Reklama

Reklama

Amazonky na Měsíci

  • USA Amazon Women on the Moon
Komedie / Sci-Fi / Povídkový
USA, 1987, 85 min

Obsahy(1)

Slavný režisér John Landis (Animal House, Blues Brothers) pro vás připravil bláznivou parodii na televizní seriály, béčkové sci-fi filmy a uměle rozřehtané sitcomy, napakovanou neuvěřitelnými gagy a vybroušenými skeči. V centru děje stojí televizní stanice. Právě vysílají sci-fi film z padesátých let, který je neustále přerušován sérií divokých reklam, podivných krátkých vstupů a nesmyslných komentářů. Tato parodie konzumního stylu života a populární zábavy vůbec předvádí ty nejneuvěřitelnější spektákly, jež kdy byly ve jménu entertainmentu stvořeny. Vtipná a originální pohled na ty nejlepší a nejhorší kousky, které kdy televize nabídla. (Universal)

(více)

Recenze (26)

fandadofilmu 

všechny recenze uživatele

Přišlo mi, jako by se pár amerických režiséru (ale těch opravdu kvalitních) rozhodlo poskytnout Američanům zábavu ve stylu Montyho Pythona - ale zábavu americkou, ne v britském stylu. A zhostili se toho na jedničku. Na tenhle film se dívám každý rok minimálně jednou. A pokaždé si ho užívám znovu a znovu! ()

Matty 

všechny recenze uživatele

***** za nápad, *** za zpracováni. Tohle ale každopádně není film určený jiným než americkým divákům, těch odkazů na americkou televizní kulturu 80. let je zde tolik, že ke konci vám zdánlivě nedovyprávěné vtipy polezou i ušima. Nicméně, pokud pro vás větší část hereckého ansáblu netvoří zcela neznámé osoby, prubněte to, je to nádherný úlet. 75% P.S: S Monty Pythony to nemá ani nemělo mít nic společného. ()

Reklama

Bobik9 

všechny recenze uživatele

Bullshit, or not? Jednoznačně bullshit! Mrzí mě to, protože tam byli části/příběhy, které bylo vyloženě vtipné a lepší než ty ostatní, ale těch ostatních (velmi slabých) bylo bohužel více. Velmi zbytečný film, který se do paměti nevryje asi ničím. Je celkem zábavné podívat se na herce typu Pfeiffer, Arquette, Guttenberg, Cranston v takovéto slátanině, ale ani tyhle hvězdy to nezachrání, i když Steve a Rosanna měli jeden z těch lepších příběhů. Možná, že v těch osmdesátkách bych to ocenil více. Takhle ale myslím, že 59% je nadhodnocené. ()

Rex Mundi 

všechny recenze uživatele

Amazonky sa pochopiteľne nikdy nedotiahnu na úspech podobne bláznivých komédií 70.-80. rokov, pretože sú to vlastne nesúvisiace skeče. Ale bavila som sa skvele, na americkú produkciu je tu veľa čierneho humoru, čo mi len znova navodzuje pocit, že zlatý vek hollywoodskych komédií je za nami. Ak máte doma DVD, vrele odporúčam aj vymazané scény, predovšetkým "Neznámeho vojaka". * * * Maličký spoiler: v závere nemocničného skeču som strašne dúfala, že úplne na konci Michelle Pfeiffer rozbalí perinku svojho bábätka a zakričí "It's a girl!" Bohužiaľ, nestalo sa :-) ()

igi B. 

všechny recenze uživatele

Společnost Universal si vzala na paškál relikty (své) minulosti a pánové Dante, Gottlieb, Horton, Landis a Weiss (poslední jmenovaný zde mezi režiséry nepochopitelně neuveden) v jednom šiku s "mnohými herci" tomu dali vskutku na frak. Je fakt, že tahle taškařice se asi bude více líbit znalým a poučeným, ale i tak se můžete smát, až se za břicha budete popadat. S "Monty Python" tuhle sérii parodií na různé filmy a tívíšou, uváděné v průběhu uběhlých desetiletí nemá smysl srovnávat, navíc je to spíše ryze americká záležitost a výhodu mají proto diváci ev. znající parodované zdroje. Takže - nechte tomu zkrátka volný průběh a hodnoťte tenhle počin vskutku jen podle toho, jak jste se bavili... Igi B. se tedy bavil skvěle! A komu není shůry dáno, na Měsíci nekoupí. A že ty Amazonky byly jedna sladší než druhá... :-)) - - - P.S. Jo - a abych nezapoměl - "Až budete v Hollywoodu, navštivte Universal Studios. (Ptejte se na Babs)..." Prej teda. Sakryš, tohle už jsem jednou kdesi komusi do noci vzkazoval ;-) Nepamatujete si, co to bylo za film? :o))) ()

Galerie (35)

Zajímavosti (2)

  • Michelle Pfeiffer a Peter Horton, kteří ztvárnili manželé, byli během natáčení skutečně oddáni. (Terva)
  • Natáčení probíhalo převážně v Raleigh Studios 5300 Melrose Avenue v kalifornském Los Angeles. (Terva)

Související novinky

Zemřel herec Henry Silva

Zemřel herec Henry Silva

17.09.2022

V požehnaném věku devadesáti pěti let zemřel americký herec Henry Silva, jenž díky své nezapomenutelné tváři a zejména svým ostře řezaným obličejovým rysům byl fanouškům znám hlavně prostřednictvím… (více)

Reklama

Reklama