Nádherný život Sačiko Hanai

• Japonsko Hatsujô kateikyôshi: sensei no aijiru (více)
všechny plakáty

Přihlouplá prostitutka se náhodou připlete k podloudné transakci a schytá kulku do hlavy. Projektil uvízne v jejím mozku a aktivuje centrum geniality, takže dívka následně chrlí složité matematické vzorečky, hltá filosofické traktáty a vede disputace o myšlenkách Susan Sontagové a Noama Chomského. Ale jako daň za nabyté schopnosti se jí zpožďují reakce na erotické a chuťové podněty. Aby patálií nebylo málo, dostane se do jejího vlastnictví naklonovaný prst George Bushe, na který mají spadeno severokorejští agenti. Fantasmagoricky ulítlý film navazuje na tradici politicky angažovaných pinku filmů z přelomu 60. a 70. let, jejichž předním tvůrcem byl režisér Kódži Wakamacu (Andělská extáze). Ovšem na rozdíl od jeho snímků, které byly především politicky a společenskokritické pamflety, tento kasovní trhák a hit světových filmových festivalů přistupuje k ožehavým mezinárodním tématům s drzou nadsázkou a nikterak vůči nim neupozaďuje erotiku okořeněnou nestydatým humorem. Svými výmluvnými politickými komentáři, filosofickými debatami při sexu a kadencí jmen filozofů, která předčí i nejpeprnější díly Katovny, je film doslova ztělesněným mokrým snem všech intelektuálů. Ale při tom si na nic nehraje a s osvěžující otevřeností přiznává svou brakovost a amatérské podmínky natáčení. (JFL)

Flipnic

Neuvěřitelné!! První oficiální release japonského "pinku erotického exploitationu" a rovnou taková pecka!!! Ten film je tak neuvěřitelně bizardní a přitom nádherně odlehčený, prostě paráda. Hlavní herečka sice není nějaká úplná extra krasavice, ale "hrát" umí a je to sympaťačka, naivní děvčátko jaké mají (nejen) Japonci rádi ... Naštěstí film nepřesahuje svojí ujetostí a bizardnostní jisté pomyslné hranice a tak je dobře snesitelný i pro neasijského diváka. Špičkově natočené erotické scény jsou opravdu pastvou pro oči. Je neuvěřitelné, jak si tento subžánr v Japonsku od 60. let stále udržuje svoji kvalitu a atmosféru (což se o jiných horrorových japonských subžánrech rozhodně říct nedá ...). Sačiko je super a bavil jsem se dokonale, po několika klasických japonských pinku-řezničinách, které jsem shlédl v poslední době, to byla velmi příjemná změna. I tak však drtivá většina českých diváků tento film nemá šanci vychytat, pokud nejsou s daným subžánrem řádně seznámeni. Takže je to vidět i na hodnocení a nesmyslných závěrech, o čem film je. Film totiž není o ničem!!! Je to čirá, čistá parádní zábava, nic víc. Jestli někdo hledal ve vědeckých a filosofických proslovech postižené Sačiko nějaký význam, šel ve vnímání filmu úplně do háje. Ty věty a zaměření slouží k pouhé zábavě a nastolení excelentní atmosféry. Ten film o ničem nevypovídá, nic neříká, před ničím nevaruje, o ničem nefilosofuje ... Tohle je "pinku" přátelé a to je tady pro "úchylnou" zábavu a okrajové publikum vyžívající se v okrajových žánrech. Pouhá zábava, nic víc - a zde opravdu na jedničku s hvězdičkou ... ()

igi B.

