Mládí v hajzlu

Youth in Revolt

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 86 min

• Aljak

Ale no :( Po tom ako ma úplne sklamalo Cedar Rapids, dal som Artetovi druhú šancu (len neviem či náhodou nie aj poslednú). Michael Cera v hlavnej úlohe bolo asi to najlepšie čo tento film postretlo, no škoda že ďalšie hviezdy ako Zach Galifianakis a Justin Long toho priestoru veľa nedostali... Celkovo bol samotný príbeh a taktiež scenár dosť nezaujímavý, takže žiadna sláva. Zopár skvelých scén a dialógov, ale inak dosť bieda. Aj keď to na začiatku vyzeralo veľmi nádejne a malo to skvelý základ. Mohlo sa to radšej držať toho komediálno-romantického žánru, tie prehnané "akcie" a "schizofrenické vsuvky" tomu veľmi uškodili.(30.4.2013)

• Djoker

Kniha patří mezi to nejlepší, co jsem kdy četl. Tady nejde o brilantní jazyk ani o dílo obohacující historii literatury, ale o ten pocit, který u čtení vyžadujeme. To potěšení z každé další stránky, které nás ujišťuje, že neztrácíme čas. S hlavním hrdinou jsem se ztotožnil, bavil mě a já byl při čtení vždy naprosto mimo realitu, která se v porovnání s Nickovým světem zdála tak směšná a nudná. Film je však jejím naprostým opakem. Jedná se jen o nudný destilát. Navíc se tvůrci pokusili narvat do filmu snad tři knihy ze série. Nickovo alter-ego sice občas pobaví, ale v hlavní roli bych si stejně představoval někoho jiného. Redukce je nejvíce znát na prostoru vedlejších postav. Některé tam nejsou vůbec a Nickův nejlepší kámoš Levák, který patří mezi největší hvězdy knihy, dostal dvě scény o ničem. Radím sáhnout po knihách. Tam je úspěch zaručen.(20.9.2011)

50% Slibné obsazení a slibná předloha, YOUTH IN REVOLT ale nakonec je jen průměrným průměrem, což je škoda. Jako čtěnáře původní trilogie Mládí v hajzlu mě už od začátku udivovala jistá "vyměklost", která má skutečně hodně daleko od originálu, zatímco knižní Nick Twisp je skutečný hajzl, postava kterou zde hraje Cera jen mírně zparchantělým chlapečkem a i jeho (sic dost vydatné) alter-ego Francois ještě zdaleka není takový "zloun", jak by měl. Tohle srovnání by si ale zasloužilo samostatnou studii. YOUTH IN REVOLT by nejlépe vyniklo jako seriál, takhle je to relativně přijemné, ale zcela nevydatné "nic".(11.12.2010)

• kaylin

Když jsem byl na osmiletém gymnáziu, tak někdy v jeho první polovině byla kniha "Mládí v hajzlu" něco hrozně cool. Já jsem se k jejímu přečtení nikdy nedostal, a co si budeme povídat, po zhlédnutí filmu podle této knihy, nemám ani potřebu ji číst. Nijak mě to neokouzlilo, i když Michael Cera byl zvolen dobře.(4.7.2017)

Jako malá (menší:) jsem všechny knížky Mládí v Hajzlu přečetla jedním dechem, který mi mnohdy kvůli smíchu docházel. I u filmu jsem se dost nasmála, protože jsem většinu děje z knížky stihla pozapomenout, takže všechno bylo zase 'nové' a vtipné. Ale i přes (dle mého názoru) autentické zpracování knížky, jsem měla s pár aspekty filmu problém. Hlavním problémem byla Sheeni - nejenom, že se pěkně sekli s výběrem herečky, ale ani její herecké dovednosti mi nepřišly nijak speciální - celou dobu se tvářila jako by tam byla nedobrovolně a děsně se nudila, což nudilo mě. Taky si ji z knížek pamatuju jako mnohem větší mrchu, než jakou ji udělali ve filmu:) Ostatní výběr herců je ale geniální - Nick, tatínek, Lacey, Paul a Trent obzvlášť. Celkový dojem 3,4*.(17.1.2010)

• - Rooney Mara, která hrála Taggarty, se původně ucházela o roli Sheeni Saunders. (Cheeker)

• - Justin Long, který hraje staršího bratra Portie Doubleday, ve skutečném životě chodil s její starší sestrou Kaitlin Doubleday. (Kulmon)

• - Keď je vo filme Nick Twisp (Michael Cera) vo videopožičovni, drží v ruke a rozpráva o filme La Strada (1954) ktorí natočil skutočne Federico Fellini. (fefee)