Torchwood - Season 1 (2006) (série)

Cyberwoman (S01E04)

(epizoda)

Ianto pozve do základny Torchwoodu Dr. Tanizakiho. Ukáže mu jeho přítelkyni Lisu. Kvůli masakru v Londýně je odkázána na přístroje. Je z ní kyberžena. Ianto ji chce za každou cenu uzdravit, ale Tanizaki v to moc nevěří. Lisa se po operaci zblázní a začne všechny, na koho narazí, přeměňovat v kyborgy. Tým tomu musí zabránit, než bude pozdě. (Varan)

BetuSKA odpad!

Chris Chibnall a jeho male gaze. Proč že ta jeho nová řada Doctora Who, která se snaží bejt feministická, nefunguje? ()

Milano33

Cybermenov som už presýtený, nemám ich rád a nebavia ma, a cyberwoman nebola žiadnou výnimkou. Avšak táto epizóda bola dobrá na to, že sa konečne prejavil Iant a jeho charakter dostal patričnú hĺbku a emocionálne podkreslenie. S Iantom po celý čas súcitite, sympatizujete a plne ho chápete. Verím, že keby sa hocikto iný ocitol v podobnej situácii, zachoval by sa úplne rovnako. Čo človek nespraví pre lásku, taký Iant by za svojou milou išiel aj do Pekla. Láska je skutočne silná a impulzívna emócia, „bez lásky je človek iba mŕtvola na dovolenke“. A okrem iného, Iant bol excelentne zahratý a dojemné okamžiky prežíval a precítil naozaj fantasticky. ()