• Gereth
  ***

  Po všech stránkách průměrná fantasy detektivka se všema klišé, která dané žánry přináší. Celý ten starý koncept epizodičnosti a strach jakýmkoliv způsobem posunovat nějaký globální děj se pravděpodobně staly důvodem, proč byl Dresden po 12ti dílech nemilosrdně pohřben. Jednoduše nenabízí nic, co byste nedostali v tuctu dalších podobných seriálech. Jediná světlá stránka spočívá v tom, že tu není nikdo, kdo by vás mohl nějak výrazně iritovat. Pouštět, pokud se vám nechce moc přemýšlet. // Nejoblibenejsi postava: Harry Dresden // 50%(1.4.2011)

 • sirien
  ***

  Nedávno sem znovu zkouknul pár dílů... předtím jsem ocenil námět, čímž jsem věc poněkud přecenil, reálně to je... well... řekněme to takhle: autor knižní předlohy ten seriál fakt nemá rád a i když ho nepovažuju za hrozný (předlohu jsem ještě nečetl), tak musím říct, že vlastně chápu proč. Extrémní nízkorozpočtovost těmhle věcem fakt nesvědčí a snaha změnit něco co má předlohu na nepromyšlenou epizodní záležitost nedopadá dobře.(3.12.2015)

 • Phobia
  **

  Viděla jsem dva díly z téhle série a docela mi to stačilo - po dalších netoužím. Seriálů o čarodějích, čarodějkách, démonech a dalších nadpřirozených bytostech je natočeno dost, "Dresden" vůbec ničím nevybočuje z jejich průměru. K podprůměrnému hodnocení jsem se nakonec uchýlila z jediného důvodu: představitel hlavního hrdiny je mi jednoduše nesympatický; obsadit charismatičtějšího herce, přihodila bych hvězdu navíc. Hodlám si přečíst knižní předlohu a doufám, že mi ksicht Paula Blackthorna nebude lézt do fantazie:-). 45%(27.3.2009)

 • Bohnice05
  ****

  Zábavný odpočinkový seriál, který je směsicí Supernatural, Sleepy Hollow a Charmed. Člověk se občas neubrání úsměvu nad laciností triků, ale když to nebudete brát tak vážně, dobře se pobavíte. Jedinou výtku mám k verzi, kterou jsem viděl já a to přímo k epizodě 8: Storm Front. Tento díl vznikl z původního pilota seriálu a je to na něm zatraceně vidět. Takže když ho pak dostanete jako 8. díl, kdy už všechny postavy znáte, víte jak se chovají, jaké mají vztahy atd. musíte neveřícně kroutit hlavou.(6.4.2017)

 • Han22
  ****

  Přiznávám že nemám rád nové seriály s jednou ústřední záplatkou natáhlou přes x sérií, ve kterých se v podstatě nic neděje a proto jsem si radši sehnal takovou jednohubku s originálním námětem. A je to moc fajn jednohubka, která skončí dříve, než se okouká. Harry Dresden je typický noirový detektiv s doupětem, vnitřními monology, který pomáhá poručíku Murphyové řešit případy. Až na to že Dresden je mág a případy se většinou týkají dalších mágů, upírů, duchů nebo jiných nadpřirozených věcí. Dresden je sympoš s ošuntělou vizáží a hokejkou místo staffky, má za kamaráda cynického a hláškující ducha Boba, žijícího v lebce, kouzla která používá jsou originální a svět ve kterém žijí je v podstatě stejný jako náš, akorát pár lidí ovládá magii. Pohodový seriál.(8.3.2010)

 • - Charakter Karrin Murphy musel být přejmenován na Connie Murphy, neboť bylo zjištěno, že v Chicagské policii opravdu pracuje žena jménem Karrin Murphy. (Hal_Moore)

 • - Seriál byl původně zamýšlen jako celovečerní film. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace