Torchwood

TV spot 2
Velká Británie, (2006–2011), 35 h 2 min (Minutáž: 47–60 min)

John Barrowman, Eve Myles, Gareth David-Lloyd, Burn Gorman, Naoko Mori, Kai Owen, Tom Price, Olivia Hallinan, James Marsters, Mekhi Phifer, Alexa Havins (více)

Série(4) / Epizody(41)

Torchwood. Mimo dohled vlády, více než policie. Vyhledává na Zemi mimozemský život, vyzbrojuje lidstvo pro budoucnost. Ve 21. století se vše změní... a na to se musíte připravit. Torchwood Institute je tajná organizace pod záštitou OSN. Založila jej královna Victorie již v roce 1879 a rozhodla se vytvořit úřad pro výzkum technologií, dokumentování a boj s nepřátelskými mimozemšťany. Děj seriálu se odehrává na základně Torchwood Three ve městě Cadriff ve Velké Británii a jedině zde ze všech čtyř základen Torchwood se monitoruje tzv. "díra v čase a prostoru". Třetí Torchwood vede pět lidí, jejichž vedoucím skupiny je kapitán Jack Harkness, o kterém se dozvídáme velice málo informací. Zůstává tedy zdrojem tajemství, na které se pomalu snaží přijít nová členka skupiny, bývalá policistka Gwen Cooperová. (A.L.E.S.)

TV spot 2

Beckett51

**BOŽSKEJ SOUNDTRACK**. ... První řada - 90% Po více jak roce jsem se rozhodl dát Torchwoodu ještě jednu šanci a jsem za to rád. Zezačátku byl sice celkem nezajímavý a nudný, ale s každým dílem je čím dál lepší. Pátý díl byl neskutečně emotivní a potvrzuje to, že Torchwood je opravdu o dosti temnější, než Doctor Who a né vždy končí dobře. Navíc závěr celý řady byl vskutku luxusní záležitostí a závěrečnej odkaz na DW mě jenom usvědčil o tom, že tenhle seriál je perfektní. " Jack. What would have tempted you? What visions would have convinced you to open the rift? - The right kind of Doctor." ---- Druhá řada - 100% Tato řada mě přesvědčila, že se jedná o dokonale vybroušené sci-fi seriál. Kapitán Jack Harkness u mě zaujímá druhou nejoblíbenější seriálovou postavu vůbec (chci jeho božskej kabát!) a jeho třpitivej vztah s Jantouem je neskutečněj. Všechny díly (asi kromě jednoho) v téhle řadě měli hodně co do sebe. Závěr sice nebyl takovej epickej jako v případě první řady (narážím především na Abaddona, velkého požírače), ale zato byl emocionálně mnohem působivější a měl neskutečněj dopad na moje city (dvakrát jsem se přistihl jak jsem měl na krajíčku a jednou mi něco neznámého vyteklo z oka). Už teď mám na krajíčku, když si uvědomím, že tenhle seriál má jen čtyři řady. " I begrudge you everything. I wanna rip it all from you, to leave you screaming in the dark. I will never absolve you. All of it, it's your fault." ---- Třetí řada - 95% Naprosto špičkově natočenej adrenalin, proti kterýmu je Jack Bauer slabej čajíček. Řada má sice jen pět dílů, ale každej je tak neskutečně nabitej, napínavej, že to vydá za dvacetidílnou řadu. Poslední dva díly měli neskutečněj emociální náboj a dvakrát jsem se přistihl jak mi ukápla slza, při další smrti jedné z hlavních postav. Do plného hodnocení mi zabraňuje dát pouze fakt, že se jedná o neskutečně depresivní příběh a závěr. " There's one thing I always meant to ask Jack. Back in the old days. I wanted to know about that Doctor of his. The man who appears out of nowhere and saves the world. Except sometimes, he doesn't. All those times in history, when there was no sign of him, I wanted to know why not. But I don't need to ask anymore. I know the answer now. Sometimes the Doctor must look at this planet and turn away in shame. I am recording this in case anyone ever finds it. So you can see... you can see how the world ended." ---- Čtvrtá řada - 90% Přiznám se, že jsem čekal trochu víc. Víc emocí, napětí a celkově víc všeho. Příběh je sice skvělej, ale dokázal bych si ho představit mnohem kratší, takhle mi někdy přišel strašně zdlouhavej. Taky bych řekl, že tam bylo až zbytečně moc postav. Co mě ale dostalo do kolen byl hereckej výkon Eve Myles, která úplně změnila přístup k roli. Stejně tak předvedl vynikající herecký výkon Bill Pullman v roli Oswalda Danese. Bohůžel zde tyto dvě role jaksi zastínili moji nejoblíbenější postavu Jacka Harknesse, to mě jaksi mrzí, protože byl vždycky postavou číslo jedna a tady mu dali hrozdně málo prostoru. Jak jsem již napsal sice trochu zklamání, ale i tak se jedná o naprostou špičku dnešní seriálové tvorby. Více jak polovina seriálů by mohla jen snít o tom být jako Torchwood. P.S. Chci další řadu. " Did you see him? Did you see Ianto? You'd have liked him. Or maybe not. You'd have been jealous. Gotta go. Work to do. I'll take care of you. I promise. See you later, old man." ---- () (méně) (více)

