suertuda

Drama podle skutečné události, které ve mně zanechalo nezapomenutelné stopy. Krutý příběh, který je o to děsivější, že není v dnešní době tak zcela výjimečný. Ačkoliv scény ve filmu nejsou vyloženě brutální ani přehnané (což jim jedině přidává na autentičnosti), běhal mi z nich mráz po zádech a modlila jsem se v dobrý konec - který však logicky nenastal. Oceňuji také herecké výkony, především hlavní představitelky Ellen Page, která svou roli ztvárnila dokonale. Další plus vidím ve vykreslení postavy Gertrudy, díky němuž si na ni každý z nás může utvořit svůj vlastní názor (mně osobně jí bylo spíše líto, daleko negativněji posuzuji její nejstarší dceru a zbytek potomstva). Příběh poukazuje také na ignoraci a nezájem okolí, což je další celospolečenský problém, na který je třeba upozornit. Celkově toto drama hodnotím jako extrémně silný zážitek, na který se nedá lehce zapomenout, ale který už bych znovu asi vidět nechtěla. ()

Darth Kedr

Silnější čtyři hvězdy za dost drsný film. Je těžko uvěřitelné, že tak krutý příběh se odehrál v krásné éře let šedesátých. Narazil jsem na to náhodou v TV, takže příjemné překvapení. Ale síla filmu určitě neodpovídá síle tak závažného tématu. Nedokázalo mě to ohromit svou zrůdností, což by takový film měl. ()

CrazymanM

Opravdu velmi sugestivní,drsný a děsivý příběh,chvílemi mě až mrazilo a tekly mi slzy!Dále bych ocenil výtečné výkony hlavních představitelek,obzvlášť Catherine Keener mi byla doslova odporná,doufám,že získala za tuto roli nějaké ocenění!Nedoporučuji citlivým a romantickým povahám :=)))!Souhlasím s hodnocením Enšpígla! ()

muti

druha najvacsia drama aku som videl. ked dej naberal obratky tak som nedel ci mam nadavat skor na tupych a dementnych americanov alebo skor obvinovat splocnost ci dokonca ludstvo. cirkusant otec a lahkomyselna mat nechavaju dcery u neznamej zeny, ktora su zamozrejme najvacsia vysinuta bestia v okoli. susedia zatvaraju oci a deti nasleduju to co vidia. kto je za to zodpovedny? existuje spravodlivost na tomto svete? je tu este ta vyssia spravodlivost, ale ako povedala Sylvia, nevieme rpeco sa iste veci deju a dopustaju. no raz sa to urcite dozvieme. uz sa tesim ()

Florentyna

Ono je to výborně natočené. Ale - kdo byl někdy něčeho podobného, příbuzného svědkem, nebo třeba jen nějakého nasilí v rodině - nekoukejte na to. Mě ten snímek nepěkně rozložil. Vážně ošklivý. ()

CorvusBlek

Velmi zneklidňující, nervy drásající snímek, skoro jsem ho ani nedokoukal, protože to týrání malé holčičky je přece jen silné kafe a krkavčí"matka", ta mě dováděla k zuřivosti svojí laxností, nicméně film splnil svůj účel a za to dávám 80%. ()

HellFireFery

Na plný počet to není, ale chybělo jen maličko. Veškerou pozornost strhává dvojice Page a Keener, které jsou naprosto fenomenální. Děj filmu je šílený. Utrpení holčičky Sylvie vážně nahání slzy do očí a celý film má tak depresivní náladu, že se mi v hlavě zůstane ještě hodně dlouho. Ellen Page mi opět potvrdila, že je to nesmírný talent v řadách mladých hereček. A Catherine Keener bych v tom filmu tak ztřískal (a to bych ženu nikdy neuhodil!). Tento film ve mně nechá hodně krutých vzpomínek, ale také mi vždy připomene, jak dobří herci v něm hrají. ()

HaniRM

Strašně silný film, člověk se snaží až dokonce věřit ve šťastný konec ... Catherine Keener a Ellen Page podaly své role velmi přesvědčivě.... Celou dobu mate chuť tu tyranku chytnout pod krkem a vyhodit z okna... ()

klichem odpad!

Tolko kriku pre nic. Sice je film nakruteny podla skutocnej udalosti ale vyznieva nevierihodne az teatralne. Okrem toho ellen page po vzhliadnuti viacerych jej filmov zacne neskutocne nudit a liezt na nervy. Stale hra rovnako. Ziadna gradacia u jej osoby nepostrehnutelna. sklamanie, nuda, des! ()

lajkaof

Pořád se vzpamatovávám z toho, že je to podle skutečný události. Neuvěřitelně působivě natočenej film. Je mi špatně jak dokážou být děcka zmanipulovány k takovým nechutnostem. Psychologie postav vystihnuta bravůrně. Gertruda by si zasloužila víc než 20 let. Co se týče obsazení, poslední dobou jsem viděla hodně filmů s Ellen Page a v každým filmu nezklamala. Tentokrát si chuděra zažila dost nelíbivou roli. ()

B3n

Film, ktorý vo vás zanechá ťaživý pocit. Zisťoval som si niečo o tom prípade, podľa ktorého je tento film natočený a film zdaleka nepovedal všetko, v skutočnosti bola tá beštia omnoho krutejšia. Za toto snáď ani neexistuje trest, o odňatí slobody sa snáď nemusíme v prípade umučenia dieťaťa baviť, zastreliť je prliš milosrdné, umlátiť palicou je tiež príliš rýchle. Šmirgľová izba? Možno tá, lenže potom som mučiteľ už ja... Vo filme dostala beštia doživotie, v skutočnosti ju prepustili v roku 1985 a pokojne si dožila svoju hnilú existenciu pod zmenenou identitou a skapala na rakovinu pľúc v roku 1990. Päť rokov bohužiaľ dýchala vzduch na slobode, našťastie už skapínala. ()

wowylgu313

Jeden z těch lepších podle skutečné události. Sice to má pomalejší tempo a žádné nečekané mega drama v jedné minutě ale je to hezky natočené a přinejmenším k zamyšlení. Ze začátku jsem čekal že to dojde až k prostituci ale nestalo se tak. Je až k neuvěření že se něco takového stalo. Kord v podání "mučení" ve sklepě. Chyběla tam takovo to nečekané bum. Pár detailů co by tomu dodalo šťávu. Proto dávám 60-65% ()

TesterX

Pusobivy snimek, ktery vsak selhava na jednom faktoru. Uchylnou rodinku vstrebam, ale to, ze pomalu cele mestecko ma sadisticke sklony, to jsem nedokazal vydychat. Pokud to tak ve skutecnosti bylo, pak placu nad demenci americkych obcanu, kteri se nechaji "naverbovat" k cinum, ktere by normalne nespachali. Presto se jedna o velmi nechutnou atmosferickou podivanou, ktera stoji za shlednuti. ()

kedluben

Děj graduje, bestie se postupně objevuje ve všech zúčastněných. Tedy kromě oběti. Scény, kdy se do celé věci zapojují i kamarádi a známí.... To byla ryzí hrůza a ukazuje nám vlastně naše temné stránky... ()

lwp

Myslím že nechýbalo vela a mohla byť aj tá posledná hviezdička len to bolo treba ešte viac vygradovať. Téma na to bola ako stvorená. Ellen Page je výborná (aj keď ako Juno sa mi páčila viac). ()