Fortress

Předloha:

Gabrielle Lord (kniha)

Everett De Roche

David Connell

Roztomilý rodinný film s dětmi, co zažijí báječné dobrodružství. Naučí se o sebe postarat v jeskyni, potápět se, vyrábět oštěpy a postavit se tomu, kdo je chce zneužít. Část filmu jakoby vypadla ze série Sám doma, v dalších scénách si vzpomenete na Pána much. Dobrodružný thriller (i když napětí značně kolísá), horror určitě ne. Zkrátka vcelku povedený instruktážní film pro malé skautíky. Jo a jsou tam klokani! p.s. neuvážené používání baterek, rozdělávání ohně, či obsazení snímku naprosto blbými únosci napětí zbytečně snižuje... 3,5*(16.3.2016)

Peckovní nízkorozpočták !! První polovina je pěkný,únosový thriller, kde děti ze školy jsou uneseny bandou hajzlů v maskách a ve druhé půli vidíme napínavý survival v lesích a jeskyňi, jak se děti se svou třídní učitelkou brání zuby nehty proti všem únoscům. Australie natočila opět super Thriller s mojí oblíbenou zápletkou a já si to užíval do poslední minuty, nuda nehrozí, okamžitě stahovat!(8.11.2013)

Vraždiace deti mám rád, naháňačky po lese ešte radšej, no a keď to skombinujem, tak mi vychádza dokonalá pecka. Ani neviem, čo pochváliť skôr. Asi to bude predovšetkým kamera a prekrásne austrálske prostredie - najprv sa ocitneme v jaskyni, potom noci v lese, a napokon v kaňone. Chvíľami mi to ani ako horor nepripadalo, skôr ako milý, dobrodružný, rodinný filmík, ale napínavé to teda bolo poriadne. Chudák učiteľka, utekať pred štyrmi zabijakmi s hordou spratkov... no nechcel by som byť na jej mieste. Najlepší bol však záver, kde sa detičky rozhodli vziať spravodlivosť do vlastných rúk a roztrhať zlého Santu na kusy - a to doslova! Nemám ani najmenší dôvod ubrať nejaký bod, bavil som sa od začiatku do konca.(15.8.2011)

• Wacoslav1

Tenhle film jsem kdysi dávno viděl na vhs s typickým jednohlasým dabingem. Dneska jsem si na něj kdo ví proč vzpomněl a dokonce jsem ho našel i s CZ titulky, ale nijak zvlášť mě to nechytlo. Gang únosců ve směšných maskách tu unese třídu školních děcek do jakési podzemní jeskyně či co. Dobrou hodinu se nic významnýho neděje, jenom pedofilové budou při koupací scéně potěšeni množstvím dětí ve spodkách, ale normálního diváka to moc neoslní. Na konci se i děcka chopí rolí masakrátorů a dočkáme se i nějakého toho explicitního násilí. Záměrná brakovost je tu znát na první pohled, ale bohužel to tenhle film nezachrání.30%(27.4.2016)

Tak trochu hororový survival, tak trochu únosový thriller, tak trochu dobrodružná pohádka. Fortress v průběhu děje nepřekvapí vůbec ničím (přičemž jednou se o to pokusí), ale příliš to nevadí. Stačí, že se jedná o kvalitně natočený film bez hluchých míst. Na TV produkci povedené, ale žádná velká pecka. PS: Takovýmto neschopným únoscům bych snad zdrhnul i já :-D(4.9.2011)