Dealer 2

Drama / Thriller / Krimi / Akční

Dánsko / Velká Británie, 2004, 100 min

Morten Søborg

90%(3.7.2011)

Mnohem lepší než jednička...(16.11.2008)

O něco horší něž první díl. V jedničce se neustále něco dělo, ale tady mi připadalo akce málo. Což je škoda.(16.12.2011)

V jednotke zaujala vedľajšia postava Madsa Mikkelsena, v dvojke ju Refn rozvíja do hĺbky. Kľúčový vzťah s otcom, problematický vzťah k ženám. A všadeprítomný koks, zločin a gangstri. Z ostatných postáv z jednotky sa objavia iba niektoré a iba na chvíľu, aby príbehy prepojili. Jednotka bola krimi gangsterkou, dvojka je sociálnou drámou v gangsterskom prostredí. Šokujúcou a psychologicky bodajúcou, v najlepšej škandinávskej tradícii.(27.6.2016)

V tejto kvalitatívne extra vyrovnanej dánskej trilógii vôbec nemusíte riešiť, či ste videli Daeler 1 alebo Dealer 3...Filmy nie sú dejom previazané, sem-tam sa tu objaví nejaká postava z inej časti, ale v každom filme sledujeme jedného kriminálnika a JEHO príbeh. Všetky ostatné postavy sú skutočne len vedľajšie. Tu dostal senzačný priestor môj obľúbený M. Mikkelsen a sledujeme jeho smolnú cestu od jedného prúseru k druhému. Mikkelsen bol už vtedy extra trieda. Trilógiu Dealer rozhodne nie je med lízať, je to drsný pohľad do sveta kriminálnikov a podsvetia. Najdrsnejší je jednoznačne Dealer 3, ale ani toto nie je film na romantický večer. Každopádne silný zážitok, s Mikkelsenom obzvlášť. 80%.(15.10.2015)

• - Filmy Pusher II a Pusher 3 (2005), který vyšel o rok později, byly natočeny čistě z komerčních důvodu. Předchozí snímek Nicolase Windinga Refna Fear X (2003) byl v USA propadákem, kvůli čemuž dokonce zkrachovala společnost Jang Go Star. (Johnston)

• - Mads Mikkelsen (Tonny) a Zlatko Buric (Milo) sú jediní herci, ktorí si zopakovali svoje úlohy z prvej časti (1996). (ShortyIC)

• - Scény byly natáčeny neobvykle ve stejném pořadí, ve kterém se odehrávaly. (Marek#33)