Reklama

Reklama

Loving Annabelle

Trailer

Obsahy(1)

Příběh učitelky angličtiny a její studentky se odehrává na střední soukromé katolické škole. Annabelle, rebelantská dcera senátorky, si hned po nástupu proti sobě postaví celé vedení. A je to právě Simonne, která má čas s ní mluvit a pomáhá jí najít cestu. Zpočátku se zdá, že obě postavy jsou natolik povahově rozdílné, že je téměř nemožné aby k sobě našly cestu. Dravá a přímočará Annabelle má jasno ve své orientaci, přesně ví co chce a také si za tím jde. A citlivá a přemýšlivá Simonne, která si až příliš jasně a zodpovědně uvědomuje případné důsledky, včetně všech nepřijatelných okolností (pomineme-li stejnost pohlaví a naprosté tabu vztahu učitel-student, pak je tu ještě nezletilost Annabelle). A tak dělá vše proto, aby tento vztah udržela ve společensky přijatelné rovině. (RUDEBOY84)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (66)

Khalesi 

všechny recenze uživatele

Námet vynikajúci, žiaľ hlavné predstaviteľky absolútne nepresvedčivé. Veľká škoda, pretože vzhľadom k tomu, že mám pre tento žáner slabosť, som bola vlastne ľahký terč a navzdory tomu ma nezasiahol tam, kam bol mierený. Akoby som sa dívala na nejaké sterilné predstieranie emócií a to bez akejkoľvek valnej snahy o autenticitu. Jednoducho sa u mňa minul účinkom. Napriek tomu dávam veľmi slabé 3* aspoň pre originalitu a myšlienku. ()

Aljak 

všechny recenze uživatele

Čo môže ponúknuť príbeh zakázanej Lásky na pôde katolíckej školy? Na prvý pohľad veľmi veľa, no napriek tomu to zaostalo za očakávaním. Scenár a postavy boli síce výborné, no to spracovanie a spôsob akým to bolo podané mi prišlo naozaj priemerné. Zišlo by sa tam oveľa viacej dramatizácie a iskry, keď už sa to tvárilo ako intímny film. A možno by nebolo aj na škodu, keby ten film bol o čosi dlhší a bolo by v ňom viacero scén priamo z diskusií na hodinách poézie alebo rozhovorov tých 4 dievčat na izbe. No napriek tomu to bolo o triedu lepšie ako Bloomington, ktorý sa tiež niesol síce v podobnom duchu zakázanej Lásky - no tam to bolo naozaj strnulé a bezcieľne. Loving Annabelle bola oveľa lepšia, no aj tak jej chýbala tá potrebná dynamika. ()

Reklama

TerezD 

všechny recenze uživatele

Dlouho jsem neviděla něco tak nepřesvědčivě zahraného, obě hlavní představitelky byly už od pohledu nesympatické. Celkové podání námětu působilo ploše, bez emocí. Potencionálně dobré téma zakázané lásky ve výsledku působilo jako kýč s mnoha hluchými místy. Aspoň délka filmu byla snesitelná, kdyby měl snímek o 30 minut navíc, tak zaspím. ()

emma53 

všechny recenze uživatele

Původně jsem si ten film pustila kvůli soundtracku, který mě nalákal, protože tématicky tyto filmy vysloveně nevyhledávám. Byla jsem ale příjemně zaskočená nejen bezvadným scénářem, ale i naprosto uvěřitelným, bezchybným hereckým projevem Erin a Diane a to nemluvím o atmosféře, která se dala doslova krájet po celou stopáž. Tudíž těch 76 minut uteklo rychlostí blesku, že jsem nestačila ani vydechnout. A vida! Vyloupla se mně tady neznámá tvář Katherine Brooks a umí..... ()

hellstruck 

všechny recenze uživatele

Zrovna nedávno jsem na toto téma (učitelka+studentka) viděla krátký díl seriálu a říkala si, že to je příběh jako stvořený pro film. To jsem netušila, že už byl dávno takový natočen a unikl mi! Loving Annabelle je o dvou spřízněných duší, které se snaží odolat vzájemné přitažlivosti, ale nakonec podlehnou.. Jediné, co mě trochu iritovalo byla hudba, jinak mě příběh opravdu zaujal a musím říct, že už dlouho jsem tak dobrý film na téma homosexuality neviděla. Na režisérku se určitě zaměřím :-) ()

Galerie (12)

Zajímavosti (5)

  • Fotky bývalé milenky Simone jsou ve skutečnosti fotografie režisérky Katherine Brooks. (HellFire)
  • Erin Kelly si režisérka Katherine Brooks vybrala náhodně v obecenstvu na divadelním představení a spolu začali pracovat na scénáři, což jim zabralo tři roky. Diane Gaidry byla do role dosazena tři dny před začátekm natáčení. (HellFire)

Reklama

Reklama