Svatá prostoto! . . . Pi(pi)nku blinku ba(blab)lada o >nádherném životu< intelechtuálně povznesené štětky - aneb kterak Pičiko Hambaj projebala světový mír... ! . . . Nu, s kulkou v hlavě, ohněm v srdci a mokrem v gaťkách se z naší malé šukačenky stává mocná čarodějka... Mafie, tajné služby a unipervsitní prostředí - kontra double prst prdzidenta JúEsEj - to je to, oč tu krom šukání hehe běží, protože prstovací technika G.W.B. rozhoduje o osudu Zebegulky! Potažmo Všehomíra... Nu, všeho s mírou, že! Matafaka BuShit! . . . Chápu, že zvrhlí vzývači bizarních kravin a podobných žánrů asi zvlhli slastí, igi B. na to ovšem mastí, blazeovaně si zívnul a jen ze studijních důvodů protrpěl cennou hodinu a půl svého marného kulturního života, aby se poté otřásl blahem, že už je po všem a s vtíravou myšlenkou na chlupatého bobra hlavní hrdinky mohl nabobrovat potměšile a rád tento skromný elabo(b;-)rát... No - tak ještě že není nad ty narativní prostředky, že... "Cogito ergo sum", pravila ta malá čubka kdesi u konce s dechem, Igito orgia fum, pravil našinec nakonec - s vědomím, že bez použitých kalhotek žaponské školačky, natažených na hlavě spolu s pytlíkem s flanděrou Čikuli holt jen tak oči pošetilec nekulí... Tož sbohem, statečná kundivídko - a zase někdy na onom onanovém světě - nasmrdanou!... :-} - - - P.S. Opět jednou si dovolím ten luxus a ponechám tuto magořinku bez hodnocení. Nerad bych zde v tomto konkrétním případě kalil fandíkovské růžové vody přiléváním nějakého toho ignoroffského odpadu, že... ;-) - - - - - (Poprvé viděno 3.4.2009 na dvd, koblemtář zde jako čtverácky čtvrtý - 3.4.2009) ()

ORIN

"Nic je konsekventní negace kulminující k absurdnímu antagonismu vůči reálnému nazírání na pozitivní rezultáty a jejich momentální eventuality, přičemž subjektivní fikce substituována existující realitou je parciální negací totální reality, avšak jejich kunostické a adekvátně auformní kufandismy s iceskreditivní indibulencí zafixovaly solibristickou autopsii, avšak jejich reulociasní pektilita diametrálně preferuje k absolutně napětí permitivní a defétistické ambiciosnosti jsoucnu." Sačiko Hanai ()

Lavran

Možná že zde poznání není možné, jak poznamenal Kierkegaard. Direct hit bradavkou do objektivu a bezskrupulózní bushtechniku je však možné poznat bez valné intelektuální snahy. Pinku eiga! ()

Gimp

Sačiko trpí syndromem levných céček. Číst booklet k DVD je mnohem mnohem zábavnější než se dívat na film samotný. ()

3497299

Vskutku originální znázornění globální politické situace. Až na ty erotické scény je koncepce filmu trochu podobná "Pí" od Darrena Aronofského... Ovšem žádné velké intelektuální orgie se nekonají - tvůrci si totiž k citovaným dílům přečetli nanejvýš anotace. ()

Ruut

Občas děsně vtipný moment, zbytek neatraktivní Japonka hraje ve stylu "dobrý den, kozy ven". málo otrlé, málo šílené. ()

Pedestrian

V synopsi k tomuto filmu v rámci Festivalu otrlého diváka je velmi trefná poznámka: "Ztělesněný mokrý sen všech intelektuálů". Nelze než souhlasit. ()

Xeelee

Dámy a pánové, prezident Spojených států. – Dostalo tě to zlato? Nebyl to nářez, kotě? Teď mě poslouchejte mlaďoši. Viděli jste v bedně, jak strhli Sadámovu sochu? Na naše nejnovější superzbraně nikdo nemá. Všechny nepřátele Ameriky, všechny nepřátele světa s nimi dokážeme zničit jako nic. Atomovky a podobný pitominy už nejsou v kurzu. Obyčejní lidé se nemusí bát. Odteď budeme vést války prospívající planetě a přírodě. Přeji vám šťastnou válku. Děkuji vám za pozornost. Děkuji. Co napsat k šílenosti, kde jednu z hlavních rolí hraje inteligentní klon Bushova prstu v pouzdru, které vypadá jako červená rtěnka s přehnaně malou roztečí závitů? Sačiko vždycky půl hodiny prst vytáčela jak o život, aby ji nakonec za odměnu znásilnil. Ve filmu nejsou žádné odvážné scény a podle definice pinku filmů od JFL, která se nachází na vnitřní straně DVD obalu, být ani nemohou, protože se ve filmech nesmí objevit genitálie. Takže se nekoná žádné tvrdé porno, ale jde o „obyčejný“ erotický film. Erotické scény působí úsměvně bizarně, ale to není nic v porovnání s politickou linkou filmu s Bushem a jeho inteligentním prstem v jedné z hlavních rolí, kterou jsem opravdu nepobíral. Mám pocit, že kdybych dokázal něco takového vymyslet, tak už by mě dávno odvezli pánové v bílých pláštích. Tohle je moje prstová technika, která rozhoduje o osudu světa. Zpožděním erotických a chuťových vjemů dochází ke spoustě situačních gagů a zároveň při nich Micuru Meike ukazuje, kam se posunuly sexuální choutky společnosti. Lidé v naší uspěchané době hůř navazují vztahy a často se upínají ke zprostředkovaným dojmům. Koukají na porno filmy, kupují si porno časopisy, ukájí se nad fotkami z mobilu. I pro hrdinku je soulož naprosto neosobní mechanická záležitost, kterou si jakoby zpětně přehraje. To samé se týká i jednoho ze základních pěti vjemů, ze kterých jsou tři pro normální život naprosto nepostradatelné a bez těch zbylých dvou chemoreceptorových to taky není to pravé ořechové. Vše působí dojmem, jako by člověk nestíhal vnímat zážitky v reálném čase. ()

