The Good Life

Drama / Komedie

USA / Kanada, 2007, 106 min

Dneska už se dává nálepka "komedie" opravdu pomalu na všechno. A zvlášt' v tomto dramatu je to označení dost mimo mísu, protože jestli má někdo dost depresivní život, tak je to hlavní hrdina Jason. Nejenom, že tvrdne v maloměstě, kde pracuje na benzínce a doma, kde žije s matkou jim opojili elektřinu, protože nemá peníze, ale navrch k tomu všemu potkává skoro samé divné magory. Tak mi to alespoń připadalo a obdivuji Jasona, že dokázal při tom všem zůstat vcelku normálním, sympatickým člověkem, který si ještě našel čas pomáhat starému nemocnému člověku s provozem kina. A je především zásluhou výborného Marka Webbera, že mně film vtáhnul do děje, naproti tomu ale nesdílím nadšení z výkonu Zooey Deschanel, přijde mi, že hraje pořád tu samou postavu dokola, navíc scény s ní mi přišly z celého snímku nejméně zajímavé, naštěstí jich zas nebylo tolik. A závěr mně docela překvapil.(20.4.2013)

Jeden z tých neznámych filmov, ktorý podľa popisu vôbec nezaujmú... Možno nedokáže zaujať ani po polovici, ale keď všetko začne do seba zapadať, tak človek určite neľutuje, že to počas relatívne fádneho filmu nevzdal. Hneď v úvode filmu je naznačený koniec, a pomaly pomaly sa k nemu napokon blížite a až nakoniec všetko pochopíte. Melancholický Jason sa snaží byť čo najlepším človekom, ale nikto ho nedokáže oceniť - až do chvíle, keď sa v jeho živote objaví Frances. Spočiatku to vyzerá na úprimný priateľský vzťah, ale ... nič nie je také ako sa mohlo na prvý pohľad zdať. Pre mňa bol tento film naozaj prekvapivo dobrý (hoci tiež sa dlho zdalo, že nemá ani zmysel). Čím ďalej, tým viac mám pocit, že Zooey je zrodená pre akúkoľvek rolu, ale napriek tomu predsa len viac podľa mňa vyniká v roli tajomnej nepredvídateľnej ženy (presne tak ako v tomto filme). Treba ešte určite vyzdvihnúť tie úvahové vnútorné monológy, ktoré počas napínavého deju vírili v Jasonovej hlave (hlavne ten na úplnom konci)... Inak, zaujímalo by ma čo za sadistu definoval tento film ako komédiu?(8.3.2013)

• Lacike

To že úplne všetky postavy v tomto filme musia byt nejakym sposobom divne ma strasne iritovalo a uplne to narusilo taku tu civilnu a pohodovu atmosferu aku zvyknu tieto pomalé drámy mať. Vďaka tomu sa autorom vôbec nepodarilo ma vtiahnut do deja a už po chvíli som mal chuť film vypnúť. Pritom pri kvalitných filmoch tohto typu si obyčajne prajem, aby aj napriek pomalému tempu, trvali dlhšie.(31.1.2011)

Jednoduchý melancholický príbeh z peknou pointou na konci. Vynikajúci scenar, réžia kamera herci..tomuto filmu nemôžem nič vytknúť, zaslúžených 5*. Musí sa ale strafiť do nálady, ťažko ho niekto ocení po aktívnom letnom dni. Film ako stvorený pre dlhé jesenné večery. btw jeden z najlepších a najopomínanejších filmov, v akom kedy hrala Zooey.(28.5.2012)

Depresívne ladený pozitívne motivujúci, ale nič viac. Nudné to rozhodne nebolo len som akosi čakala trochu razantnejší záver, možno trochu hlbšiu myšlienku než len výstrel do prázdna. Jediné čo musím vyzdvihnúť je monológ o civilizácii a nezmyselnosti ľudského konania od Chaplina, ktorý však obyčajný divák, nevidiaci si ani na špičku nosa, skoro nezaregistruje, nie že by ešte dumal nad jeho hĺbkou a pravdivosťou.(21.4.2017)