Broken English

Komedie / Romantický

USA, 2007, 93 min

Romantická art-komedie, v níž onu údajně jitřivou nejistotu "má mě rád- nemá mě rád" akcelerují antidepresiva naložená do lihu. 70%(4.4.2008)

Pohodový filmeček, kterému sice po úžasné první části na konci trochu dochází dech, ale rozhodně stojí za vidění. Trochu Sexu ve městě, špetka Před soumrakem, pak také pár blbostí, krásná Posey a šarmantní milenec z prosluněné Francie. Ovšem kdyby všichni Francouzi vládli tak dobrou angličtinou, to by bylo na světě krásně :-)(30.3.2008)

Byla by to taková věda, zakončit to jinak a trochu lépe? No nebyla! Tak ten konec, ten mě tedy naštval, ale jinak to bylo velmi milé, konverzační, nikam netlačící, takové pohodové. A rozhodně mnohem lepší, než ty blockbusterové romantické "trháky," které dokáží otrávit a unudit na celý večer. A ta angličtina, ta se tu skoro nelámala.(9.10.2010)

Rozpočet $2miliónovTržby USA $956,919Tržby Celosvetovo $1,622,017(21.12.2008)

Zlomená Parker Posey ani po třicítce nemůže najít toho pravého. Má z toho deprese a dá se říci, že dělá jednu blbost za druhou. Až jednoho dne narazí na mladého francouze......Film mi něčím (asi hlavně hudbou) připomínal Lost in translation. Bohužel mně celkově film moc neoslovil, ale pro ženský to asi bude minimálně o hvězdu víc neb se vše točí o okolo ženských témat.(12.10.2007)