poster

Loving Annabelle

Drama / Romantický

USA, 2006, 76 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Khalesi
  ***

  Námet vynikajúci, žiaľ hlavné predstaviteľky absolútne nepresvedčivé. Veľká škoda, pretože vzhľadom k tomu, že mám pre tento žáner slabosť, som bola vlastne ľahký terč a navzdory tomu ma nezasiahol tam, kam bol mierený. Akoby som sa dívala na nejaké sterilné predstieranie emócií a to bez akejkoľvek valnej snahy o autenticitu. Jednoducho sa u mňa minul účinkom. Napriek tomu dávam veľmi slabé 3* aspoň pre originalitu a myšlienku.(12.6.2014)

 • Lord.Jim
  ***

  Docela se mi o líbilo, byť mám poměrně dost výhrad, ale to je jedno. Především bylo zcela jasné, že "úča" je minimálně bisexuální, takže v tomto směru se překvapení nekonalo. Hlavní hrdinka se nemusela taky porád tvářit tak tajemně, nu což. Už si nepamatuju, jak to skončilo, asi dobře. Na GYMNASTKU to nemá ani náhodou. Vlastně nic moc...(8.5.2009)

 • Padme_Anakin
  ****

  Moje heterosexuální obavy ze snímku se odporoučely během několika prvních minut a to díky něžné hudbě a kouzelné kameře. Annabelle mi sedla, kuře, co se ještě nevylíhlo a snaží se vyprostit ze skořápky, je prostě pomilování hodné. Mateřský instinkt mě celou dobu nabádal ke shovívavosti a porozumění. A křehká, vnímavá, introvertní Simonne, která svádí vnitřní boj, svázaná výchovou a vírou, mi byla víc než blízká. Lásce se poroučet nedá a smete vše, co jí stojí v cestě, včetně zúčastněných. Pro mě – zcela překvapivě – nádherný filmový zážitek. Challenge Tour Special, červen 2015. (7.6.2015)

 • blackrain
  *****

  Film s lesbickou tématikou, citlivě a procítěně natočený, bez hrubostí a vulgarismů. Bezkonkurenčně nejlepší film na toto téma, který mě úplně dostal. Filmy, kde se tato tématika objevuje, musíme chápat jinak než jiné filmy. Musíme chápat jejich pocitovou stránku, umět se vcítit do hlavních hrdinů a pochopit jejich skutky. Rodící se láska mezi rebelantskou studentkou Annabelle k citlivé a přemýšlivé profesorce Simone postupně graduje. Simone se snaží Annabelle ubránit, je si vědoma všech důsledků, ale na konec odolat nedokáže. 76 minut je trošku málo.(2.11.2008)

 • ja.rebel
  ****

  Jen málokterý film z roku 2006 rozpoutal takovou vlnu diskusí jako právě Loving Annabelle. Takže jen pro doplnění: autor a režie - Katherine Brooks. Hlavní role: Erin Kelly (Annabelle) a Diane Gaidry(Simonne)- získala cenu Grand Jury za herečku v hlavní roli. Příběh učitelky angličtiny a její studentky se odehrává na střední soukromé katolické škole. Annabelle, rebelantská dcera senátorky, si hned po nástupu proti sobě postaví celé vedení. A je to právě Simonne, která má čas s ní mluvit a pomáhá jí najít cestu. Zpočátku se zdá, že obě postavy jsou natolik povahově rozdílné, že je téměř nemožné aby k sobě našly cestu. Dravá a přímočará Annabelle má jasno ve své orientaci, přesně ví co chce a také si za tím jde. A citlivá a přemýšlivá Simonne, která si až příliš jasně a zodpovědně uvědomuje případné důsledky, včetně všech nepřijatelných okolností (pomineme-li stejnost pohlaví a naprosté tabu vztahu učitel-student, pak je tu ještě nezletilost Annabelle). A tak dělá vše proto, aby tento vztah udržela ve společensky přijatelné rovině. Musím říct, že jestli mě něco na tomhle filmu dostalo, byl to úžasný herecký koncert, pro mne dosud neznámé Diane Gaidry. Smekám klobouk a doufám, že se s touto herečkou ještě v nějakém filmu potkám.(5.2.2007)

 • - Ve scéně, kdy si jde Annabelle pro kytaru, aby na plese zazpívala píseň, můžeme v jejím pokoji zahlédnout plakát se skupinou, která tuto píseň ve skutečnosti složila. (HellFire)

 • - Loving Annabelle je inspirována německou klasikou Mädchen in Uniform (1931). (HellFire)

 • - Natočeno za tři týdny. (HellFire)

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace