V polovině 17. století je Japonsko zcela uzavřené kontaktu se západními mocnostmi. Křesťanství je zde postavené mimo zákon a křesťané musí svou víru skrývat. Dva portugalští jezuité, otec Rodrigues (Andrew Garfield) a otec Garupe (Adam Driver), se vydávají do země vycházejícího slunce s velmi nebezpečným cílem: najít svého učitele, otce Ferreiru (Liam Neeson), který se prý zřekl víry. Japonští feudálové a vládnoucí samurajové jsou odhodláni křesťanství ve své zemi vymýtit. Šířit slovo Boží je jeden z nejtěžších zločinů. Křesťané jsou pronásledováni a brutálně mučeni. Buď se zřeknou své víry, nebo jsou vystaveni dlouhé agónii a bolestivé smrti. Mladé mnichy čeká ta nejtěžší zkouška víry a vytrvalosti, na kterou možná nejsou připraveni... (Bioscop)

Gregor_Samsa

„Filmová freska“, píšou, a kdybych tohle někde předtím viděl, mělo mě to varovat. Horší by bylo už jenom „podobenství“. Člověk tak nějak podvědomě čekal od Scorseseho víc a po slibném začátku s Liamem Neesonem to vypadalo nadějně – ale pak se z toho stala natahovaná velmi podivná záležitost o křesťanech v Japonsku, kteří najednou zahodili zvyky předků, touží po zpovědi a nějak v přestávkách práce na poli či snad po večerech se naučili anglicky, podobně jako dva blázniví jezuité, kterým jediným ten lehký fanatismus moc neupírám. Nakonec se to všechno pomotalo tak, že jsem musel začít fandit inkvizitorovi z Nagasaki, který sice občas užil brutální metody, ale měl celkem jasný cíl, velký přehled, dost zkušeností a takový milý, až nejaponský nadhled. Podivné Scorseseho šlápnutí vedle a jediné štěstí, že jsem po filmu šel do sauny a mohl se tak z toho všeho pěkně vypotit ;-). [40%; 2017-02-19 CinemaCity Nový Smíchov] ()

wick

Martin S. ještě na rozdíl od jeho kolegů s podobným ročníkem narození není za zenitem...naopak, tohle drama o střetu rozdílných filozofií podobně jako Kundun je silné a nečernobílé. ()

Fajolo

Je úžasné, koľko ťažkých filozofických otázok vo mne dokázal vygenerovať tento film. Napríklad všetkým kresťanom ochotným obetovať za vieru svoj život by som rád položil otázku: Ste ochotní za vieru obetovať aj cudzie nevinné životy? ()

Tondonis

Opäť bravúrne Scorseseho dielo. Samozrejme si od nás vyžaduje plnú pozornosť, no nechápem, ako to niektorí môžu považovať za problém. Rozumiem tomu, že to nie je film pre každého a film o hĺbke a posolstve je pre týchto jedincov niečo nové, no nestrpím, že to dávajú za vinu filmu. Chyba je v nich, ak nevidia (skôr naschvál ignorujú) kvality tohto filmu. Prakticky bez hudby. No a čo. To len dokazuje aký kúsok nám Martin vytvoril, keďže zaujať, uchvátiť či nadchnúť dokáže aj bez toho. Z Garfielda nám rastie fakt schopný herec (kto by to bol povedal, však?). Zážitok. ()

HellsAngel

Epos, ktorý každého (vnímavého) diváka donúti premýšľať. A to nielen o viere alebo morálke, ale taktiež o hľadaní seba samého. Scorsese nastavuje zrkadlo japonskej spoločnosti a kresťanskej cirkvi ako takej, no mnoho vecí môžeme aplikovať aj na dnešnú dobu a vziať si z toho ponaučenie. A presne o to tomuto filmu ide. O filozofovanie, premýšľanie, spochybňovanie pravdy a hľadaní vlastných morálnych zásad, tvárou v tvár krutému obdobiu v dejinách katolíckej viery. Zážitok umocňuje samotné "mlčanie" filmu, kde počas celej stopáže nezaznie takmer jediný tón. Vnútorné monológy hlavného hrdinu sú síce náročnejšou, no aj pomocou skvelého obrazu schodnou cestou, ako divákovi predostrieť kontroverzné a rozpoluplné témy. Garfield podáva zatiaľ svoj najlepší výkon a my sa môžeme len tešiť, že sa nám profiluje ako naozaj prvotriedny herec. Majstrovské veľdielo s veľkou výpovednou hodnotou. ()

rigby

Tvorbu Martina Scorseseho mám velmi rád, ale tímto dílem se u mě minul cíle. Ačkoli proti věřícím nic nemám a občas se na nějaký film s křesťanskou tématikou podívám, tady jsem skutečně trpěl. Obraz a filmová řeč je samozřejmě úchvatná, zcela srozumitelná, ale velmi velmi pomalá. Dialogy pojednávají většinou jen o víře, o obětování se, což pro ateistu nemusí být zrovna zásadní, a tak v příběhu nevidí nic dalšího. Je to škoda, ale rád se podívám na další Scorseseho dílo, snad mě opět upoutá o něco víc. ()

Saxos

Dlouhé, rozvleklé, plné náboženství. Jelikož filmy o Japonsku do doby technické revoluce mě baví, stejně jde v pohodě dokoukat. Proti Zajatci japonských ostrovů, slabší odvárek. Klady: příběh, vizuální stránka filmu, kamera. ()

