Iron Man

Iron Man

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2007, 83 min

Předloha:

John Byrne (komiks), Don Heck (komiks)

Aeolan Kelly

Šeď a průměr. Bohužel. Ačkoliv má film povedenou animaci a hlavně ztvárnění Tonyho Starka se mi velice líbilo, stejně jako atraktivní exotické prostředí Číny, po většinu času jsem se povážlivě nudil. Útěk z vězení navíc téměř kopíruje totožnou pasáž z hraného filmu. Jako největší bolest snímku musím označit nezáživné souboje. Je to škoda, jelikož nebýt jich, byl by animovaný Iron Man o řád zábavnější.(13.10.2011)

• karlik4801

Takhle chudý animovaný film si Iron Man rozhodně nezaslouží. Animace je vážně špatná a nezáživná. I příběh se mi nikterak zvlášť nelíbil. Není v tom žádná osobitost postav a celé se to odvíjí moc pomalu, až jsem se u toho začínal nudit. Akce tak 50/50, jen mě štve kdy byl poprvé Iron Man vidět. Plus je to, že zde byla zakomponována postava Mandarina.(10.2.2013)

• genetique

Takéto spracovanie si mohli marveláci odpustiť. Pomerne jednoduchý scenár, nezáživná akcia, nevýrazné postavy. Všetko sa začne vylepšovať až v závere, ale hodnoteniu to nepomohlo. Našťastie tento film, okrem skalných fanúšikov tejto comicsovej série, nevidelo veľa ľudí, takže nemohla odradiť nástup pripravovaného hraného veľkofilmu. 45%.(14.9.2009)

Moc jsem nevěděla do čeho jdu, ale uklidňoval mě přinejmenším ten fakt, že ať už to dopadne jakkoli, tak za padesát korun je to stejně jak zadarmo, takže jsem se koukla jak to bylo s animovaným ironmanem o rok starším než ten zábavný hraný s Robertem Downeym Jr. Překvapilo mě na tom ale nejvíc to jak moc jednoduché to bylo, prostě jako akční animované pohádky se superhrdiny pro nejmenší děti. Jde tu totiž především jen o ty akční scény, protože celý děj tohoto filmu je dost o ničem a funguje akorát tak jako kulisa právě k bitkám s elementály a mandarinem, ironmanovým nejnudnějším nepřítelem, přinejmenším teda podle toho, co jsem viděla v tom animovaném seriálu, co běžel na foxkids. A akční scény to jsou tak nějak obyčejné, ale třeba takovej osmiletej kluk by z toho určitě byl nadšenej. Z čeho jsem ale nebyla moc nadšená já bylo výtvarné zpracování. Pozdější animáky od marvelu, třeba Planet Hulk nebo Hulk vs. mají mnohem dynamičtější animaci a vůbec jsou takové detailnější. Tady všechno vypadá hodně staticky a i když je kresba taková příjemně nostalgická, tak rozpohybování je možná až příliš nostalgické, vypadá to prostě lacině a navíc tam, kde bylo potřeba trošku dynamičtější pohyb, jako třeba v soubojích, tak tam pro jistotu použili 3d modely, což vypadá divně a taky docela lacině. Ale tak jak už jsem psala, není to nic extra, ale dětem by se to asi docela líbilo :).(23.7.2011)

Tento animovaný celovečerák Iron Mana z marvelovské dílny mě velmi mile překvapil. Dílko má především poutavý příběh, kde se střetává vyspělá technologie Tonyho Starka s mytičností staré Číny. Příběh začíná odkrýváním pohřbeného města krutého Mandarina korporací, ve které působí Tony Stark. Tomu se za každou cenu snaží zabránit skupinka "draků" pod vedením nekompromisního velitele. Vyzdvihnutí města na zemský povrch probudí k životu čtyři démonické živly, které musí najít ztracené prsteny ukryté mnichy na různých místech na zemi, aby přivedli k životu samotného Mandarina. S nimi se následně utkává Tony Stark již jako Iron Man, v cestě mu ale navíc stojí skupinka "draků" a americké úřady, které ho obvinily z pašování zbraní. Samotné souboje se čtyřmi živly jsou velmi efektní, nečekaný dějový zvrat příběh vkusně okoření a typická marvelovská animace je jako vždy perfektní. Filmu ovšem notně škodí na můj vkus hodně odfláklý závěrečný souboj Iron Mana s Mandarinem, škoda. Jinak opravdu povedený Iron Man za čtyři poctivé hvězdy.(7.7.2009)