PogoJoe

1. série: 3,6/5 - Velice nevyvážené - výborné epizody se střídají s nudnými či trapnými. | 2. série: 3,5/5 - podobně jako v 1. sérii: lahůdky střídají nudné blivajzy bez chuti a nápadu. | 3. série: 4/5 - jeden příběh rozdělený do 5 hodinových epizod se celkem povedl. Zajímavý nápad s dětmi "We are coming", i když rozuzlení docela skřípalo. | 4. série: 4/5. Zajímavý nápad, přesun do USA (většina děje), nové postavy - Rex je fajn, Esther v podání blondýny, která neumí hrát, bohužel působí trapně. Také je to místy příliš roztahané - max 8 epizod by bohatě stačilo. Autoři naznačili můstek k pokračování, to se však bohužel již neuskutečnilo... ()

Radiq

Příběhově sice trochu slabší, než Pán času, ale jinak dobře navazující na atmosféru a svět, ve kterým Doktor operuje. Oproti Pánovi má tohle navíc několik deviz: sem tam sprostou mluvu, sem tam docela krev a často přítomné sexuálno. Holt se v Torchwoodu dost šuká, neřeší se homosexualita ani jiné choutky. John Barrowman je navic sympaťák a ještě tam vyčnívá Burn Gorman... ostatní jsou takový bubáci, i když jim nakonec scénárista taky dal prostor. Eve Myles mě moc nezaujala... mezery v zubech mě prostě nerajcujou... Ale po první sérii celkem spokojenost... Druhá série mě už místama docela nudila. Ale zároveň mě bavilo se na to divat. Tenhle zajímavej rozpor se ve mě projevil tím, že odmítám svýšit nebo znížit hodnocení a kouknu se na třetí, zkrácenou sérku. Ta taky docela průměr, scénáristi nechali vychcípat další členy týmu, asi potřebujou obměňovat herce nebo co... No koukám na to teď už spíš jenom tak ze setrvačnosti... Tak ale čtvrtá série tomu dala znovu lesk a slávu. Je to totiž nejlepší série. Není to co epizoda, to jinej příběh, ale navazuje to na sebe, jak to bylo už i v třetí. Ale tohle má fakt vychytanej nápad a děj. Aneb co by se stalo, kdyby lidi přestali umírat. Jack se tady fakt teple rozjel, až by si to možná vyžádalo varování "Contains scenes of explicit homo sex", ale zároveň musim řict, že je to moje nejoblíbenější teplá postava vůbec. Taky se tam objeví další zajímavé postavy, jako třeba pedofilní vrah Bill Pullman (skvěle ztvárněnej) nebo agent CIA Rex (Mekhi Phifer) - bacha, není to komisař Rex, ani tyranosaurus rex - nebo sexy zrzka Jilly Kitzinger. Dokonce i manžel Gwen - Rhys mi začal být sympatickej, asi i shodil nějaky to kilo. Ale co se mi libilo fakt hodně, tak že se to odehrávalo globálně po celé zemi, ne jenom v tom Cardiffu. Prostě produkce asi pustila nějakou tu finanční částku, tak ned to jde vidět na zpracování. Tákže - spokojenost. ()