Scaevola

Chápu, že jednotlivé scény měly své přesně určené místo a že všechny dohromady vytvářely hledaně usmiřující vyznění snímku, leč nechápu, proč jsem měl přes dvě hodiny sledovat mučení osamoceného kněze, věčnou, ale nutnou zradu a japonskou vynalézavost v usmrcování, když jediným závěrem bylo, že obě strany mají svou vlastní pravdu nepřenositelnou do jiné kulturní sféry. Měl jsem dát na své prvotní obavy a vůbec se do tohoto dobrodružství nepouštět. ()

marekspanel

Martine, Martine..to byla ale jízda..asi jako na saních v létě. Hezké zpracování a detaily a výkony Liama a stále lepšího Garfielda, za to dám 2, jinak to bylo k uzívání. Niterné, leč nic neříkající. ()

aannemer

Pro mě to bylo utrpení. Na první pokus jsem film vypnul po 25 minutách, na druhý po necelých 45. Ne, vážně se to nedalo. Úmorná nuda! ()

Ironhead

Krásně nasnímaná neúnosně dlouhá nuda bez nějakého hlubšího sdělení... odzíval jsem 3/4 filmu a málem u toho usnul. ()

bonovox

Scorsese opäť výborne. Tentoraz prišiel s komornou drámou o hľadaní a pochybnostiach v otázke viery. Silný príbeh zaradený do 17. storočia je aktuálny aj v dnešnej dobe a každý sa v ňom určite nájde. A. Garfield podáva životný herecký výkon a je veľmi uveriteľný v každej polohe. Hlavnou devízou je však krásna kamera a sústredená réžia. ()

tomino28

Nevím, co konkrétně vedlo Scorseseho ke zfilmování tohoto tématu, ale zřejmě i jemu muselo být jasné, že se nepouští do ničeho lehkého. Rozebírat náboženské konflikty, navíc historicky i geograficky vzdálené, to je pouštění se na tenký led. Netvrdím, že mě to nezaujalo, ale samotné zpracování bylo příliš těžkopádné, děj roztahaný a ve své podstatě od samého začátku bez směřování a vývoje. To samé platí i pro hlavní postavy, u kterých nepomohlo ani to, že je hráli západnímu světu dobře známí herci. Zkrátka snímek je to náročný a troufám si tvrdit, že na rozdíl od posledních Scorseseho filmů je tento jen pro velmi úzké publikum. ()

Ace.A.T.L.

Zklamání... Skvěle obsazenej film, kterej se zaměří na křesťanství a tím stáhne jednostranně úplně všechno. Je škoda, že se to takhle svezlo a nic víc se z toho nevytvořilo. Je to promrhaná šance, určená jen pro určitou sortu lidí(křesťany a věřící). Za mě 1* za obsazení, ale to ostatní je odpad, tak NEDOPORUČUJU ()

Dawydov

Je to dlouhé a pomalé, ale rozhodně to není nuda. Je tam neustále o čem přemýšlet. Lze to prožívat osobně, scénář nabízí pár velmi zajímavých myšlenek, v tom je to pětihvězdičkové. Sdělení sice asi mohlo být hutnější, ale možná by to potom nebylo tak působivé. Ta úpornost a repetitivnost přeci jen odráží odhodlání a vytrvalost hrdinů a jejich mise. Takže to nelze filmu úplně vytýkat. Nebo jo? Herecky a režijně jinak celkově dobré, ale zejména v první polovině mě rušil výkon Garfielda. Jakkoliv je sympatický, tak je až příliš vidět, jak strašně se snaží a půstobí to dost nuceně. Vytrhává to z imerze. Nevidím skutečnou postavu... bohužel ani herce, který ji hraje... spíše herce, který se strašně snaží, aby bylo vidět, jak hraje. Není sakra potřeba úplně v každé sekundě něco dělat, nějak hýbat rukama, něco dělat pusou, dělat nějakou grimasu za každou cenu! Prostě se taky někdy můžeš tvářit úplně přirozeně a nedělat nic! Bylo by to mnohem lepší a realističtější. Měli si s Driverem možná prohodit role... Aspoň že pak už to bylo lepší. Ale i tak, kdyby to bylo s nějakým jiným hercem, možná by to ta pátá hvězda byla. Takto je to čtyři a půl. ()

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

Scorsese opět pomýšlí na Sinatru

19.04.2024

Legendární americký režisér Martin Scorsese (Mafiáni, Casino) vloni slavil úspěch se svými výpravnými Zabijáky rozkvetlého měsíce a nyní už opět vyhlíží příležitost na další spolupráci se svým již… (více)

Martin Scorsese a další pokušení Krista?

Martin Scorsese a další pokušení Krista?

29.05.2023

Uznávaný režisér Martin Scorsese v předešlých dnech oslavil poměrně silný úspěch na festivalu v Cannes se svým nejnovějším snímkem Killers of the Flower Moon. 206 minut dlouhé epické dílo o tajemných… (více)

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

TOP 2017 dle nejoblíbenějších uživatelů

31.12.2017

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

O Zlaté glóby se letos popere i Deadpool

12.12.2016

La La Land vs. Místo u moře vs. Moonlight. Letošní rvačka o ceny má jasné favority a potvrdily je i nominace na Zlaté glóby. Mnohé překvapily hned dva zářezy pro Deadpoola, totální absence naopak… (více)