jakbysmet. pro případný remake vidím obsazení jasně: místo pearlmana táborský, místo malkoviche preis a v roli jesuse by zazářil töpfer, to je jistý.(2.7.2012)

• dodopet

rok 2707 a jakási vesmírná loď na uhlí?? Jednu * za tu uhelnou lokomotivu :D(5.11.2012)

• waxtrax

Skvěle výtvarně a výpravně zvládnuté, bohužel však plné tupých dlouhých dialogů a tisíckrát omletých klišé. Škoda.(18.5.2014)

Za 3* to stoji. Jsou tu momenty, ktere jsou hodne slibne, ale takove nejake Beckove vzezreni se bohuzel nepodarilo uplne ututlat. Navic mam alergii na Perlmana, ktery hraje snad ze zasady jen v odpadech a ti co ho obsazuji to take moc dobre vi. Nechci to ae zakriknout uplne, i prez misty silene zpracovani jsem se nenudil a o to preci jde. Pro nenarocny a mene kriticky vecer vrele doporucuji.(7.10.2014)

To by byl quest!(6.2.2015)

Hodně povedené a hodně podceňované sci-fi béčko. Sympatické originální steampunkové prostředí 28. století. Herci na jedničku. Efekty sice nic moc, ale to se dá vzhledem k rozpočtu snadno odpustit. Do pěti hvězdiček mi chybělo opravdu jen malinko. Snad kdyby ubrali trochu keců a přidali více napětí a akce... a nějakou sexy babu... No i tak to byl nářez.(22.1.2016)

Má to našlápnuto, ovšem nedopadlo to... Válka v zákopech je působivá - krev a bláto, akce je hodně dobrá, výtvarně steam-punk (ovšem v levný realizaci). Příběh by určitě fungoval v počítačový hře - vůbec to celý vypadá na bombastický plány ale málo škváry ve finále (což je asi i vysvětlení extrémně krátký životnosti Malkoviche). Nevyužitej potenciál, bohužel.(11.3.2016)

• Domitri

nerad něco takového dávám, ale tohle bylo i na mě moc...(9.9.2016)

Je to dobrý: budeme součástí Capitolu.(19.11.2017)

• Red.Dwarf

Ani koukat se na tu pytchovinu nedá!!(10.4.2018)

• Nathaniell

Animovaná krev byla jako pěst na oko. Oproti tomu továrna v závěru připomínala Quake 4 a já si řekl: "Vida. Tohle celkem ujde." To je tak asi vše, co bych k tomu chtěl říci. Plus: Klišé na rozdávání, jedna možná dvě povedené akční scény a lehký steampunkový nášleh jsou důvod, proč tomuto filmu nedám odpad, ovšem víc jak dvě si nezaslouží... 2*(30.9.2018)

• Seifgard

Herci přehrávají a trousí rádoby drsné hlášky. Efekty jsou průměrné nebo vyloženě špatné a se světem mutant chronicles to má vážně společné jen jméno.(12.7.2008)

Velice rozporuplný film. Začátek je docela dobrý, ale čím dál se film dostává do finále tím víc jsem trpěl. Kamera je slušná, vizuální stránka také není hrozná. Bohužel co se do toho vložil Ron Perlman, tak jsem jen čuměl. Tak špatně snad ještě nehrál. Nevěřil jsem mu jedinou větu a gesto. Špatný herec to není (City of Lost Children, The), ale tady působí jako kyselé okurky bez láku. Úvodní bitva je pěkná, ale to nezachrání ten místy hodně nudný zbytek. Mutanti působí v celku pěkně, ale zas tak cool to není. V závěru je celkem pěkný půlmutant (ta ozářená strana obličeje a ty kovové svorky v krku jsou fakt coool), ale to nic nemění na tom, že jsem se docela nudil.(24.7.2008)

• square

Naprosto dokonale natočená pitomost. Hloupý děj, svkělé nápady na ztvárnění. Človeka jenom napadá, jaká škoda talentu tvůrců na takovou zbytečnost. Vizuální stránka je nesmírně zajímavá, herci jsou výborní (hlavně Tom Jane), ale pokud byste zápletku shrnuli do tří vět, vypadla by z toho do nebe volající kravina. Snad příště...(31.10.2008)

