Orel kontra žralok (festivalový název)

• Nový Zéland

• Austrálie

Komedie / Romantický

Nový Zéland, 2007, 93 min

docela milý film o "loserech" nebo "asociálech", jak je tu někteří nazývají. Jeden už ví, co chce a druhý stále hledá. Není to buhvíjak výrazný - příběh průměrný, humor je založený na tom, jak jsou všichni jednodušší a ulítlí, ale mělo to pro mě šťávu, která na jedno podívání vystačila. Prostě nezávislý a netradiční průměr.(19.12.2011)

• TrebleClef

Začátek byl slibný, čekala jsem vtipnou oddychovku, ale bohužel tak od třetiny filmu jsem byla víc a víc zklamanější. Děj celého filmu se dá shrnout větou: ,, Jak se dívka, která si nevěří zamiluje do outsidera a nedokáže se na něj vykašlat.“ Hlavní hrdinka byla sympatická a její role měla jakžtakž hlavu a patu, ale ten její šamstr…to jsem nepochopila, co tím režisér myslel. Chování i dialogy nikam nevedly, a ani v závěru jsem nebyla moudřejší. Hezká byla animace s jablky.(29.11.2012)

• Hellboy

Strašné zklamání. Film, který jde podle mě zcela vědomě ve stopách Napoleon Dynamita, ale není ani zdaleka tak vtipnej, snaží se být milej, ale nemá tak sympatické herecké obsazení (hlavní hrdinka se pořád nepříjemně šklebí) a má fakt příšernej příběh! Chtěl by být komickej, ale neni, prostě tam snad neni jedinej vtip, u kterého bych se zasmál! (Jo, vlastně jo, to s tim počítačovym hackerem - takže jsem se zasmál jednou za film). Ale jinak podprůměr a není to tim, že bych nedokázal zkousnout nezávislej / ujetej film. Má to jen 84 minut, ale duševně mi to sebralo tak 4 hodiny času... Zdejších 72% (podle 159 lidí) je nesmyslně nadsazených.(3.8.2009)

„Je čas splatit všechny dluhy! Sklidí to, co zasel! A je jasný, že to nebude kukuřice…ani pšenice.“ Po velmi příjemném překvapení u Co děláme v temnotách jsem se rozhodl, že musím zkusit další režisérův kousek a volba nakonec padla na jeho celovečerní debut. A Taika Waititi mě potěšil i podruhé! Tvůrce se vyřádil, když do svého filmu zasadil jednu větší trosku než druhou, ale tahle parta podivínů a asociálů mě dostala. Lily - zázračně válející v oblíbené hře svého milovaného, Jarrod - macho a zároveň nenapravitelný romantik („Můžeš mě držet za ruku, jestli chceš.“) chystající se na velký souboj, Damon - nejlepší imitátor Arnolda stejně jako bystrý hledač koní, Mason - nejprotřelejší počítačový hacker („Mám tam virus.“), Nancy a Doug - zářící v obchodní sféře, a řada dalších politováníhodných lidiček, kteří mě upřímně bavili. Místy se z filmu stává opravdová blbost, ale ten typ, u které máte neodbytnou potřebu se smát. Animace byly oživující a nerušivé, konec pak příjemný. Slušné 4*, těším se na další filmové setkání s tímto Novozélanďanem.(3.2.2019)

Tohle je doopravdy exotický film - ne snad pro zemi původu (ačkoliv Nový Zéland je mnohem lepší, než ten Starý :-)), ale pro enormní množství exotů. Prosím, kdo najdete v okolí Žraloka nebo Orla jednu normální postavu (děti se nepočítají), napište mi! :-) Nejspíš pro vysokou koncentraci zvláštních typů byl film po většinu času podivný, místy nudný, místy úchylný, ale v závěru skoro až pozitivní, takže ve výsledku si po přičtení kladných bodů za hudbu a nápad s animacemi 3* zaslouží. P.S.: Nejlepší skladba: http://www.youtube.com/watch?v=BrFy07npswM(23.11.2011)

• - Štáb měl 35 členů a natáčelo se 25 dní (Saku)

• - Rozpočet: 1.3 milionu dolarů. (Saku)