La Linea

Karlos80

Bajumbadum, bajumbadum:-)) Tak těmito slovy začíná tento legendární taliánský animák. Úžasný a jak už zde bylo už napsáno v jednoduchosti spočívá někdy i síla. Nikdy předtím jsem to bohužel neviděl, až do teď a musím říct že jsem byl skutečně velmi nadšen, jak původní italštinou, tak opravdu skvělou hudební složkou v podobě piána-napodobení klaksonu od auta, vody, parníků, ptáků, hmyzu, jednoduchou animací-zde jen jednou barvou a to modrou a všemi těmi bílými linkami i ten nápad v podobě kreslířovi ruky, který vždy nakreslil novou postavu s novým náčiním, která ihned vplula do děje v návaznosti na předchozí situaci. Navíc silně mě tento animák připomínal (alespoň tedy animací a technikou-jedné čáry), náš dnes už klasický Vystrčilův filmeček "O místo na slunci 1959" nominovaný dokonce na Oskara. Že by se nechal sám Osvaldo Cavandoli tímto naším filmečkem a vůbec mistrem Vystrčilem inspirovat..? Možné je všechno.. ()

Le_Chuck

Vynikajúca séria bielou čiarou animovaného cholerika, ktorý na jednofarebnom pozadí prežíva (za doprovodu groteskného piána) strastiplné dobrodružstvá. 90 častí Osvalda Cavandoliho jednoznačne patrí k tomu najlepšiemu na poli animovaného seriálu. V jednoduchosti je krása (ak sú nápady). ()

nascendi

Už som dávno nevidel túto oslavu grafickej nápaditosti a vtipu, pri ktorej ani na chvíľu nezaváham s plným hodnotením. ()

reqiuem

rozhodně jeden z nejlepších animovanejch seriálů...a možná, že je mnohem těžší kreslit takhle jednoduše a zručně než složitě..i když pro člověka s talentem a tolika nápady, který Cavandolimu rozhodně nechybí, to zas tak těžký nebude.. ()

Courtemanche

Možná nejoriginálnější animák jaký tady kdy byl. V Čechách nevím jak, ale u nás vysílali ho v televizi (v 80.letech, možná i dřív). Neexistovalo aby jsme odešli od obrazovky. K tomu přispělo i to, že dost často ho nedávali. Kolikrát jsme už ani nevěřili že se ještě objeví. Je to perfektní, ale dost ukřičený a není dobrý vidět po sobě (darmo jen tři minuty) víc než 2-3 díly. ()

shantim

V tomto případě opravdu platí, že v jednoduchosti je síla. Obyčejné příběhy vyprávěné s nadhledem pomocí jedné jediné čáry. ()

Atheas

Jejda to je pěkně ulitlé. Pro všechny lidičky opravdu ohromná legrace. No přiznám se že jsem to objevil až dnes, ale aspoň mám o to větší radost. Musím to mít všechno :) ()

xzajox

Videné za môjho detstva v 80-tych rokoch. Odvtedy som na to zabudol. Pripomenul mi to až klip ku skladbe od Gigi D'Agostino: "Bla bla". Vtedy som to začal hľadať, až som našiel. Je obdivuhodné, ako môže niekto vyrozprávať toľko krátkych a rôznorodých príbehov pomocou jedinej čiary. Tohto ukričaného talianskeho panáčika si môžete raz obľúbiť a v druhom dieli mu priať, aby spadol do jamy / vynechanej čiary. Najväčšie prínosy: 1. potvrdenie vety "v jednoduchosti je sila", 2. Kopec srandy, 3. Spoznáte, aké nepríjemné môže byť, keď vidite talianske "FINE" 95% - 5* ()

Themyth

Najjednoduchší animovaný seriál na svete. A možno aj najlepší. Je to IBA jedna čiara, všetko sa to odohráva na jednej nakreslenej linke. A ak by nebol najlepší, tak je určite najgeniálnejší. ()