• Marčus

Představte si parní mašinu, která má čtyři kotle na uhlí se dvěma topiči, ale místo trapného pojíždění po kolejích létá jako tryskomyš s kolmým startem. Jestli se domníváte, že v ní mají alespoň zajištěné uhlí, tak jste na omylu. V zásadě mi z této béčkové produkce zůstávají v paměti jenom dlouhé řady technicky naprosto nesmyslných záležitostí. Bože, proč já na to vlastně koukal. 40 %(3.11.2008)

Nenapadá mě nic jiného než "boží sračka".(15.2.2009)

• obyč.divák

Nic lepšího doma nebylo tak jsem si to pustil -Co to k...a je??? Děj žádnej,herci tragedie,....nechápu co tím chtěl básník (myšleno režiser) říct..(15.2.2009)

• Cool.Mila

Aj, tak tohle je vazne zklamani. Upoutavkou pro me bylo obsazeni Devon Aoki, protoze je proste k sezrani, ale film jako takovy byl nic moc. Par scen bylo sice ok, ale jinak nevim, misty jsem vahal, jestli to nevypnu, ale prekonal jsem se. Nektere filmove triky byly az moc okate, hlavne efekty krve pusobily dost amatersky a jasny- ne kazdy film ma rozpocet 200 mil. dolaru, ale tady zaostaval i dej.(22.2.2009)

• Matrix44

podla tunajsich hodnoteni som sa velmi tesil na tento film, ale bol som velmi sklamany ! Katastrofalne spracovanie aj na TV Hallmark. C-kovy film na urovni roku 2000 :( (Parne kozmicke lode ma zabily!)(12.12.2010)

Ne tak špatné jak by se mohlo zdát. Velmi příjemné herecké obsazení. Občas to zaskřípe, ale ty necelé dvě hodiny utečou jak voda.(14.12.2010)

• michalek.k

Film není příliš koukatelný. Slátanina se zoufalým scénářem a ještě zoufalejší režií. Co v tom dělají relativně dobří herci je záhadou. Co mne zaujalo byly kulisy - takto by mohlo vypadat zfilmování hry Fallout 3.(1.10.2011)

Sci-fi mutantní krvavá do daleké budoucnosti vsazená a ve stylu první světové války stylizovaná béčkoidní řež !(2.1.2012)

Panebože! Takto premrhať zaujímavých hercov, pomerne kvalitné triky a vizuál na tak stupídny, nelogický scenár... Nasilu pozliepané nápady asi z desiatky podobných filmov - a to veľmi zlým spôsobom.. Tri hviezdy za pochmúrnu sci-fi atmosféru... odporúčam Smrtihlava - Dark City(16.4.2012)

Priznám sa že mám slabosť pre sci-fi apokalyptické filmy a tak mi tento film celkom sadol na pondelkový televízny večer. Zopár žoldnierov bojuje s hroznými mutant-mi a snažia sa zachrániť svet, v ktorom zostali len ruiny a zopár zúfalých ľudí ktorý sa snažia dostať z hroznej planéty kde ich čaká istá smrť. Film má silné okamihy, pôsobivé prostredie a celkom dobré herecké obsadenie, nechýba zopár zaujímavých bitiek a tiež pár brutálnych záberov. Mohlo to byť však celé spracované oveľa lepšie. Moje hodnotenie: 65%(29.1.2013)

S Doomtrooperem, jak jsem ho znal z mládí, to nemá společného skoro nic (zcela chybí Černá legie, kterou nahrazuje jakýsi Stroj), jakožto akční film jde ale v zásadě o vcelku nadprůměrnou, atmosférickou záležitost. Do zlatého fondu se tenhle film sice nikdy nezapíše a že si na něj za pár let nikdo nevzpomene mě taky nepřekvapí, jako brutálně rychlá akční oddychová řežba ale rozhodně neurazí.(11.3.2013)

• Mrliš

Další dílo, které odplave v kalné řece odpadů. Nemám slov k tak špatnému filmu.(14.3.2013)

