Reklama

Reklama

Dresden

(seriál)
  • USA The Dresden Files
Fantasy / Krimi / Mysteriózní / Drama
USA / Kanada, 2007, 8 h 33 min (Minutáž: 42–43 min)

Předloha:

Jim Butcher (kniha)

Hrají:

Paul Blackthorne, Valerie Cruz, Terrence Mann, Raoul Bhaneja, Conrad Coates, Matt Gordon, Jonathan Higgins, Daniel Kash, Matthew Knight (více)
(další profese)

Epizody(12)

Obsahy(1)

Harry Dresden (celým menom Harry Blackstone Copperfield Dresden) je čarodej, jediný profesionálny čarodej pôsobiaci v Chicagu. Na svoje živobytie si privyrába rôzne, mimo iné aj ako súkromný detektív - tam kde zlyhajú ľudské sily totiž môže pomôcť mágia a prípadne aj jeho priateľ Bob, duch uväznený vnútri vlastnej lebky. Zároveň však musí dodržovať zákony White Council, rady čarodejov chrániacej ľudstvo práve pred zneužívaním mágie a popritom sa snažiť nevyzradiť priveľa svojej známej, policajtke Connie Murphy dohadzujúcej mu prípady. Seriál bol natočený poďla kníh Jima Butchera. (M.a.t.t.)

(více)

Recenze (28)

JohnCZ 

všechny recenze uživatele

Takový mix Castle a Supernatural, přičemž ani jedna stránka není nijak zvlášť do hloubky propracovaná. Na krimi to má zprvu nepříliš zajímavé případy (i když šmrncnuté nadpřirozenem), na fantasy seriál to má zas dost mělkou mytologii a hlavně fakt žalostné low-cost efekty na úrovni studentského projektu. Naštěstí na nich to zas až tak nestojí. Hlavním kladem jsou sympatické postavy a postupně vyvíjející se vztahy (klasika Castle/Beckett šablona), že mě nakonec docela mrzí, že už je konec. Poslední cca tři díly byly hodně fajn a ukázaly, že i přes nic moc rozjezd a prakticky neexistující souvislý děj z toho mohla být nakonec hodně fajn epizodická záležitost. ()

honajz 

všechny recenze uživatele

Příjemný seriál, který má atmosférou nejblíže ke Strange Luck. Hlavní hrdina je sice čaroděj, ale spíš vypadá jako současný Phil marlowe, občas dostane přes držku a nějakých kouzel a čar je v každém dílu úměrně a střídmě. Což je k dobru věci. Každý díl má chytrý scénář, jsou tu i dobré hlášky, dobře použitá hudba. Má to pomalejší rytmus, není to příliš akční, ale o to víc se člověk dostane dovnitř. ()

Reklama

Phobia 

všechny recenze uživatele

Viděla jsem dva díly z téhle série a docela mi to stačilo - po dalších netoužím. Seriálů o čarodějích, čarodějkách, démonech a dalších nadpřirozených bytostech je natočeno dost, "Dresden" vůbec ničím nevybočuje z jejich průměru. K podprůměrnému hodnocení jsem se nakonec uchýlila z jediného důvodu: představitel hlavního hrdiny je mi jednoduše nesympatický; obsadit charismatičtějšího herce, přihodila bych hvězdu navíc. Hodlám si přečíst knižní předlohu a doufám, že mi ksicht Paula Blackthorna nebude lézt do fantazie:-). 45% ()

liskam 

všechny recenze uživatele

Příjemně vyvažené dělení času stráveného před kamerou mezi hlavní seriálové postavy. Ani u jednoho dílu jsem se nenudil. Na 5 hvězd to sice není (slabší efekty, hudba a scénář) navíc jsem cítil mírné přehrávání postavy Dresdena. Ale, jelikož mám tenhle styl mysteriozního krimi moc rád. mírně Dresdena nadhodnotím 4* - 75% ()

M.a.t.t. 

všechny recenze uživatele

Seriál o čarodejovi, ktorý je zároveň súkromným detektívom inšpirovaný novelami Jima Buchera. Skalní fanúšikovia kníh asi spokojní nebudú, možno je však dobre, že sa toto dielko vydalo vlastnou cestou a až na nudný pilot, ďalšie diely už majú čo ponúknuť. (v skutočnosti o pilot nešlo, diely boli údajne odvysielané v prehádzanom poradí) Spracovanie je vcelku priemerné ale aj vďaka sympaťákovi Paulovi Blackthornovi známeho hlavne z 3 série 24 je to príjemné sledovanie. Škoda, že po 12-dielnej sérii sa už ďalšieho pokračovania zrejme nedočkáme. Potenciál bol veľký. ()

Galerie (148)

Zajímavosti (2)

  • Seriál byl původně zamýšlen jako celovečerní film. (Hal_Moore)
  • Charakter Karrin Murphy musel být přejmenován na Connie Murphy, neboť bylo zjištěno, že v Chicagské policii opravdu pracuje žena jménem Karrin Murphy. (Hal_Moore)

Reklama

Reklama