BMAJTZ

Bez mučení přiznám, že jde o jeden z nejzajímavějších seriálů, které jsem kdy viděl. Bez mučení přiznávám, že všechny 4 série jsem zfouknul opravdu rychle a bavil jsem se u každé neskutečně. Torchwood by se dal popsat asi jako velice syrová a drsná podívaná. K dnešnímu dni jsem viděl všechny 4 série a co se mě týče, každá následující byla lepší a lepší. Nebudu se příliš rozepisovat co se dělo v každé sérii, pár komentářů na toto téma se zde už nachází. První dvě série se od dalších dvou výrazně liší. Sází se na epizodičnost s náznakem většího tajmena na pozadí. Je nám představen celý tým ze kterého máte pocit, že je to nejméně kompetentní skupina, která může vést takové zařízení, ale přesto dokáže překvapit. Samotní hrdinové jsou výborní, charaktery a motivy vykresleny dobře a vzájemná interakce je taky zajímavá. Přesto mi v prvních dvou sériích něco chybělo. Poté přišla série třetí která řeka jednu větu a to, serem na to pojďme to udělat líp a tak se i stalo. Prvně jsme se zbavili prakticky celého Torchwood týmu, což je u seriálu nevídané, a vydali se jinou cestou. Na mě tahle kombinace zapůsobila a výrazně mi snad vadilo jenom rozuzlení a závěr. Nakonec se dostáváme k sérii čtvrté, která se mě osobně líbila nejvíc. Torchwood byl vždy prezentován jako tým který řeší záhady celosvětového charakteru a teprve čtvrtá řada vás přesvědčí o tom, že tomu skutečně tak je. Samotný příběh má docela dost much a když se na něj zpětně podívám tak i rozuzlení přineslo víc otázek než odpovědí, ale i tak je na seriálové poměry výborný. Čtvrtá série utrpěla ještě jedním problémem a tou je financování. Chápu, že utáhnout takhle úzce profilovaný seriál není jednoduché a tak financování z druhé (americké) televize mě taky nepřekvapilo. Problém je v tom, že britové jsou na seriály čítající pouze pár dílu zvyklí, ale američané ne. Tady se to vyřešilo tak napůl, seriál se prostě a jednoduše natáhl tak o polovinu, čímž se nám rozrostl o pár vatou vyplněných dílů, které nikam nevedou. Se samotným koncem jsem měl daleko menší problém, než u řady třetí, přestože mi do hlavy vložil další otázky na které už odpověď nedostanu. Taky jsem si oblíbil nové hrdiny, ale i tak jsem uvažoval nad tím jak by situaci řešil původní tým. Každopádně pokud máte rádi scifi, nevadí vám jistá surovost a každopádně nejste sexuální puritáni tak je tenhle seriál určen přesně pro vás. ()

VenDulin85

Zatím mám za sebou dvě série, v ruce ještě žmuchlám kapesník a tak si říkám, že už můžu ohodnotit. Jak popsat Torchwood? Dá se vůbec Torchwood popsat?? Pokud si myslíte, že po emoční ždímačce Pána času už můžete sledovat cokoli, jste na velikém omylu a pak se vám stane, že zapláčete jako já. Protože k celému týmu přilnete, zároveň se zamyslíte, jestli opravdu svoji práci milujete jako oni a v neposlední řadě zase začnete dětinsky snít... snít o tom, co by se vám mohlo přihodit, i když nežijete v Cardiffu. Zkrátka další seriál do sbírky a já už zase budu přesouvat svoji topku.. :o ()

• Název seriálu a organizace Torchwood vznikl přeskupením písmen ve slovech Doctor Who, což je seriál, od něhož se Torchwood oddělil v samostatný pořad. (Wendy)
  • Design „Kyberženy“ je zde poměrně odlišný od Kyberlidí v seriálu Doctor Who (od r. 2005), kde podle vzhledu nešlo rozpoznat, že byl Kyberčlověk před proměnou ženou. I když se v Torchwoodu jedná o nedokončenou přeměnu, můžeme na první pohled vidět, že velká část modifikovaného těla kopíruje ženskou figuru, dokonce i zvýrazňuje poprsí. (HERGImanCZ)
  • V 9. epizodě 1. série s názvem "Random Shoes" ve chvíli, kdy Gwen (Eve Myles) navštěvuje videopůjčovnu, běží právě v tamní televizi první díl BBC dokumentu Putování s dinosaury (od r. 1999) "New Blood". (MsUtahraptor)

Doctor Who se objeví v novém seriálu

Doctor Who se objeví v novém seriálu

26.09.2016

Jak možná víte, Doctor Who cestuje časem už od 60. let. Televizní legenda se zatím dočkala dvanácti inkarnací a došlo i na několik spin-offů, zejména drsný Torchwood a rodinná Dobrodružství Sarah… (více)