Sci-fi béčko ako vyšité, čo sa týka aj trikov tak veru nič moc. Ale naozaj to ubehne veľmi rýchlo a dobre sa na to pozerá. Je isté, že je to podhodnotený film. Zaslúžené 3 hviezdy.(10.11.2013)

Výborná atmosférická comixová poctivá řezničina.(29.1.2014)

• Sandai

Při úvodní scéně jsem si říkal proč má proboha ten film tak nízké hodnocení? Ale začalo mi to docházet docela rychle, hned jak úvodní a povedená bitva končila. Zese zombáci :-(. Nic proti nim, ale v naprosté většině případů je to znak béčkového a horšího filmu. Potom přišla náboženská agitka, nakreslená krev, nulová zápletka a nudní hlavní hrdinové. Je to celkem škoda, protože ve filmu je spousta akce a občas dost dobré nápady (parní letouny a vznášedla) a místy slušná atmosféra. Je to škoda, protože film měl rozhodně na víc.(3.5.2014)

• andy60

Tenhle film vyšumí z hlavy dřív, než řeknete prd. Už ten námět s mutantama z budoucnosti mně moc neoslovil, natož pak scénář a režie. Žádný moment překvapení - vybrat pár ostrých chlápků k záchraně lidstva, v honbě za pečetí jich pár zahyne, pak finální bitka a závěrečné titulky. Na druhou stranu - jednou se to shlédnout dalo.(13.3.2015)

• D.Gilmour

Vůbec nevím proč jsem to dokoukal! Hnus. Není tam nic čeho by se dalo chytit jako alespoň béčkový film. Kvalita na úrovni téčkového filmu.(18.8.2015)

Hoci väčšinou mi podobné filmy lezú na nervy, tento mal aspoň zaujímavý vizuál (1. svetová vojna, zákopy - ale v nejakom Fantasy looku) ponuré okolie kamenných monumentov, žoldácka hantýrka, to všetko sa tu tak nejak skĺbilo že film aspoň nenudil a odsýpal si to svojím tempom + mutanti sú celkom OK a mordy tiež s dostatkom krve (digitálnej). Po dejovej scenaristickej a režijnej línii však nečakajte nejaký skvost - 1.000.000 krát otrepaná téma o parte drsných žoldákov čo idú sebaobetavo zachrániť ludstvo. Naivný dej naivný koniec - ale viac som od filmu aj tak nečakal a za vizuálne spracovanie u mňa za 4 hvezdy(25.8.2015)

Čakal som hovadinu ale dostal som stráviteľný film kde okrem dosť nekvalitných efektov má zvyšok slušnú šťavu. Super mutantské béčko ktoré má 3* zaslúžene.(10.1.2016)

• Luxocculta

Na to, že to nemá být komedie, je to dost komická záležitost. Dodíval jsem to jen proto, že jsem roky hrál DT.(17.3.2017)

• majakmp3

Hrůza a běs. Klišé, bez nápadu a navíc výprava a triky ve stylu nízko nákladového dokumentu. Musím však ocenit hudbu a některé neobvyklé drobnosti, jako například parní letadla. Celkově to však byla bída a shlédnutí filmu hodnotím jako naprostou ztrátu času - asi bych byl dost naštvaný, pokud bych za tuto věc platil, či na ní šel do kina.(21.4.2017)

• Mikijvc99

No toto je film,na který se určitě podruhé nepodívám.je to celkem oničem.efekty jsou takové nezajímavé a celý fim je celkem nudný.Nikjak nenadchne a nepřekvapí,ale díval jsem se do konce a čekal jak to vlastně dopadne :)(17.8.2017)

Když jsem s kamarády hrával Doomtrooper, vždycky jsem si přál, aby byl i nějaký film. Tohle mi jej splnilo. Steampunkové prostředí ponurého, nelítostného, válkou zničeného světa. Děj není nic moc, efekty taky nejsou úplně nej, ale k postavám si člověk najde rychle cestu (Valerie, Steiner) a celkově to působí docela dosti mrazivě a pro někoho, kdo žere steampunk naprostá nutnost.(1.1.2019)