Torchwood - Season 1 (2006) (série)

Everything Changes (S01E01)

(epizoda)

Policistka Gwen Cooperová přijede uprostřed noci k nalezené mrtvole. Náhle však musí jít vyšetřovaní stranou, přijela totiž speciální jednotka Torchwood. Díky speciálnímu zařízení se jim na 2 minuty podaří oživit mrtvého. To právě uvidí Gwen a celá zmatená uteče z místa činu. Další den je zavolána k rvačce v baru, kde se uhodí do hlavy. Jakmile dorazí na policejní stanici, uvidí muže v dlouhém kabátu, jak běží po schodech. Vydává se zjistit, kdo to je a co tu chce. (Varan)

Milano33

Na úvod celkom slušné, beriem do úvahy fakt, že sa seriál ešte len rozbieha, a tak zatiaľ neočakávam od neho nič svetoborné. Seriál Torchwood vrhá zbrusu nové svetlo na celý Whoniverse, je to síce spin-off k Doctorovi Who, ale s materinským seriálom ma naozaj iba pramálo spoločné. V podstate okrem vždy okúzľujúceho Jacka Harknessa a rovnakého sveta, takmer nič. Torchwood je skutočne temný seriál, ktorý si kladie za úlohu nám predstaviť svet, taký aký je. Svet temný a drsný, v ktorom ohýba rating podľa ľúbosti. Nebojí sa zájsť do extrémov, obsahuje to ako aj krv, tak aj násilie a expresívny slovník, toto by si Doctor nikdy nemohol dovoliť. Zasadenie do Welšského mesta Cardiff je príjemnou zmenou, keďže zo všetkých kútov sa ozýva jedinečný a ľahko rozlíšiteľný waleský akcent. ()