Reklama

Reklama

Léto '04

Obsahy(1)

Život čtyřicetileté Miriam vypadá naprosto ideálně. Je krásná a sebejistá. Idylické letní sídlo u moře jako by symbolizovalo její bezproblémový vztah s partnerem Andrém a jejich patnáctiletým synem Nilsem. Nils ovšem pozve na prázdniny svou dvanáctiletou přítelkyni Livii a Miriam je najednou proti své vůli zatažena do války s touto předčasně sexuálně vyspělou dívkou. Během tohoto zápasu v sobě Miriam odhalí netušené zdroje žárlivosti, hořkosti a pochybností o sobě samé. Příběh prochází jedním nečekaným zvratem za druhým a napětí neustále narůstá. Krohmerův druhý celovečerní film byl označen za směs lehkého stylu Erica Rohmera a znepokojivého způsobu vyprávění typického pro Michaela Hanekeho. Provokativní snímek, který osloví mnohé diváky, zejména ženy. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (10)

Slarque 

všechny recenze uživatele

Připadal jsem si tu jako na vlnách. Chvíli mě to zajímalo, chvíli ne. Občas mi to přišlo dobře napsané, natočené i zahrané, občas jsem si připadal mimo. Nejvíc mimo mi tedy přišel konec. Ten bych se nebál označit za pitomý. ()

Šípek 

všechny recenze uživatele

Ano, je jistě dobře, že se Česká Televize rozhodne uvést v rámci filmového klubu čas od času taky nějaký ten evropský víceméně nezávislý film. S touto volbou ovšem, na rozdíl od jiného německého filmu Drsňák (2006), myslím, šlápla vedle. Scénář ještě jakž takž, ovšem herecké výkony nevyrovnané, celkově emočně prázdné a závěr, ehm, ten byl přinejmenším hodně divný. Škoda takové filmy dabovat, jednou vidět a dost! ()

Reklama

Galerie (14)

Reklama

Reklama