To nevymyslíš! (TV seriál)

Komedie / Povídkový

Česko, 2005, 30 min

Miroslav Vladyka, Pavel Nový, Martin Dejdar, Jitka Asterová, Václav Vydra nejml., Zlata Adamovská, Jan Čenský, Taťjana Medvecká, Jiřina Jirásková, Zuzana Bydžovská, Saša Rašilov nejml., Bohumil Klepl, Jiří Lábus, Jitka Ježková, Michal Hruška, Jan Přeučil, Martin Zdráhala, Simona Postlerová, Roman Skamene, Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Oldřich Vlach, Michal Zelenka, Michaela Badinková, Kryštof Hádek, Lucie Benešová, Zdeněk Žák, Zuzana Vejvodová, Filip Blažek, Jan Šťastný, Jan Skopeček, Zdena Herfortová, Petr Janda, Jitka Čvančarová, Naďa Konvalinková, Michaela Kuklová, Jana Birgusová, Petr Rychlý, Adéla Gondíková, Bohdan Tůma, Hana Vagnerová, Markéta Hrubešová, Lucie Pernetová, Anna Kulovaná, Jana Stryková, Alžbeta Stanková, Jan Teplý ml., Hana Frejková, Jaromír Dulava, Jaroslava Obermaierová, Petr Hanus, Miroslav Dubský, Petra Lustigová, Šárka Vondrová, Martin Sitta, Václav Upír Krejčí, Kateřina Kaira Hrachovcová, Jakub Štěpán, Lenka Hornová, Zdeněk Rohlíček, Lucie Trmíková, Otakar Brousek ml., Klára Fleischhansová, Stanislav Lehký, Lenka Zahradnická, Martin Janouš, Veronika Žilková, Miroslav Táborský, Pavel Landovský, Jana Štěpánková, Barbora Munzarová, Jiří Schmitzer, Světlana Nálepková, Jitka Schneiderová, Petr Kostka, Milan Šteindler, Květa Fialová, Oldřich Navrátil, Libuše Švormová, Zdeněk Podhůrský, Martin Písařík, Eva Gorčicová, Vlasta Peterková, Míra Nosek, Tomáš Turek, Eva Salzmannová, Josef Polášek, Andrej Polák, Igor Chmela, Zuzana Kajnarová, Jáchym Kraus, Lukáš Hejlík, Otmar Brancuzský, Michal Dlouhý, Jitka Smutná, Irena Máchová, Karel Greif, Michaela Tomešová, David Švehlík, Kateřina Daňková, Michal Novotný, Bořivoj Navrátil, Vladimír Čech ml., Nikol Fischerová, Michaela Drotárová, Svatopluk Schuller, Šárka Ullrichová, Ladislav Hampl, Monika Foris Kvasničková, František Vláčil ml., Miloš Hlavica, Kamil Švejda, Ivana Buková, Zbigniew Kalina, Martin Sochor, Diana Šoltýsová, Rita Veselá, Karolina Pešlová, Jožka Šmukař, Eva Ventrubová, Lukáš Příkazký, Michaela Hráská, Vlasta Horváth, Regina Řandová, Veronika Zelníčková, Jakub Slach, Jan Horáček, Tomáš Tobola, Jan Loukota, Jaroslav Šmíd

Chápu, že nové české filmy a seriály jsou neskutečně podceněné, ale 19%... Některé povídky jsou celkem průměrné, jiné zase opravdu skvělé a s nějakými Trapasy se to nemůže rovnat. Prostě příjemná oddychovka, kterou kdyby natočili Američani a dali tam jejich slavný herce, určitě by to mělo přes 70 procent!(25.8.2011)

• Isherwood

Tam, kde svého času fungovala v Bakalářích vtipná gradace do mile absurdních výšek, nastoupila v tomto sequelu estrádovitá šroubovanost, která za pomoci herecké stáje planety Nova ničí všechen potenciál, jelikož na tak krátkém povídkovém úseku musí být vždy nejúdernější a nejvtipnější pointa, nikoliv trapný sled skečů jako v tomto případě. Hanebná ostuda!(8.2.2007)

• ajfelka

Od začátku bylo jasné, že je to stejný koncept jako kdysi u Bakalářů. Jenže tady to nebylo vtipné, bylo to naopak trapné s otřesnými hereckými výkony (co taky čekat od lidí, kteří hrají hlavní role jen proto, že patří do stáje Novy). Příběhy postrádaly schopného dramaturga a scénáristu - prostě přišel dopis, tak to natočíme tak, jak to tu leží. Není nic horšího než líný anebo ještě hůř neschopný scénárista a lidé, kteří si myslí, že historka o tom, jak se nám na návštěvě u známých pokakal vnouček, je ultravtipná. Hvězda je za jeden díl, nevím jak se jmenoval, se Zuzanou Bydžovskou, Jiřinou Jiráskovou a Miroslavem Vladykou - dáreček Amora k narozeninám omylem zaměněný za psí hovínko.(19.8.2011)

• math_y

Všechny příběhy jsou: nemastné, neslané, nezábavné, nenapínavé, ne-nepředvídatelné (čili ano, to vymyslíš, dokonce to vymyslíš v hospodě na koleni, proboha!) Jediné, co by tohle mohlo zachránit, jsou jména, která v té hrůze figurují. No, ale ani půltucet hollywoodských es by s takovým scénářem nesvedl nic, než se jen divit, k čemu že se vlastně upsal. A stejně se divím i já těm českým hercům.(25.9.2013)

Takový novodobý Bakaláři. Některé příběhy jsou lepší jiné horší, ale v celku se na to dá docela koukat. Kdybych mohla hodnotit jednotlivé příběhy, tak bych rozhodně 5 hvězd dala scénce, kde se Petr Rychlý, kvůli ženské, narve do neoprénu a pak z něj nemůže ven ...... byla jsem naprosto mrtvá smíchy. Zvláště tím přirovnáním ....... "Jak od Ondřeje Sekory" *****.(8.2.2007)