stub

Jedno z těch pinku, u kterých je oproti západní produkci kladen nezanedbatelný důraz na děj. Výsledný efekt je v principu spíše opačný, než u klasických erotických béček, kde děj slouží jako otravná vata mezi obnaženými scénami; ve finále člověk +- čeká, až se erotickou scénou prokouše (byť je Sachiko docela hezká) a děj bude moci poskočit o něco dále. Ten na druhou stranu není žádným klenotem, alespoň je však originální, celkem chytře provokativní a poměrně zábavný (humor je chvílemi skutečně groteskní - pěkná je třeba scéna se zastřelením profesora). Jak už někdo zmínil - pokoušet se za tou hromadou pseudointelektuálního blábolení hledat nějaká skrytá poselství apod., je nesmysl a co si tam člověk nevyprojektuje sám, to tam zkrátka nenajde (tím samozřejmě neříkám, že se ve filmu mele úplně z cesty - jednotlivé existenciální směry zmiňované v souvislosti se sexem...to je obstojný humor, na který jsem jinde nenarazil). Pokud pro někoho není odpadem pinku jako takové, je to těžko na méně než ****, až na pár bizarních momentů ale platí, že sejde z očí, sejde z mysli... ()

amirgal

Scénář filmu ležel poblíž maturitních otázek z filozofie, chvíli se válel před japonskou zpravodajskou relací a byl na návštěvě v restauraci, a tak hlavním přínosem filmu jsou erotické a povedené surreálné scény, o nichž nemohu soudit, zda byly v daném sledu sestříhány záměrně či ne. No nic, alespoň se dneska nemusím dívat na žádný hentai. ()

prsvl

Dost debilní na to, aby když se o tom čte nebo mluví, to na první pohled působilo zábavně. Příliš dlouhý na to, aby to při sledování zábavný bylo. ()

corpsy

Šikovnučký to film. Fantasmagorické poloporno, kde je dostatok spodného prádla, ale aj bez neho. Kde sa čajočka s nechceným priestrelom hlavy pohybuje po svete, akoby sa ani nechumelilo, a kde jeden bývalý americký prezident vie, ako to robiť s dámskou pýchou. Ničo také som veru ešte nevidel, a verím, že ani neuvidím. Skôr zažijem. ()

seeker23

Politický pinku film, který se z japonských adult kin prodral na světové festivaly. Kvůli tomu byl prodloužen o nějakých 20 min, což možná byla velká chyba. Protože i přes spoustu sympaticky ujetých scén je tu mnoho nešvarů typických pro levné snímky - nudné dlouhé záběry, neschopnost vzbuzovat napětí či jiné emoce v jiných než erotických scénách apod. Ovšem základní nápad - tedy: lehká děva dostane kulku do hlavy a místo smrti ji čeká intelektuální prozření - je dostatečně cool na to, aby přinesl spoustu bizarních situací. Přimícháme-li politické motivy jako naklonovaný prst George Bushe a s ním hrozbu jaderné války, vznikne místy úžasně ztřeštěná věc. Takže klady: hrdinka meloucí při souloži o ecistencialismu, Sontagové a Chomskym, přičemž ji veškeré tělesné pocity (ať už rozkoš či třeba chuťové vjemy) dohánějí o pěkných pár minut déle obvykle naprosto nevhod a obecně všechny erotické scény, které jsou jak vzrušující tak ulétle zábavné (vrcholem budiž soulož s Bushovým prstem na střeše domu, přičemž vedle stojí TV a z obrazovky Bush divoce gestikuluje a hlásí: "This is Bush's technique" apod.) zápory: prakticky vše ostatní ()

