Radko

Naturálny dokumentárny záznam drsného, viac dňového lovu žralokov na otvorenom mori s priliehavým názvom Rozorvaná koža. Päť profi rybárov na čas opustí rodiny, nasadne do lode, a vypláva na more. Úvod je pokojný, i keď strohé zariadenie lode, v jednoslovných poveloch sa odohrávajúce prípravy sietí, kladiek, lán, bodcov a strohý mužský svet večne fajčiacich chlapíkov predznamenávajú, že to pravé orechové ešte len príde. A naozaj: po vytiahnutí prvých sietí nastávajú krvavé jatky pre otrlých. Jednotliví žraloci sú sériovo zapichávaní, až sa z chlapíkov valí pot cícerkom aby boli následne krvácajúce, ešte sa mätajúce ryby surovo šmarené do vyčlenených lodných priestorov, pripomínajúcich obrie chladničky. Bodáky a nože lietajú, krv strieka na všetky strany, až vytvára na zemi čľapkajúcu mazľavú vrstvu, chlapíci, ktorým krv odkvapkáva aj z cigariet, prehadzujú masy masakrovaných rýb jedna radosť. Nič proti autenticite, ale z pohľadov na utrpenie žralokov sa mi zovrie žalúdok, pri spomienke na tieto zábery, aj s takmer ročným odstupom od zhliadnutia. ()