Loving Annabelle

USA, 2006, 76 min

*** a půl. Loving Annabelle má sympatické hlavní hrdinky a především, co se týče výkonů, úžasné holky v rolích ostatních studentek. Snímek je hezky natočen, je příjemný, ale měla jsem pocit, že vztah mezi Simone a Annabelle je zpracován spíše z povrchu, že nejde vůbec do hloubky. Chyběly mi tam nějaké silnější emoce, větší ponoření do charakterů postav, do vztahu mezi nimi. Jakoby mezi nimi byl odstup. Jestli to byl režisérčin záměr a postavy tak měly působit, nebo se film zkrátka jen nepropracoval více pod povrch, nevím. Je na každém, jak na něj snímek zapůsobí. Mně se líbil, ale když srovnám s lesbickými filmy, které jsem zhlédla, tento na mě nezapůsobil ani zdaleka tolik, jako většina z nich.(5.10.2014)

Film s perfektnou tematikou, skončil podivným spôsobom... Postava Simonne takmer dokonalá,stále púta pozornosť, no naopak Annabelle robí všetko, aby mi skazila zážitok z filmu. Možno ak by za hlavnú predstaviteľku bola dosadená nejaká iná sympatická herečka...Láska medzi profesorkou a žiačkou je silné,skutočné téma, ktoré sa v tomto filme bohužiaľ nerozvinulo ďalej. 3/5(2.10.2009)

Čo môže ponúknuť príbeh zakázanej Lásky na pôde katolíckej školy? Na prvý pohľad veľmi veľa, no napriek tomu to zaostalo za očakávaním. Scenár a postavy boli síce výborné, no to spracovanie a spôsob akým to bolo podané mi prišlo naozaj priemerné. Zišlo by sa tam oveľa viacej dramatizácie a iskry, keď už sa to tvárilo ako intímny film. A možno by nebolo aj na škodu, keby ten film bol o čosi dlhší a bolo by v ňom viacero scén priamo z diskusií na hodinách poézie alebo rozhovorov tých 4 dievčat na izbe. No napriek tomu to bolo o triedu lepšie ako Bloomington, ktorý sa tiež niesol síce v podobnom duchu zakázanej Lásky - no tam to bolo naozaj strnulé a bezcieľne. Loving Annabelle bola oveľa lepšia, no aj tak jej chýbala tá potrebná dynamika.(7.8.2013)

Zrovna nedávno jsem na toto téma (učitelka+studentka) viděla krátký díl seriálu a říkala si, že to je příběh jako stvořený pro film. To jsem netušila, že už byl dávno takový natočen a unikl mi! Loving Annabelle je o dvou spřízněných duší, které se snaží odolat vzájemné přitažlivosti, ale nakonec podlehnou.. Jediné, co mě trochu iritovalo byla hudba, jinak mě příběh opravdu zaujal a musím říct, že už dlouho jsem tak dobrý film na téma homosexuality neviděla. Na režisérku se určitě zaměřím :-)(11.2.2013)

Moje heterosexuální obavy ze snímku se odporoučely během několika prvních minut a to díky něžné hudbě a kouzelné kameře. Annabelle mi sedla, kuře, co se ještě nevylíhlo a snaží se vyprostit ze skořápky, je prostě pomilování hodné. Mateřský instinkt mě celou dobu nabádal ke shovívavosti a porozumění. A křehká, vnímavá, introvertní Simonne, která svádí vnitřní boj, svázaná výchovou a vírou, mi byla víc než blízká. Lásce se poroučet nedá a smete vše, co jí stojí v cestě, včetně zúčastněných. Pro mě – zcela překvapivě – nádherný filmový zážitek. Challenge Tour Special, červen 2015. (7.6.2015)

• - Natočeno za tři týdny. (HellFire)

• - Fotky bývalé milenky Simone jsou ve skutečnosti fotografie režisérky Katherine Brooks. (HellFire)

• - Loving Annabelle je inspirována německou klasikou Mädchen in Uniform (1931). (HellFire)