To nevymyslíš! (TV seriál)

Komedie / Povídkový

Česko, 2005, 30 min

Miroslav Vladyka, Pavel Nový, Martin Dejdar, Jitka Asterová, Václav Vydra nejml., Zlata Adamovská, Jan Čenský, Taťjana Medvecká, Jiřina Jirásková, Zuzana Bydžovská, Saša Rašilov nejml., Bohumil Klepl, Jiří Lábus, Jitka Ježková, Michal Hruška, Jan Přeučil, Martin Zdráhala, Simona Postlerová, Roman Skamene, Tomáš Matonoha, Pavel Liška, Oldřich Vlach, Michal Zelenka, Michaela Badinková, Kryštof Hádek, Lucie Benešová, Zdeněk Žák, Zuzana Vejvodová, Filip Blažek, Jan Šťastný, Jan Skopeček, Zdena Herfortová, Petr Janda, Jitka Čvančarová, Naďa Konvalinková, Michaela Kuklová, Jana Birgusová, Petr Rychlý, Adéla Gondíková, Bohdan Tůma, Hana Vagnerová, Markéta Hrubešová, Lucie Pernetová, Anna Kulovaná, Jana Stryková, Alžbeta Stanková, Jan Teplý ml., Hana Frejková, Jaromír Dulava, Jaroslava Obermaierová, Petr Hanuš, Miroslav Dubský, Petra Lustigová, Šárka Marková-Brázdová, Martin Sitta, Václav Upír Krejčí, Kateřina Kaira Hrachovcová, Jakub Štěpán, Lenka Hornová, Zdeněk Rohlíček, Lucie Trmíková, Otakar Brousek ml., Klára Fleischhansová, Stanislav Lehký, Lenka Zahradnická, Martin Janouš, Veronika Žilková, Miroslav Táborský, Pavel Landovský, Jana Štěpánková, Barbora Munzarová, Jiří Schmitzer, Světlana Nálepková, Jitka Schneiderová, Petr Kostka, Milan Šteindler, Květa Fialová, Oldřich Navrátil, Libuše Švormová, Zdeněk Podhůrský, Martin Písařík, Eva Gorčicová, Vlasta Peterková, Míra Nosek, Tomáš Turek, Eva Salzmannová, Josef Polášek, Andrej Polák, Igor Chmela, Zuzana Kajnarová, Jáchym Kraus, Lukáš Hejlík, Otmar Brancuzský, Michal Dlouhý, Jitka Smutná, Irena Máchová, Karel Greif, Michaela Doubravová, David Švehlík, Kateřina Daňková, Michal Novotný, Bořivoj Navrátil, Vladimír Čech ml., Nikol Fischerová, Michaela Drotárová, Svatopluk Schuller, Šárka Ullrichová, Ladislav Hampl, Monika Kvasničková, František Vláčil ml., Miloš Hlavica, Kamil Švejda, Ivana Buková, Zbygniew Kalina, Martin Sochor, Diana Šoltýsová, Rita Veselá, Karolina Pešlová, Jožka Šmukař, Eva Ventrubová, Lukáš Příkazký, Michaela Hráská, Vlasta Horváth, Regina Řandová, Veronika Zelníčková, Jakub Slach, Jan Horáček, Tomáš Tobola, Jan Loukota, Jaroslav Šmíd

Co si představit u názvu "To nevymyslíš" ? ? Příběhy, které se nestávají jen tak někomu a už vůbec ne každý den. Něco co ty nebo - jo - ani ty - jen tak nevymyslíš. Takže mé milé tupé stádo: Co jste nepochopili na názvu nebo na obsahu. Není myšlenkou, neb věděním, že jste něco prostě sprostě nepochopili, a tak dáváte odpad. Tedy za předpokladu, že jste to viděli... Páčko, holky. :-D(16.1.2015)

• xaver

No někdo vymyslel, a pěknou ptákovinu. Staří dobří Bakaláři. Nedokážu pochopit, proč se televize nedokáže vrátit ke starým osvědčeným formátům a všechno musí za každou cenu inovovat. My Češi bohužel téměř postrádáme jakýkoli smysl pro tradici. Zavedli bychom hned všechny americké, anglické, francouzské a ještě nevím jaké svátky, zavádíme sitcomy, reality šou a nevím co ještě. Ale nedá se na to dívat.(12.3.2012)

• kingik

Nepodařilo se navázat na Bakaláře, ale o to ani nejde. Chci to hodnotit bez nějakých přirovnání, a tady dochází k jednomu zásadnímu problému. Scenárista to špatně napsal, režisér ještě hůře natočil a herci to neuhráli. Vladyka, který pořadem provází, je zde jako přírodní úkaz. Povídky mají rozdílnou kvalitu, a světe div se, pár, ale opravdu jen pár, je nápaditých a zábavných. Jinak jako celek je to pořádná křeč nezvládající základní pravidla filmového řemesla. 40%(19.3.2009)

• Malarkey

Já jsem na to dokonce párkrát koukal a řikal si, že ty příběhy nejsou možný, ale on je fakt napsal sám osud a i když to zosnoval sám autor, který nenápadně napsal svůj příběh, o zbytek se beztak postarali scénáristi z Novy, takže z toho všeho vznikl nečekaná zábava se zajímavým spádem, dokonalou myšlenka a to zaobaleno do zdánlivě nápaditého seriálu, který Nova ukončila dřív než se vůbec mohl rozležet v hlavách diváků. Kravina, kravina, kravina a la (jako obvykle) Televize Nova. 0/10(2.2.2007)

• bankula

Trapný pokus o navázání na kdysi slavné a ve své době velice populární Bakaláře. Příklad toho, že když dva dělají totéž, není to totéž. Klasická dojička na prachy, nic více v tom patrně nebude. Ani na sekundu nevěřím, že se takové absurdní storry nekdy opravdu staly (jestli ano, jsme jako národ odsouzeni k pomalé degeneraci). Takové příběhy jsme si jako malé děcka na základce vymýšeleli o přestávkách, když jsme se nudili. Úroveň je opravdu podobná. A už vůbec nevěřím, že ti herci, kteří tohle hráli, to mysleli fakt vážně.(12.1.2014)