Iron Man

Iron Man

Animovaný / Akční / Dobrodružný / Fantasy

USA, 2007, 83 min

Předloha:

John Byrne (komiks), Don Heck (komiks)

Aeolan Kelly
  • Cortesz

Nuda. Tohle slovo mě napadlo po skončení této animace komixového iron mana. A přitom tam bylo akce dá se říct od začátku do konce a přitom mě to šíleně nudilo, takže je asi něco špatně. Nejspíš to bude tím dějem, který je slabý a založen na nějaké čínské legendě nebo co. Navíc ta animace nebyla nějak oslnivá, ale spíše průměrná. Film s Downey Jr. byla pecka, ale tohle dá se říct nestojí za nic.(16.6.2008)

Nějak postrádám smysl tohoto snímku. Film nečerpá ani z komiksové předlohy, ani Marvelovských filmů. Zřejmě měl sloužit jako příprava před nadcházejícím filmem, ale jinak je to takový mix prvního Iron Mana a nadcházejícího Iron Mana 3. Tvůrci vytvořili svůj vlastní příběh, to beru, není špatný. S čím jsem měl problém však byla CGI animace, která při běžném chodu nevadila, ale jakmile přišly rychlé pohyby, vypadalo to hrozně...50%(31.12.2012)

Táto rozprávka Iron Man slúži skôr ako návnada na hraný film a práve z ponúknutého príbehu sú niektoré veci použité aj priamo vo filme v trošku pozmenenom znení. Ak by sa použil celí príbeh aj pre hraný film, bol by to nezáživný klon podobný napríklad s takou Múmiou: Hrob dračieho cisára, takže by to bola taká príbehová Čínska traškarica bez troška originality. Graficky to ujde, aj keď sa o nič preborné nekoná, príbeh je klasická hrdinská záchrana sveta pred zlom, bez rozvitejšieho deju, kde by sa udialo niečo čo mohlo ohúriť. Priemer čo nič preborné nepriniesol. /55%/(26.12.2008)

Na DVD bolo napísané Ironman a hovorím si, že doženiem ďalší komiksový rest a ľaľa ho celé animované a nijaký Downey Jr., tak som si povedal tu niečo nehrá ale dopozeral som to. Sklamaný som nebol len mi celý film prišiel príliš azioidný. Mám síce stále nepozretého origoš Ironmana, ale to doženiem a toto má odo mňa 5 z 10.(31.7.2013)

Animovaný Iron Man se tolik nepovedl jako hraný. Je to díky nepřílíš poutavým scénářem,nesympatickými postavami a hlavně ta animace mě neuchvátila. Což je důležitý aspekt animovaného filmu. Tzv. 3Dčkování 2D animace mě nikdy nebralo. Sice konec je více akčnější, ale chcete-li Iron Mana co vás bude bavit od začátku do konce sáhněte po hraným s neskutečně cool Robertem Downeyem jr. Už se nemohu dočkat Iron Mana 2. Btw. dabing je u tohoto animáku příšerná věc - Tonyho Starka neustále oslovovali Tooouny Stááárk. LOL :D(30.11.2009)