Hamiltonovi

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Drama

USA, 2006, 86 min

Neočekávejte nic ve stylu Texas Chainsaw. Já očekával... The Hamiltons je takový řekněme civilní horor, se zvláštní, místy nepříjemnou atmosférou. Bez vnitřností, bez příšer, bez většího násilí, v náznacích. Je to spíš o vztazích a psychologii. O ději se dá těžko psát bez spoilerování, takže nic - ale vyvrbí se to nakonec docela hezky. Zajímavý průměr, vyšší rozpočet s tím mohl udělat divy. (screeny)(30.12.2008)

• honajz

Žila byla jedna zcela obyčejná rodinka - přistěhovali se vedle vás někam na americké maloměsto nebo zapomenuté předměstí, a jen málokdo tušil, jaké rodinné hodnoty a tradice zde skutečně vládnou. Režie se ujali "Řezníkovic chlapci", tedy Butchers Boys, a skutečně milovníky krvavých scén čekají menší hody. Tohle je totiž - pozor, pravděpodobný spoiler! - živa z krve svých blízkých sousedů. Ale zase drží jako rodina pohromadě, až by měl Spielberg radost. (No ono aby ne, když jsou poněkud zvláštní.) Poté, co rodinka vyvraždí co nejvíce lidí ve svém okolí, odstěhuje se zase jinam - vždyť milých, krve plných Američanů je všude hafo. Škoda jen, že přes svým způsobem zajímavý nápad tvůrci nepřišli s ničím dalším navíc a soustředili se už jen na krvavá jatka. Díky tomu jim trochu lavíruje i žánrové zařazení - chviličku, alespoň na začátku, to vypadá na velice, ale skutečně velice neobvyklé drama, přejde to přes klasickou vyvražďovačku, ale stupňů hororu se to celé dotkne jen letmo (kdyby tvůrci viděli Švankmajerovo Do sklepa, budou se pěkně stydět).(12.4.2012)

Abych moc nespoileroval. U jistého horrorového žánru byla poslední dobou potřeba jakési inovace. Hamiltonovi mohly být v tomto směru dobrou cestou. Trochu jiný pohled (a hlavně z jasksi jiné strany, než bylo dosud zvykem - oběti jsou v tomto příběhu naprosto nepodstatné) je bezpochyby to nejlepší, co příběh této podivné rodiny, může nabídnout a zaujme to z celého filmu nejvíce. Je ale smutným faktem, že se onen žánr nakonec vydal úplně jiným směrem (tím nejblbějším možným). Velká škoda je trochu slabší zpracování, což je asi otázkou hlavně rozpočtu nebo zkušeností. On je ten film místy totiž trochu nudný a nezáživný. Ale jinak rozhodně docela dobrý nápad, který skýtal mnohem více, než nakonec film dokázal poskytnout. Čistý průměr.(20.5.2011)

• PetrPan2

Trošku mi to připomělo film Human nature (v čechách vyšel pod názvem Trýznění), jenom to bylo o něco málo lepší. Ale i tak tenhle film není žádný zázrak a jako většina rádoby hororů je spíš nudný. Navíc... ehm, no řekněme si to na rovinu, když už je člověk úchyl a má celý film ve sklepě zavřené dvě krásné slečny, není... opravdu není důvod je nechavát oblečené od hlavy k patě... alespoň náznak čehosi aby film o trošičku uvěřitelnější a také děsivější... Přeci jen, lidé se spíš bojí víc toho, že je někdo v temném sklěpě ošu...á než, že narazí na úpíry :o((26.11.2007)

Je zaujimavé, že väčšina ľudí od tohoto filmu očakávala niečo iného. Pri zmienke o upíroch automaticky čakajú hlúpučký slasher typu Dracula 3000. The Hamiltons sa už, ak to mám k niečomu prirovnať, najviac podobajú podivnej atmosferickej dráme Near Dark. Samozrejme so stonásobne menším rozpočtom - čo je aj hlavný nedostatok. Film pokrivkáva od prázdnej výpravy, cez neuhladenú televíznu formu, až po zlých hercov. Nápad je veľmi dobrý, a rozhodne iný, než stovky predošlých žánrových filmov. A to sa cení. The Butcher Brothers majú talent, a budem ich určite sledovať.(19.3.2008)

• - V jedné ze scén Kitty (Jena Hunt) v kuchyni upustí sklenici plnou vody. Když však sklenka dopadne a rozbije se, podlaha zůstane suchá. (Listeroman)