• liskam
  ****

  Příjemně vyvažené dělení času stráveného před kamerou mezi hlavní seriálové postavy. Ani u jednoho dílu jsem se nenudil. Na 5 hvězd to sice není (slabší efekty, hudba a scénář) navíc jsem cítil mírné přehrávání postavy Dresdena. Ale, jelikož mám tenhle styl mysteriozního krimi moc rád. mírně Dresdena nadhodnotím 4* - 75%(6.8.2012)

 • Gereth
  ***

  Po všech stránkách průměrná fantasy detektivka se všema klišé, která dané žánry přináší. Celý ten starý koncept epizodičnosti a strach jakýmkoliv způsobem posunovat nějaký globální děj se pravděpodobně staly důvodem, proč byl Dresden po 12ti dílech nemilosrdně pohřben. Jednoduše nenabízí nic, co byste nedostali v tuctu dalších podobných seriálech. Jediná světlá stránka spočívá v tom, že tu není nikdo, kdo by vás mohl nějak výrazně iritovat. Pouštět, pokud se vám nechce moc přemýšlet. // Nejoblibenejsi postava: Harry Dresden // 50%(1.4.2011)

 • honajz
  *****

  Příjemný seriál, který má atmosférou nejblíže ke Strange Luck. Hlavní hrdina je sice čaroděj, ale spíš vypadá jako současný Phil marlowe, občas dostane přes držku a nějakých kouzel a čar je v každém dílu úměrně a střídmě. Což je k dobru věci. Každý díl má chytrý scénář, jsou tu i dobré hlášky, dobře použitá hudba. Má to pomalejší rytmus, není to příliš akční, ale o to víc se člověk dostane dovnitř.(22.3.2007)

 • Finskej
  ****

  Od literární předlohy se seriál skutečně odchyluje, ale lze to přežít - a to říkám jako maniak, který zlouskal všech 15 knih. Prostě je to něco *blízkého, ale trochu jiného* a dá se na to koukat. Hodnocení ***, za výborný výkon Paula Blackthorna, kterého celá záležitost evidentně nesmírně baví, je ta čtvrtá *. Škoda, že to po první sérii utli.(25.4.2015)

 • Tuax
  ***

  Jelikož jsem četl knižního Dresdena a pak jsem před pár dny zjistil, že existuje tento seriál, byl jsem na to dost natěšený. To je nyní důvod proč jsem zase dost zklamaný. Škoda toho kanadského podpisu na seriálu a taky te TV lacinosti. Hodně to tomu ublížilo. Hlavní představitel Paul Blackthorne taky zrovna moc neoslnil. Valerie Cruz si mé sympatie získala, ale čekal bych jejich pracovní vztah lépe vykonstruovaný, bylo to takové slaboučké. Chápu, že v dílech je málo viditelné magie, protože nebyly peníze na triky a ty co jsou k mání, jsou velmi prosté, zlé a o ničem. Taky zklamání, na to že to vzniklo v roce 2007, to chvílemi vypadalo jak z osmdesátých let. Na jednu stranu je mi líto, že byla natočena jen jedna série, na druhou stranu s ohledem na kvalitu seriálu to beru s povděkem, protože pokud by pokračovali v takto nastavené laťce a spíše by se zhoršili, tak to si radši nechám jen toho knižního Dresdena. Z těch dvanácti dílů se mi líbily jen dva díly a to mi přijde málo vzhledem k tomu, že pozadí toho seriálu má všechny předpoklady aby to pro mě byla pětihvězdičková záležitost. Inu škoda, je to na točeno příliš levným televizním stylem, takže to stejně ještě s hodnocením přeháním jen kvůli mé oblibě dané postavy a prvků v seriálu. 5/10(6.10.2012)

 • - Seriál byl původně zamýšlen jako celovečerní film. (Hal_Moore)

 • - Charakter Karrin Murphy musel být přejmenován na Connie Murphy, neboť bylo zjištěno, že v Chicagské policii opravdu pracuje žena jménem Karrin Murphy. (Hal_Moore)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace