Hamiltonovi

• Austrálie

• Nový Zéland

Horor / Thriller / Drama

USA, 2006, 86 min

"Všechno, co jste si mysleli že o nás víte, byla lež." Věta vystihující celé dění filmu. Opravdu si nemyslím, že jsem podle J*A*S*M nenáročný divák, když se mi tento snímek líbil. Také si nemyslím, že zakončení, pointa chcete-li, není nečekaná či zajímavá. Pokud jí něco čekal, klobouk dolů a nebo kecá, jelikož v celém filmu nejsou pro ní jasné indicie, podle kterých by se to dalo odvodit. Aspoň jsem si jich opravdu nevšiml. Hamiltonovi jsou pro mě podařené drama, okořeněné hororovými prvky, kterému dodává psychologickou linku z větší části zaměření na nejmladšího Francise, který tápe v dospívání a celkově neví, jak se k situaci v rodině postavit. Celkově snímek v důvodu činů rodiny diváka klame a ten si až do konce říká "Proč to všechno dělají?" a až na konci pochopí. S herci problém sebemenší nemám, s dějovou linkou taktéž ne a chápu, že někomu absence hutné nebo vzrůstající atmosféry může chybět. Osobně jsem ale u tohoto snímku ocenil pomalejší tempo, které podle mě v tomto případě působí daleko lépe.(29.4.2013)

• Bobik9

Nechápu skoro celých 50% tohoto příšerného filmu. Nápad není sice tak špatný, ale herci a scénář a kamera, to je děs! Upíří rodinka co jezdí od města k městu a vysává svoje sousedy, příčemž jeden člen si předtím pohraju s muži a druhej s ženami, potom je dají sežrat svému malému bratříčkovi. To snad ne...(11.12.2011)

Poměrně zdařilé hororové drama o jedné takové ne zcela normální rodince. Je škoda, že se snímek nesnaží o budování nějaké atmosféry, protože první scéna dává tušit, že by to bývalo mohlo fungovat. Pro nenáročného diváka dostačující. Vyššímu hodnocení brání absence napínavého, nečekaného nebo jakkoli jinak zajímavého zakončení. 50%(29.12.2007)

Je zaujimavé, že väčšina ľudí od tohoto filmu očakávala niečo iného. Pri zmienke o upíroch automaticky čakajú hlúpučký slasher typu Dracula 3000. The Hamiltons sa už, ak to mám k niečomu prirovnať, najviac podobajú podivnej atmosferickej dráme Near Dark. Samozrejme so stonásobne menším rozpočtom - čo je aj hlavný nedostatok. Film pokrivkáva od prázdnej výpravy, cez neuhladenú televíznu formu, až po zlých hercov. Nápad je veľmi dobrý, a rozhodne iný, než stovky predošlých žánrových filmov. A to sa cení. The Butcher Brothers majú talent, a budem ich určite sledovať.(19.3.2008)

• sedm.1

Nekoukatelný. Rodinné, velmi nízkorozpočtové drama o upírech, nebo co měli být vlastně zač. Čtyři až pět ASI upíří sourozenci, jimž zemřou ASI upíří rodiče (ASI na kašel), se hádají, diskutují, baví se a mezitím sem tak někoho chytí, uvězní a ASI vysajou. Jen tomu jednomu se ASI nechce, ale nebojte, i on ochutná a prozře, neboť má ASI chápavé a starostlivé sourozence. Vážně děsivá pitomina, kde jsem nenašel jedinou pozitivní věc. Sice je pravda, že celá ta ASI upírská famílie je fakt nestandartní, především pak spolu šukající dvojčata mě vážně nemile překvapila, ale k posrání nevýrazný a špatný je to stejně celé. Zápetka strašná, herci otřesní, atmosféra ani napětí neexistuje, prostě je to opravdu šílená nuda, jejíž zcela zbytečnou existenci naprosto veřejně odsuzuji !!!! Já si zkrátka osobně myslím, že si tu původně někdo chtěl hrát na hororové umění s pár jednodolarovkama v kapse a dopadlo to tak, jak to prostě dopadnot muselo. Když někdo nemá ani finance a už vůbec né talent, tak ať jde radši makat do fabriky, tam bude užitečnější. ODPAD!!!(11.10.2012)

• - V jedné ze scén Kitty (Jena Hunt) v kuchyni upustí sklenici plnou vody. Když však sklenka dopadne a rozbije se, podlaha zůstane suchá. (Listeroman)