poster

Orel kontra žralok (festivalový název)

 • Nový Zéland

  Eagle vs Shark

 • Velká Británie

  Eagle vs Shark

Komedie

Nový Zéland, 2007, 93 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • IvyH
  ****

  Komedie z Nového Zélandu. Dva naprosto ujetí hlavní hrdinové. Nebo vlastně nehrdinové. Eagle vs Shark je příběhem o vztahu dvou obyčejných outsiderů ("Do you wanna kiss now?" -"Yep." So they're kissing. "Do you wanna have sex?" -"Yep". So then they're having sex.), kdy celou dobu, co je sledujete, buď mlátíte hlavou do zdi, proč je ona tak strašně uťáplá a on takový arogantní debílek, nebo prostě přistoupíte na to, že Novozélanďanům to myslí jinak, a mlátíte se rukama do kolen, jak je to výborná komedie ze života. No tak si Jarrodova sestra se svým manželem ulítává na šusťácích a Jarrod ve svých 30-či-kolika-letech pořádá house párty v kostýmech s malými dětmi a plánuje odvetný souboj se svým šikanátorem ze střední školy, vždyť všichni máme něco....(9.2.2010)

 • boshke
  ****

  Na další doporučení související s Conchordy přišel na řadu Orel kontra žralok. Sem tam to lehce ztrácelo švunk, jinak ale krásný, bizarní příběh dvou totálních loserů. Jemainea jsem tu viděl poprvé doopravdy hrát, neb v Conchordech a Co děláme v temnotách se po herecké stránce moc nenadřel. A celkem mu ta role asociála seděla. Scéna, kdy začne rubat kripla na vozíčku nunčaky nemá chybu... 80%(27.2.2016)

 • Freemind
  ****

  Strašně mě štve americká indie scéna s kreslenými titulky a ruční kamerou zachycující život na předměstí (viz Juno), tohle je ale jiné kafe ... Ve své podstatě jednoduchoučký film o několika zvláštních až lehce retardovaných lidičkách, dokonale suchý humor místy přerůstající do potrhlého dadaismu, slunce, seno a pár kiwíků. Krása.(18.3.2009)

 • decouble
  ****

  I přes tu rozkošnou fascinaci nevkusem, opožděností (a anti-cool vizáží) spjatou hlavně s tragickým hlavním mužským "hrdinou" Jarrodem se jedná především o příběh lásky. A "Eagle vs Shark" je konečně nějaká love-story, jež není podávaná v klasickém hollywoodském sterilním balení plném vybělených úsměvů podbarvených lacinými popovými cajdáky.(16.12.2010)

 • noctambule
  ****

  Jemaine Clement hrál strašného blbce, který se stával ještě větším blbcem, když se chtěl zalíbit otci. Lily byla zvláštní, ale vlastně milá. Zvláštních postav tam bylo víc, možná úplně všechny, ale to vůbec nevadilo, bavila jsem se jako už dlouho ne. Nejednalo se o primitivní humor, tragikomický ráz způsobil, že jsem se smála v situacích, kdy to nebylo zrovna vhodné, ale spíš trapné. Originální, potrhlý snímek. Teď už se snad konečně podívám na Flight of the Conchords. Jedna z nejlepších scén "hacker" Mason:D.........."Můj bratr je mrtvý." "To je mi líto. Moje rodiče jsou taky mrtví." "Moje mamka je taky mrtvá."........ "Co máš v plánu dnes večer?" "Nevím" "Asi půjdu na film. Můžeš jít taky. Je to nový Wolverinův film. Hraje tam Hugh Jackman. Očividně vypadám jako on. Je to pěkně unavující. "Hele Jarrede, vypadáš jako Wolverine." Někdy si přeju, abych měl nože vyletující z pěsti. Mimochodem, začíná v 7:30 v Kino-sauru Rex. Kdybys chtěla přijít...nevadí mi to...... je snad očividné, jak jsem z filmu unešená:-) V neposlední řadě, super hudba.(7.7.2011)

 • - Rozpočet: 1.3 milionu dolarů. (Saku)

 • - Štáb měl 35 členů a natáčelo se 25 dní (Saku)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace