poster

Vášeň a cit

 • Velká Británie

  Becoming Jane

 • Slovensko

  Vášeň a cit: Príbeh Jane Austen

 • Slovensko

  Vášeň a cit: Príbeh Jane Austenovej

Romantický / Drama / Životopisný

Velká Británie / USA, 2007, 120 min

Externí recenze k filmu (9)

 • Aktuálně.cz (Irena Hejdová)

  "Název variující titul nejslavnější knihy Jane Austenové sice na místo rozumu staví vášeň, film tomu ale úplně neodpovídá. Filmové Jane tak trochu chybí plnokrevnost jejích hrdinek. Je sice podobně emancipovaná, třeba při úspěšném zásahu do mužské kriketové hry. Jenže nedisponuje tolik typickým, ale…" (více)

 • Filmpub.cz (Daniel Žák) ***

  "Vášeň a cit mohl být skvělý romantický film. Kvůli průhlednosti děje a nepříliš přesvědčivé hlavní představitelce sklouzl v průměrné kostýmní melodrama, na které divák zapomene už při závěrečných titulcích."

 • Filmweb.cz (Aleš Smutný) ****

  "Ne, rozhodně nelze říct, že by Vášeň a cit byl nepovedený snímek. Naopak, jedná se o kvalitní romantiku založenou na historickém základu, která potěší ty tolerantnější fanoušky Jane Austenové (některé reálie jsou kvůli zápletce časově posunuty) i příznivce romantického dramatu, které vás sice…" (více)

 • Gorilla.cz (Karel Ryška) **

  "Režií se tedy Vášeň a cit do nadprůměru rozhodně nevyšplhá. Scénář, trpící problémem již použité zápletky, ale snad takovou ostudu Austenové udělat nemusel. Když by si hrdinové měli pokecat o samotě, prostě se potkají v lese, když by u toho měla být spousta lidí, jdou konverzovat na ples." (více)

 • Kinema.sk (Matej Oravec) ***

  "Anne Hathaway má ďaleko od vášnivej hrdinky. Romantický výraz jej ide dokonale, ale na typ austenovskej hrdinky je až príliš jemná a „nerozbúrená”. V scénach, kde by mala byť zúrivá a vyvedená z miery, to dotiahla len na mierne nahnevanie sa. Nemám nič proti jej hereckému talentu, ale táto úloha…" (více)

 • MovieZone.cz (Václav Rybář) **

  "Podobně sešněrované filmy snad netočí ani čerství absolventi FAMU. Můžeme se vymlouvat na to, že herci nemohou v korzetech dýchat, že si Jarrold vybral příliš unylý kus britských lesů a luk, že zkrátka na nic lepšího nebyly peníze. Ale to jsou jen laciné výmluvy. Každá jednotlivá scéna, ba co scéna…" (více)

 • Playall.cz (Andrea Zahradníková) ***

  "Když to tedy obereme na kost, není Vášeň a cit ničím jiným než tuctovou kostýmní romantikou z 18. století, která je navíc bohužel natočena tak rutinním způsobem, že zkrátka nedokáže zaujmout. Její velkou nevýhodou je především to, že po celou dobu budete patrně trpět pocitem, že tohle všechno už…"

 • Premiere.cz (Dita Křivská) ***

  "Na nejlepší austenovské adaptace zkrátka Jarroldova romance nestačí – Vášeň a cit je jen a pouze dobrý odpočinkový film. Méně otrlí u něj zaslzí a ti cyničtější se aspoň pokochají krásnými kostýmy a záběry z anglického venkova." (více)

 • Tiscali.cz (Darja Nečasová)

  "Režisér Julian Jarrold prošpikoval Vášeň a cit scénami, které ve světě Jane Austenové vyznívají trochu provokativně – například drsný boxerský zápas či pikantní manželské intimnosti Janiných rodičů. Samotná milostná zápletka mezi Jane a Tomem však jaksi postrádá emocionální razanci."

 
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace