Iron Man

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2007, 83 min

Předloha:

John Byrne (komiks)

Tento animovaný celovečerák Iron Mana z marvelovské dílny mě velmi mile překvapil. Dílko má především poutavý příběh, kde se střetává vyspělá technologie Tonyho Starka s mytičností staré Číny. Příběh začíná odkrýváním pohřbeného města krutého Mandarina korporací, ve které působí Tony Stark. Tomu se za každou cenu snaží zabránit skupinka "draků" pod vedením nekompromisního velitele. Vyzdvihnutí města na zemský povrch probudí k životu čtyři démonické živly, které musí najít ztracené prsteny ukryté mnichy na různých místech na zemi, aby přivedli k životu samotného Mandarina. S nimi se následně utkává Tony Stark již jako Iron Man, v cestě mu ale navíc stojí skupinka "draků" a americké úřady, které ho obvinily z pašování zbraní. Samotné souboje se čtyřmi živly jsou velmi efektní, nečekaný dějový zvrat příběh vkusně okoření a typická marvelovská animace je jako vždy perfektní. Filmu ovšem notně škodí na můj vkus hodně odfláklý závěrečný souboj Iron Mana s Mandarinem, škoda. Jinak opravdu povedený Iron Man za čtyři poctivé hvězdy.(7.7.2009)

Animovaný Iron Man se tolik nepovedl jako hraný. Je to díky nepřílíš poutavým scénářem,nesympatickými postavami a hlavně ta animace mě neuchvátila. Což je důležitý aspekt animovaného filmu. Tzv. 3Dčkování 2D animace mě nikdy nebralo. Sice konec je více akčnější, ale chcete-li Iron Mana co vás bude bavit od začátku do konce sáhněte po hraným s neskutečně cool Robertem Downeyem jr. Už se nemohu dočkat Iron Mana 2. Btw. dabing je u tohoto animáku příšerná věc - Tonyho Starka neustále oslovovali Tooouny Stááárk. LOL :D(30.11.2009)

Na DVD bolo napísané Ironman a hovorím si, že doženiem ďalší komiksový rest a ľaľa ho celé animované a nijaký Downey Jr., tak som si povedal tu niečo nehrá ale dopozeral som to. Sklamaný som nebol len mi celý film prišiel príliš azioidný. Mám síce stále nepozretého origoš Ironmana, ale to doženiem a toto má odo mňa 5 z 10.(31.7.2013)

• SaNcHeZ_cz

Bohužel, nemohu jinak. Snímek plný chyb ať již charakteru narativního, samotné animace a dokonce i takové základní věci jakou je kontinuita. Jsem fanouškem Iron Mana a bohužel mě opravdu mrzí vidět jej v tak mrzkém, nezábavném a bezkrevném originu, který nejen že v laciné animaci utápí samotného muže v ocelové zbroji, dokáže stáhnout ke dnu i jeho největšího nepřítele. Když pak přijde ještě skrz naskrz naivní tečka, člověk snad i začne litovat těch 83 minut.(8.11.2012)

K tomuto videofilmu sa veľa napísať nedá ale aspoň o niečo sa pokúsim. Bolo to určite myslené ako také mini promo k tohtoročnému filmu ale príbeh a scénar sa s filmom v mnohom nezhoduje. Sú tu určité podobnosti ako napríklad zrodenie Iron mana a prvá stavba obleku ale inak má film vo väčšine vecí navrch. A nemuselo tomu tak byť, veď predsa tu sa proti Iron Manovi postavý jeho najväčší komiksový súper Mandarin. Lenže paradoxne práve on je kameňom úrazu tomuto video filmu. Záverečná bitka mohla byť oveľa premakanejšia než tá minutová záležitosť ktorú nám tvorcovia ponúkli. To sa Iron Man viac ´mastil´ už s mandarinovými poskokmi, ktorí ovládajú styri živly. Takže nakoniec aj popri prítomnosti odvekého rivala tu chýbal poctivý komiksový záporák a primeraný protiklad Starkovi. Príbeh akoby bol spichnutý horúcou ihlou, pretože akákoľvek dôležitejšia informácia je podaná bez väčšieho a zaslúženejšieho výkladu takže sa v závale informácií dá pomerne ľahko stratiť. Animácia je pekná a nemám jej čo vytknúť. Len sa mi viac páči hraná verzia už len kvôli tomu, že Downey jr. má popri svojom suchom humore iba jeden oblek a nie 100 druhov každý určený na inú situáciu. Príde mi to akési nepraktické.(2.8.2008)