Nádherný život Sačiko Hanai

• Japonsko

Hatsujô kateikyôshi: sensei no aijiru

• Japonsko

Hanai Sachiko no karei na shôgai

Glamorous Life of Sachiko Hanai, The

Komedie / Drama / Fantasy

Japonsko, 2003, 90 min

Micuru Meike

Takao Nakano

Hiroši Itó

Jedno z těch pinku, u kterých je oproti západní produkci kladen nezanedbatelný důraz na děj. Výsledný efekt je v principu spíše opačný, než u klasických erotických béček, kde děj slouží jako otravná vata mezi obnaženými scénami; ve finále člověk +- čeká, až se erotickou scénou prokouše (byť je Sachiko docela hezká) a děj bude moci poskočit o něco dále. Ten na druhou stranu není žádným klenotem, alespoň je však originální, celkem chytře provokativní a poměrně zábavný (humor je chvílemi skutečně groteskní - pěkná je třeba scéna se zastřelením profesora). Jak už někdo zmínil - pokoušet se za tou hromadou pseudointelektuálního blábolení hledat nějaká skrytá poselství apod., je nesmysl a co si tam člověk nevyprojektuje sám, to tam zkrátka nenajde (tím samozřejmě neříkám, že se ve filmu mele úplně z cesty - jednotlivé existenciální směry zmiňované v souvislosti se sexem...to je obstojný humor, na který jsem jinde nenarazil). Pokud pro někoho není odpadem pinku jako takové, je to těžko na méně než ****, až na pár bizarních momentů ale platí, že sejde z očí, sejde z mysli...(21.5.2010)

Scénář filmu ležel poblíž maturitních otázek z filozofie, chvíli se válel před japonskou zpravodajskou relací a byl na návštěvě v restauraci, a tak hlavním přínosem filmu jsou erotické a povedené surreálné scény, o nichž nemohu soudit, zda byly v daném sledu sestříhány záměrně či ne. No nic, alespoň se dneska nemusím dívat na žádný hentai.(18.4.2009)

Myslím, že tvůrci filmu o něm vědí, že je to strašná blbost a to se mi právě líbí. Je to takový surrealistický eroťák o hloupé prostitutce citující Descarta a Bushově naklonovaném prstu, jakkoliv hrozně to zní. Občas slušná zábava, občas naprostý výmaz, při kterém si člověk říká, že ti Japonci jsou fakt blázni... Každopádně něco, na co se jen tak nezapomíná.(11.6.2010)

"Nic je konsekventní negace kulminující k absurdnímu antagonismu vůči reálnému nazírání na pozitivní rezultáty a jejich momentální eventuality, přičemž subjektivní fikce substituována existující realitou je parciální negací totální reality, avšak jejich kunostické a adekvátně auformní kufandismy s iceskreditivní indibulencí zafixovaly solibristickou autopsii, avšak jejich reulociasní pektilita diametrálně preferuje k absolutně napětí permitivní a defétistické ambiciosnosti jsoucnu." Sačiko Hanai(10.10.2009)

Vytvářet citáty jako Nomád Chomský není nakonec tak těžké http://rubberducky.org/cgi-bin/chomsky.pl/ . Dále viz. http://encyclopediadramatica.com/The_Glamorous_Life_of_Sachiko_Hanai .(7.10.2009)

• Emi Kuroda