Cimr

Myslím, že tvůrci filmu o něm vědí, že je to strašná blbost a to se mi právě líbí. Je to takový surrealistický eroťák o hloupé prostitutce citující Descarta a Bushově naklonovaném prstu, jakkoliv hrozně to zní. Občas slušná zábava, občas naprostý výmaz, při kterém si člověk říká, že ti Japonci jsou fakt blázni... Každopádně něco, na co se jen tak nezapomíná. ()

Mairiel

Za zesměšňující zobrazení všecho amerického, u kterého jsem se za břicho popadala, tak 2 hvězdičky navíc. Jinak nic moc, nejhorší byl ten formát DVD z Levných knih, který se automaticky spouštěl v poměru stran 16:9, přestože to evidentně mělo být jinak... ()

kagemush

Hm, a já si myslel ,že ztělesněním mokrých intelektuálních snů je felace Posledního jednorožce Včelkou Májou.Ale tohle? Leda že by nějaké to remake,třeba od Aronofského.To by intošům přibylo ruční práce!-Bohužel na filmu je velmi znát jeho opravdu nízký rozpočet. Ale už pro ten nápad ,-,, na,tady máš ňáký drobný a natoč si co chceš a o čem chceš,-jen to musí být do dvou týdnů hotové a musí se tam alespoň patnáckrát souložit." To přeci musí být radost pro kohokoli,kdo alespoň trochu umí a chce se mu třeba si i trochu zablbnout (vydělat těžko) a nečpí mu z úst jen samé zapšklé rádobyintelektuální pindy.-Mě Mitsuru Meike radost udělal,protože jsem zas viděl, jak to jde udělat jinak.Což je pocit ,který mám u sledování asijské produkce vlastně pořád. Holt japonci mají pinku,evropani dogma a já dobrou náladu. ()

Necron

- Tohle je moje prstová technika, která rozhoduje o osudu světa. - Postupně tě celou rozpálím. Tohle je totiž bushtechnika. - Našel jsem bod G. - Sačiko! - KOBERCOVÉ NÁLETY NA IRÁK ()

honajz2

Škoda, že to je natočené jako pinku. Přitom to mohla být tak skvělá a totálně šílená satira na USA a její ideologii budování míru pomocí bomb, válek a násilí (a asi i satira na přehnané filozofování, což se projeví hlavně v závěru, kde se to upne na jediný názor na lidstvo, se kterým ne úplně souhlasím, ale pitvat nebo ho kritizovat zde nehodlám, když je to celé komediálně vedené a to včetně konce), ale bohužel je to celé pokažené tím, že tu co 5 minut musí být sexuální scéna nebo aspoň masturbace. Vlastně je to takové porno naruby - sexuální scény člověk musí přetočit nebo "přetrpět", aby se dočkal těch zajímavých, co posouvají děj dál. A že to děj opravdu má a to hodně zajímavý, až mám pocit, že by se z toho stal kult, kdyby to nebyl zástupce toho žánru kterým je. Samozřejmě se najdou sexuální scény, které svojí absurditou baví (hlavně ta se znásilnění prezidentem USA, taková šílenost fakt napadne snad jen Japonce) a dějové scény, které zase naopak nudí, ale jako celek musím říct, že i přes všechny výhrady se mi to vlastně docela líbilo. Vtipné to kupodivu je dost, absurdní nápadů to má taktéž hodně (a někdy i opravdu nápaditých, mimo tu prezidentskou scénu třeba i s využitím figurek místo reálných lidí, nebo fetiš Sačiko dostat orgasmus vždycky při hlasitém odříkávání nějakých nahodilých slavných filozofických frází) a vedené to taky není zrovna blbě, tedy v tom, čím to chce být. Svým způsobem je to strašná hovadina (ale vědomá) s kapkou inteligence a takové filmy já mám hodně rád, ale ten přehršel sexuálních scén v tom fakt byl úplně zbytečně a vše celé jen protahoval. Zase je ale zajímavé vidět, btw, že Gaspar Noé nebyl první, kdo natočil scénu výstřiku spermatu na objektiv kamery... Silné 3* ()